Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Testsúlyrendezés a Nagyböjt időszakában fórum

Testsúlyrendezés a Nagyböjt időszakában (beszélgetős fórum)


96. c4f059c04b (válaszként erre: 95. - 40163fd81d)
2009. márc. 4. 16:23
Hogy lehet azt bírni? 10 napig?
95. 40163fd81d (válaszként erre: 94. - B4a3a4979d)
2009. márc. 4. 13:45

Nevetni fogsz ,Én is influenzával kezdtem a böjtöt,de nálam még be is segített,hisz alig kívántam egyáltalán bármit is.De ez a böjt nálam nem az a böjt ,amit én annak nevezek.Ez csak úgymond egy kis 40 napos vegaság.

Azért igyekszem beiktatni egy 10 napos kizárólag vizes napot ,szóval igazi böjtöt közbe,még nem tudom mikorra időzítve.Előbb még nekem is teljesen helyre kell rázódnom ebből a vacakból!:))

2009. márc. 4. 13:30

Nahát, kicsi a világ. És hogy megtaláltuk egymást rögtön.

Emlékszem még a véleményedre a fehérjeturmixról. és hasonszőrű "mű"-készítményekről, gondolom egyikünk véleménye sem változott, nálam bejött, és működik.

Ilyen egészségesnek (kivéve a mostani influenzát) még soha életemben nem éreztem magam. Életerősnek, energikusnak.(Ez nem a reklám helye.) A vashiányom eltűnt, a fogkoronám megvan, ami ősszel beleszólt a böjtkezdésbe.

Úgy látszik, a fennsőbb hatalmak mindig gátolják a kezdést. De ami késik, nem múlik.

93. 40163fd81d (válaszként erre: 92. - B4a3a4979d)
2009. márc. 4. 13:00

Tudom:)

Már többször beszélgettünk és talán egyszer együtt is csináltunk pár napos léböjtöt,ha jól emlékszem.

Myly vagyok,csak több hónapra kivontam magam a forgalomból:)

2009. márc. 4. 11:13

Én most léböjttel kezdtem hétfőn, mától fehérjeturmixot iszom hozzá, tehát semmi szilárd. (A naplómban ha érdekel olvashatsz róla.)

A terv két hét volt, de most szerintem abba kell holnap vagy holnapután hagyni, mert a két hete jelentkező influenzám kezd újra kitörni, és ugye ilyen böjtöket csak egészségesen lehet végezni. Valószínű nem vártam meg a teljes gyógyulást.

De ezzel nincs teljesen leírva, csak elhalasztva a böjt.

A fehérjeturmix azért van, hogy a szeptember óta leadott 13 kilóm izomleépülés miatt ne jöjjön vissza. Futok is mellette heti 3-4 alkalommal 40-45 percet.

Ezért is olvastam a zöldséghetedet kételkedve.

Én nem tervezem a fennmaradó időben az állati eredetű ételek teljes száműzését, mert úgyis kevés husit eszem, a konyhánk átállítása 95 %-ban pedig megtörtént már teljes értékű dolgokra.

Főtt-sült ételeknél én is sokszor előnyben részesítem a gyümölcsöket, salátákat - de ez böjttől független-, de férfiember van a háznál, és neki "néha" kell főznöm, ami egyébként nem teher, mert nagyon szeretek főzőcskézni.

91. 40163fd81d (válaszként erre: 90. - B4a3a4979d)
2009. márc. 4. 10:49

Köszönöm:)

A tiéd hogy néz ki?:)

90. b4a3a4979d (válaszként erre: 89. - 40163fd81d)
2009. márc. 4. 10:48
Sok sikert és kitartást hozzá.
89. 40163fd81d (válaszként erre: 88. - 40163fd81d)
2009. márc. 4. 10:44

Kávé ,cigi marad,,gyümölcsök ,zöldségek ,gabonafélék,tészták,kenyérféleségek maradnak,igaz ,tegnap borsó főzeléket ettem,amiben volt némi tej:)),de azért igyekszem maximálisan betartani az állati eredetű dolgokat,amennyire lehet.


Főtt,sült,bármilyen módon kezelt ételt pedig csak egyszer eszem,délután valamikor egy nap.

Ez lehet egy szelet kenyér,vagy egy tál főzelék,vagy rizs,főtt burgonya,párolt zöldségek....stb.


Kb az én böjtöm így néz ki.Tudom nem tökéletes.

88. 40163fd81d (válaszként erre: 87. - B4a3a4979d)
2009. márc. 4. 10:36

Nekem így nem menne:))

Én csak az ételek szempontjából tudok lenni szigorú magamhoz.

2009. márc. 4. 10:21

Most olvastam a Nők Lapja oldalán, érdekes lehet talán valakinek:


"• A negyvennapos böjt egyik lehetséges menete •


1–10. nap: Elhagyjuk a húst, halat, cukrot, finomított élelmiszereket, fehér kenyeret, alkoholt, cigarettát, kávét. (Ez a könnyített változat, mert indulhat azzal is a böjt, hogy a fentiek elhagyása, ha lehet, rögtön a böjt első napján történjen. Ebben az esetben ugyanaz érvényes erre az időszakra, mint a második tíz napra.)

11–20. nap: Gabona (árpa, rizs, köles, búza, hajdina, zabpehely, sárgaborsó stb.) zöldséggel, zöldségleves (ízlés szerint fűszerezve például bazsalikommal, majoránnával, oregánóval, de minimális sóhasználattal), magok, mazsola.

21. nap: Zöldségleves pürésítve, este két alma.

22–26. nap: Léböjt – tíz darab sárgarépából, fél zellerből, két almából, kis céklából, esetleg csipet gyömbérből préselt (lecentrifugázott) lé, amelyet kétszeresére hígítunk, de lehet akár háromszorosára is. Egész nap ezt isszuk. A léböjt alatt fogyaszthatunk naponta egyszer zöldséglevest is.

27. nap: Egy érett alma, amelyet az érzékeny gyomrúak meg is párolhatnak. Ha nem alma, akkor körte. Sok gyógynövénytea, amelyet mézzel nyugodtan ízesíthetünk. Víz, gyümölcs és zöldséglé kedvünk szerint. Egy pici tál péppé főzött rizskása mézzel szintén belefér a böjtbe.

28. nap: Reggeli: rizskása párolt zöldséggel, ebéd: rizskása párolt almával, vacsora: zöldségleves.

29–30. nap: Gabona zöldséggel, zöldségleves, friss gyümölcs, magok, mazsola.

30–40. nap: Zöldség, gabonák, saláták, gyümölcsök, burgonya, zöldséglevek, gyümölcslevek, magok. Sajt, tojás, túró. Visszatérhetünk a fűszeresebb és ízletesen megsózott ételekhez. Ehetünk teljes kiőrlésű kenyeret, de csak módjával.

Fontos, hogy két-három liter folyadékot fogyasszunk naponta. A legjobb, ha sok gyümölcslevet iszunk, de mindenekelőtt gyógyteákat. Főleg az utóbbiak (zsálya-, kakukkfű-, a böjt vége felé csalántea) ajánlottak tavasszal, mert a méregtelenítés mellett segítik azt is, hogy kellő mennyiségű meleg jusson szervezetünkbe.

Este hattól (naplementétől) másnap tíz óráig csak folyadékot igyunk, ne együnk, mert ekkor méregtelenít a szervezet. Sokat pihenjünk, sétáljunk, mozogjunk. Aludjunk (kezdetben résnyire) nyitott ablaknál.

Hasznos, ha heti két alkalommal hideg vízzel kombinálva szaunázunk, otthon pedig váltott zuhannyal és reggelente száraz, a szív irányába végzett testledörzsöléssel is hatékonyabbá tehetjük a böjtünket. "

86. 40163fd81d (válaszként erre: 85. - B4a3a4979d)
2009. márc. 4. 09:04
Igen,természetesen.:)
85. b4a3a4979d (válaszként erre: 84. - 40163fd81d)
2009. márc. 4. 09:02
NO: hús, hal, tej, tejtermék, tojás, minden?
84. 40163fd81d (válaszként erre: 83. - B4a3a4979d)
2009. márc. 4. 08:22

Szia!:))


A hivatalos húsmentes,40 napos böjtöt.

Igyekszem nem csak húst,de az állati dolgoktól is amennyire lehet távol tartani magam.Úgy terveztem,hogy 40 nap alatt 40-szer fogok csak enni,tehát egyszer egy nap.(gyümölcs,sárgarépa ,káposzta rágcsálást,nem számítom ételnek:D)

Viszont szeretnék egy 10 napot kizárólag vízen ,közben,ez még csak terv:)

83. b4a3a4979d (válaszként erre: 82. - 40163fd81d)
2009. márc. 4. 08:12

Szia,

40 napig???

És milyen böjtöt csinálsz?

2009. márc. 4. 07:54
Sziasztok Én is benne vagyok a 40 naposban,remélem idén sikerül:))Nem csak a 20 .napig tartom:)
2009. márc. 2. 12:48

Sziasztok!


Én még mindig bírom!

Ma van az utolsó léböjt napom.

Teljesítettem a kitűzött célt.

2009. febr. 28. 08:06
Sziasztok! Jól vagyok, csak a gépig nem jutok el, vagy ha igen, akkor foglalt:(( Nos, még bírom, annak ellenére, hogy minden nap fôzök a családomnak. Öt napig csinálom a léböjtöt, utána pedig a makrobiotikus étrend szerint próbálom az étkezéseimet megoldani. Azt nem nehéz betartani, változatos és egészséges.
2009. febr. 27. 09:40

Szia Travels!


Én még élek! Eddig betartottam a böjtöt és a hátralévő időben is be fogom.

Nagy kár, hogy a többiek nem írnak, mert kíváncsi lennék rá, hogy hogy haladnak.

Tegnap 3 liter folyadék csúszott le. Ma is minimum annyit szándékozok inni.

Te hány napig tervezed, hogy csak folyadékot iszol? Én 5-6 napig.

Kitartást!

2009. febr. 26. 20:35

Sziasztok,

Él még valaki?

Nem tudtok eljöni a gépig, vagy igen ciki bevallani, hogy ettél?

Nem ciki, én a kb. 50 alkalommal beindított 5-10 napos léböjtöm esetén kb. 10x az első nap feladtam, 5x a második napon, a többit végigvittem.

Nehogy valakinek lelkiismeretfurdalása legyen...!

Üdv: Travels

77. 362f169ace (válaszként erre: 75. - B51e6674ac)
2009. febr. 26. 17:06

Szia,

Ha már nekem intézted a kérdést, azt mondom, hogy optimálisan végzed az ilyenkori teendőket.

Talán, ha valamit javasolnék, az az, hogy a következő napokban a reggeli testmozgással picit óvatosabban, mert ilyenkor - főleg a 2. - 3. napon - a vércukorszint szabályozása kicsit labilis, és a vérnyomás is - nincs sóbevitel - lejjebb szokott esni.

Most, a napokban inkább otthoni gimnasztikával pótold az "outdoor" tevékenységeidet.

Egyébként: GRATULA!!!

Üdv: Travels

76. vereskati (válaszként erre: 74. - C4f059c04b)
2009. febr. 26. 13:13
De bármilyen góc is okozhatja, vagy vészes vitaminhiány is:((
75. b51e6674ac (válaszként erre: 74. - C4f059c04b)
2009. febr. 26. 10:38

Szia!


Tavaly év végén betömték az összes lyukas fogamat és a régi töméseket is kiszedték. Panoráma röbtgen is volt. Fogászati probléma kizárva!


Képzeljétek, hogy tegnap reggel gyümölcsöt ettem és utána semmit. Tegnap volt az államvizsgám és a diplomavédésem, ezek mellett különösen büszke vagyok magamra, hogy kibírtam. Mától pedig 5 napon keresztük csak folyadék (salaktalanító tea, zöldséglé, gyümölcslé, szénsavmentes ásványvíz). Ebédre zöldéglevest fogok enni.

Minden órában megiszom 2 dl folyadákot.Reggel voltam edzeni (futás, biciklizés) mert jót tesz, ha reggelente felpörög a pulzusom. Így jobban viselem egész nap a böjtöt.


Travels! Mit gondolsz jó úgy, ahogy a böjtöt csinálom vagy esetleg van valami más javaslatot?


Kitartást mindenkinek!

74. c4f059c04b (válaszként erre: 67. - B51e6674ac)
2009. febr. 25. 17:51
Szia! Van olyan ,akinek a hagyományos (amalgám)fogtöméseitől hullik a haja.
73. vereskati (válaszként erre: 72. - 362f169ace)
2009. febr. 25. 17:49
holnap többet tudunk:))) Én még jól:)) bírom
72. 362f169ace (válaszként erre: 71. - Vereskati)
2009. febr. 25. 15:35

Hi,

Nálam OK, de visszajelzést még csak töled kaptam.

Remélem a többiek nem dőltek ki..:), még korán van.

Üdv: T......

2009. febr. 25. 12:28
Nos, akkor elkezdôdött. Eddig rendben. Nálatok?
2009. febr. 24. 20:41

Emberek! Idő van!

Minden zaba mögöttünk.

Jót alszunk ma éjjel.

Holnap - nagy nap.

Üdv: Travels

2009. febr. 24. 13:35

Sziasztok

En is szeretnek csatlakozni hozzatok ha lehet.En mar harom hete bojtolok szerdan es penteken amikor csak fott barna rizst eszek parolt zoldbabal.A tobbi napokon sem szoktam mar egy ideje hatalmasokat enni csak mertekkel es akkor is zoldseget meg parolt hust.

2009. febr. 24. 11:31

Mindenkinek sok sikert a böjthöz, nálam ez eltolódik influenza, meg mindenféle magánéleti problémák miatt.

Amúgy kb. egy hete úgy étkezem, mintha készülnék a böjtre, gyümölcssaláták, egyéb saláták, husi szinte semmi, pici héjában főtt krumpli, legfeljebb ízesített túró hozzá.

Figyellek, és olvaslak majd titeket, én majd úgy március idusa környékén "szállok magamba".

2009. febr. 23. 23:45

Sziasztok!


Én is csatlakozni szeretnék.

Már hetek óta tart lelki felkészülés. Még sosem böjtöltem.

Cél: méregtelenítés, önazonosulás

Az elmúlt időben nem jutott arra időm, hogy foglalkozzak magammal. Ezt a hálátlanságot a szervezetem megbosszulta. Sajnos az orvosok feladták a harcot és nem tudnak segíteni. Valamitől csomókban hullik a hajam. Jobbnál jobb találgotások voltak a kedves doktoroktól, de nem megyek többet feléjük, nincs értelme. Minden a fejben dől el. Ez a böjt remélhetőleg segít a szervezetem méregtelenítésében és közelebb hoz önmagamhoz.

Én 25-én fogom kezdeni 1 napos felkészítő nappal és 26-tól megy élesbe a dolog. 25-én lesz egy fontos szellemi megmérettetésem és nem tenne jót, ha egész nap csak folyadékot innék.

Tervem:

1.(felkészítő) nap: Joghurt, gyümölcsök, saláta

2.-6. nap ásványvíz, bio zöldséglé, bio gyümölcslé, gyógyteák. Ebédre zölségleves.

A további három héten fokozatosan engedem vissza a szilárd táplálékot.

Ma már be is vásároltam: Salaktalanító tea, Maté tea (Most mindkettő akciós) és Bio zöldség- és gyümölcslevek.

A lényeg az, hogy nagyon sokat igyatok! A meleg tea különösen jó, mert eltelíti a pocakot.


Travels!

Jó ötletet adtál a gyógyvízzel. El is feledkeztem róla, de szerencsére van itthon. Nem az a fajta, amit te javasoltál, hanem a Salvus víz, de valószínűleg ez is megteszi majd a kívánt hatást.


Kitartást mindenkinek!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook