Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhességmegszakítás - kicsit másként fórum

Terhességmegszakítás - kicsit másként (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Terhességmegszakítás - kicsit másként

❮❮ ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... ❯❯
181. 4c1a787e8f (válaszként erre: 177. - 731e5b9ffb)
2013. márc. 24. 14:59

Dehogynem, csak jelentősen más lenne az egyes táborba tartozók száma. Bár az alap filozófián igazából az sem változtat sajna.. Legalább hátha járna a fél szocpol... - No jó, ez sz@r poén volt..



Viszont komolyan: aki nem hallotta volna, és érdekelné, április 1-től úgy néz ki, hogy 3 és afeletti gyerekszámnál ISMÉT JÁR a fél szocpol HASZNÁLT lakásra..

180. Li Dzsin (válaszként erre: 177. - 731e5b9ffb)
2013. márc. 24. 14:58
:)
179. mkriszti81 (válaszként erre: 173. - 731e5b9ffb)
2013. márc. 24. 14:57
4. Akiknek rosszul esik ezt olvasni...
178. bébibogyo1 (válaszként erre: 171. - 130454e42d)
2013. márc. 24. 14:56
én sajnálom a te gyereked vagy leendő gyereked mert ha rajtad múlik simán meg fogod ölni!
177. 731e5b9ffb (válaszként erre: 176. - 4c1a787e8f)
2013. márc. 24. 14:54
Ha például egy munkanélküli, svájci frank hiteles, ház árverezés előtt álló 4 gyerekes anyuka írt volna cikket arról, hogy az 5.-et nem tartotta meg, szerintem nem ezek a táborok alakultak volna ki.
176. 4c1a787e8f (válaszként erre: 173. - 731e5b9ffb)
2013. márc. 24. 14:47
Mert még hány felé lehetne tagolni úgy egyébként a témát?
175. vikucka (válaszként erre: 172. - Viva70)
2013. márc. 24. 14:46
Pontosan nekem is ez a bajom vele. Mintha arról irna, hogy milyen jót nyaralt valami menő szigeten. Semmi alázat nincs benne. Mintha büszke lenne arra, hogy elvetette a gyermekét.
174. 4c1a787e8f (válaszként erre: 168. - Krisz42)
2013. márc. 24. 14:46

Miért mit gondolt, mi lesz??

Azért mert ő orvos, akkor őrá másként vonatkozik az élet? Mert néha így hiszik..


Nem tart minket méltónak a válaszra..


Bár nem gondolom, hogy itélkezni kéne- én se tettem - de azért annyi esze lehetett volna, hogy ilyen helyre ennyire ilyen cikket nem ír, hacsak nem az indulatkeltés a cél..


Mert tényleg sokan várnak itt babára, és egyszerűen nem kell így froclizni őket, még akkor se, ha önmagában az nem érv az abortusz ellen, hogy mert másnak meg nem jön... Van akinek az a tragédia, hogy nem jön, van akinek éppen az, hogy igen...


Csak talán, mivel az élet erősebb a halálnál, ezért mégis az szokott hosszútávon a jobb lenni, ha marad a baba.. Szerintem az abortuszok kb. 70%-a nem tényleges anyagi, és egyéb okok miatt van, csak a rugalmatlanság, meg egy bizonyos fajta "lustság", és rossz trend miatt. A legtöbben sajnos nem azok vetetik el, akik ténylegesen nyomorba szülnék. Azok megszülik, mert jár rá a pótlék. (Már itt azt veszem 100%-nak, ahol nincs egyéb életet veszélyeztető egészségügyi ok, vagy bizonyított súlyos betegség, az más tészta..) Viszont véleményem ellenére nem én akarom eldönteni, hogy akárki is melyik részhez tartozik, ezt mindenkinek magának kell tudni..

2013. márc. 24. 14:45

Három részre tagolódott a fórum:

1. Akik szerint az abortusz 100%ban az anya döntése és nincs jogunk megkérdőjelezni.

2. Akik szerint a jelen szituációban nem volt indokolt az abortusz.

3. Akik szerint semmilyen szituációban nem indokolt az abortusz.

172. viva70
2013. márc. 24. 14:41
Nem az a legnagyobb probléma, amit tett, mert bárki, bármilyen helyzetben dönthet az abortusz mellett, hanem ahogy az egészet tálalta.
171. 130454e42d (válaszként erre: 170. - Bébibogyo1)
2013. márc. 24. 14:40

Neked van gyereked? Ha igen, akkor sajnálom szegényt, hogy ilyen anyja van.

Vagy csak szeretnél? És az irigység beszél belőkled?

2013. márc. 24. 14:37
megölted a gyerekedet és még van képed ezt nyilvánosan leírni??!!! olyan mintha a 16hónapos gyerekedet ölted volna meg! szégyeld magad! tudod ezen a portálon milyen sok nő van aki évek óta vár gyerekre, vagy akiknek elhalt a terhességük? már csak velük szemben is kegyetlenség! te mint ember és anya is leszerepeltél!!!!
169. b8103f009a (válaszként erre: 168. - Krisz42)
2013. márc. 24. 14:21
Szerintem csak a kedélyeket akarta borzolni, ez volt a célja. Tudja, hogy sokan ugranak erre a témára, gondolta szórakozik kicsit. Eléggé beteg lehet szegény. Teljesen üres a nickje, 1 hsz nem volt sehová, és egy hónapos csak. 8-én volt utoljára bejelentkezve is. Lehet, h egy másik névvel itt van.
168. Krisz42 (válaszként erre: 166. - 4c1a787e8f)
2013. márc. 24. 14:17
Egyrészt csak nem gondolhatta,h helyeselni fogjuk,másrészt nem nagyon jelentkezik.Bár ilyen esetben nem csodálom,de volt már,h vkit elítéltek,mégis vâlaszolt a kommentekre.
167. b8103f009a (válaszként erre: 165. - 130454e42d)
2013. márc. 24. 14:16
Valószínű, hogy az. Én nem kérdőjelezem meg, hogy szörnyű dolog az abortusz. De szerintem sok gyerek sorsa is az, akik nem megfelelő körülmények közt nőhetnek fel, óriási hátránnyal indulnak az életbe, és nagyon sok köztük elkallódik, sosem lesz normális élete. Márpedig a jog nem csupán az élethez van meg, hanem a normális minőségű, élhető élethez is. És sokaknak ez mégsem adatik meg, a szüleik, vagy más emberek felelőtlen döntései miatt. Igaz vannak szerencsések is köztük, de sokkal többen nem azok.
2013. márc. 24. 14:01

Számomra nem a döntés a furcsa. Vagy így, vagy úgy dönt az ember. Ez mindenkire igaz.


Nekem az a furcsa, hogy valakiben - döntsön akárhogy - nincs annyi alázat, hogy esetleg felmerüljön benne, hogy nem a jó döntést hozta. Hogy valaki annyira biztos legyen magában..


Bár valószínűleg a cikk írója se az, ezért is írta a cikket: magát meggyőzni. Csak ezt nem rajtunk keresztül kell.

165. 130454e42d (válaszként erre: 163. - B8103f009a)
2013. márc. 24. 14:00
Én is kétlem, ez egy a sok ab ellenes legenda közül.
164. judit87
2013. márc. 24. 13:59
Óvszert kéne megtanulni helyesen használni!!Nem lenne ilyen...
163. b8103f009a (válaszként erre: 162. - 130454e42d)
2013. márc. 24. 13:57
Ha ez valóban igaz, akkor minimum feljelenteni kellene. De kétlem.
162. 130454e42d (válaszként erre: 161. - SZterkó)
2013. márc. 24. 13:55
Na, az ilyen dokit helyből rúgnám tökön. Ha nem akar ilyen helyzetbe kerülni menjen mérnöknek vagy utcát söpörni. Az egészségügy egy szolgáltatás, a törvény szabályozta keretek közt, semmi helye lelki zsarolásnak.
2013. márc. 24. 13:46
Nem olvastam végig mind a 158 hozzászólást, de az előttem szólóhoz csatlakozva erről a cikkről egy történet jutott eszembe, éspedig amikor a nő abortuszra készül, hasonló szituációban mint a cikk írója, és a doki érdeklődik a döntés okairól, aztán azt javasolja, hogy inkább akkor öljék meg a meglévő gyerekét, és akkor nem lesz pluszban a másik... hiszen így is, úgy is gyilkosság. De nem tudom, mit szólt volna ehhez a cikkíró, ha a nagyon várt és szeretett kislányát kellett volna kinyírni... pfffff, micsoda önzőség ez az egész cikk!
2013. márc. 24. 13:43

Végig olvastam a cikket. Elég lehangoló. :( sőt: nagyon lehangoló.

Számomra ez pont olyan helyzet amikor minden adott, hogy vállaljonak egy "becsúszott" gyermeket. De nem tette meg. Hiszen tervezte az életét (és másokét is).

Ha majd az élet nem pont a tervezettek szerint alakul, lehet lesznek olyan dolgok amik ellen már nem tud tenni. Ha a gyereke majd nem akar orvos lenni (ahogy azt ő eltervezi), satöbbi ...

Nekem teljesen hervasztó es bár nem ítélem el (nem az en dolgom) remelem nem akar majd hozzá a lélek bármikor is leszületni!

Egyébként a férj sem akarta azt a babát :( egy szó nem esik arról a cikkben, hogy le akarta volna beszélni. Csak ő döntött... Pedig a férje is kellett volna, hogy legalább elbeszélgessen az asszonyával... Mintha nem is ők csinálták volna azt a babát.

...

Legközelebb igyanak egy pohár vizet szex helyett. Abból nem lesz gyerek.

159. Krisz42 (válaszként erre: 158. - D71ef05a8e)
2013. márc. 24. 13:38
Megint igazat kel adnom.És ahogy ha beteg vki segítünk neki,nem azt mondjuk,h a te életed,te dolgod,amíg közösségben êlünk,addig van,ami nem csak egy ember dolga.
158. d71ef05a8e (válaszként erre: 154. - Lara20100617)
2013. márc. 24. 13:23

Mindenek előtt részvétem azért, ami történt.


És ne haragudj, hogy reagálok, de nagyon sokan írják hasonló esetben, hogy: "a te életed".


Nem a mi dolgunk az ítélkezés, ezzel teljesne egyetértek, még ha vagyok is olyan gyarló, hogy sokszor megfeledkezem róla, és óhatatlanul is kijön, amit gondolok.


De nem tartom tényszerűen igaznak, hogy a "te életed". Nem csak. Van ott egy másik élet is, ne tagadjuk el, ne feledkezzünk meg róla azért. A gyilkosnak se mondjuk, hogy a te döntésed, a te életed volt, és ezzel el van intézve.


Éppen azért olyan súlyos ez az egész kérdés, és igazából azért is súlyosabb annál, hogy itt legyen a helye egy fórumon, akármiért is dönt valaki az abortusz mellett, mert nagyon, de nagyon nem csak az ő életéről van szó.

157. b8103f009a (válaszként erre: 153. - Krisz42)
2013. márc. 24. 13:21

Felháborítónak találom a cikket, bár esélyesnek tartom, h pont ez volt a cél.

Pedig én nem vagyok elvakult abortusz ellenes, mert belátom, h sok esetben a rossz választási lehetőségek közül az a kisebb rossz.

Ugyanígy annak tartom egyébként, amikor valaki döntés előtt áll, leírja ide a nyomorúságos körülményeit,több gyerek, rossz lakhatási körülmények, segélyekből él, rendezetlen családi háttér...stb, és mégis sokan olyan tanácsot adnak, h bizony akkor is meg kellene szülni, mert ahol "bárányka lesz, ott legelő is". Nos ez nem így van, sok "báránykának" igencsak szűk a legelője, bizonytalan a léte. Vagy a "kedvencem", h szülje meg, adja örökbe, mert az mennyire nemes dolog. Na, az olyan tanácsadót kellene erre kényszeríteni!

Nekem amúgy az a véleményem, h mindenkinek jogában áll eldönteni, h akar e szülni. És mivel 100%-os biztonság nincs, így vannak, és lesznek is nem kívánt terhességek. Kényszeríteni viszont senkit nem szabad arra, h szüljön, ha nem akar. Még ha megfelelőek a körülményei, akkor sem. De ennyire figyelmen kívül hagyni az emberi élet értékét, így lekicsinyíteni, ahogy a cikkben áll, ez elképesztő! A cikkíró határozottan egoista, mindent irányítani akaró ember.

2013. márc. 24. 13:16
Ilyen cikket megírni olyan helyre, ahol rengeteg, babára hiába vágyó nő van... meggondolatlanság és kegyetlenség! :(
2013. márc. 24. 13:06
undorító ez a cikk..az írójával együtt...szívtelen .....!
2013. márc. 24. 13:03
nem itelkezem, hisz a te eleted. en is most estem at egy ilyen muteten. es szamomra szornyu volt. az en esetemben nem en itelkeztem, hanem az egiek. a legboldogabb ember voltam mikor megtudtam januarban hogy a kisfiam kistestvert kap. majd 9 hetesen kozoltek a baba nem fejlodik, nincs szivhang. iszonyatos erzes volt. en kivanok h. ha 2 ev multa kistesot akartok sikeruljon. mert hiaba tervezunk mi emberek, az egiek lehet maskepp dontenek. sajnalom h. igy dontottel.....
153. Krisz42 (válaszként erre: 150. - B8103f009a)
2013. márc. 24. 13:01
Sajnos sok ilyen eset van,de nem igaz,h semmin nem gondolkozik el.Bár felesleges-neki.És ha belegondolok,h ő már szült is,fogta az elsőt is a szülésnêl.És majd mondhatjaneki,h te voltál a szerencsés első,a 2.szerencsétlen szâm,de ha lesz 3.,na az megint szerencsés,hacsak addig nem történim megint vmi,pl.tönkremegy a házasság vagy újabb karierrêpítési lehetőség.Akkor az is szerencsétlen lesz.
152. b8103f009a (válaszként erre: 140. - 130454e42d)
2013. márc. 24. 12:59

Hát igen.

Egyébként az jutott eszembe, h lehet,h csak a közfelháborodás kiváltása lehetett a célja.

Nemrég regizett ide, és azóta sem lépett be, h megírta a cikket(legalábbis reggel). Talán van másik nickje is, és ide is írogat.

❮❮ ... 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook