Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ti hogyan osztjátok be a házimunkát? fórum

Ti hogyan osztjátok be a házimunkát? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
35. Epresturmix (válaszként erre: 34. - Globus)
2020. jan. 7. 23:17
Semmi. Sokan vannak így. Igazából nem is rossz ötlet. Mostanában tűnnek el 500, 1000 forintjaim a semmire. Lehet jobban meg is êrnê ha egyet hasznâlnánk.
34. globus (válaszként erre: 14. - Epresturmix)
2020. jan. 7. 22:59
Mi furcsa van 1 kártyában?
33. globus (válaszként erre: 12. - Sanyinak)
2020. jan. 7. 22:55

Naná. Sőt, egy számlánk. Amire az ő fizetése érkezik. Kártya csak az én nevemen. Ő akarta, még a banki ügyintéző is csodálkozott.

Én kp-ben kapok, ezt gyűjtjük, kártyásat herdáljuk 😁

32. Epresturmix (válaszként erre: 19. - Andi6020)
2020. jan. 7. 22:14
Nálunk kettő. Épp múltkor tette szóvá, hogy mióta velem él, nem látta. Már azt sem tudja milyen színű. Mondtam, kék. Világoskék. ;)
31. Channa* (válaszként erre: 28. - Sanyinak)
2020. jan. 7. 22:05

Mi is 1 kártyát tartunk és 1 számlát, mert minek fizessek kettőt?

3-4 ezer Ft számlánként.


Nálunk a férjem vásárol jellemzően, így akkor ő viszi a kártyát. Én csak előre tervezett vásárló vagyok, azaz mindig tudom, hogy mit és mikor akarok megvenni, akkor viszem a kártyát magammal. Nap közben nem igen költök, így elteszek magamhoz valamennyi pénzt, amihez lehet, hogy napokig hozzá sem nyúlok.


A kártyát otthon tartjuk.


A "gyereknek" külön van, de ő meg mobillal fizet, így a kártyát ő is otthon tartja.

30. Channa* (válaszként erre: 24. - Aszparagusz)
2020. jan. 7. 21:57

Muszáj, hogy beleférjen.

Nem lehet sem a tesómnál, sem nálam kupi.


Természetesen van, hogy átcsúszik vasárnapra vagy nálam, vagy nála valami, de ha nem kávézgatom el az időt, akkor este 6-7 között már csak pihegek és bambulok:D


Csúszkálni, akkor szoktam, ha hosszú programunk van.

Ha csak jönnek hozzánk vendégek, vagy mi megyünk, akkor nincs gond, mert valamit hagyok vasárnapra vagy előre dolgozok.

29. Channa* (válaszként erre: 22. - Pasionella)
2020. jan. 7. 21:53
Remélem már csak néhány hónap, mert azért szombat esténként pihegek rendesen...
28. sanyinak (válaszként erre: 19. - Andi6020)
2020. jan. 7. 21:35
A 21. században nekem furcsa. Én pl. szinte mindenhol azzal fizetek.
27. timycat (válaszként erre: 25. - Vadrózsa_)
2020. jan. 7. 20:36
Így-így. 5 állandóan vedlő-szöszölő macskával élünk, akik férjem hálója kivételével bárhova betehetik a tappancsukat és ezzel a jogukkal élnek is. Ezért is porszívózunk mindennap. Robotporszívónk nincs, volt próbán, de halálra idegel a lassúsága, itt sose végezne. Központi porszívónk van, annál nincs jobb, gyorsabb.
26. timycat (válaszként erre: 21. - Pasionella)
2020. jan. 7. 20:28

Macskák bejárnak az ágyba, minden tiszta szösz tőlük, meg kijárnak az udvarra is így heti kétszer fertőtlenítővel mosom az ágyneműket.


Persze egyszerűbb lett volna nem beengedni őket az ágyba 🙄

25. vadrózsa_ (válaszként erre: 21. - Pasionella)
2020. jan. 7. 14:38
Szerintem Timycat azért cserélhet heti 2-szer ágyneműt, mert mint emlÍtette csok macskájuk van. Ha a cicusok felmásznak az ágyra, bizony szükséges a gyakoribb ágynemű csere. De erről majd lehet beszámol Timy.
24. aszparagusz (válaszként erre: 11. - Channa*)
2020. jan. 7. 11:58

Ezt még olvasni is sok(k)!


Le a kalappal előtted. Szombatonként belefér a két lakás?

2020. jan. 7. 10:09
Apa mosdik, anya főz.
22. Pasionella (válaszként erre: 11. - Channa*)
2020. jan. 7. 09:51
Ezt így olvasva is fárasztó volt :-) le a kalappal!
21. Pasionella (válaszként erre: 13. - Timycat)
2020. jan. 7. 09:51
Heti kétszer cserélsz ágyneműt? Nem kötekedésnek szánom csak nem teljesen értem minek.
2020. jan. 7. 09:15

Egy éve van otthon robotporszívó, hihetetlen nagy találmány, amióta megvan, lényegében nem porszívózok,csak a kanapé kárpitját, de azt nyilván ritkábban kell, illetve a portörlés is jóval ritkább, hiszen a felszálló por is kevesebb. Aki teheti, szerezzen be egyet.


A főzés-vasalás az kizárólagos feladatom, illetve a mosdót, kádat is én tudom szépen kitakarítani vízkőoldóval, de az összes többi feladatba férjem szó nélkül besegít, ha megkérem, de sokmindenre kérni se kell: ágy bevetése reggel, mosogatógép kipakolása, mosógép indítás, kiterigetés, bevásárolni is elmegy, ha ő ér rá, szemét kivitele, felmosás, stb.


Én gyerekoromban azt láttam, hogy anyukám csinált mindent, apukám egy igazi here volt, aki arra hivatkozott, hogy de hát ő 8 órában dolgozik (anyukám is, de ezt valahogy hajlamos volt figyelmen kívül hagyni), meg hát nem is nagyon tisztelte a másik munkáját, a frissen felmosott kövön simán végig ment koszos cipővel. Ebből anyukámnak rohadtul elege volt.

És a házasságomban ezt tudatosan igyekeztem elkerülni, nekem is egész állásom van, mint a férjemnek, meg ő is ott lakik, nem csak én.

Szerencsére, semmi ellenállás nincs benne, természetesnek veszi ezt.

19. andi6020 (válaszként erre: 12. - Sanyinak)
2020. jan. 7. 08:07
Mi abban az érdekes? Nálunk is csak egy van, és én használom.
2020. jan. 7. 08:04

Hétfő: porszívózás, portörlés.

Kedd: mosás, fürdők, konyha takarítása.

Szerda: szabadfoglalkozás DD! Illetve valami plusz a heti feladatokon túl, valamelyik szekrény rendbetétele, vásárlás, vagy ha valamelyik napon elmarad valami, annak bepótolása.

Csütörtök: ruhák leszedése, vasalás, virág locsolás, matatás.

Péntek: "elhuzogatós" porszívózás.

Ágynemű húzás: délutános hét hétfő reggelén.

Ablak és függöny mosás: 2-3 havonta.

Évente 2x (ősszel, tavasszal) fürdőkben csempe mosás, szekrények kitakarítása, ruhák átválogatása, könyves polcok leszedése, stb.

Évente 1x, akkor is nagy nehezen pince pakolás, szanálás.

tavasztól őszig ott a nagy kert.

Minden egyéb szükség szerint.

Főzni általában a férjem szokott, többnyire vásárolni is.

Hétvégeére nem hagyok házimunkát, általában unokázunk, ha esetleg nem jönnek, akkor kirándulunk, örülünk a kettesben tölthető időnek.

17. Borian
2020. jan. 7. 08:02

Mosó-szárítógép minden nap 1-2-szer megy. (Két kamaszgyerek, akik sportolnak.) Az energiatakarékos program 6,5 óra, ezért vagy este indítom, reggel pakolok, vagy reggel és munka után pakolok. Hétköznap más házimunka nincs, max a beágyazás, rendcsinálás. Így is 5-kor kelünk, utána reggeli rohanás,munka, este edzésre hozás-vivés, lecke, tanulás, alvás.


Hétvégén takarítunk, általában a férjemmel, de néha egyik-másik gyerek is segít. Rendcsinálás, viráglocsolás, portörlés, a férjem mindent felporszívóz, majd én mindent felmosok, fürdőt takarítok. Tavasztól őszig kerti munka is hozzájön. (Fűnyírás, egy kis gyomlálás, metszés, levélsöprés, mikor mi...)


Évente egyszer csinálunk brutális nagytakarítást, az akár 2 hétig is elhúzódhat. Ilyenkor kisebb-nagyobb felújítást is végzünk, mindent elhúzunk, kipakolunk, rendszerezünk, ezt rajtam kívül mindenki utálja. :-)


A konyha a férjem reszortja, ő szeret főzni és perverz módon mosogatni is. Bevásárolni együtt szoktunk, hetente egyszer.

16. ambivalencia (válaszként erre: 13. - Timycat)
2020. jan. 7. 07:51
Szia. Hetente 2x húzol ágyat?
15. jooeva (válaszként erre: 1. - Frufru26)
2020. jan. 7. 07:31

Napi dolgok: mosogatás, főzés (az én dolgom, de a párom is elmosogat), konyha asztal, pult és padló tisztítása.

Mosás heti 2-3-4x, attól függ, hogy van-e ágynemű, törülköző, munkásruha....

Lakás takarítása általában hétvégén: heti 1x portalanítás, porszívózás, feltörlés (bárki tudja csinálni a családból, gyerekek is)

Nyaranta a nagy középszőnyegeket kitesszük az udvarra a betonos részre, sterimob-bal kimossuk és a garázsajtóra terítve szépen megszárad.

Pókhálózni kb. havonta szoktam, ablakot takarítani kb. 3 havonta, függönyt mosni pl. évente 2-3x.

Persze mindez függ, hogy mekkora a lakás, hányan éltek ott....stb. Mi négyen vagyunk, 3 szoba...kb. 80-90nm.

+ van udvar, ahol nyáron fűnyírás van és virágok gondozása, ősszel levélgyűjtés, télen hólapátolás. Garázs a párom dolga, van egy nagy kinti kamránk, ott is 1-2 havonta rendet vágunk családi összefogással.

14. Epresturmix (válaszként erre: 12. - Sanyinak)
2020. jan. 6. 23:10
Gondolom nem, de szabadon használja. Mint a normálisabbak. :)
2020. jan. 6. 23:03

Nálunk nincs rendszer. Minden nap csinálunk valamit, nagy a ház, sok a macska. Leosztott szerepek sincsenek, de vasalni, mosni csak én szoktam.


Porszívózni minden nap szoktunk. Fürdőket heti 1szer takarítjuk. Konyhát is igény szerint. Mosogatógép heti 1szer ha megy, általában kézzel mosogatunk, használat után azonnal elmossuk az edényeket, még sütés-főzés közben is. Főzőlapot, sütőt minden használat után le-, áttörlöm.

Portalanítás kb heti egyszer.

Ágyhúzás heti 2szer.

Ablakpucolás évi 4-5ször.

Mosógép majdnem minden nap megy. Vasalni gyűlölök, csak ami nagyon muszáj azt vasalom, ahogy ki- illetve lekerül a szárítóból/ról.

Főzést szinte teljesen átvette a férjem, ahogy a bevásárlást is.

A pakolás folyamatos, amit már nem használunk azt elrámolunk, ezzel sosincs kupi.

Szerencsére a család minden tagja szereti a rendet, tisztaságot és nem lusta tenni sem érte.

12. sanyinak (válaszként erre: 6. - Globus)
2020. jan. 6. 22:30
Egy bankkártyátok van?!
2020. jan. 6. 21:55

Ha jól értem, akkor te arra vagy kíváncsi, hogy milyen gyakorisággal és milyen sorrendben végezzük el a házimunkát, de az nem érdekel, hogy kicsinálja.


Én jellemzően hetente takarítok.


Péntek este fürdő sikálás, azaz lefújok mindent ecetes vízzel és utána átsikálom, letusolom, szárazra törlöm és felmosok.

Télen a mosást is pénteken kezdem. Kb. 2 adagot kimosok.

Az első adag mosás alatt sikálom a fürdőt.

Ezután a gardróbot és az előszobát. (pénzeken szinte kész van a fél lakás.


Szombaton dél körül összedobok valami gyors kaját, ebéd után kitakarítom a konyhát, ha kell még mosok.

Jellemzően szombaton úgy 16 óra körül porszívózok a szobákban, ekkor szoktam port törölgetni, ágyneműt cserélni, porszívózni és felmosni.


Szombat este 6 körül már tiszta az egész lakás.


Vasárnap délelőtt főzök, ebéd után bepakolok a mosogatógépbe, lemosom a főzőlapot és ismét feltörlök, aztán jön az én idő vagy nevezzük bárminek. Vasárnap délután szoktam manikűrözni, pedikűrözni, hajat mosni, stb.


Vasárnap este 8 kor szoktam vasalni. Mostanában a Szellemekkel suttogó alatt;)


Szombatonként már néhány hónapja a tesómnál takartok délelőtt, mert ő nem tud most, de nála más a sorrend.


Ahogy megérkezek elindítok 1 adag mosását (kávézunk)

Ezután ágyneműt cserélek, leszedem a száraz ruhákat, port törlök felporszívózok és felmosok.


Iszunk még egy kávét;) és a tesóm bevonul vagy a hálóba, vagy a nappaliba.


Teregetek, indítok még egy mosást, majd kisikálom a fürdőt és a WC-t és felmosok, majd ezután a gardróbot és kamrát is, illetve a közlekedőt is.


Utoljára jön a konyha a szokásos tűzhely tisztítás, mosogatás, letörölgetek, felporszívózok és felmosok.


A végén pedig vasalok;)


Hétköznap is szoktam pakolászni, mert nem szeretem a rendetlenséget. A mosogatógépet úgy este 10-kor indítom el. Esténként a konyhát rendbe teszem.


Nálunk szabály, hogy mindenki elpakol maga után, azaz nincs ledobott ruha, mindenki teszi a szennyesbe, a kabátokat be kell mindenkinek akasztania a szekrénybe, utálom, ha a kinti fogason van, így nem kell kupiba élni és nem kell sokat pakolnom esténként.


Mint látod én most 2 lakást tartok rendben, mind a kettő 70 nm-es.


Remélem tudtam segíteni.

2020. jan. 6. 20:56
Nincs beosztva hála isten nekem nem olyan férjem van aki csak nézi a tévét és döglik előtte ha itthon van vagy szabadságon. Főzni is imád sőt sütni is tud ellenben velem mert én nem tudok. Mosogatni nem szeret, de önállóan is képes megfogni a seprűt és el is pakol maga után. Sosem volt ebből gond. Vagy nagyon lusta lehetsz vagy nem tudom mire vélni ezt a fórumot. Minden megbeszélés kérdése. Nekem olyan pasi nem is kellene aki engem rabszolgának néz!
2020. jan. 6. 20:56

Amugy osszessegeben attol van rend, hogy ami kiomlik, leesik, koszos lesz stb - azt akár én, akár a férjem szinte rögtön feltörli, letörli, elmosogatja, beteszi a szennyesbe stb. Nem nézegtjük napokig.


Anyam pl rendszeresen napokig gyujti a mosatlan edenyt a mosogatoba, aztan szentsegelve surolja 2 órán át, mert be se áztatta és rászáradt..... Közben meg szerintem gusztustalan es rendetlen hatású ettől a konyhája, hogy halomban áll a koszos edény....

8. gabbbicica (válaszként erre: 1. - Frufru26)
2020. jan. 6. 20:51

A mosogep elvan magának, minimum 60 percet. Nem szoktam mellette állni és nézni, ahogy forog. Elotte kb 2 perc berakni a ruhakat es a mososzert, öblitot. Ha kész, kb 5 perc kiteregetni. Kb 2-3 naponta mosok. Ha itthon a fiam, akkor 10 perc a teregetes, mert o adogatja a ruhakat.


A mosogatogep szinten ezt tudja az edenyekkel. Ezt menetkozben pakolom be, mikor befejeztuk az evest, vagy fozes kozben, ha mar nem kell egy edeny. Ha tele van, tabletta, start. Kipakolni szinten segit a gyerek.


Porszivozni vagy akkor szoktam, ha durvan morzsas lesz vmi, ez a 2 eves fiam mellett jelenleg naponta, de jön es fogja a porszivot es segit.


WC-t, furdot heti egyszer, domesossal, egyeb vegyszerekkel. Ekkor vagy az apjaval van a fiam, vagy a bolcsiben, mert domestost ne szivjon. Ilyenkor mosok fel is mindenhol.


Portorles amikor epp raerek, de nincs sok apro, haszontalan bizbaszunk, amit le kell pakolni, hogy le tudjam torolni a szekrenyt pl, igy eleg egyszeru es gyorsan megy.

7. df1e1c376c (válaszként erre: 3. - Epresturmix)
2020. jan. 6. 20:19
Ugyanígy.
2020. jan. 6. 20:12

Ha nem vagyok itthon, bármit megcsinál, még vasal is.

Mosógéphez nem ért, kifejezetten tiltva van számára :)) Mosogatni, felsöpörni tud, megteszi. Ablakot nem tisztít. Bevásárlás az én feladatom, mivel bankkártya is enyém. Éppen almát hámoz, mindjárt idehozza, esti önszorgalmi teendői egyike :)

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook