Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Testsúlyrendezés a Nagyböjt időszakában fórum

Testsúlyrendezés a Nagyböjt időszakában (beszélgetős fórum)


2009. febr. 23. 06:41

Sziasztiok,

Ma van az első felkészítő nap a szerdai böjtre.

Megmondom én mit eszek ma és holnap.

Főzök fél kilo barnarizsből egy natúr, kevéssé sós kását, kissé túlfőzve, hogy ne "pergős" legyen. (1 rész rizs : 2,2 rész víz, 1 kávéskanál tengeri só, kb. 50-55 perc főzés + 20 perc fedő alatti pihentetés, ezután keverek hozzá 2 evőkanál olivaolajat.) Ez a mennyiség kb. 2 napi adag nekem. Párolt zöldségekkel eszem.

Rizsen+zöldségen kívül csak gyümölcs lesz ma és holnap a hami. (Rizs helyett jó a köleskása is)

/Köleskása: 1 rész köles : 2 rész víz, só, kb. 10-15 perc főzés + 15 perc fedő alatti pihentetés./

Üdv minden böjtösnek: Travels

65. vereskati (válaszként erre: 64. - 362f169ace)
2009. febr. 21. 17:23
No én azt nem is tervezem:)), de lélekben már készülök.
64. 362f169ace (válaszként erre: 63. - Ericika2)
2009. febr. 21. 16:33

Hello,

Igen, én is éppen ma gondoltam arra, hogy ripsz-ropsz itt a szerda. Lehet készülgetni, lélekben mindenképpen, és megnézni - aki még nem tette - a konkrét teendőket, s beszerezni a szükséges (minimális) dolgokat.

Azért most, a hétvégén ne akarjátok előre megenni a jövőhetet:)!

Üdv: Travels

2009. febr. 21. 15:37

Magamhoztérek az influenzámból, és a magánéleti stresszemből, és mit találok itt??? Jövő héten nagyböjt kezdete, és ti a sikérről diskuráltok.

Szabad kérdeznem, lányok és fiúk, ki az, aki benne van???

62. 2d5a00656a (válaszként erre: 61. - 362f169ace)
2009. febr. 20. 17:50

Sőt nem csak kellemesebb,hanem teljesebb is:)

A sima frissensült kenyeret a legnehezebb feldolgoznia a szervezetnek.A párnapos/szikkadt /kenyeret könyebb,és ha ez pirítva van akkor a legjobban feldolgozható.

61. 362f169ace (válaszként erre: 60. - 2d5a00656a)
2009. febr. 20. 17:42

OK, semmi gond, csak ez most nem sütőipari szaktanfolyam, hanem csak annyi, hogy kellemesebb az emésztése a pirítósnak.

Üdv: Travels

2009. febr. 20. 15:59
Most visszaolvasva látom ,hogy fórumválasznak elég darabosra sikerült ,de javamra szóljon,mostanában inkább MSN -en válaszoltam,és ott mondatonként kell elküldeni:)Bocsi!
2009. febr. 20. 15:57
A mondat vége:a normál búzából készült liszt sikértartalma 10%,ami azt hiszem nem túl sok a maradék 90!%-os szénhidráthoz képest.
2009. febr. 20. 15:55
Glutencasein, Glutenfibrin, Gliad , Gliad
57. 2d5a00656a (válaszként erre: 56. - 362f169ace)
2009. febr. 20. 15:39
Amelyek a kenyér részének egészen elenyésző alkotórészei a szénhidrátokhoz képest:)
2009. febr. 20. 13:19

Szia csalánlevél!

A sikért a gliadin és a glutenin alkotják (ezek vízben nem oldódó fehérjék, ezért tud a sikér erjeszteni), van azonban más struktúrájú fehérje is a kenyérben. Igaz, a sikér alkotja a kenyérfehérje nagyobbik részét.

Üdv: Travels

2009. febr. 20. 08:51
A kenyér fehérjetartalmában?Nem a sikérben inkább?
2009. febr. 20. 00:53

Sziasztok,

A glikémiás indexről (glükémiásnak is szokták írni a glükóz alapján) és a pirítósról

Azért említem ezt meg, mert sokan nem tudják mi a jelentősége, és hogy milyen sokat jelent a hízásban.

Szóval röviden, de talán érthetően.

A glikémiás index azt jelenti, hogy bizonyos mennyiségű szénhidrát bevitele esetén mennyi idő alatt emelkedik a teljes értékére (a bevitt szénhidráthoz képest) az inzulin szintünk a vérben.

Miért érdekel ez minket?

Azért, mert ha gyorsan - akár 5-10 perc alatt is - felszökik az inzulin szintünk a max.-ra, akkor - most tényleg egyszerűsítek egy kicsit - egyfajta zsír-raktározási folyamat indul be a szervezetünkben, s a bevitt kalória csak részben használódik az energiánk biztosítására, egyrésze lerakódik tartalékként oda, ahova nem szeretnénk.

Ezt kristály tisztán mutatja az étkezés utáni "elpilledés", amire a válasza a mai, civilizált embernek egy kávé kaja után, hogy kicsit javítson tunya állapotunkon.

Alacsony glikémiás indexes étek esetén ez az étkezés utáni fáradtság nem jelentkezik, vagy csak igen kis mértékben - ilyenkor a raktározás minimális, vagy nincs.

Ezért van az, hogy az azonos k.kalóriát tartalmazó fehérkenyér, és az igazi rozskenyér között nagy hizlalási különbság van a fehérkenyér javára.

Miért hizlal kevésbé a pirítós(kenyér)?

Pirításkor csak a víz megy el belőle - mondják sokan.

Ez nem így van (persze víz is megy el)!

Ha megpirítunk egy szelet kenyeret, annak fehérjéjében olyan átalakulás megy végbe, hogy az emésztése sokkal könnyebbé válik, igy a fent említett raktározási folyamat is sokkal kevésbé indul be.

Amikor csak lehet, együk a kenyeret enyhén pirítva!

Üdv: Travels

53. 362f169ace (válaszként erre: 51. - 2d5a00656a)
2009. febr. 19. 19:27

Szerintem a név el van írva.

Minden bizonnyal azonos könyvről beszélünk.

52. 362f169ace (válaszként erre: 50. - 362f169ace)
2009. febr. 19. 19:24

Hi,

Ekkora elírást nem szoktam meg magamtól.

Helyesen: Legalább kétszer megvan...:)

Üdv: Trav...

2009. febr. 19. 17:15
A Helmuth Luzner féle:Böjtölés című könyv azonos azzal amit ajánlottál agyógyító böjt címmel???
50. 362f169ace (válaszként erre: 49. - Ericika2)
2009. febr. 19. 17:07

Szia,

Igazad van, nem voltam elég figyelmes, és köszi.

Legalább kászer megvan...:)

Üdv: Trav...

2009. febr. 19. 10:44

Travels,

Végre (?) egy "gyengeséget" észrevettem benned.

A 13. hozzászólásomban ezt az oldalt ajánlottam ugyanis szintén.

2009. febr. 19. 09:44

Van még amit érdemes nézegetni, ill. tanulmányozni: [link]

Itt van annyi info, hogy mindenki képben lehet, ha időt szánn rá. Érdemes.

A jónak talált, akár lelkesítő cikkeket másoljátok ki word-be egy helyre, s készíthettek egy kis saját cikkgyűjteményt. A böjt alatt is érdemes ezeket olvasgatni, a lelkierőt mindenféleképen növeli.

Üdv: Travels

2009. febr. 19. 09:31

Hello,

Ajánlok könyveket, melyek megbízhatók.

Dr. med. Hellmut Lützner: A gyógyító böjt - ez a legjobb!

Ugyancsak Lützner könyve: Mit egyek a böjt után (az előző folytatása)

Dr. Oláh Andor-Kallai Klára-Vadnai Zsolt: Reformkonyha

Ezen a honlapcímen Lützner-rel beszélgetnek a böjtről:

[link]

-----------------------------

[link]

Ezen a honlapon pedig az első könyv rövid összefoglalója található - nagyon ajánlom!

Üdv: Travels

2009. febr. 18. 19:30
Rudigher Dahlke nekem is nagy kedvencem:)Közérthetően ,és még nem megszállott módon ír.
2009. febr. 18. 18:54

csalánlevél: azt bizonyára szeretem :D

ericika: értem, ügyes vagy. nekem is van, bár lehet h már csak volt.

Travels: Nekem van egy füzetecském... Török Szilveszter írta...Még azt is leírja, hogy hogyan hányszor, milyen pózban kell a beöntést elvégezni. Elég részletes, de ő csak a teljes böjtöt írja. Te milyen könyvet ajánlasz? Dahlke?


Szép estét mindenkinek!

2009. febr. 18. 17:50

Sziasztok,

Érdeklődnék, hogy ki vásárolt már könyvet a böjtről.

Mi arról a véleménye?

Üdv: Travels

43. ericika2 (válaszként erre: 40. - Elektrobarbie)
2009. febr. 18. 12:35
Ki akarták venni a méhemet, nem engedtem, és "elböjtöltem" a myomát. A szervezet fölemésztette egy két hetes böjt során. Ezért (is) vagyok böjtigenlő.
2009. febr. 18. 11:31

OKÉS!LEHET HOGY NEM IS VAGY KOMPENZÁLÓS:)

LEHET HOGY CSAK SZERETED HA KIHÍVÁSOD VAN?!

41. elektrobarbie (válaszként erre: 39. - 2d5a00656a)
2009. febr. 18. 01:00

Hjaa. Köszönöm kérdésed! Még nem jöttem rá, hogy mit kompenzálnék vele, de várom, hogy rájöjjek. Talán a lustaságomat...

Mindegy. Ne aggódjatok, nem kezdek most léböjtbe.

Üdv, e.b.

40. elektrobarbie (válaszként erre: 38. - Ericika2)
2009. febr. 18. 00:39

Sziasztok! Nem kell berezelni:))), nincs nagy gond. Elnézést, hogy ha megijesztettelek. Máskülönben lehet h jót tenne, ha ilyet csinálnál velem.

Mi lett a myomáddal?

üdv

2009. febr. 16. 20:40

E.B.

Igaza van ericikának,innen kintről beleolvasva tényleg olyan másodlagos protokollnak tűnik a böjt,mint tisztulás.Ha magadba nézel/és lehet hogynem is kell hiszen tudod/rájössz ,hogy mit kompenzálsz vele?!

Ha nem akkor lehet hogy csak túllelkesedted:)Akkor megvan az utad,jó hogyha rátaláltál/De azért legalább egy kicsit gondolkozz el...:)/

38. ericika2 (válaszként erre: 36. - Elektrobarbie)
2009. febr. 16. 19:24

Kedves Elektrobarbie,

nehogy eszedbe jusson most rögtön egy másik böjtöt csinálni. A tested nem játékszer!!!


Nálam semmit nem befolyásolt a böjt, pontosabban ugyanúgy 26 napra jött meg, kicsit talán kevesebb volt.

Egyszer volt, mikor nagyon sok volt, de akkor kiderült a végén, hogy myomám van, két éve.

Mitől akarsz te enyire mániákusan megtisztulni, ugye a böjttel, meg a terápiáddal. Ha személyesen itt lennél, bezárnálak a szobádba, adnék egy füzetet, higy írd tele a gondolataiddal, problémáiddal.

Írd meg-akár priviben-mi van veled.

37. 362f169ace (válaszként erre: 35. - Elektrobarbie)
2009. febr. 16. 16:47

Szia e.b.!

Semmiféleképen nem kezdj új léböjtöt egy ideig!!!

A leírtak alapján nálad most más az Út.

Ha velünk akarsz lenni 25-től, az természetesen lehetséges, és nagyon örülünk neki.

Priviben még ma leírom részletesen hogyan a legszerencsésebb a te esetedben.

Üdv: Travels

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook