Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhesség és mióma fórum

Terhesség és mióma (beszélgetős fórum)


1 2
2018. aug. 14. 06:27

Sziasztok

Szeretnêm felèleszteni a topikot.

Tegnap voltam egy UH és ott láttak nàlam miomakt kicsik egy éve lombikozunk

Eddig senki nem látta és nem mondta pedig voltam erre is vizsgàlva , lehetséges hogy másfèl hónap alatt kialakul??

Mit lehet tenni? Teljesen kétségbe vagyok esve!

37. malkata (válaszként erre: 36. - Akrobea)
2012. aug. 8. 08:30

Szia! Én most 33 hetes terhes vagyok, első UH-on vették észre, hogy van egy miómám, 3-3,5 cm volt, mostanra nem látszik, ahogy nőtt a méh elsimult. Ez az egy nem okozott gondot a teherbe esésnél, bár szerintem hormonális okokból alakult ki, mert a teherbe esés előtti 3-4 hónapban nagyon hosszú volt a ciklusom, 34-36 napos.

Szurkolok, hogy nektek is sikerüljön a baba! Előző szülésnél a kórházban volt egy idősebb nő (47 éves), neki több, sok kicsi és pár 7-10 centis miómája is volt, egészséges kisfia született.

2012. aug. 7. 23:52

Sziasztok!

28 éve vagyok és 1 hete találtak nálam 4 miómát... :(

Épp babatervezés előtt állunk... A legnagyobb miómám 50X47mm-es és a másik 3 pedig átlagban olyan 21X20-as. Nagyon kétségbe estem mikor kiderült... 2 orvos is azt mondta,hogy nem műtenek meg,mert nagy a kockázata és én még nem szültem de 1 éven belül teherbe kell esek,mert ha nem akkor valószínűleg lehet más gond is. Én nagyon remélem,hogy sikerül de nagyon aggódom is! Ha valaki tud ajánlani jó orvost aki ezzel jobban foglalkozik meg ha tanácsot adnátok azt megköszönném. :)

35. malkata (válaszként erre: 34. - Bendő)
2012. márc. 24. 17:00
Nekem eddig azt mondta minden doki (szorgosan rákérdezek mindenkinél), hogy ez nem gond terhességnél. Sokszor császárnál veszik észre, hogy több is van a méhben, amiről nem is tudtak. Enyém úgy vettem ki a méhfalban van, pont rajta tapad a méhlepény, de nem mondták, hogy ez gond lenne, remélem nem is lesz.
34. bendő
2012. márc. 24. 13:45

Sziasztok!Köszönöm szépen a segítséget.

Nem kifejezetten a mióma miatt agódtam- mert az enyém nincs rossz helyen-hanem amiatt, hogy a mióma a sárgatest hormon hiány miatt alakul ki, az viszont okozhat gondot a teherbeesésnél, és a baba kihordásánál is.És ugye a barnázás is emiatt van.Sikerült annyira beparáztatnom magam, hogy elkezdtem mindenfelé kapkodni. Most megnyugodtam.


ÉgiGlória: Akkor neked nem volt szükség hormonkezelésre a baba előtt? Az orvosod nem írt fel semmilyen hormongyógyszert?

33. ÉgiGlória (válaszként erre: 31. - Bendő)
2012. márc. 24. 07:46

Szia! Én 12 hetes terhes vagyok, és van egy kb 4 cm-es miómám.

A mióma és terhesség kapcsolatában nagyon fonotos a mióma elhelyezkedése, ami lehet a méhüregbe befelé növő, a méhizomban lévő, és a méh külső felszinén kifelé növő. A teherbeesés és a terhesség szempontjából a méhüregi mióma lehet a legrosszabb, ez megakadályozhatja a teherbeesését és vetélést okozhat, míg a kifelé növő mióma okozhatja a legkevesebb panaszt terhesség alatt.

Nekem kifelé növő van, és inszemem volt, amire az orvos azt mondta, hogy a mióma miatt feleződött a teherbeesési esélyem. Ehhez képest az első inszem sikerült.:)

Nekem is volt barnázásom, kb azóta mióta a mióma megvan, de a terhesség alatt, eddig nem volt semmi.

Azért azt ne felejtsd el, hogy amit írtam és amit az orvos mond mind csak feltételes módban van, mert úgy is a természet (sors, Isten, végzet, véletlen stb) dönti el, hogy hogyan alakul az életed.

32. malkata (válaszként erre: 31. - Bendő)
2012. márc. 24. 06:25
Szia, most vagyok 13 hetes és van egy 30-35 mm-es miómám is. Nem okoz semmi gondot, teherbeesést sem késleltette, vérzésem se volt eddig. Nem hiszem, hogy 3 éve, előző terhességemnél is meglett volna, de akkor se volt semmi gondom. Különben augusztus óta elég hosszú lett a ciklusom és kicsit darabos volt a vérzésem, lehet ezt a mióma okozta...
31. bendő
2012. márc. 22. 21:31

Sziasztok! Nekem van egy 27x34mm-es miómám és babát szeretnénk. Már egy ideje próbálkozunk, eddig még nem sikerült. Ami miatt aggódom az az, hogy ha jól tudom, a mióma kialakulásának oka általában hormonális, emiatt a vetélés esélye igen nagy. Pont ezért nekem a menstruáció előtt kb 3 nappal már pecsételő vérzésem van (gusztustalanabb kifejezéssel "barnázás"). Akinek miómája van annál ez előfordul? Volt-e valamelyikőtöknek ilyen? A másik amit kérdezni szeretnék azoktól akiknek miómájuk van, de már túl vannak 1 v. 2 szülésen, hogy volt-e pecsételő vérzésük a terhesség elején, közben stb. (a sárgatesthormon elégtelenség miatt)? Eléggé aggódom amiatt, hogy a mióma miatt nem esem teherbe, vagy a hormonális háttér miatt elvetélek.

Köszi a segítséget!

2012. febr. 24. 04:43

Sziasztok!

Én most 20. hétben vagyok,nekem is van miómám.Legalábbis volt.Tudtam róla,ezért is voltam orvosnál,hogy van-e teendő vele,ha babát szeretnénk.Azt mondta,hogy nincs,időnként ellenőrizni kell és előfordulhat,hogy nehezebb teherbeesnem.Nos,én 3 hét múlva babát vártam,egyenlőre nincs semmi gond,az orvosom szerint nem is valószínű,hogy lesz.

2012. febr. 14. 17:56
Sziasztok, én 8. hetes vagyok és most találtak egy 31 mm-es miómát is. Izguljak? Csütörtökön megyek dokihoz, de remélem ez nem sok rosszat jelent, max. fokozottabb ellenőrzéseket.
28. viliflora (válaszként erre: 27. - Mancu)
2011. márc. 7. 19:58

Szia!


Engem megműtöttek nem is egyszer és nekem is volt vetélésem. A műtétem hasi műtét volt:-( Ha gondolod szívesen ajánlok kifejezetten ezen a területen profi orvost priviben.

Jövő hónap 5-én érkezik a kislányunk:-)) És ez a műtét nélkül nem jött volna össze...

27. mancu
2011. márc. 6. 09:45

Sziasztok!

Nekem is több miómám van, mostmár nem is tudom mennyi. Örömmel olvastam, hogy nektek semmilyen gondot nem okozott, én sajnos nemrég vetéltem el a 21 hetes babámat. Az orvosok egyértelműen a miómákra fogják, ami történt és műtétet javasolnak. Én ettől rettegek, mert nem szeretnék a méhem nélkül ébredni, nagyon szeretnék babát, másrészt állítólag kevés és nem is ismerek jó laparaszkópiás szakembert.

Tudnátok valamit tanácsolni nekem?

2011. febr. 28. 13:32

Sziasztok!


Nekem is van miómám több is. Tyúktojás nagyságú is. A terhességeim komplikáció mentesek voltak. Nálam nem okozott gondot. Az orvosom szerint nem veszélyezteti a terhességet de azért figyelemmel kísérte, hisz a hormonváltozással ezek is változhatnak.

2011. febr. 28. 11:44
Köszi Mariann!Nagyon szívesen elfogadom,mert az idő telik, nálunk pedig sajnos még mindig nincs előrelépés babafronton, pedig nagyon szeretnénk.Ha gondolod írdd meg akár priviben is. Minden jót neked és köszönöm.
24. L.Marianna (válaszként erre: 14. - Swartzi)
2011. febr. 7. 19:01

Szia!Én Pesten tudok egy nagyon jó orvost,csak ajánlani tudom.Nekem is van miomám én hozzá járok.Dr Pálfalvy László!!!!Ő ilyen dolgokkal foglalkozik!!!Ha érdekel meg van a magánrendelőjének a száma.

:)

Mariann

23. viliflora (válaszként erre: 22. - Mandula71)
2011. febr. 2. 11:24

Sziasztok!


Csatlakoznék Mandulához!

N piszkáljátok, ha nem muszáj. Nekem volt műtétem is (3) és a terhességet is egy több, mint 5 centissel kezdtem, de nem okoz problémát.

Nagyon sokmindentől függ: hol van, bedomborítja-e a méhüreget stb...

Szerintem a dokid nélkül, főleg terhesen ne kezdjél el szedni semmit.

Kellemes babavárást!

22. Mandula71 (válaszként erre: 21. - Scala)
2011. febr. 2. 10:40

Szia!


Nekem, mint az lejjebb már olvashattad, az első terhességem elején vették észre a két miómát. Az elején relatív gyorsan nőttek, de a félidő után teljesen megállt a növekedésük (5-6 cm-es volt mindkettő). A várandósságom problémamentes volt, császárral szültem végül, de nem a miómák miatt. Sőt, a későbbi kontrollon már egészen picik voltak, kisebbek, mint amikor felfedezték őket. Azóta megszületett a második kisfiam is, a miómák köszönik szépen megvannak, a méretük nem nőtt, gondot azóta sem okoztak. Úgyhogy én nem gondolom, hogy bármit is kellene csinálni-szedni így az elején, ha az orvos nem látja indokoltnak.

21. Scala
2011. jan. 30. 09:23

Sziasztok!

Én 10 hetes terhes vagyok és tegnap voltam UH-on, ahol megállapították, hogy van egy 2 cm-es mioma a méhfalamban. Örömmel olvasom, hogy van remény. A fura az hogy kb egy hete voltam ezelőtt UHon és akkor nem volt semmilyen mioma, bár az sem mindegy, hogy ki vizsgál, nem ugyanaz a doki volt és a régebbi doki tévedett pl a terhességi idő meghatározásában is. Kipróbálom a Flavint már meg is rendeltem, addig is ha van kedvetek írjatok, azóta mi történt, hogy alakult a történetetek.

20. viliflora (válaszként erre: 18. - B8bc576349)
2010. dec. 1. 18:04

Szia!


Aktuális még a kérdésed? Ha igen szívesen mesélek priviben.

19. viliflora (válaszként erre: 17. - Maszatt)
2010. dec. 1. 18:03

Szia!


aktuális még a kérdésed?

2010. szept. 30. 08:07

Sziasztok csatlakoznék hozzátok ha megtengetitek !


Én lombikos vagyok és most kezdték, el az inekciozásom, és közölte velem a doki van miómám de ez nem baj csak azért mondja, hogy tudjak róla !!

Aki terhes volt a miómával asz írja le mit tapasztalt !!

Elvagyok keseredve

2010. aug. 10. 11:09

Egy jó orvost keresek,aki hiszteroszkópiával el tudná távolítani a miómámat...

Tapasztalatok?

2009. febr. 20. 20:16
Spring76.Köszönöm a bíztatást,és az ötletet,nekem Budapest agy kicsit messze van (győri vagyok),de úgy gondolom egy próbálkozást mindenképp megér,nektek is nagyon sok sikert kívánok és kitartást
15. Spring76 (válaszként erre: 14. - Swartzi)
2009. febr. 16. 12:58

Én a helyedben a Kaáliból átmennék a BMC-be és kérdezz meg ott is valakit. Sajnos nekem is van egy 4.5 cm es miómám és sajnos ezek a hormonkezelések hatására nőhetnek is. Remélem hamarosan megoldódik a problémád:)Szorítok



Én a Kaáliba jártam (most szünetet tartok), de én is át fogok menni a BMC be, de nem azért, mert elégedetlen vagyok, hanem azért, mert rámegy a gatyánk is az inszemekre, amik egyenként 40.000 + a gyógyszerek.

2009. febr. 1. 11:26
Sziasztok!Nekem két kb 4-cmes miómám van,35 éves vagyok,8éve küzdünk babáért. 4 évvel ezelőtt a Kaáli Intézetben injekciós hormonkezelés hatására sikerült teherbe esnem,de a magzatot sajnos csak hat hétig tudtam hordani,akkor spontán vetélés következett be.Ez hét hónap múlva ugyanilyen forgatókönyv szerint újra bekövetkezett.Ezután elvégezték az összes vizsgálatot(genetika,szűrések,hysteroscópia),minden negatív lett.Kiderült, hogy a mióma nem torzítja a méhüreget. Ennek ellenére a Kaáliban közölték,hogy csak a mióma eltávolítása után vesznek be a lombikprogrammba.ÉN nem is idegenkednék a műtéttől ha már lenne egy babám,de mivel egyetlen orvos sem tudja garantálni,hogy műtét után hasamban a méhemmel ébredek,ezért nem szeretném.A vetélésekkel kapcsolatban több orvost is megkérdeztem és ők azt mondták, hogy az első trimeszterben bekövetkező vetélésekért általában nem a mióma felelős,konkrétan az én esetemben inkább a PCOS miatti hormonelégtelenség lehet az ok.Mégis ,ha arra kérem őket,hogy legalább hormonkezeléssel segítsenek,rögtön a miómákkal jönnek.A jelenlegi nőgyógyászom ebben a hónapban hosszas könyörgésre clostilbegytet írt fel, de sajnos tegnap voltam uh-n ,és nem volt domináns petesejtem.Ezután az orvosom egy! alkalom után közölte hogy nincs értelme további stimulációnak.Nagyon el vagyok keseredve,már sok mindent kipróbáltam(ideg-inger terápia,Gynex,homeopátia,mágneságy)most úgy döntöttem hogy megpróbálkozom a NONI-val is.Kérlek benneteket,ha bármiben tudtok segíteni pl: jó lelkiismeretes orvos, saját jó tapasztalat ami esetleg nekem is segíthet kérem írjatok! Addig is mindenkinek a legjobbakat!
13. abarka (válaszként erre: 12. - Zoárd)
2009. jan. 30. 19:51

Szia Edina!


Gratulálok a kislányodhoz, sok boldogságot és egészséget!

Én is mióma mellett szültem 2 éve, szerencsére nem volt problémám.

Erről az italról viszont még nem hallottam, de ha Neked ilyen jó volt akkor ki fogom próbálni, mivel nekem nem tüntek el szülés után se a miómák.


Köszi az infót, és minden szépet és jót Nektek!

12. zoárd (válaszként erre: 11. - Katácskák)
2009. jan. 16. 23:01

Köszönöm szépen :) Szerencsére azóta épen-egészségesen megszületett a kislányom,és a mióma is szépen eltűnt!

Remélem,másnak is használt a termék!

11. katácskák (válaszként erre: 10. - Zoárd)
2008. nov. 12. 00:39
További jó egészséget Neked, eredményes gyógyulást Veled együtt Mindenkinek.
10. zoárd
2007. nov. 11. 16:25

Sziasztok!


3 napja voltam uh-n,és képzeljétek,a mióma eltűnt!!!Akárhogy nézte a dokim,nem látta sehol.Ezek szerint bevált a Napkristály.Csak ajánlani tudom mindenkinek,aki ebben a cipőben jár!!!


Edina

2007. júl. 25. 16:55

Sziasztok!


Jó régen írtam ide.A majd' 2 hónap alatt az történt,hogy az orvosommal egyetértve elkezdtem szedni a Flavin-Napkristály italt.Ez arra jó,-a sok más dolog mellett-hogy kitisztítja,méregteleníti az ereket,ezáltal várható,hogy a mióma terhesség alatt megáll,nem nő tovább,illetve szülés után visszafejlődik,eltűnik.Mivel erre gyógyszer nincs,ez az ital pedig teljesen természetes alapanyagú,vesztenivalóm nem volt.Mikor elkezdtem szedni,1 hónapra rá volt uh,és NEM nőtt tovább!Jelenleg itt tartok,és remélem,a maradék 19 héten is így marad!Sziasztok

Edina

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook