Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Természetes vízhajtás? fórum

Természetes vízhajtás? (beszélgetős fórum)


2012. aug. 13. 23:02

Igen, a zöldségek-gyümölcsök alapból jó vízhajtók. És nem árt minimalizálni a sót az ételekben.

Teák közül a csalántea jó vízhajtó.

Az emésztést a mentateák és a zöldtea is segíti.

2012. aug. 13. 09:11

Én az uborkáról tudom, hogy vízhajtó hatású. Az uborka az egyik legnépszerűbb zöldség, számtalan módon lehet elkészíteni, bár a fogyókúrához nem ajánlottak a tartósított változatok. A héjában van a vitamin, ezért inkább csak alaposabb mosás, hámozás nélkül fogyasszuk. mert értékes vitaminok (C- és K-, többféle B-vitamin és béta-karotin) vannak benne. Különlegessége még a tartonsav-tartalmában rejlik, ami megakadályozza, hogy szervezetedben a keményítő zsírrá alakuljon át. Magas víz- és káliumtartalma miatt az uborka vízhajtó hatású, és segíti az anyagcserét a salaktalanításban.


A benne található pektin nemcsak a koleszterinszintet csökkenti, hanem serkenti a bélműködést is. A keserűanyag pedig megkönnyíti a zsírbontást. Ha ez nem lenne elég indok az uborka fogyasztására, akkor szóljon mellette az az érv is, hogy 100 grammja mindössze kilenc kalóriát tartalmaz. Nem beszélve arról, hogy arcra helyezve nyugtatja a bőrt.

2012. júl. 23. 15:23
Esetleg próbálj meg olyan zöldséget-gyümölcsöt fogyasztani, amik vízhajtó hatásúak. Hátha segítenek. Interneten van sok infó róla.
10. b235ac96d5 (válaszként erre: 9. - Orshiee)
2012. júl. 23. 00:02
Házi orvos mit mondott? Ő adhat beutalót elég sok helyre, egy hasi ultrahangot se ártan csináltatnod!
9. Orshiee (válaszként erre: 7. - 2a69f78972)
2012. júl. 22. 19:55

A hasam folyton püffedt.. Evés után jobban, mikor evés előtt vagyok akkor meg csak kicsit. A nyelvemmel pedig nincs semmi gond, rózsaszín, sima, normális, olyan amilyennek lennie kell.


És tényleg pár hónappal ezelőtt látott nőgyógyász, és ő azt mondta, hogy természetes a nőknél hogy vizet tárol a szervezetük, és hogy ő nem lát semmi bajt.

2012. júl. 22. 15:22

Enyhe vizelethajtó hatása van pl. a mezei zsurlófűnek.

De izmos kihajtásba tényleg ne kezdj orvosi felügyelet nélkül, mert simán lehet, hogy utána kamillázhatsz nagyokat.

7. 2a69f78972 (válaszként erre: 5. - Orshiee)
2012. júl. 22. 14:01

Amikor püffedt a hasad, akkor nézd meg a nyelved.

Ha nem szép rózsaszín és tiszta, hanem fehér-sárgás lepedékes, különösen nyelvgyöknél, akkor nem jó az emésztésed.


De lehet tényleg nőgyógyászati probléma is, bár azt mondod, mostanában látott nőgyógyász.

6. 2a69f78972 (válaszként erre: 5. - Orshiee)
2012. júl. 22. 13:49

Hogy miért nem jó az emésztésed, azt csak orvos tudja megállapítani.

Millió-millió oka lehet, kezdve az epétől a májig, a hasnyálmirigyig, a gyomorig és nem utolsósorban a belekig.

De az egészséges, rostdús, gyakori de kevés étkezés semmiképp nem válik károdra.

5. Orshiee (válaszként erre: 3. - 2a69f78972)
2012. júl. 22. 13:46
És hogyha az emésztésem nem jó, azzal mit tudok kezdeni? Egyek egészségesebben és többször kevesebbet?
4. Orshiee (válaszként erre: 2. - 038710e7da)
2012. júl. 22. 13:29
Azóta már többször is megjött, de hiába, ez folyamatos és nem a ciklustól függ, vagyis nem múlik el, vagy nem csökken. Ráadásul még nem állt be rendszeresre a menzeszem. Lehet hogy ez a baj?
3. 2a69f78972 (válaszként erre: 1. - Orshiee)
2012. júl. 22. 13:27

Az alhasad a beleidtől dagad, valószínűleg a szelektől.

Ha az emésztésed nincs rendben, azt kellene helyrehozni.

Ha vizes vagy, akkor az ujjaid, bokád, a szemed alatt dagadna be először. Mire a hasad dagadna (hasvízkór), addigra már komoly bajok lennének veled.

A vízhajtózás - akár természetesen - nem gyerekjáték!

Ha indokolatlan, káliumhiányhoz vezethet, ami szívritmuszavart, szívgörcsöt okozhat.

2. 038710e7da (válaszként erre: 1. - Orshiee)
2012. júl. 22. 13:24
Majd menstruálsz, aztán elmúlik. Következő hónapban meg minden kezdődik előről.
2012. júl. 22. 13:20

Sziasztok!

Pár hónapja az alhasam be van dagadva. Voltam dokinál, és ő azt mondta hogy természetes hogy a nőknél/lányoknál van víztározódás -vagy hogy mondjam.. De engem zavar hogy fel vagyok püffedve. Mit lehet ellene tenni? Vagy el fog múlni magától?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook