Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhességmegszakítás - kicsit másként fórum

Terhességmegszakítás - kicsit másként (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Terhességmegszakítás - kicsit másként

❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯
721. bd55e3f068 (válaszként erre: 704. - Cicakaktusz)
2013. márc. 27. 17:51

A TAJ kártyán csak egy név szerepelhet :/

Gyökér...

720. megi04 (válaszként erre: 716. - Toffer)
2013. márc. 27. 17:48
Én is így viselem a nevem,mint te.Az első szülésnél bejött a védőnő,és halkan megkérdezte:Az apuka a nevére veszi a babát?? Én meg néztem,mint a lőtt medve....:Hát csak nem tagadja le!:D Na,akkor felnevetett:Jaaa! Maga is úgy hordja a nevét,mint a menyem!:D
719. 731e5b9ffb (válaszként erre: 713. - Krisz42)
2013. márc. 27. 17:46
Mi olyat szoktunk látni, hogy a hosszított fazonú blúzokat félreértelmezik és nem vesznek fel hozzá nadrágot/cicanacit, hanem átlátszó harisnyával, vagy anélkül hordják. Ilyenkor azt szoktam mondani a páromnak, hogy szegény lány, adjunk neki aprót, szegénynek még nadrágra sincs pénze..:)
718. 569a7df0cf (válaszként erre: 713. - Krisz42)
2013. márc. 27. 17:45

Es ha valaki ugy iteli meg, hogy az o merceje szerint szexi vagy, felhivasnak veszi, es a szadat betapasztva jol megdug a sarokban, akkor igy jartal.

Ezt nem hiszem el! :(

717. megi04 (válaszként erre: 715. - 569a7df0cf)
2013. márc. 27. 17:45
Nosza! Ki tart vissza???:)
716. Toffer (válaszként erre: 704. - Cicakaktusz)
2013. márc. 27. 17:44

Szerintem vannak empatikus, emberséges, vagy pusztán normális dokik, és vannak seggfejek. Nem tudom, mikor voltál terhes, de nyilván nem abban a korszakban, amikor még tényleg gáz volt lányanyának lenni, így kevéssé valószínű, hogy a doki ezért bunkózott veled. Ki tudja amúgy milyen ember, lehet, hogy alapból ilyen, vagy extra rossz napja volt aznap.

Én szerencsésnek vallom magam. Soha nem voltam né, a volt férjem családnevét használom és a saját keresztnevemet, ebből meg ugye nem lehet megmondani, férjezett vagyok-e, vagy nem. Mégsem volt ebből sosem gondom. Az abortuszbizottság előtt sem aláztak meg, inkább együttérzésükről biztosítottak, és amikor mégis megmaradhatott a baba, a védőnő eljött, és gratulált. Amikor meg egyedül maradtam a gyerekekkel, nagyon sokat segített, hogy rendbe jöjjön a lelkem.

És szerencsés vagyok, mert eddig akárhányszor kórházba kerültem, mindig kedves emberek vettek körül. Nem voltak nagy dolgaim, térdműtétek és mandulakivétel, de volt olyan, hogy az anesztes hawaii fiúkat ajánlott az altatóval, és amikor fogvacogva ébredtem, és magamra rántottam a fölém hajló dokit, jót nevetett rajtam. De volt olyan doki is, aki tudta, hogy állatira félek, és simogatta a kezemet, amíg előkészítettek a műtétre. Szóval szerencsés vagyok, és nagyon sajnálom, ha valakinek ennyire rossz tapasztalatai vannak.

2013. márc. 27. 17:43
Allitsatok meg a vilagot, ki akarok szallni!
714. megi04 (válaszként erre: 711. - Bd55e3f068)
2013. márc. 27. 17:42
Hmm...:) Aszondod?:DDDDDDDD
713. Krisz42 (válaszként erre: 706. - 569a7df0cf)
2013. márc. 27. 17:42
Nem,én a ffiakat is elítélem,de a lânyok biztos nem miattam rakják ki a mellüket és már jó pár évvel ezelőtt is talâlkoztam olyan lánnyal,aki egy discoban dolgozott ês már szinte az összes kidobóval lefeküdt,na és a ffiszemélyzet nagy részével.Én is szerettem szexisen öltözni,de ezt úgy is sikerült megoldanom,h nem látszott ki se a mellem,se a fenekem.Az egyik plazaban viszont olyat is láttam,h alul csak egy csipkebugyi volt a nőn.A párommal nem akartuk elhinni,h így mászkál,de ott volt.
712. 569a7df0cf (válaszként erre: 708. - Cicakaktusz)
2013. márc. 27. 17:41
Talan szolnod kellett volna, majd jelenteni a betegjogi kepviselonek.
711. bd55e3f068 (válaszként erre: 709. - Megi04)
2013. márc. 27. 17:41
Aki ilyen véleményen van, az megérdemelné legalább egyszer, hogy szana-szétbssza egy csapat idegen tényleg egy sikátorban.
710. megi04 (válaszként erre: 707. - 130454e42d)
2013. márc. 27. 17:40
Egyszerűen szerencsés voltál.A doki velem is bunkó volt.És nem hiszem,hogy ellenszenvből,mert mindenki mással is.Bezzeg a magánrendelésen!! Na ott,maga volt a megtestesült bűbáj!
709. megi04 (válaszként erre: 706. - 569a7df0cf)
2013. márc. 27. 17:38

Hááát...attól függ,honnan nézzük...Igen,1-2 "kislány" megérdemli.Az már más kérdés,hogy aki 12-14 évesen úgy öltözködik,mint egy vérprofi k..va,az nem kislány...

A pasik meg igen...TISZTELET A KIVÉTELNEK(ami a kislányok között is van!!! Szóval nem minden tinire értem!)állatok.Ösztönlények.Biza! Tudom,rosszul hangzik.De attól még igaz!

708. cicakaktusz (válaszként erre: 707. - 130454e42d)
2013. márc. 27. 17:38
Akkor előttem egy 15 éves lány volt benn a rendelőben. Ő már a szüléshez készült. Nem tudom, volt-e köze ahhoz, hogy az a doki olyan bunkó volt, de én megszívtam. A védőnő küldött, alacsonynak találta a vérnyomásom, a doki meg azzal indított, hogy mit keresek én ott? Minek mentem? Tudom-e, hogy abortuszra nincs már lehetőségem, és hogy ne kerüljek újra ilyen helyzetbe, adjon-e kotont? És ez csak a kezdet. Az, hogy "nem tud normálisan felfeküdni a vizsgálóra" kezdetű kérdésénél kezdtem el elhűlni. Hisz még csak fél fenékkel másztam fel. a folytatás meg, na jó, már túl vagyok rajta. Eddig legalábbis ezt hittem.
707. 130454e42d (válaszként erre: 704. - Cicakaktusz)
2013. márc. 27. 17:32
Én mind a két lányomat "lányfejjel" szültem, mivel sose mentem férjhez. Soha, sehol, egy percig sem éreztem, hogy emiatt másképp kezelnének. Különösen se.gfej dokit fogtál ki.
2013. márc. 27. 17:30
Ezt nem gondolhatjatok komolyan, hogy egy kislany MEGERDEMELNE, hogy megeroszakoljak.... Amit itt eloadtok, ugy hivjak, hogy aldozathibaztatas, es nagyon csunya dolog. Mellesleg a ferfiakat is lealacsonyitjatok ezzel, mert ezek szerint csak egy allati osztont elegitenek ki, pont ugy viselkednek, mint az allatok.
705. megi04 (válaszként erre: 703. - Krisz42)
2013. márc. 27. 17:28
Na igen,ilyesmire gondoltam...
704. cicakaktusz (válaszként erre: 700. - Michelle.r)
2013. márc. 27. 17:21

Vagy tényleg csak a végtelenségig megalázott nő beszél belőlem. Félidős terhesen, a TAJ-kártyámon még a lánykori nevem, mert nem cseréltettem ki egy szülész-nőgyógyász olyan szintem megalázott, csak azért, mert szerinte lányanya voltam, hogy azt elmondani nem lehet. Persze, irigy is lehetek, mert van ez a pocsék emlékem. Viszont akkor mindenki irigy, aki nehezen nyeli le, hogy egyvalakivel kivételesen bántak?

Írtál a profi szakmai kiszolgálásról. Az az orvos nem eszerint vizsgált engem, nem így beszélt velem. Ékes példája az ellenkezőjének, amit írtál.

703. Krisz42 (válaszként erre: 699. - Megi04)
2013. márc. 27. 17:18
Az öltözködéses véleményeddel teljesen egyetétek.Van lányom is,szerencsére ő tudja hol a határ,viszont fiam 8.-os ballagásán meg lehetett nézni,h a 14éves lânyok 15cm sarkú cipőben,push up melltartò,köldökig érő dekoltázs.Meg is jegyezte az egyik ffi ismerős,h le volt döbbenve,ezek nem 14évesek,ha nem ott ballagnak,el sem hiszi.Aztán facen saját fotó,jól elorehajol,mellei kinn.Az egyik ráírt a páromra,h nyáron elvihetné motorozni,stb.Ismerem,tudja,h család,stb.Férjem is kiakadt,én pedig kicsit vívódtam,aztán csak elmeséltem az anyukájânak,h mit csinâlta lânya.Mondjuk ezek utân nem csodâlkozom,h az abortusz sokaknak természetes.Szerintem pedig az emberi kényelem nem ismer határokat.Az életnek arról kell szòlnia,h megvalósítsuk önmagunk,h úgy éljünk,h minden kênyelmes legyen.Nehogy már egy gyerek miatt ne lehessen meg mindenem.
702. f7586d2534 (válaszként erre: 700. - Michelle.r)
2013. márc. 27. 17:13
Mivel a fórum indító is orvos, talán ez is belejátszik a jó bánásmódba
701. Toffer (válaszként erre: 698. - Michelle.r)
2013. márc. 27. 17:10
Mire gondolsz pontosan? Leírtam valami szentségtörést?
700. michelle.r (válaszként erre: 694. - Cicakaktusz)
2013. márc. 27. 16:58

Ezt viszont nem lehet felróni a fórumindítónak. Akit ez felháborított, talán megkereshetné a személyzetet és lenyomhatna nekik egy sallert :))


De most komolyan, egyrészt lehet, hogy az egész sztori nem igaz, mert messze az itt megjelenő írások felett áll több szempontból. Tehát gyanús, hogy egy 'amatőr cikkíró' klaviatúrájából származik. Másrészt ha igaz, van olyan, hogy beteg, paciens között ilyen kapcsolat, biztos vagyok benne, hogy hasonló helyzetben engem is vigasztalna a dokim. És légy őszinte, a munkád során te sem egyformán bánsz az emberekkel. Az egyiket profin, magas szakmai alapon kiszolgálod, de egy a sok közül, a másikkal pedig egy húron pendülsz, egy összevillanás, egy humor, még a napod is szebb lesz tőle. Mert az emberek nem egyformák.

699. megi04 (válaszként erre: 692. - Michelle.r)
2013. márc. 27. 16:57
Oké.Csakhogy én sehol sem írtam,hogy egyetértenék a római joggal.Szépen leírtam,hogy ez kizárólag az ÉN VÉLEMÉNYEM.Nem érdekel a jogi oldala.Kijön a belem,amikor panaszkodnak eszelős tinik,hogy jajj,k..nak néznek!-és..hát tényleg úgy néz ki,szerintem is.Akkor meg mit csodálkozik ezen?Odaírtam azt is,nem akarok ebbe a témába belemennni,aki akarja,úgyis megérti mire gondolok.Nyilván nem arra a nőre,aki miniben,mélyebb dekoltázzsal rohangál.Hanem arra,mikor az ember elgondolkodik,hogy voltaképpen minek arra a kislányra ruha?De ezen 1000 oldalon lehetne vitatkozni,kinek mi a k...vás öltözék.Páran biztosan értik.Nincs lányom(sajnos) de ha lenne,és 12-15 évesen így pózolna egy nagyocska közösségi oldalon,avagy így járna az utcán,akkor engem gyerek bántalmazásért felakasztanának! És ezt mondom úgy,hogy minden gyereket,(akár az enyém,akár nem) imádok!
698. michelle.r (válaszként erre: 686. - Toffer)
2013. márc. 27. 16:52
Vigyázz, szelet vetsz........ ;)
697. michelle.r (válaszként erre: 687. - 9678a02221)
2013. márc. 27. 16:50

Neked sem ártana olvasni, mielőtt írsz. Elég markánsan átjött, hogy valamelyik előző hozzászólásra reagált, méghozzá igencsak ironikusan.


Az a minimum, hogy elnézést kellene kérned tőle :/

696. selena78 (válaszként erre: 687. - 9678a02221)
2013. márc. 27. 16:49

Szerintem te teljesen félreértetted honeymoont.


Pont azt mondja, amit te.

695. bettinőci (válaszként erre: 686. - Toffer)
2013. márc. 27. 16:45

Teljesen a szívemből szóltál, ugyan így gondolom én is. Nekem is "tetszett" a történet, az, hogy leírta, hogy egy ilyen helyzethez is pozitívan álltak hozzá az emberek, akik vele kapcsolatba kerültek, szerintem becsülendő, ugyanis nem értem miért kéne egy nőt megalázni azért mert az abortusz mellett dönt(nyilván aki átélt már ilyet, az tudja, hogy mi az oka), valószínűsíthető, hogy anélkül is elég vacakul érezheti magát, nem hogy még bántsák is.

Az utolsó pár mondtad számomra nagyon megható volt, aki ezt a búcsúzást felháborítónak tartja az nyilván minden érzelem nélkülinek képzeli el az egész folyamatot...

694. cicakaktusz (válaszként erre: 686. - Toffer)
2013. márc. 27. 16:45
Személy szerint nekem, ha nem is háborított fel, egyrészt az nem tetszett a cikkben, hogy szinte piedesztálra emelte a kórházi személyzetet, tudod, ölelte az orvos, stb... És átélhette mindezt úgy, hogy abban a kórházban, azon a napon nem ő volt az egyetlen abortuszra készülő nő. Mindegy a többi nőnek mi volt az oka, de valahogy nem hiszem, hogy őket is ölelgették. A rengeteg hsz-ből nem lehet másra következtetni. Oké, ennek kéne mindennaposnak lenni, mármint ennek a bánásmódnak, de azt hiszem, itt mindenkinek van legalább egy rossz tapasztalata orvossal kapcsolatban. Szerintem a döntő többségnek. És hát, demokráciában élünk, a többség az többség.
693. selena78 (válaszként erre: 667. - ENIE)
2013. márc. 27. 16:43

Van...És olyan is van, hogy a frissen végzett diplomás - aki mégiscsak azért tanult, és azért ment egyetemre, mert úgy gondolta, hogy az a hivatása, azt szeretné csinálni az életében - otthon marad a 2-3 gyerekkel 3-4-5 évig, és teljesen kiesik a szakmából, miközben az tovább fejlődik, amíg ő évekig szoptatott és pelenkázott.


És mire visszamenne, elfutott az idő, akár kezdhetné újra az egyetemet.


Igen, a cikkíró a karriert választotta, mert neki az volt a fontos. És? Gondolom, akkor is fontos volt, amikor megcélozta az orvosit. Ha a gyerekáldás lett volna a fontosabb, akár maradhatott volna érettségivel is.


Nem igazán hiszem ezt az "akart benneteket". Mert neki jönnie kellett. Ha így lenne, nem lennének nemkívánt terhességek, és nem lennének nők, aki odaadnák a fél karukat egy gyerekért, de hiába. Ha így lenne, a gyerekek oda születnének, ahol szeretettel várják őket.

692. michelle.r (válaszként erre: 678. - Megi04)
2013. márc. 27. 16:43
Na, akkor tágítsuk egy kicsit a látókörödet. Bármi erőszak, ami nem a másik beleegyezésével történik. Akár meztelenül illegeted magad, akár csadorban vagy. És bármilyen meglepő férfiak sérelmére is elkövethető az erőszak.
❮❮ ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook