Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A nap melyik időszakában ideális anyatejet fejni? fórum

A nap melyik időszakában ideális anyatejet fejni? (tudásbázis kérdés)


10. bowie
2018. máj. 13. 21:41
Szerintem ami megmaradt, azt nyugodtan lefejheted. Abból is amelyikből evett és amelyikből nem is. Bármikor.
9. syria (válaszként erre: 1. - Orsheka)
2018. máj. 12. 11:03

Nekem úgy tanították, hogy minden szoptatás után ki kell fejni a maradékot, hogy elkerülhető legyen az arra hajlamosaknál az iszonyú fájdalmas mellgyulladás, ami nálam sajnos bekövetkezett; az ellenségemnek se kívánom.

Minél tovább szoptatsz (kb. egy-másfél éves korig) annál jobb a kicsinek.

Ha van felesleged, a védőnő megmondja, mi a módja, hogy leadd. (Én csináltam, a két gyerekkel összesen kb. 90 litert adtam le.)

Túl azon, hogy segítesz más babákon, az anyatej ára 2700 Ft/l (2016.10.17-től), amely adómentes jövedelem a tejadó anyák számára. [link]

2018. máj. 12. 09:36
Este 8 után is kiszívhatod a másikat. Ott van ideje 1- re visszatöltődni :-) De az az igazság, hogy mindenki más. Ezt neked kell kitapasztalnod.
7. macskossz (válaszként erre: 5. - Orsheka)
2018. máj. 12. 09:33
Az jó. Én époen írni akartam, hogy semmikor sem, mert az én tapasztalatom az, hogy az egyik legnagyobb hülyeség, amivel a kismamák fejét tömik. Persze ha csak tartaléknak akarsz elrakni, az nem borítja fel a dolgokat. Azt szokták ugye javasolni, hogy szopi után a maradékot. Reggel nyilván több tej van a pihenés miatt. Olyankor maradhat több utána. Mindenképpen steril cuccban tárold, mert nagyon hamar büdösödik.
2018. máj. 12. 05:38

Én úgy tudom azt érdemes csinálni, hogy mindig közvetlen szoptatás után lefejni a maradékot. Itt neked kell próbálkozni, hogy elég-e ha az éppen kiszopizott ciciből próbálsz még picit fejni, vagy lefejed a másik cicit is. Én is kb. felváltva szoptattam egy idő után, én mindkettőt üresre szívtam utána, mert volt tejtestvér, aki elvitte a tejet. De fél éves kora után, amikor elkezdte átaludni az éjszakát minden addigi fejés ellenére nem tudtam tovább fejni, beállt egy szintre, ami akkor sem lett már jobb, amikor a fogzás miatt elkezdett újra gyakrabban ébredni és szopizni.

Az is számít amúgy, hogy mire akarod eltenni a tartalékot. Ha a hozzátápláláshoz, akkor talán elég lehet a leszopizott cici fejése, mert ugye abban a zsírosabb táplálóbb alja van a tejnek. A teli ciciből sokkal vizesebbet fejhetsz, ha arra kell a tej, hogy ha elmennél valahova tudj ott hagyni, akkor viszont legyen benne egy cicinyi tej elejétől végéig.

A napszakot is érdemes figyelembe venni ilyen szempontból. Amit reggel fejsz, az fehérebb vizesebb tej lesz, amit este fejsz, az vajszínű, zsírosabb sárgább.

2018. máj. 12. 04:29
Még fontos az is, hogy NEM szeretném szaporítani a tejem. Így pont elég a babamnak. Csak egy kis tartalékot szeretnek lefagyasztani anélkül, hogy ez felboritana a szépen beállt kereslet-kínálatot.
2018. máj. 12. 02:09
Mikor időd engedi, illetve mikor elalszik este 8 körül,utána vagy mielőtt te mész aludni...akkor mindenképp :)
3. Bichi (válaszként erre: 2. - Orsheka)
2018. máj. 12. 01:29
Bármikor, amikor kedved/időd van. Minél többet fejed, elvileg annál több lesz. Nekem mondjuk alapban rengeteg volt
2018. máj. 11. 22:24
4 és fél hónapos, anyatejes kisbabam van. Van elég tejem, napközben 2-3 óránként eszik mindig csak egy mellbol. Este 8 után általában hajnali 1-kor eszik először, aztán 3 óránként. Szeretném, ha lenne eltéve egy kis tartalék anyatej arra az esetre, ha el kell otthonról mennem pár órára baba nélkül. Ilyen időbeosztással mikor és mennyit lenne érdemes fejnem? Lehet mondjuk az este 8-as szoptatás után abból a mellbol, amiből épp nem evett a babám? Vagy inkább reggel?
2018. máj. 11. 22:17
A nap melyik időszakában ideális fejni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook