Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhesség és vizesedés fórum

Terhesség és vizesedés (beszélgetős fórum)


A cikk, amelyhez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

21. Cepheus (válaszként erre: 20. - Kormeva)
2009. júl. 24. 16:04
10-ből 9 kismama vizesedik, pláne nyáron. A toxémiát inkább a magas vérnyomás és a hirtelen nagy súlygyarapodás jelzi. Erre valóban jó figyelni, és sószegényen étkezni.
2006. aug. 1. 09:36
Most így "megjelenve" látva hozzászólásomat, lehet hogy ijesztő amiket leírtam. Tulajdonképpen csak azért másoltam be az egészet, hogy nyomatékot adjak annak, hogy ha vizesedést tapasztaltok, okvetlenül mondani kell a dokinak, mert ez is lehet, s nem lehet elbagatelizálni pl: azzal, hogy igyon kevesebbet....de gondolom mindannyian szoros kapcsolatban vagytok az orvossal, s minden problémát megbeszéltek vele. :)
19. a900f63755 (válaszként erre: 18. - Kormeva)
2006. aug. 1. 09:33

Kedves Kormeva!


Én elég sűrűn vagyok már kismama egymás után és ezért tudom, hogy nálam a fokozott fizikai igénybevétel okozza főként ezt a problémát.Én nemrég csatlakoztam ide, így a régebbi cikkeket még nem olvastam, de tényleg sok jó és hasznos információt kaptam most tőled!

Köszi!

2006. aug. 1. 09:26

Bár én már nem vagyok "gyakorló" kismama, de anno szenvedtem hasonló tűnetekkel..többször is. Bemásoltam nektek egy cikk részletet, ami választ adhat kérdéseitekre, természetesen nem kell egyből a legrosszabbra gondolni, de nem árt tisztába lenni a "lehetőségekkel"...


.... az egyik legfontosabb panaszként említem a láb- boka- és kézvizenyő megjelenését. Ha ilyen tüneteket tapasztalunk, jelezzük kezelőorvosunknak, mert ez a terhességi toxikózis egyik jele is lehet.


Terhességi toxikózis


Ezen az anya olyan általános megbetegedését értjük, amely kizárólag terhességhez kötött, a terhesség második felében alakul ki, és három alaptünete van: vizenyősség (ödéma), magas vérnyomás (hipertónia) és fehérjevizelés (proteinuria). A tünetek súlyosbodása az anya és a magzat életét veszélyezteti. Súlyos esetekben a tünetekhez vagy azok valamelyikéhez görcsroham (eklampszia) és kóma társulhat.


Ma sem egységes a kórkép megjelölése. Egyaránt nevezik toxémiának és toxikózisnak. Mindkét változat arra utal, hogy a feltételezések szerint a terhes szövetekből méregszerű anyag válik ki. Mivel az elváltozás csak terhesség alatt lép fel, újabban a gesztózis kifejezést is használják.


A kórkép jelentősségét az adja meg, hogy még mindig a leggyakoribb anyai halálokok között szerepel, és komoly szerepet játszik a szülés körüli magzati halálozásban is.


Terhességi toxémia a szülések mintegy 5-10%-ában fordul elő, közvetlen oka ismeretlen. A végső ok maga a terhesség, de a finomabb kóroki ismeretek hiányosak. Magyarázatára számos elmélet született. Az egyik szerint a terhességi szövetekből (a méhlepényből) "toxin" szabadul fel, míg más elméletek allergiás reakciót, vagy a vese kóroki szerepét vetik fel.


Napjainkban úgy véljük, hogy létrejöttében három okcsoportnak van jelentőssége.


1. A méh és a méhlepény vérkeringésének beszűkülése a szövetek helyi vérszegénységét okozza (lokális isémia), amelynek hatására a szövetekből vérnyomást emelő anyagok jutnak az anyai keringésbe.


2. Az anya korábbi, az érrendszert érintő megbetegedése, pl. cukorbetegség, vesebetegség, magas vérnyomás.


3. Helytelen táplálkozás (éhezés vagy só- és zsírdús étkezés), fokozott fizikai igénybevétel, klimatikus tényezők, idegrendszeri túlterhelés stb.

17. a900f63755 (válaszként erre: 16. - Martica)
2006. aug. 1. 09:23

szia Martica!


Én a 28. hétnél tartok.Én a kezemen tapasztalom ugyanezt.Reggelre rendszerint nem tudom a gyűrűt levenni az újjamról.Nekem egy kis tornáztatás után helyrejön minden testrészem.

2006. aug. 1. 09:15
Azzal mit lehet kezdeni szerintetek ha nem estére, hanem reggelre dagad kezem-lábam? Nem vizes, hiába nyomkodom, nem marad nyoma csak feszül. most tartok a 32. héten és csak remélem hogy a lehülés majd segít valamit!
15. zazuka (válaszként erre: 14. - Hoxa)
2006. máj. 30. 08:15
:)))
14. Hoxa
2006. máj. 29. 21:07

Zazuka, úgy legyen és hamarosan! :)))

Mármint nem a vizesedés.. tudod! :)

13. zazuka (válaszként erre: 12. - Jázmin)
2006. máj. 29. 08:33

Érdekes, hogy ha jól értelmezem a keményítőben gazdag kaján van a lényeg, só nélkül.

A keményítőben van a trükk.

Már alig várom, hogy kipróbálhassam

:)

2006. máj. 28. 11:27

Sziasztok!


No,megint olvastam valamit vizesedés ügyben.

Ez is érdekes lehet mondjuk annak,aki nem szereti a burgonyát.


2 zacskó rizst megfözni só nélkül,elosztani 4-5 adagra és rengeteg vizet inni mellette.Ezt is egy napig érdemes csinálni.


Biztosan nem lehet rossz ez a módszer sem.


Üdv

11. *Gyöngy* (válaszként erre: 9. - Hoxa)
2006. máj. 26. 21:56

De nálam nagyon valószínű, mert egyrészt már most nagyon nagy a pocim, másrészt apukám és a férjem is 4 kg-val született, én 177 cm, a férjem 190 cm magas...


Szóval lesz egy kosaras lányunk...:)

2006. máj. 25. 16:43
Nekem is dagadt a bokám, sőt az ujjaim is. Szerencsés, aki ezt elkerülheti, mert nagyon kellemetlen. Szerintem nem lehet a folyadékfogyasztást visszafogni, és nem is egészséges.
9. Hoxa
2006. máj. 24. 20:43
Nekem is azt mondták, aztán mégsem. Még a szülés előtti napon az ultrahangos pacák is azt mondta. Én legalább 4 kilós bébit vártam, erre 3160g lett.
2006. máj. 24. 18:03
Egyébként úgy néz ki, nagy baba lesz...:)
2006. máj. 24. 18:02

Egyáltalán nem:)


Már nagyjából minden megvan. Különösebb félelem nincs bennem, úgy érzem, össze fogunk dolgozni a babával...

6. Hoxa
2006. máj. 24. 17:58

Nekem az utolsó hetekben jött elő.


Már nincs sok! :) Izgulsz már?

2006. máj. 24. 17:56

Sziasztok!


Nem tudom, ez a probléma a terhesség hanaydik hetétől jelentkezhet. Én a 32. ben vagyok, és eddig nem tapasztaltam. Az igaz, hogy sokat is iszom, mert egyébként is szomjas vagyok.

4. Hoxa
2006. máj. 24. 14:47

Én azt tudom, hogy nyári szüléssel nem vállalhatok gyereket. Most ugye márciusban szütem, de amikor jóra fordult az idő, ha kicsit melegedett, már dagadt a bokám. Nem tudom mi lett volna velem 35 fokban...

A második babát is így szeretném időzíteni, amennyire ezt meg lehet tervezni. :)

2006. máj. 24. 14:45

Ha eljutok oda, hogy újra terhes leszek (és várhatóan újra vizesedek is, nem kicsit), akkor ezt a krumplidolgot kipróbálom.

Én 24 kilót híztam a terhességem alatt, és ebből a szüléssel és az azt követő 1 hét alatt 20-at le is adtam (persze ebben benne van a gyerek is).

Szóval én piszkosul vizesedtem.

A vádlim akkora volt, mint most a combom (és nem vagyok egy virágszál), ha benyomtam ujjal a lábam, csak pár perc múlva állt vissza az eredeti állapotára, egyszerűen bennemaradt az ujjnyomom a lábamban.

Akkor a házidokim asszisztense azt tanácsolta, hogy igyak KEVESEBBET, napi 1 lityónál ne igyak többet. Nahát, nem is tudom, hogy szenvedtem-e valaha annyira, mint akkor. A nőgyogyim utána le is baltázott, hogy ezzel össze is szedhettem volna valami jó kis vesebetegséget.

Szóval erről ennyit.

2006. máj. 24. 07:28

Sziasztok!


Bár nem vagyok tapasztalt anyuka és nem próbáltam még ezt a módszert,de olvastam egy kismamás fórumon a következöt:

Fözz meg 2 kilónyi burgonyát héjában,só nélkül.Oszd el egész napra,5 felé(reggeli,tízórai,ebéd,uzsi,vacsi).semmi mást ne egyél aznap(ezt is mindenféle füszer nélkül,max vizelethajtó petrezselymet vagy zellerzöldet tehetsz hozzá,de inkább azt sem),de igyál hozzá rengeteg vizet,gyógynövényteát(az engedélyezettek közül).

A tapasztalat azt mutataja,hogy egy napos burgonyadiéta nem terheli meg a kismamát,nem kàros a babára,nem éhezik a mama sem a baba,de állítólag eredményesen apad a testböl a víz.

Talán érdemes kipróbálni annak,aki igyekszik természetes és kíméletes módon megszabadulni a kellemetlenségtöl.


Üdv

1. Hoxa
2006. máj. 23. 21:01
A nyári meleg sok kismamánál előhozhatja vagy felerősítheti a lábfej és boka körüli vizesedést, az ödémát.
Az ödéma leggyakrabban várandósság utolsó harmadában jelentkezik, ilyenkor esetenként a kéz és az arc is felpuffadhat egy kissé.
Hogyan lehet természetes módon enyhíteni a panaszokon?

A cikk, amihez ez a fórum nyílt, már nem aktív.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook