Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Testsúlyrendezés a Nagyböjt időszakában fórum

Testsúlyrendezés a Nagyböjt időszakában (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯
2009. febr. 16. 15:57

ericika: választ az 35ösben találod. Édes vagy és remekül vagyok.

Egy olyan kérdésem lenne, ami biztosan érdekel másokat is.

A menszeszt miként befolyásolja a böjt?? Vagy a böjt a menszeszt?


Az előbb írtam, hogy "másfél nap után", az azt jelenti, hogy másfél napja törtem meg a böjtöt.. -.annak, aki esetleg most kapcsolódik be...( bár egy hete sincs, hogy én "idetévedtem", de mindegy... csak kijavítási kényszerem volt)

Üdv!

35. elektrobarbie (válaszként erre: 26. - 362f169ace)
2009. febr. 16. 15:43

Köszönöm szépen Travels! Bár válaszodat csak ma tudtam elolvasni, mégis hasonlóképpen próbáltam enni. Biztos a kollektív tudattalan az oka :D

Nagyon nehéz volt mostanáig (másfél nap után)....Most enyhült az éhség, sőt nem is vagyok éhes. Valóban nehezebb, mint a kezdet. 5 percenként járkáltam ki a konyhába megnézni, hogy maaaajd mit fogok enni és újragondolni, hogy mikor is és még mennyi idő van addig... wááá ... De jó érzés volt nagyon az egész.Ajánlom mindenkinek és alig várom a következőt :)

Sajnos nincs rajtam pluszkiló, úgyhogy vigyáznom kell ezzel. Juteszembe, most visszafogytam azt a (nem felesleges) 3 kilót, amit nagy nehezen felszedtem az elmúlt egy évben (úgy h mindig túledtem magam... persze rájöttem, h ez nem jó). Szóval most megint 49 kiló vgyok. Ezt nevezhetjük úgy, hogy ez az ideális testsúlyom? Vagy hogy van ez a testsúlyrendezés? Hozzátéve a félreértés elkerülése végett, hogy nem fogyni szerettem volna a böjttel, hanem "hagymarétegeket" bontogatni... Sajnos ez utóbbi elmaradt az elmélyülés hiányában és az új ismeret megszerzése izgalmában...

Szerinted ha 25-én veletek elkezdek egy következőt, az tovább fogyasztana? :S Nagyon szeretnék elmélyülni veletek.

Szeretettel: Barb

34. 362f169ace (válaszként erre: 33. - 2d5a00656a)
2009. febr. 15. 21:21

Hello,

Érdekes a gondolatod, hogy neked az észérvek jönnek be, s ez bármiben is megakadályozhat esetleg.

Tizes éveim végéig nálam keményebb racionalista ember nem volt. Közgazdaságtant tanultam, s utána másoddiplomásként mérnök-közgazdász lettem.

Egyetlen percig nem dolgoztam a szakmában.

Mire megvoltak a papírjaim, s pályakezdőként elindulhattam volna az élet rögös útján, már több éve a keleti gondolkodók, s tanítások kötöttek le.

"Racionális agyammal" a jógából megtanultam azt, hogy mennyire nem racionális az emberi agy. Csak azt hiszi, hogy a valóságot, az igazságot, a tényeket látja, s közben vak. Vak, mert nem látja önmagát, s nem látja a másik embert teljes mivoltában. Én is vak voltam. Miért? Mert az európai kultúrkőrben felnevelkedve nem az embert néztem holisztikusan, hanem az embert, mint előttem álló személyt, minden előítélettel, minden nekem megtanított sztereotípiákkal felruházva.

Ahogy néhány év alatt (!) - nem 1-2 hónap alatt, "ott" más az időszámítás - meditációim során egyre beljebb jutottam önmagamban, annál tisztábban "láttam" a lényeget: mi az Ember.

S innen már nem volt visszaút. Eldöntöttem huszas éveim közepén, hogy ez az én világom, itt tudok a legtöbbet tenni az egyénért és a világért. Lehet, hogy fellengzősen hangzik ez, de ma is vállalom. Jól döntöttem. Látom, hol tart ma egy mérnök-közgazdász (valószínűleg én is ott lennék), s hová sikerült eljutni a jóga szekerén a lélek útjain nekem. Emberek között vagyok, építeni tudok fiatalokat, példámmal - igy hiszem a visszajelzések alapján - olyan értékrendet tudok nekik mutatni, hogy akinek a legkissebb affinitása is van ehhez, az a mai forrongó, értékétvesztett világban is megtalálja élete értelmét, a fejlődés útját, és ez nem passzivitást, elzárkózást jelent, hanem egy megfigyelői, segítésre kész állapotot, ahol mindig megtalálható a segítendő.

Úgy dióhéjban ennyit a gondolkodásmódomról, e fórum keretein belül ennyiben tudom ezt kifejteni.

Üdv: Travels

2009. febr. 15. 20:42

Érdekes felvetés..Mármint Jézusról....Nálam még nem állt össze a jóga mint életforma dolog/de lehet hogy nem megfelelő helyen próbáltam ki../

Írígyellek érte hogy ennyire önazonos vagy,nekem ezt még soká kell keresni.sajnos.,bár ez valószínű típus kérdése is .Próbállak majd követni,mit miért teszel,de nekem inkább az észérvek jönnek be,mint a negyedik dimenzió érzékei..Annyira sajnálom,hogy mindent olyan racionálisan látok,biztos jó lehet ha valaki az emóciókból él!

32. 362f169ace (válaszként erre: 31. - 2d5a00656a)
2009. febr. 15. 20:12

Szia,

Már írtam az előzőekben, most csak nagyon röviden.

20 éve a jógával foglalkozom, nem mint "testgyakorlat", vagy "egészségmegőrző" tevékenység - noha ezek sem megvetendőek -, hanem mint életforma. Ebből következően a Test-Lélek-Szellem nekem a "Szentháromság", s csak így tudom megélni teljességében azt, amit az elmúlt évtizedekben tanultam. Egyébként a jóga testtudatosság a legkomplexebb éntudat, és azt felületesen lehetetlen gyakorolni, mert akkor az már nem az.

Ha már a vallás is belekerült egy szó erejéig a kérdésedbe, hadd említsem meg pl., hogy se a Biblia se az Egyház semmilyen szinten sem említi, hogy hol volt Jézus gyermekkora és 33 éves kora között.

Mivel tanításai nagyon egybeesnek a keleti vallások tanaival (a Védák tanításaival különösen), jó okkal feltételezhető, hogy a "hiányzó korszakában" keleten volt, s a korabeli tanok adták neki a szellemi alapot a tanításaihoz, és akár a gyógyításaihoz.

Röviden ennyit.

Üdv: Travels

2009. febr. 15. 17:10

Travels!

Ritka az ,hogyegy férfi itt Magyarországon ilyen testtudatos legyen mint te.Illetve sok testtudatos férfi van,de ez pusztán a "body"-ra összpontosul.

A komplex éntudat úgy látom itthon inkább a nőkre jellemző.

Hogy jutottál eddig???Persze vannak hívő emberek,és alternatív gyógyászatban hívők akik a böjtöt tartják,de az eddigi megszólalásaidból nem tüntél egyiknek sem.Csak úgy böjtölő férfiak nincsenek sokan,szerintem.Neked mi a titkod??

30. 362f169ace (válaszként erre: 28. - Vereskati)
2009. febr. 15. 16:44

A "főző embereknek"!

Mivel az én munkaidőm kötetlen, a feleségem pedig reggeltől du. 5-ig dolgozik, plusz én imádok - és állítólag tudok is - főzni, így gyakorlatilag én főzök a családban hármunkra, tehát tökéletesen megértem a háziasszonyokat.

Az első 2, esetleg 3 napon talán kicsit furcsa lesz a dolog, de "ezt a gödröt át kell ugrani". Nincs mese! Az életed része a főzés is. Ezt is - mint mindent a böjt ideje alatt!! - a javadra kell fordítani. Ragyogó alkalom megdícsérni magad. Akár százszor egy nap. "Itt főzöm a finom kaját, s megállom, hogy nem eszem belőle. Csúcs vagyok."

Egyébként már kb. a 3. naptól meg is kóstolhatod az étel sósságát, fűszerezettségét, az nem fog ellenállhatatlan éhségérzetet kiválétani. Ez biztos. Én egyébként már az első naptól ugyan úgy kóstolom az ételt, mint máskor, csak a kajában lévő cuccok keménységét nem "megkóstolok egy kis darabot" című tevékenységgel végzem, hanem villával ellenőrzöm. Ennyi! Ha már harmadszor végzitek ezt a böjtöt, ti is csak mosolyogni fogtok ezen a "most-még-gond"-on.

Figyeljétek majd meg a család elismerését!

Le fog zúgni az álluk, mikor szeded nekik a jobbnál jobb étkeket, s te azt mondod: "Köszönöm, én nem kérek, nem vagyok éhes." Eljön ez az idő...:)

Üdv: Trav...

2009. febr. 15. 16:23

Hello,

Tudom, hogy hosszan írtam az előzőekben, s még lenne időm ezt leírni amit fogok, de fontosnak tartom.

Amikor teljes böjtön vagy, azon bátorságodat mutatod meg, hogy TELJESEN RÁ MERED BÍZNI MAGAD SAJÁT TESTED BÖLCSESSÉGÉRE, A TERMÉSZET VÉGTELEN EREJÉRE, ÉS A TEREMTÉS CSODÁJÁRA.

Ezek nem nagy szavak. Egy "átlag embernek" kicsit ijesztő - tapasztaltam! -, hogy 120 órán keresztül semmi kalóriát nem viszel be, s az 5. napon épp oly energikus, ha nem energikusabb vagy mint a böjt kezdetén.

A másik fontos dolog. NE TEKINTSD EZT AZ IDŐSZAKOT A SZENVEDÉS IDŐSZAKÁNAK, HANEM TEKINTSD A MEGSZABADULÁS, A MEGTISZTULÁS BOLDOG NAPJAINAK - HISZEN EZ AZ IGAZSÁG.

A tudomány is igazolja: minden böjti nappal kb. 3 hónapot fiatalodnak a szerveid és a sejtjeid az elszennyeződés és a savasodás tekintetében. Ezek tények.Tehát nem kicsi a tét.

Az is érdekes - ilyen tapasztalatom is van bőven -, hogy sokan megkérdezték a böjt és a felépítő napok után: "Mikor kezdjük újra?" Ilyenkor természetesen a józan ész, s nem a "belendülés" kell, hogy irányítson bárkit is, s ennek megfelelően is szoktuk megbeszélni a dolgot.

BÖJTÖLNI JÓ, MERT MEGTISZTÍT ÉS MEGERŐSÍT TESTILEG ÉS LELKILEG. Elalvás előtt mond el ezt egy párszor.

Mindenkit üdvözlök: Travels

2009. febr. 15. 16:11
Már nagyon várom! Igaz én azok közé tartozom akik mindennap főznek, de majd megoldom valahogy:))
2009. febr. 15. 15:50

Hello mindenki,

Mivel sokan kérdezték már, leírom nagy vonalakban, hogy hogyan képzelem az "együttböjtölést".

A felkészítő napok február 23, és 24.

25-én kezdődik az 5 nap, vasárnapig.

Felépítő napok: hétfőtől 3-4 nap.

Csak hogy egyértelmű legyen a menetrend, azért írtam.

Ezen fórum abban lesz mindenki segítségére, hogy megoszthatja a tapasztalatait, kétségeit, érzéseit, érzelmeit, élményeit másokkal (ha akarja), mind a jót, mind a rosszat, s ezzel komoly lelki erőt lehet nyerni a folytatáshoz, ill. erőt adni a másiknak - pl. csüggedés esetén.

1. Olvashatja, hogy nem egyedül van hasonló gondokkal ezen időszak alatt.

2. Olvashatja, hogy milyen "trükköket" dobtak be egyesek a folytatás érdekében.

3. Olvashatja a pozitív élményeket - lesz bőven, ne féljetek.

4. Informálódhat, hogy ki mikortól már nem éhes.

5. Ezer más h.sz. előfordulhat, ami vagy téged erősít, vagy te segíted a másikat.

Én, ígérem, 23-ától fokozott fogyelemmel kísérem ezt a topicot, s mindenben a segítségetekre leszek, csak írjatok minél többet. (Egy tuti tapasztalat: mivel a böjt alatt az evési idő, a kajakészítési idő felszabadul (persze nem mindenkinél, tudom) és a feszültség mindenkiben növekedni fog, biztos, hogy sokkal gyakrabban jöttök ide a fórumra, másrészt olyan talán soha meg nem élt tapasztalatokkal lesztek gazdagabbak, amit szeretnétek a "sorstársakkal" megosztani.)

Ez olyan lesz, mintha szakklinikán böjtölnél két okból is: egyrészt, mert ekkor egy olyan társaságot alkotunk, akik teljesen hasonló cipőben járnak életük egy szeletében, másrészt azért, mert bármi felmerülő kérdés esetén választ kaphatsz a tovvábbiakra vonatkozóan. Én már több tucat hasonló böjtöt vezényeltem le jógázó, és karatézó csoportoknak, csak nem ilyen, internetes technikával, hanem naponta találkoztunk, s megbeszéltük a dolgokat, ill. engem, és egymást is persze, bármikor fel lehetett hívni kérdés, vagy az élménymegosztás szorító érzése esetén.

Ezen mód mellett szól az is, hogy sok olyan elszánt embert ismertem, aki belevágott hasonló tisztító kúrába ("kés nélküli műtét" ugye, ahogy mondani szokták), és a család, a haverok, a partner, a kollégák negatív hozzáállása miatt nem volt lelki ereje végigvinni. Nem vagyunk egyformák. A mi esetünkben azonban, ha ilyesmivel találkozunk, akkor van hova fordulni megerősítésért - akár éjjel is. (Szerintem 1-2 csapattag még akkor is lesz itt. Én amennyit csak tudok, igen.)

További erősödést kívánok.

Ha megcsinálod, s ez volt neked az első ilyen, /"szűzböjtös"-nek szoktuk hívni ezen társunkat:)/ automatikusan két nagyságrenddel növekedni fog az önbizalmad, az egészséges önbizalmad. /Azért még Gurunak ne érezd magad akkor (majd az első 21 napos böjt után erről is lehet beszélni), de feltétlenül erősebb és akaratilag keményebb vagy mint az emberek 97%-a, mivel ilyen 5 napos böjtöt, akár egyszerit, akár rendszereset kb. az emberek 3%-a végez.

Még valami érdekességnek. Mikor Indiában voltam, ott a koleszokban, meg a dojokban együtt böjtölők, úgynevezett "Gandhi" pontokkal jutalmazták magukat, s egymást, az elért böjti napok szerint. Pl. ha te megcsinálod a szóbanforgó 5 napost, akkor te Gandhi 5-ös vagy, ami egy alsó középkategóriás rangot jelent. (Attól már lehet kérdezni.)

Üdv:Travels - mi vagyunk a nyerők

26. 362f169ace (válaszként erre: 25. - Elektrobarbie)
2009. febr. 15. 07:24

Szia, gyorsan válaszolok, ilyenkor minden perc számít.

Természetesen én példa kajákat írtam le, amelyek biztosan megfelelnek. Nem, nem a teljes napi mennyiséget írtam le. Hasonló sok-sok féle élelem van, pl: natúr rizs (a barna jobb), törtkrumpli vajjal, befőttek, rostos gyümölcslevek, stb.

A lényeg: egyszerre keveset és egyfélét enni, és legalább 2-3 óra legyen két evészet között. Így biztosan nem terheled túl az emésztőrendszeredet - főleg a máj és a hasnyálmirigy "lepődik meg" böjttöréskor, miként a böjt kezdetekor is - és a közérzeted teljesen harmónikus marad.

Az a néhány felépítő nap nagyobb erőfeszítést igényel, komolyabb önmegtartóztatás kell, mint a böjt utolsó napjaiban. A test zabálni akar! Ezt kell megakadályoznod, s ezzel tovább erősödsz.

Üdv: Travels

2009. febr. 15. 03:21

Sziasztok!

Én most törtem meg az első böjtömet, ami 5 napos volt...(reszelt alma citromlével... egy órával később pedig egy szikkadt zsemlét toltam be... jóóóól megrágtam). Remélem jól csináltam. Nem bírtam reggelig várni.

Köszönöm ericika, hogy szólhattam hozzád ;)

Szívesen olvasom további hasznos tanácsotokat. Pl.:

Travels! A böjt utáni első napra szóló példamenü egész napra szól? Vagy lehet annál kicsivel többet is enni? Csak azért, mert farkas éhes vagyok.....


Kívánok nektek kellemes napot!

2009. febr. 14. 14:55

Sziasztok,

kedves Travels, én is módosítottam az elképzelésemet.

Jövő héten csak a heti böjtnapomat tartom, és én is veletek kezdem és csinálom február 25-től.

23. 362f169ace (válaszként erre: 16. - Ericika2)
2009. febr. 14. 05:19

Sziasztok,

Az utolsó hozzászólásokra szeretnék reagálni.

1. Hamvazó szerdán kezdődik a keresztény Nagyböjt. (nagyon leegyszerűsítve.) Kezdete idén február 25-e. Én azért kezdem el ekkor, mert sokszáz millió keresztény van a világon, közülük több millióan elkezdenek ezen a napon valamilyen szintű böjtöt, ezáltal "az emberiség kollektív tudatalattijába" több ilyen jellegű energia, rezgés jut be, s ez az időszak, mivel minden egyes ember merít ebből a szellemi forrásból, rásegít a saját, tudatos elhatározásod véghezviteléhez. A tervezett böjt ideje tehát ezért eset erre az időszakra, SEMMI VALLÁSOS VONATKOZÁSA NINCS. (Hacsak az nem, hogy én vallom, hogy van kollektív tudatalatti, és valom/tudom, hogy az minden emberre hat kissebb-nagyobb mértékben./Innen a szólások: "Benne van a levegőben.", "Van valami a levegőben.", stb./)

----------------------

2. Én, mint sokszoros böjtölő, s az egyszerűség, természetesség kedvelője úgy végzem a böjtöt, hogy a felkészítő napok után, (pl. 5 napig) csak vizet (kis, házi tisztító készülékkel tisztított vizet) iszom. Tudom, hogy a szervezetnek van annyi tartaléka minden szinten (ezt a klasszikus tudomány is elismeri), hogy semmiben nem szenved hiányt ezalatt az időszak alatt, sőt örömmel szabadul meg a sok szutyoktól.

Sokféle névvel nevezett, ezer féle diéta, léböjtkúra létezik. Én az elmúlt 20 évben csak ezt a natúr figurát alkalmazom.

De! Kis segítség a szervezetnek, aki úgy gondolja: napi 1-2 citrom leve az elfogyasztott vízbe (késhegynyi ascorbinsav is mehet helyette, vagy inkább mellé) és egyenletesen elosztva 3-4 kávéskanál méz. Ennyi az "össz" manipuláció, amit én általában az utóbbi időben alkalmazni szoktam.

Ezenkívül béltisztításként a böjt napjának kezdetén, 3-4 dl Ferenc József gyógyvíz, ez 1-1,5 órán belül hat, 2x-3x kell menni WC-re, jó otthon lenni ilyenkor legalább 3-4 órát. Ezt követően a böjt minden másnapjának reggelén iszom ebből a vízből.

Plussz minden este meleg májpakolás, és napi 2-3-szori (langyos) zuhanyozás az jót tesz ilyenkor.

Na, szóval a fentiekben lényegében mindent elmondtam arról, hogy én hogyan csinálom, nekem ez nagyon bevált, nem szándékozom változtatni rajta.

---------------------

3. Hány napig?

Az 5 nap egy tapasztalati, megfelelő időszak. Ebben nagyon nincs merev szabály. Volt, mikor a második napon úgy éreztem nem, ez most nem az én időszakom, s fokozatosan abbahagytam, s volt úgy hogy az 5 napra tervezett 9-re sikeredett, mert úgy éreztem hogy még lazán mehet továb.

Hallgass a szervezetedre, de ez nem azt jelenti, hogy ha az első nap estéjén éhes vagy, akkor azt mondod "a szervezetem jelzett", s enni kezdesz. TUDD, HOGY PL. 3 NAP ALATT MÉG SENKI SEM HALT ÉHEN, EZ FIZIOLÓGIAI KÉPTELENSÉG! (Kivétel persze a cukorbetegség, és bizonyos anyagcsere betegségek, melyek esetén ellenjavalt a böjt. Aki nem tud ilyenről magát illetően, az nyugodtan belevághat.)

--------------------

4. Meditáció, relaxáció, autogén tréning, vizualizáció, agykontroll, stb. mind egy és ugyan az - alapjaiban. A különbség: a testi és "szellemi" ellazulás közben a gondolataidat hogyan irányítod, mi a célod az ellazult testeddel-szellemeddel. Tömören ez a lényeg.

Üdv: Travels

2009. febr. 13. 21:08
Tehát e hónap 25.-e ezek szerint a hamvazó szerda?/miért hamvazó??/
2009. febr. 13. 21:02

Kedves Csalánlevél,

az Ericika a munkahelyi, Ericika2 az otthoni.

A hamvazószerdától számított időszak húsvétig a nagyböjt. A vasárnapok em számítanak bele.

És csak 5 napot tervez Travels, tehát márc.1-ig, nem 40 napot.

(Írtam privit az előbb.)

2009. febr. 13. 20:47
Ilyenkor dolgozol?/Azt olvastam az elbb azelőzményeitekben hogy ezt a nicknevet a melóhelyről használod:)/
19. 2d5a00656a (válaszként erre: 18. - Ericika2)
2009. febr. 13. 20:46
Én nem vagyok vallásos,nem tudom ez mit jelent,hogy igazi nagyböjt.Mármint a tanulmányaim során tudom hogya 40 napos böjt a feltámadásig,de ez azt jelenti ,hogy 25.-re esik visszafelé a 40 nap?Ja és ő 40 napig csinálja?/De az gondolom nem léböjt,vagy nullásböjt?!/
18. ericika2 (válaszként erre: 17. - 2d5a00656a)
2009. febr. 13. 20:43

Én egy fogadalmam megerősítése miatt már hétfőn kezdem Buchingerrel, és a tervem két hét.

Travels 25-én, az "igazi" nagyböjt kezdetekor tervez 5 napot, teával, vízzel, ha jól értettem.

2009. febr. 13. 20:11

Mikor akarjátok kezdeni/ja és együtt vagy külön -külön/? Buchingert már én is csináltam,és tényleg nagyon jó volt,és nem a testemnek főleg,hanem a komplex lényemnek inkább:)

Szóval mikor???

16. ericika2 (válaszként erre: 15. - 362f169ace)
2009. febr. 13. 19:49

Köszönöm Travels,

ezt a vizualizációt kipróbálom én is, bár rövidebb időm maradt rá. Ezenkívül a meditáció, vagy relaxáció, vagy önmagam központjába mélyülés - nevezzük akárhogy, igazándiból ez maradt ki az életemből. Célom az, hogy a böjt lelki oldalára ez alkalommal jobban koncentráljak. És megpróbálom a meditációt is.

2009. febr. 13. 13:40

Sziasztok,

Néhány apró gondolat, tapasztalat a Böjthöz.

(ericika olyan jól összefoglalta az egészet a 7. hsz.-ban, hogy én valóban csak olyan gyakorlati tapasztalatokat szeretnék átadni, amelyek könnyítik, és/vagy javítják a hatékonyságát a procedúrának.

A böjt valós ideje, és a böjt teljes ideje természetesen különbözik egy mástól.

A böjt három, - nálam négy - szakaszból áll.

1. Felkészülési időszak.

A böjt "aktív" szakasza előtt 2-4 nappal minimalizáljuk - vagy akár hagyjuk el - a következőket: állati fehérjék (tejtermék, tojás, hús), só, cukor, étkezések közötti nassolás - akinél van ilyen.

Minél szigorúbban csináljuk ezen előkészületet, annál könnyebb lesz a böjtölést elkezdeni és végigvinni, annál kevesebb lesz az esetleges kellemetlen mellékhatás, annál rövideb idő alatt alakul ki a "De érdekes, nem is vagyok éhes!" varázslatos érzése. (Ez a 2.-4. napon szokott bekövetkezni, embere válogatja, és az, hogy hanyadik böjtjét csinálja valaki.)

/1b. Ez a szakasz nálam kb. 1 héttel megelőzi a felkészülési napokat, s ez a SZELLEMI RÁHANGOLÓDÁS. Annyiból áll ez, hogy a szokásos meditációmba beépítek egy olyan kb. 5 perces vizualizációt, ahol látok egy falinaptárat, azon a böjtölésre kinézett napokat, "befényképezem" tudatalattimba, s e kép mellett, előtt látom magamat, hogy jól érzem magam, egy asztalnál ülök, s előttem üres tányér van, vagy megkínálnak kajával, s én visszauzasítom, ezer módon lehet ezt vizualizálni. Rengeteget számít ez az előkészítés.)

2. Maga a böjt. Erről később többet, mert azért mégis ez a törzse az akciónknak.

3. Felépítési szakasz. Minimum 3 nap alatt felvinni az étkezésünket arra a szintre, ahogy majd a későbbiekben kajálni fogunk.

A böjt utáni első napon gyümölcslé, joghúrt, reszelt alma (mézzel, citromlével), 1-1 szelet pirítós olíva olajjal megkenve lehet pl. a menü.

Még egy fontos: A böjt alatt én este, lefekvéskor melegvizes tömlőt (gyógyászati segédeszközök boltjában kapható)helyezek a májam fölé, hogy növelve a vérkeringését a meleggel, fokozódjon a tisztulás. Tömlő helyett lehet lehet használni 1 kg-os, nejlonzacskóban lévő sót megmelegítve.

Majd jelentkezem.

Üdv: Travels

14. vereskati (válaszként erre: 13. - B4a3a4979d)
2009. febr. 13. 07:33
Kösz, hogy gondoltál ránk!
2009. febr. 10. 11:43

Kedves leendő böjtölők!

Szeretném megerősíteni Travelst abban, amit írt az előzőekben. Én 1996-ban böjtöltem először, és azóta minden egyes alkalommal könnyebb és könnyebb lett a kezdés. Nincs pánik, hogy "hú, ezt hogy lehet kibírni", hiszen akkor nem is kezdené el az ember újra és újra.

Pontosabban ez akkor működött, ha a test avagy a lélek maga is akarta, tudatosságtól függetlenül. Volt, hogy 1-2 nappal a böjt elkezdése után éreztem, hogy nem működik, nem jó, valami nem kerek, és akkor abbahagytam, vártam inkább a jelzésre, mikor lesz alkalmas.

Remélem, most nem lesz így.


Két linket ajánlok nektek, egy cikk az első, a második pedig egy linkgyűjtemény a böjt témaköréből, remélem Travels, nem haragszol, hogy belekontárkodom a munkádba.


[link]


[link]

Jó lelki felkészülést.

(Az Ericika2 is én vagyok, csak az az otthoni gépemről, ez pedig a munkahelyről.)

12. d606bc0fd7 (válaszként erre: 11. - 362f169ace)
2009. febr. 9. 15:55

Szia!


Te most konkrétan hány napig akarsz böjtölni 5 vagy 40?

2009. febr. 9. 15:47

Sziasztok,

Én kb 15 évvel ezelőtt vittem végig az első léböjt kúrámat. 8 napos volt, s valóban egy új világot nyitott meg, mind testi mind lelki értelemben.

Erről valójában csak akkor tudsz meggyőződni, ha legalább egyszer egy 5 naposat megcsinálsz. Olvashatsz ezer könyvet erről, hallgathatsz előadásokat, csak a saját tapasztalat adja meg azt az érzést, amit sehonnan sem tudsz megszerezni. (Én a honvágyhoz hasonlítanám - persze sokmindenhez lehetne - a "megélés a megértéshez" elvet. Többször voltam külföldön, hosszú ideig is, és bizony olyan furcsa érzést tapasztaltam meg, amit meg sem kísérlek elmondani. 19 éves korom előtt, mikor még nem voltam "kint", én sem értettem miről beszélnek ha erről volt szó.)

Azt javaslom - van még jó két hét hátra -, hogy aki komolyan gondolja, hogy a böjtöt, mint "gyógító-tisztító-fiatalító" tevékenységet valamilyen szinten az életébe beépíti, az szánjon rá legalább néhány órát egy nagyobb könyvesboltban, hogy kiválasszon egy-két neki szimpatikus vonatkozó könyvet, és szánja rá azt a néhány ezer forintot, mert bőségesen megtérül.

Azért említettem meg az elején, hogy mikor kezdtem én el a böjtöket, hogy elmondhassam: valóban az első a legnehezebb. Akkor a szervezet "meghökken", nem tudja miről van szó. Évtizedekig naponta többször kapott kaját, ráállt erre, s a hirtelen teljes megvonás egy stresszet jelent a számára.

Higyjétek el, már a második-harmadik alkalommal sokkal könnyebb, mert a sejtmemória felismeri: "Hoppá, ez olyan szitu, mint a múltkor, akkor viselkedjünk úgy." Könnyebben, hamarabb átáll a belső tartalékok nagyon bölcs felhasználására.

A minimum öt nap azért ajánlott, mert kb. 2-3 napi tartalékunk van, s ezen idő alatt még nem kényszerül feltétlenül átállásra a szervezet, s így nem tapasztalja meg azt sem ő, se te.

Üdv: Travels

2009. febr. 9. 12:00
Készítem föl a lelkemet én is!
2009. febr. 8. 21:15

Travels,

teljesen igazad van, nem elég eltervezni, hanem meg is kell valósítani. De azért a tervezgetésnek is megvan a szépsége. Mindenesetre ma többször is eszembe jutott a jövő hét, és a várakozás öröme volt bennem, olyan "elő-öröm".

Valahogy ez a fórum- kezdés számomra olyan volt, mint egy tengeri hajósnak a világítótorony fénye. Tudtam, hogy valamit csinálnom kell, a csíra megvolt, és ez egy kicsit olyan isteni iránymutatásnak tűnt, hogy pont most, pont ezekkel a gondolatokkal jelentkezik valaki.

2009. febr. 8. 19:31

Kedves idecsatlakozó Hoxások!

Nagy öröm töltötte el a szívemet, hogy ilyen komoly érdeklődéssel, és ilyen komoly partnerek közreműködésével találkozom.

Nagyon-nagyon okos kérdések és válaszok jelentek meg ripsz-ropsz, MINDEN KÉRDÉS MEG LESZ VÁLASZOLVA, EZT GARANTÁLOM.

Erica2 (7.) hozzászólása nagyon értékes, helyénvaló, már több kérdésre is választ ad. Köszönjük Erica2.

AMIT NAGYON FONTOSNAK TARTOK!!!

Van egy indiai mondás:

CSAK AZ AZ ÚT, AMIRE RÁLÉPSZ.

Ennek a jelentőségét nem győzöm hangsúlyozi.

Akár felírhatod egy A4-es lapra, s magad elé teheted, hogy mindig lásd.

Mit jelent ez? (Elnézés azoktól, akiknek ez tiszta.)

AZT JELENTI, HOGY CSAK AZ VEZET EREDMÉNYRE, AMIKOR MEGTERVEZED, HOGY MERRE MÉSZ, ÉS VALÓJÁBAN IS ELINDULSZ ARRA. TUDNI, GONDOLKODNI BÁRMIN KÖNNYŰ. MEGVALÓSÍTANI NEHÉZ, DE GYÖNYÖRŰSÉGES.

Egyenlőre ennyit, most hagyjatok örülni.

Ma még jelentkezem.

Üdv: Travels

2009. febr. 8. 09:43

Sziasztok, jó reggelt!

Csatlakoznék hozzátok, azzal a különbséggel, hogy én egy fogadalmam megerősítése miatt már február 16-án elkezdem március 1-ig, tehát két hetes böjtöt tervezek, utána pedig az egész nagyböjt alatt az édességet száműzöm itthonról, és tervben van egész idő alatt a több ima, elmélyülés, befelé fordulás, egyfajta tavaszi nagytakarítás a fejben is.


Az előző hozzászólásokban felmerült néhány kérdés, remélem, nem haragszotok, ha egy kissé bő lére eresztvem de mégiscsak dióhéjban összefoglalom, amit én a böjtről fontosnak tartok. Egyébként nagy szakirodalma van a böjtölésnek a neten is, aki elkezdi, mindenképpen fontos, hogy olvasson egy kicsit hozzá.


Olvassátok el a május 5-ei "Méregtelenítés böjttel" című cikket. (Megtaláljátok gyorsan ha bemásoljátok: [link] )

Itt nagy általánosságban le van írva, egyébként igen nagy az irodalma a böjtölésnek, nektek magatoknak kell kiválasztani, melyik a számotokra igazán megfelelő. Persze ez csak úgy megy, ha kipróbáljátok.

A lényeg, hogy a szervezet szilárd táplálék felvétele hiányában egy idő után belső energiafelvételre áll át. Ha szilárdat eszel közben, ez megszűnik, és rögtön éhes is leszel. Az éhségérzet az első egy-két-három nap alatt elmúlik. (Nekem már az első nap végén el szokott, minél többet iszik valaki, és főleg, ha az elején a béltisztítás megvan, tehát nincsenek a bélrendszerben salakanyagok, annál gyorsabban.)

A hashajtás a bélrendszer kiürítésére kell, hogy ez az átállás minél előbb megtörténjen, az emésztőrendszer minél hamarabb kiürüljön, ezáltal az éhségérzet is hamarabb megszűnik. Történhet Hunyadi vízzel, savanyúkáposztalével vagy keserűsóval.

Nagyon fontos sokat inni, napi 3-4 litert legalább.

Nekem a léböjtkúra vált be, amikor a tea (gyógynövény-, zöld-) és víz mellé napi 2-3 dl valamilyen frissen préselt levet iszol a vitaminpótlás miatt, illetve zöldségleves levét -só nélkül!!!-. (Buchinger böjt)

Fontos, hogy a tényleges böjt előtti 1-2 napon főleg csak zöldséget, gyümölcsöt, rizst, főtt krumplit egyen valaki, a böjt megszűnése után pedig lassan, folyamatosan álljon át az evésre, mintegy felépítse a leendő- remélhetőleg a böjt előttinél egészségesebb - étkezését, és elkerülje a jojó-hatást, meg az emésztőrendszer stresszelését.

Általában úgy mondják, hogy a felépítő napok hossza kb. fele annyi legyen, mint a böjtös napok száma. Azt szokták ajánlani, hogy először érdemes az egy heteset kipróbálni, mert nem túl hosszú, de már lehet érezni a böjt áldásos hatásait. Tehát mondjuk egy nap átállás, egy hét böjt, 4 nap felépítés.

Én ötször egy heteset és egyszer két heteset csináltam már, csak pozitívat tudok mondani. Csak elkezdeni nehéz.

Októberben volt az utolsó egy hetesem, azóta heti egy böjtnapot iktattam be, általában a szerdát.

Az első egy-két nap átvészelése sokszor nem egy leányálom. (Éhség, fejfájás, ingerültség.)


Az én célom a böjttel a lelki elmélyülés mellett a méregtelenítés, és mivel utóbbi időben kiderült, hogy laktóz(tejcukor)- és hisztaminintoleranciám van, és vashiány miatti vérszegénységem, az emésztőrendszert szeretném megerősíteni, rendbetenni, hogy utána a tápanyagok felszívása hatásosabb legyen, hiszen a böjt különböző betegségeknél is segíthet.

De nem fogok megharagudni, hogyha pár kilóval kevesebb leszek utána. Most 71 kg vagyok, 65 a célom.

A böjt elején, ami lemegy, főleg béltartalom és víz, a zsír felhasználása 3-4 nap után indul el, hogy a szervezet az energiaszükségletét belülről fedezi. Fontos, hogy mozogjatok, hogy az izomzat ne épüljön le, illetőleg ne azt használja fel a szervezet, de ez egy hetes böjtnél még abszolút nem jelent veszélyt. (Két hetesnél sem. )

Elég, ha sétáltok, de én futni is szoktam kétnaponta kb. félórát, és a szaunalátogatás is nagyon jó az első néhány nap után.


Ezek a böjtös hetek a különböző szállodákban olyan drágák, és mást ott sem mondanak, illetve adnak hozzá, csak hasonszőrűek társaságában van az ember, ami sokat segít. Hát mi így a neten odahaza ajándékozzuk magunknak-egymásnak ezt a pár napot belső-külső megszépülésre.

Valamit elengedünk magunktól- az evést és ízeket- és külső-belső szépséget kapunk érte cserébe.

Egyébként, az első egy-két nap kivételével főzni is szoktam a családnak, csak a kóstolásra kérem meg a páromat. Sőt, hogy mazochista hajlamaimat teljesen kiéljem, az asztalnál is ott ülök, de ha a fejben megtörtént az átkattanás, abszolút nem jelent problémát.


Egyfajta várakozással és csendes belső örömmel várom ezt az időszakot, és örülök, ha többen is vagyunk így. Néha egy kis noszogatás, és képzeletbeli buksisimogatás nagyon jót tud tenni, ezért örülök ennek a fórumnak kedves "Travels".

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook