Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Miért kell fejni a mellet szoptatás időszakában? Hány hónapig kell ezt csinálni? Ki hogy csinálja, és miért jó ez? fórum

Miért kell fejni a mellet szoptatás időszakában? Hány hónapig kell ezt csinálni? Ki hogy csinálja, és miért jó ez? (tudásbázis kérdés)


14. LadyBird 2015 (válaszként erre: 12. - Mókuska2012)
2016. febr. 29. 18:51
Ha csak amiatt kell több, mert szerinted kevés a babának, akkor nem szabad fejni. (Ha valami miatt a fagyasztóba dolgozol, az más.) A baba igénye szerint be fog állni. Lehet, hogy 1-2 evéskor, esetleg 1-2 napig kevés, akkor én gyakrabban etettem. Nálunk kevés idő van a gyerekek között, és eleinte mindkettő kérte. Később már a nagy csak akkor kapott, ha a kicsi pocakja teli lett...:)
13. spann (válaszként erre: 12. - Mókuska2012)
2016. febr. 28. 17:10
több
2016. febr. 27. 10:44
És ha valaki feji, akkor több tej fog termelődni?
2016. febr. 23. 06:56
Én sem fejtem soha!Max.ha elmentem itthonról és a férjem etette üvegből!Soha nem gyulladt be,mert kiszivta mindet!Persze akinek sok van,annak szükség lehet fejésre,de egy idő után beáll a kereslet-kínálat!
2016. febr. 23. 06:45
Szerintem egyáltalán nem kell fejni. Beáll a kereslet-kínálat. Én legalábbis egyik gyerekemnél sem fejtem.
9. Cucicsillag (válaszként erre: 3. - 74eb6f8385)
2016. febr. 22. 23:33
'S akkor a mellette az mi? ;)
8. Cucicsillag (válaszként erre: 5. - Spann)
2016. febr. 22. 23:32

Hja, akkor felreertettem...

Utana irtam, hgy novekedesi ugraskor is pl.(tejserkentesre :)

2016. febr. 22. 22:37
Van akinek annyi tej termelődik ,hogy a baba nem tudja mind leszívni ha bent marad akkor fájdalmassá válik a mell bekeményedik és be is gyulladhat.Ezért is kell fejni.
6. spann (válaszként erre: 1. - Mókuska2012)
2016. febr. 22. 22:33

Be is gyullad a mell a sok tejtől, ha nincs rendesen kifejve.

Ne tudd meg, hogy az milyen.


Amúgy meg le lehet adni, a védőnőt kérdezd meg, hogy megy most.

Kincset ér az anyatej, korababáknak nélkülözhetetlen!

5. spann (válaszként erre: 2. - Cucicsillag)
2016. febr. 22. 22:31
Ez más, amit te írsz, hogy előre lefejjük a tejet, ha el kell mennünk szoptatási időben, és cumisüvegből odaadja valaki.
4. spann (válaszként erre: 1. - Mókuska2012)
2016. febr. 22. 22:29

Azért kell fejni szoptatás után, hogy több tej termelődjön.

A baba nem szopja ki az utolsó cseppig, azt nekünk kell kézzel (szerintem kézzel jobb, de van, aki pumpával is ki tudja fejni).

Hány hónapig? Hát vagy egy fél évig biztosan.

2016. febr. 22. 22:22
"mellett" a mell múltideje?:)
2016. febr. 22. 22:05
Sztem, ahanyan irunk, annyi tapasztalat :) Az elso kisfiamnal hiaba fagyasztottam le tejet pl.fozibe vagy ha mar hutot latott, meg nem ette, semmi ertelme nem volt. A masodiknal pedig trukkoztem, mert pl.mikor el kell mennem itthonrol, akkor oda lehet neki adni cumisuvegbol es el is fogadja. Vannak a novekedesi ugrasok, akkor pl,jol jon a fejes, mert elore lehet novelni a tejmennyiseget. Amugy amikor beall a kereslet-kinalat es a baba mellet tudsz lenni folyamatosan, akkor sztem nem is kell. (Nekem amugy kezim van es szuper- nekem)
2016. febr. 22. 21:59
Miért kell fejni a mellett szoptatás időszakában? Hány hónapig kell ezt csinálni? Ki hogy csinálja, és miért jó ez?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook