Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Testvérbabakocsi, szerintetek? fórum

Testvérbabakocsi, szerintetek? (beszélgetős fórum)


26. marques (válaszként erre: 25. - Martin3)
2011. jan. 26. 21:30

Hát igen, nagyon sok a "kedves" ember.

Mi nem élünk olyan nagy anyagi biztonságban, de gyed mellett szerintem ez nem is csoda. Én most végzek az egyetemen, így ha én is normális pénzt keresek a jövőben, szerintem nem lesz gond.

De most is megvan mindenük a gyerekeknek, mondjuk én talán rosszul csinálom, de inkább a saját kényelmi dolgaimról mondok le. Átmenetileg.

De az én barátnőm is megjegyezte már, hogy ha vannak anyagi nehézségek, akkor miért szültünk ennyi gyereket? Ja, engem nem a 150e-s D&G táska motivál, így 30 évesen. Biztos rossz beállítódás.

De nálunk a nagycsalád még csak most indul, április végén :)

Most még csak két pici manónk van, de terhesen velük sem könnyű olykor :)

25. martin3 (válaszként erre: 18. - Marques)
2011. jan. 26. 20:42

szia! hű megjegyzés az volt bőven...az elsőt a 3.nál a legjobb barátnőmtől kaptam...na az valami baromi szarul esett, már nem is a barátnőm...

de mikor a 4.kel pocakos voltam összefutottam az egyik gimis évfolyamtársammal, aki először mosolygott, majd leesett neki, hogy a körülöttem álldogáló picik+ a pocaklakó mind az enyém...erre: most te szektás lettél? Hát köpni nyelni nem tudtam hirtelen, végül csak annyit mondtam, hogy nem, nem vagyok szektás, és nem is a segélyért szültem...először felháborodtam, hogy az emberek többsége(itt a fórumokon is) összemosnak a segélyért szülő kisebbséggel, el sem tudják képzelni, hogy mi eleve 3-at szerettünk volna, a 4. a ráadás, és van annyi energiánk mind anyagilag mind fizikailag, hogy szépen fel tudjuk őket nevelni, nem kell semmit nélkülözniük. Ha anyagilag nem bírnánk, biztos mi sem vállaltuk volna be őket, de szerencsére bírjuk, sőt lassan eljutunk oda, hogy ha bármilyen csőd is lesz, akkor sem fogunk kétségbe esni...de ezt sokan elképzelni sem tudják...na mindegy, ma már nem húzom magam rajta, szerencsére azért akadnak olyanok, akik elismerően néznek rám, amikor látják, hogy szépen, rendesen fel vannak öltözve, szépen beszélnek, stb stb, semmivel sem kevesebbek mint az egykék, sőt!

24. Pocak0515 (válaszként erre: 23. - Marques)
2011. jan. 26. 14:43

Szia! Írtam neked privit a mail címedre! Mindjárt dobok át képeket is a kocsiról!

Azt ne kérdezd, hogy melyik éves modell, de az fix, hogy mi tavaly 2009 szept.-be vettük, mert a kislányom aug.-ba szül.meg.

23. marques (válaszként erre: 22. - Pocak0515)
2011. jan. 26. 14:31

Szia!


Ezt nem hiszem el, pont egy ilyet szeretnék!

Ez 2009-es vagy 2008-as?

Milyen állapotban van? Mennyit szeretnél érte?

2011. jan. 25. 16:16

[link]


nekünk ez van/volt

2011. jan. 25. 16:11

Nálunk is úgy volt, hogy a fiam ült elől - ő volt a masiniszta :), a kicsit meg vízszintbe tudtam tenni és simán el volt akárhová mentünk. A mi kocsink olyan, hogy a hátsó részét is lehet három fokozatba dönteni. Napvédő tetővel, mindennel el van látva. még pakolni is tudtam bele jó sok mindent.

én szerettem

szerintem nem bánod meg, ha beruházol egy ilyenre

2011. jan. 25. 16:04

Szia! Én nem akarok beleszólni, de nekem a fiam 23 hónapos volt, mikor a lányunk megszületett és nagyon-nagyon kihasználtuk a tesókocsit! Mindenhova azzal mentem, és mindketten imádták!

Aztán, ahogy elkezdtük az ovit, a tesókocsit eltettük, de mi hasznát vettük. Nem bántam meg, hogy megvettem.

Ja, és amúgy eladó, ha érdekel...:)

2011. jan. 21. 22:49

érdekes dolog hogy el ítélik az embert mert gyermeket vállal!szerintem semmi nem ér többet az embernek a gyermekénél!és mindnél több van belőlük annál nagyobb a boldogság!ja a gond is de kiemlékszik már a tegnap gondjaira ha ilyen szépen alszanak!=D

az ember találékony tud lenni ha kényszer helyzetbe kerül!de jó nektek!

18. marques (válaszként erre: 17. - Martin3)
2011. jan. 21. 21:32

Nagyon klassz lehet a kicsikkel!

Gondolom ti is kapjátok a megjegyzéseket.

Mi most, amikor bejelentettük, elmondtuk egy-két embernek, szinte mindenki a focicsapat szindrómával jött, hogy az a... :(


Én most még azt sem tudom elképzelni, hogyan fogom a három kicsit megoldani, így úgy tűnik, a "legnagyobb", a kisfiam megy a nagyijával napközben egy családi napközibe. Nagyi ott dolgozik, így nekem csak a két kicsi marad itthon.

17. martin3 (válaszként erre: 16. - Marques)
2011. jan. 21. 21:03

ja a tempóval nem volt gond!:) ha valahova menni kellett időre akkor muszáj volt jönnie ebben a tempóban...de ha épp nem siettünk mindig megengedtem, hogy ő is arra menjen, amerre akar, nézelődhet stb...bár sajna nem egy nézelődős típus, volt, hogy még így is én szaladtam a kocsival utána:))

amúgy 4 bébi van...mindegyik között kb 18-20hónap különbség, a legkisebb, most 6 hós, a 3. pedig 2,5éves lesz, de ő nagyon jó kisfiú, megfogja a kezem , vagy a kocsit és szépen jön velem...ég és föld a 2 fiú viselkedése...:) ha elfárad fellép a babakocsi lábtartójára, még fellépőnk sincs, ez is bevált(de nektek van, az még jobb!)

16. marques (válaszként erre: 15. - Martin3)
2011. jan. 21. 20:44

Hű, neked sem lehetett könnyű dolgod :)

Abszolút nem rossz megoldás ez sem, viszont nekem nincs mindig türelmem kivárni őfelsége tempóját.

Szerintem lesz testvérkocsink is, de lehet, hogy a hámot is kipróbáljuk.

Most úgy gondolom, hogy a testvérkocsi akkor fog nagyon jól jönni, ha mondjuk játszóterezésből jövünk haza, ami kb. 15-20 perc gyalog, és fáradt lesz ahhoz, hogy ennyit sétáljon hazáig :)

15. martin3 (válaszként erre: 1. - Marques)
2011. jan. 21. 20:33
szia! nekem épp ennyi idős volt a kisfiam, amikor megszületett a harmadik baba...és előtte van egy 1,5évvel idősebb kislány. A kislányt simán kivettem a kocsiból és ment a lábán onnan, hogy megszületett a kisfiam, mikor a 3. megszületett a 2.került ki a kocsiból, ő pont olyan(csak fiúban), mint ahogy leírtad a kislányodat. Elszaladt, nem lehetett menni vele sétálni. 1-2x bejött, hogy "segítsen" tolni a kocsit, de amúgy ő arra ment, amerre akart, én meg nem tudtam 2 felé szakadni(babakocsiban az újszülőtt+ ő, sőt volt, hogy a nővére is vele volt, tehát mondhatni 3 felé, bár a nővére egész jó volt..)Így igenis megkapta a gyerekhámot, mondjuk mindenki megmosolyogta a szituációt, de onnantól kezdve simán jött arra, amerre kellett, nem hisztizett, ha valamit meg akart nézni, akkor mehettünk, de együtt, nem előrerohanva! első alkaommal hisztizett, hogy nem húzza fel, de 2.nap már ő nyújtotta a kezét, hogy belebújik. Viszont arra figyeltem, hogy legtöbb esetben arra mentünk, amerre ő szeretett volna, szóval nem korlátoztam az akaratát, csak annyiban, hogy így együtt értünk oda, és nem ő egyedül ész nélkül, mert a saját életére volt már veszéllyel!(kirohant az útra ész nélkül stb), sokan mosolyogtak, viszont egy csomóan megkérdezték hol lehet ilyet szerezni...és semmilyen lelki sérülést nem okozott neki, tök jó találmány az olyan gyerekek számára, akik valóban ész nélkül rohannak el a szülő mellől...szerintem az jobban okoz lelki sérülést, ha bírkózok vele az utcán, vagy kiabálok, esetleg megütöm...ez szerintem sokkal humánusabb módszer, nekünk bevált(holott mikor kaptam, azt mondtam na én ezt soha nem teszem fel a gyerekemre, nem kutya szerencsétlen...de kipróbáltam és mivel nem is hisztizett ellene, hát használtuk, kb fél évig volt rajta, és utána levettem és eljutottunk oda, hogy szépen arra jön, amerre kell, és nem hisztizik az úton, megvár, hogy merre megyünk stb, teljesen kezelhető lett)
14. marques (válaszként erre: 13. - Szabianyu)
2011. jan. 21. 20:30

Hát igen, nálunk az a nagy gond, hogy nem fogad szót.

Írtó nehéz nevelni, mert közben olyan huncutul nevet, hogy az ember legszívesebben megzabálná :)


Nem, ő nem jön arra, amerre mi szeretnénk, ha kérem, már csak azért se.


Én ezt néztem ki egyébként:

[link]


El vagyunk kényeztetve babakocsi ügyileg talán, de én nem szeretem a műanyag kerekűeket.

13. Szabianyu (válaszként erre: 8. - Marques)
2011. jan. 21. 19:55

3 pici mellett (ha jól értem!) én áldoznék rá ha viszont nem fogjátok használni el lehet adni!az első sétára azzal a kocsival mentünk!Könnyebb volt mint mikor sétált a fiam!de nem tudtam mit csinálni ki mászott belőle!az nem is lenne baj ha úgy szokja meg hogy nem fogja a kezed csak ne szaladna el!=)

ha jön melletted könnyebb lenne a kocsi tolása!Már most nekünk jó mert most már szót fogad!=)

2011. jan. 21. 19:55
bár a másodiknak amit találtam link az már nagyon extra felszereltség ,mert abban aztán tényleg minden van ,lehet kapni olyat is amihez nincs ennyi cucc,de ez biztos minden igényt kielégít
11. wanda8
2011. jan. 21. 19:54

az én fiaim között is 20hónap van.nekünk volt testvér babakocsink,nagyon jó dolog.az újszülött kisfiamnak rendesen elfektetve hátul kényelmes helye volt,a nagy 20hónapos fiamnak pedig elől szuper helye volt.

Nem is drága darab volt,és sokáig jó volt,kb addig míg a kisebbik fiam el nem kezdett járni,utána nem ült meg a kocsiban.....

2011. jan. 21. 19:52

nekem van egy jó tippem babakocsi ügyben.nem tudom nálatok mennyi lesz a korkülömbség ,nálunk 17 hónap volt ,ezért volt minek utánanézni. Ez nagyon praktikus mert ha akarod 1 személyes de ha kell mindkét gyerek benne ülhet ,de tesvérfellépő is van rajta vagy a másik ami nagyon kicsi és praktikus keresek linket

[link]

vagy a másik amiről először beszéltem


[link]

2011. jan. 21. 19:51

Bár én a kismotor, plusz babakocsi felállást is kicsit felelőtlenségnek érzem.

Szerintem egyetlen 2 évesben sem szabad annyira megbízni, hogy majd megáll, stb. az út szélénél.

Egy pillanat alatt megtörténhet nagy baj.

2011. jan. 21. 19:49

A pórázról inkább lemondanék.

Az első két babánk között is kicsi a korkülönbség, sőt, kisebb, mint amennyi most lesz.

Akkor nem használtunk testvérkocsit, mert olyan helyen laktunk, hogy csak autóval lehetett elindulni, így nem sokat babakocsiztunk.

Plusz akkor a nyár végén született a kicsi, így télen nem is hiányzott annyira.

De most, jön majd a tavasz, nyár, jó idő, és nem is akarom s nem is tehetem meg a nagyobbal, hogy otthon ülünk.

Viszont ha a kicsi nyűgös, sír, stb. út közben és ki kell venni, akkor azt szerintem nem lehet egy esetleg elszaladgáló totyogó mellett.

Vagyis lehet, csak most úgy érzem felelőtlenség.

7. marques (válaszként erre: 5. - Szabianyu)
2011. jan. 21. 19:44
Ez megnyugtató :)
2011. jan. 21. 19:23
Szerintem ez nagyon környék függő. Nálunk 17 hónap különbség van a gyerekek között, de nem vettünk tesókocsit, mert sokszor kell padkáról fel-le léptetni a kocsit, és mivel ott elől van a nehezebb gyerek állítólag ez elég bonyolult művelet, a lépcsőzésről meg már nem is beszélek. Szóval nálunk tesófellépő van.
5. Szabianyu (válaszként erre: 1. - Marques)
2011. jan. 21. 19:17

de van még 1 kis idő "gyakoroljatok sétálni"!

nálunk is volt hogy elindult az út testen az autó meg jött!

2011. jan. 21. 19:16

Szia!

Nekem ugyan nincs gyerekem, az elsőt várom, de szerintem ha menni tud, akkor bőven elég a fellépő, ha elfárad, akkor oda tud állni, az meg hogy össze-vissza szaladgál, az megoldható gyerekpórázzal. Lehet, hogy furi, mert a kutyák vannak pórázon, de szerintem jó ötlet, így nem kell azon izgulnod, hogy mikor hova megy. Ha nem tetszik neki, akkor meg kompromisszumot lehet vele kötni, hogy vagy szót fogad, vagy póráz... :)

3. Szabianyu (válaszként erre: 1. - Marques)
2011. jan. 21. 19:16
ebben az esetben javasolnám a testvér kocsit!főleg ha szeret a kocsiban lenni!nekem is van de mi nem használjuk 2.5 éves volt a fiam amikor a húga megszületett!
2011. jan. 21. 19:13

Félelmem: leugrik mondjuk egy forgalmas út mellett a fellépőről, és elszalad :(

A kisfiammal soha nem volt ilyen gond, ő szót fogad. De ez a csaj... :) Szerencséjére imádnivaló :)

2011. jan. 21. 19:12

A kislányom 20 hónapos lesz amikor megszületik a második kislányom áprilisban, és azon gondolkozom, kelleni fog-e egy testvébabakocsi?

Eddig úgy gondoltam nem, mert van egy hiper-szuper babakocsink, amihez testvérfellépőnk is van.

Most a kislány ül a kocsiban, és a kisfiam áll a fellépőn, ha elfárad.

Gondoltam, hogy 20 hónaposan már ő is fog tudni a fellépőn utazni, de most már nem vagyok benne biztos.

Fontos információ: a kiscsaj szörnyen makacs, és hebrencs, sétálni nem tudunk vele, mert egyszerűen nem hajlandó megfogni a kezünket. Megy amerre ő gondolja, a szélrózsa minden irányába. Ha megfogom a kezét, és próbálom irányítani, inkább lefekszik a földre.

Így egyenlőre a kocsiban utazik.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook