Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mióma és terhesség? fórum

Mióma és terhesség? (beszélgetős fórum)


1 2
2016. dec. 20. 07:25
Köszönöm nektek a válaszokat!Bízom benne, h sikerül és minden rendben lesz!!
50. CsengiBoti (válaszként erre: 48. - Gina9017)
2016. nov. 29. 14:57

Szia!


Harmadik kisfiamnál egy,negyediknél már két miómám volt,bár nem túl nagyok,15*22 mm az egyik és hasonló nagyságú a másik is.(nekem is a méh mellső falában)

Ezek egyáltalán nem okoztak semmilyen gondot a terhességnél,és azóta sem.

Lehet,hogy szerencsém volt,de nekem nem is nőtt(ek) a hormonok hatására.

(ráadásul 37 és 39 éves voltam)


A másik részre van egy jó példám : egy ismerősöm első terhességénél a 24.hét környékén össze kellett varrni a méhszájat,a második terhességénél semmi ilyen jellegű gondja nem volt,sőt!túlhordta a babát :) (3 év volt a terhességek között)

2016. nov. 29. 13:08
Nekem ikerterhesség mellett volt kb. két centis miómám. Nem okozott gondot.
2016. nov. 29. 12:29
Helló Mindenki!Remélem tudtok segíteni!2. Babát terveznénk bár az 1. terhességem is igen nehézkes volt.20. héttől nyitott méhszájam volt 24. héten már korházban voltam, de végül sikerült 36. hétig kihordani.Most van egy mellsőfali miómám is ami 40x55 mm aggódom, h gondot okozhatnak ezek.A férjem lassan 40 éves lesz nem akar már később tesót, bele merjünk vágni?
47. CsengiBoti (válaszként erre: 46. - Bubble15)
2015. szept. 29. 12:54

Ezek szerint...


Akkor én most írok ;)


"Hármaskám" előtt derült kis,2011 decemberében kb,hogy van egy mellső fali nem nagy miómám (Kb 2*2 cm).A terhességet simán ki tudtam hordani,sőt,a mióma a várakozások ellenére nem nőtt a terhesség alatt.

Szülés után sem okozott problémát szerencsére,olyannyira nem,hogy éppen egy éve újból kismami lettem és a 12.heti uh-n derült ki,hogy már két db miómám van...

A terhesség alatt most sem okozott problémát,és azóta sem,bár már 3,5 hónapos a legkisebbem "négyeske" :D

Hamarosan megyek dokihoz,majd akkor rákérdezek,van-e vmi változás,mert azért foglalkoztat a dolog...

2015. szept. 29. 12:34
2013 ota senki nem írt??? :(
45. CsengiBoti (válaszként erre: 43. - Andela)
2013. júl. 31. 21:16
Gratulálok!Nagyon sok örömet ,kitartást kívánok a kicsi fiatokhoz és persze sok tejcsit Neki!
44. a589b039c1 (válaszként erre: 43. - Andela)
2013. júl. 31. 17:34

Szia


Gratulálok,nagyon jó egészséget nektek!

43. Andela
2013. júl. 31. 16:54

Sziasztok Lányok!

Látom, nem nagyon van itt senki. :-( Míg kórházban voltam egy hónapig, sajnos én sem voltam aktív, aztán összerázódtunk a Babával, most épp van két percem, és írok Nektek. :-)

Szóval, 2013.07.08án sürgősségi császárral megszületett a Kisfiam, Mátyás. A toxémia olyan értékekkel "tombolt", hogy hetedikén, vasárnap este a vizeletem nem opálos volt már, hanem a vizsgálathoz használt anyag összekapta, egyből vizsgáltak minden féle módszerrel. Mivel a Baba a toxémiámból nem sokat észlelt, mint kiderült a vesémet és a májamat féltették, így vasárnap este már nem történt a vizsgálatokon és a nagy ijedségen kívül semmi, és hétfőn reggel fél nyolckor gyors zuhany és irány a szülőszoba (meg hajnalba egy sürgősségileg megkért vérkép és ilyesmi). Előkészíteték a Babát is, és délbe végre a műtőbe kerültünk. Semmi rossz emlékem nincs, életem gyönyörű momentumaként él bennem az egész szülés, bár nem volt egyszerű így se, aggódtam. De a műtőágyon már mosolyogtam, meg is jegyezték a dokik, hogy végig vigyorogtam még akkor is, amikor kisebb "baj" volt.

A lényeg, hogy Anya lettem, Szülők lettünk, gyönyörű Kisfiúnk van, imádom, és igenis, lehet miómával babát kihordani és szülni, pedig az enéym már 9 cm volt! Ha a méhszájam nyitott lett volna (na meg persze nem szaladt volna fel a vérnyomásom az egekbe), hüvelyi úton is szülhettem volna. De így is szép emlék, nem veszített semmit a dolog fényéből, és az anyaság a világ legszebb dolga!!!! :-)

42. a589b039c1 (válaszként erre: 41. - A589b039c1)
2013. jún. 22. 14:49
ja igen,olvasom hogy felment a vérnyomásod is.
41. a589b039c1 (válaszként erre: 38. - Andela)
2013. jún. 22. 14:48

SZia


Vigyázz magadra,bár a kórházban úgy is vigyáznak,jó kis só-és fűszerszegény étrend..:)


Minden jót nektek!Vérnyomásod is felment?

HOgy vagy azóta?

40. Andela (válaszként erre: 39. - CsengiBoti)
2013. jún. 18. 16:48
Úgy vették észre, hogy jöttem nst-re és fehérje volt a vizeletembe, vizesedem és picit magasabb a vérnyomásom! Egyből sürgős vérképet csináltak tegnap, mára vissza rendeltek és nem is engednek haza. Nem tudom meddig kell benn maradnom, majd kiderül!
2013. jún. 18. 16:10
Szia :( Ez nem túl jó hír,de az igen,hogy időben észrevették.Most akkor már bent is tartanak szülésig ?(ha jól emlékszem,még kb egy hónap?)Hogy vették észre amúgy?(nekem nem volt ilyenem,így fogalmam sincs róla...)Vigyázz magatokra nagyon!!!
38. Andela
2013. jún. 18. 15:52
Sziasztok! Kórházba kerültem toxémiával! :-( nézték a miómám is, szerencsére most nem nőtt! Maradt 7x9 cm.
37. Andela (válaszként erre: 35. - Sylvia31)
2013. jún. 14. 19:01

sylvia! esély mindig van! Nekem most 9 cm körül van, lombikkal sikerült a teherbe esés, első baba! Gyógyszert soha nem kaptam miómára, bár nekem külső fali miómám van, tehát a méhűrt nem zavarja egyáltalán. Egy doki mondta, hogy ki kell venni, rajta kívül senki, sőt, a Kaáli intézetben is azt mondták, ne piszkáljuk, majd meglátjuk mi lesz vele. Szóval, ahogy olvastam, a kettőnk miómája más típusú, de esély mindig van! Nekem a felső résznél, kívül helyezkedik el.

Konkrét dolgot sajnos nem tudok mondani a Te esetedre, de hidd el: esély mindig van, ne add fel.

A mióma visszatéréséről: hormonok növelik, abból én az inszemek és a lombik alatt kaptam eleget, és azt mondták, tök mindegy mit csinálok, visszatér és nő. Sajnos ez van. De! A 9 cm ellenére úgy néz ki, szülhetek természetes úton, nem császárral, amiről álmodni nem mertem. :-)

36. Andela (válaszként erre: 34. - A589b039c1)
2013. jún. 14. 18:54

Jajj, ez nagoyn jó hír! Gratulálok! Nagyon örülök Nektek!

Én ma beszéltem a szülésznőmmel, a természetes szülés mellett van, szóval lehet, mégis természetes úton fogok szülni. Sőt! Azt mondta, hogy lehet, kicsit kisebb méretet fogunk mérni szülés utáni hat hetes kontrollon, mert a méh is tágul és ettől is függ most a mérete! Úgyhogy ha "jó helyen van", másamennyire jó helyen lehet, tényleg ne aggódj! Nem lesz baj!

2013. jún. 13. 10:03

Sziasztok!


Kérdezni szeretnék tőletek vmit!Nekem már két mióma műtétem is volt az első 7éve akkor két 4centist vettek ki az elülső és hátulsó méhfalból a másik műtétem egy hete volt most a méhem tetejéből illetve aljából vettek ki egy-egy 5centis miómát.Mindegyik mióma submucosus volt ami bő alvadékos vérzést csinált sajnos két eü-i küretet(kaparást)is csináltak a két műtét között mert dől a vér belőlem:-(.Most jól vagyok de két dolog zavar!Az egyik hogy több helyen utána néztem ezt a petefészkek ösztrogén túltermelése okozza magyarán ha nem kezeled semmivel újra vissza fognak térni!Na most én nem kaptam semmit.Se akkor se most!Szeretnélel megkérdezni benneteket ti kaptatok e vmilyen gyógyszert kezelést bármit?37éves vagyok nem szeretnék 40-egy-két éves koromban megint laparoszkópos műtétre menni:-(A másik aggodalmam hogy szülhetek-e még én így?Van már egy 13éves nagyfiam de szeretnék még neki testvért..A gond az hogy állítólag a kiműtött miómák helye belül a méhben hegesen gyógyul ami nagyon nehezíti a teherbeesést:-(A dokim csak annyit válaszolt erre a kérdésemre hogy elméletileg nem kizárt...(magyarul gondolom semmi esély)A válaszotokat előre is köszönöm!

34. a589b039c1 (válaszként erre: 32. - Andela)
2013. jún. 13. 09:38

Mindjárt péntek..))


Én tegnap voltam dokinál,hat hetes vagyok,még nincs szívhang ,két hét múlva megyek újra.Egyfolytában csak azt mondja nekem hogy ne foglalkozzam a miómával,nem lesz baj vele.Hát remélem.


Szépeket nektek.

33. CsengiBoti (válaszként erre: 32. - Andela)
2013. jún. 11. 20:45
Drukkolok nagyon,remélem, csupa jó hírrel jössz majd!És még valami:élvezd ki ezt az utolsó pár hetet,mert ez egy semmihez nem fogható CSODA :)
32. Andela
2013. jún. 11. 19:35
Lányok! Pénteken megyek a szülésznőmhöz, először fogunk így találkozni egymással, hogy csak rám figyel! És pénteken 14.-e, pont egy hónap lesz a szülésig! :-) Nagyon kíváncsi vagyok már mindenre. Kezd izgi lenni. :-P Izgi volt eddig is, de mostmár más.
31. a589b039c1 (válaszként erre: 27. - Andela)
2013. jún. 11. 17:03
Megy a drukk.....)
2013. jún. 6. 10:32

A szülésznő a lényeg :) Az orvos úgyis csak az utolsó fél órában van jelen,állítólag.Nekem nagy szerencsém volt,szuper szülésznőm volt,és nagyon jó orvosom,és ő is szinte végig ott volt.

Mikor fogsz vele beszélni?Majd írd meg,mit mondott,kíváncsi vagyok rá!Sok szerencsét!

29. Andela (válaszként erre: 28. - CsengiBoti)
2013. jún. 5. 19:57
Hát, orvosom nincs, csak szülésznőm, de Ő nagyon jó. Sopronban fogok szülni.
28. CsengiBoti (válaszként erre: 27. - Andela)
2013. jún. 4. 15:54

Én mindenképpen nagyon drukkolok,mert én nagyon "pártolom" a természetes szülést,persze,csak addig a pontig,amíg minden és mindenki rendben van!

Ha jó orvosod és szülésznőd van,biztos minden tőlük telhetőt megtesznek ennek érdekében!

Majd írd meg feltétlen,mit mondott,mire lehet számítani!

Most töltöd a 34.hetet,ha jól sejtem...Hol fogsz szülni?

27. Andela
2013. jún. 4. 13:27
Sziasztok! Hogy vagytok? Valamikor mostanában fogok beszélgetni úgy igazán a szülésznőmmel, és kitérünk részletesen arra is, szerinte mi lesz a miómámmal szülés alatt. Remélem már nem nő eszeveszett nagyot! Drukkoljatok!
2013. máj. 31. 17:37

Sziasztok


Mindenkinek nagyon jó egészséget kívánok!Szép hétvégét.

25. Andela (válaszként erre: 24. - CsengiBoti)
2013. máj. 26. 22:01
Igen, várható. Azért is szeretnék simán szülni, mert a miómát így is úgy is ki kell venni kistesó előtt, és császárral együtt nem veszik ki. Viszont se kistesó kihordása, se a következő lombikprogram miatt nem mindegy, hányszor van vágva a hasam és a méhem. Nyilván nem elsődleges indok ez a természetes szülés mellett, de figyelembe kell vennünk ezt is, mivel szeretnénk kistesót, mégha újra végig is kell csinálni a lombikprogramot. Ráadásul kiújulhat, tehát a kivételét jól "be kell lőni" időben.
24. CsengiBoti (válaszként erre: 23. - Andela)
2013. máj. 26. 21:33
Akkor várható,hogy még tovább fog nőni :( De hátha az elhelyezkedése lehetővé teszi a sima szülést!Drukkolok,hogy igy legyen,mert -bár nagyon fáj a szülés- az élmény semmihez nem fogható !
23. Andela (válaszként erre: 22. - CsengiBoti)
2013. máj. 26. 19:35
Holnap töltöm a 33. hetet, júniustól kapom a hormonkezelést, szeptembertől a lombikos hormonokat december 20.ig. Tehát kb 3-4 cm között értékből indultunk, és egy év alatti hormonok+terhességi idő alatt nőtt közel 9re.
22. CsengiBoti (válaszként erre: 21. - Andela)
2013. máj. 26. 04:17
Szerintem,nyílván ez csak egy vélemény,ha más nem indokol császármetszést,megszülhetsz simán.(mert,ha jól értelmezem,a méh teteje a hüvellyel ellentétes irányban van,nem akadályozza a babát,bár lehet,rosszul gondolom) Hány hetes vagy?Mennyi idő alatt nőtt ekkorára?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook