Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ti hogy szabadultok meg a lomoktól? fórum

Ti hogy szabadultok meg a lomoktól? (beszélgetős fórum)


27. ina87
2016. aug. 30. 19:48
egyszer ki dobom őket vagy atoll függ volt h el ajándékoztam...
2016. febr. 28. 16:39

A háztartási szemetet természetesen a kukába. Lehetőség van már szelektíven is, így a műanyagot és a papírt külön.

Ruhától és cipőtől: a piacon van erre egy nagy konténer.

Könyvektől: a közeli antikváriumban, vagy a neten

Bútortól: vagy meghirdetem a neten, a házban a faliújságon, vagy a lomtalanításkor teszem ki. Azt viszont sosem várom meg, hogy olyan elhasznált legyen, hogy ne tudnék rajta túladni.

25. ina87
2016. febr. 28. 16:31
egyszeru kidobom öket
2015. febr. 17. 05:35
hogy?tudod,hogy a kuka mire valo?oda kell tenni ami folosleges!
2015. febr. 16. 13:36
Lomtalanítással
22. globus
2014. dec. 27. 10:00

55 m2-en élünk hárman, mi lenne, ha még kacatok is lennének? Kuka, vagy ruhagyűjtő konténer, a nagyobb tárgyakat (ha még jó) elajándékozom.

Mindezek ellenére nagyon kell figyelni, hogy ne halmozódjon fel felesleges holmi. Egyetlen gyengém van, a cserepes virágok :)

2014. dec. 27. 09:55
Könnyen!Imádok kidobálni dolgokat,néha még azt is amire valóban szükségem van.
2010. máj. 14. 18:50

Sziasztok!


Ha még használható dolog, de nekem már nem kell, akkor tul adok rajta, vagy felhasználja vagy nem. =)

2010. febr. 22. 15:12
látom,nektek jobban megy
2010. febr. 22. 14:12
Amit 1 éve nem használtam, azt egyszerűen kidobom.
2010. febr. 22. 14:11

nézem-nézem sokáig

előjönnek az emlékek

behúnyom a szemem

és zsuppsz a kukába

2010. febr. 22. 14:10

Nálam a tárgyak,a tárgyak tárgyainak reinkarnációja folyik.

Ha valamit már "ki kell dobni"akkor én még fájó szívvel utánanézek és ha gyors vagyok elkapom,mégegyszer a kezembe veszem,nézegetem.

A fejemben már kirajzolódik egy új használati eszköz.és már szerelem is szét.

A csavarokat dobozba,mert az jól jöhet még.

A fényes ,krómozott diszlécek izgalombahoznak.

Így történt,hogy évek óta a hulladékosban volt egy félgömbalakú rozsdamentes szitaszövetből készült szellőzőnyílás fedő.

Megfordítottam,tekertem köré egy rozsdamentes pálcát ,egy fogantyút és már kész is volt a szűrőkanál.

Régi lengyel táskarádió kidobása pillanatában megvillantotta kihúzható antennáját.

Stop! csináltam belőle egy kis konyhai habverő fogamtyút

Egy bevásárlóközpont parkolóban bezártam az autókulcsot az autóba.Bementem az áruházba 200 forintért vettem egy habverőt,szétszedtem és a drótjával nyítottam ki az autót.Azóta tudom hogy a suzuki ajtaja habverővel is nyítható.

Feleségem karácsonykor eltörte a csuklóját.Műtét lett a vége,már levették agipszet és röngennel megnézték rendben van-e afémlemez ,mit beültettek.

Én is láttam a röntgenfelvételt.

Most hogy visszaemlékszem mekkora is volt az fém?

Mg 4 db csavar is van bent...?

Kész aranybánya.Ezt megszerzem.

15. simple
2010. febr. 22. 12:29
Minden évben egyszer van lomtalanítás. Pár nappal előtte összekészítjük, aztán egy lendülettel lehordjuk. Másnap elszállítják, így nincs probléma. Nem gondolkodunk ezen. Ha valamit nehéz kidobni, az talán tényleg kell. Mi csak olyan dolgokat viszünk le, amit szívfájdalom nélkül dobunk ki.
14. Dócy
2010. febr. 21. 20:58
Jó lenne, ha lenne a környéken börze, ahol lehetne cserélgetni a már megúnt dolgainkat.De nincs, úgyhogy gyűjtögetek, mert nincs kinek odaadni, kidobni meg sajnálom.A kisfiam szokott menni nyáron árulni a piacra.Örül, ha valamit elad, legalább egy kis zsebpénzre tesz szert.
2010. febr. 21. 20:28
en se tudok megszabadulni egyes dolgoktol, de amikor mar nagyon nincs hely, megy ismerosnek, ha kell vagy kuka.
12. Szilvia.21 (válaszként erre: 1. - E416ca8fa0)
2010. febr. 21. 19:44
Ismerős :) Én is nezehez válok meg a régi cuccoktól
2010. febr. 21. 19:29

Kuka!!!

Én is most nagytakarítok! :)

Kidobok minden lomot!!!!

2010. febr. 21. 19:24
Tavasz és őszi lombtalanításnál kirakom őket.
2010. febr. 21. 18:22
Gyűjtögetek....már a tárolónk tele.....de hát mindig úgy gondolom,h és mi van ha majd később kell?:)
2010. febr. 21. 18:01
Kidobom őket.
2010. febr. 21. 17:53
Amíg van hova "eltűntetni", addíg gyűjtögetem a holmikat. Amikor már végképp nincs tovább, akkor kiteszem a kuka mellé, vagy ami olyan, megy a Vöröskeresztnek. Szerencsére a húgomék és anyuék is vevők néha valamire, és gyakran feldobom aukcióra is a holmikat.
2010. febr. 21. 17:50
Sehogy, én gyűjtögetek később még jól jöhet alapon. De már a 3 szintes házban is alig férünk el. :)
2010. febr. 21. 17:49
Az évenkénti aktuális lomtalanításkor.
2010. febr. 21. 17:43
Lomtalanításkor ki az utcára!Évente legalább 2x.
2010. febr. 21. 17:37
Én amiről úgy gondolom,hogy másnak jól jöhet azt elajándékozom és akkor tudom,hogy jó helyen lesz.Ami meg már nagyon "olyan" az kuka.Nem lehet mindent megtartani.:)
2010. febr. 21. 17:36
kukába dobom :D bár nekem is nehéz...
2010. febr. 21. 17:35
Ma nagy takarítottam,de hiába próbáltam több felesleges cuccomtól megszabadulni,nem megy.Mindig az az indok,hogy jó lesz az még később....

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook