Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Terhesen - elhagyjam a párom? fórum

Terhesen - elhagyjam a párom? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
416. EsztyMorgan (válaszként erre: 407. - (winch)ester)
2013. febr. 26. 22:33

Pedig ez vár rád :) terhesen sem tudsz majd mindig aludni. Vagy a pisi-roham miatt, vagy mert nyomja a májad, kirúgja a bordád.. mindemellett ezek a legcsodásabb érzések :))


de szerintem te már tudod a döntést. Láthatólag okos nő vagy. De ne legyél buta. Ne kapaszkodj ebbe az emberbe, mert nem éri meg. Sosem fog megváltozni, hiába esküdözik. Szakítottatok is már 2x. Változott a helyzet? NEM! Akkor meg? Miért hezitálsz?

415. (winch)ester (válaszként erre: 404. - Babszibobó)
2013. febr. 26. 22:33

Igazad van, és a szívem mélyén tudom is. Ez teszi nehézzé, hogy a gyakorlatban, bár ilyeneket mond, nem akar elengedni. És ő a gyerek apja, nyilván ez is köt hozzá.

Minek kér akkor hogy maradjak, és terhesvitamint...

414. babszibobó (válaszként erre: 411. - EsztyMorgan)
2013. febr. 26. 22:32
óóó te Nő, miért pont Johnny Depp :-D és csak felet?:-P
413. 973d9d6ecf (válaszként erre: 411. - EsztyMorgan)
2013. febr. 26. 22:31
mit akarsz te felet venni???:DDDDDDDDDD
412. babszibobó (válaszként erre: 407. - (winch)ester)
2013. febr. 26. 22:30
Akkor a munka kérdésre szerintem már megvan a válasz...:-D (és nincs ezzel gond!)
411. EsztyMorgan (válaszként erre: 406. - (winch)ester)
2013. febr. 26. 22:30

Én már rég fejbe vágtam volna egy péklapáttal... de komolyan!!

Ezt a módit se hallottam még.

Nálunk úgy van, hogy mindent berakunk a közösbe, első a rezsi és a gyerek, utána kaja a hűtőbe, spájzba be a krumpli, liszt és társaik a maradékból meg élünk. A pénz közösben van, persze említés tárgyát képezi, ha mondjuk párom venni akarna egy fél disznót vagy ha én akarnék egy fél Johnny Deppet venni, de amúgy a pénz közös. Mondjuk hülyeségre nem is tudnánk költeni.. de hogy az alap-költségeket is felezni, mint pl. vásárlás....

2013. febr. 26. 22:30

Az az érzésem, hogy te már döntöttél magadban.

Pro & kontra. Ösztönösen ráérzel a negatívumokra. Terhesen elhagyod.

De ez csak szigorúan magánvélemény.

2013. febr. 26. 22:27
Altalaban csak olvasgatok, de most muszaj leirnom a velemenyem. Biztos hogy nagyon nehez egy ilyen helyzetben ott hagyni a "parod" es egyedul neki vagni ennek az egesznek, de ahogy irtad is biztosan tudsz az anyagiak mellett, lelkileg is tamaszt talani a szuleid es a barataid altal. Minel hamarabb megteszed ezt a most nagyon neheznek tuno lepest annal hamarabb es annal konnyebben allhatsz ujra talpra. Kesobb meg nehezebb lesz kilepni. Nekem ugy tunik ha vele maradsz sosem leszel boldog. Max ideig oraig es ez a babanak sem lesz jo, ha az edesanyja boldogtalan. Ne legyen igazam, de a leirtakbol en semmi jot nem remelnek.
408. babszibobó (válaszként erre: 403. - (winch)ester)
2013. febr. 26. 22:27

Azért, bár már nem tudom, de valaki írta, hogy felelőtlen vagy és az értékrendeddel is gondok lehetnek (amúgy tuti rendes hölgy vagy)...van benne valami és kérlek ne haragudj meg...de egy gyerek élete hatalmas felelősség, hatalmas döntésekkel, az egyiket meghoztad (szerintem jól döntöttél) nem figyelmbe véve azt, hogy a párod nem akarja, akkor, hogy támaszkodsz még mindig a szerelemre, hirtelen nem gondolván a születendő gyermekedre?


Mivel konkrétan csak azt tudom leszűrni amit írsz, már rég porfelhő sodródna utánam olyan sprintet vágnék haza azokhoz, akik valóban melletted vannak, mint maradnék amelett, aki a pénztárcája tárogatásán kívül nem képes másra, ja, de legyen meg a megfelelő menniységű szex (azért készítsd fel, hogy arról x időre tuti lemondhat) és legyen kajcsi az asztalon.

407. (winch)ester (válaszként erre: 397. - Babszibobó)
2013. febr. 26. 22:27

Az igen, le a kalappal...

Sajnos én nem vagyok ilyen fizikummal megáldva, tuti kidőlnék.

406. (winch)ester (válaszként erre: 400. - Babszibobó)
2013. febr. 26. 22:25

Igen, minden, a gyakorlatban úgy néz ki, hogy aki bevásárol, elhozza a blokkot, beírjuk egy füzetbe és kb 2 hetente forintra pontosan elszámolunk.

Ezt sokáig nagyon bántónak éreztem, mert egy korábbi kapcsolatomban sem volt így, mert mi van akkor, ha neadjisten én 1000 Ft-tal többet költök, és ezzel adok a másiknak valamit? Semmi....

De ő azt mondta ragaszkodik hozzá, mert csak a feszültséget szüli, hogy ki költ többet. Bántott, mert míg nem éltünk együtt hivatalosan, addig ő rendszeresen nálam volt, kb 4szer annyit keresett mint én, és mégis én vásároltam, ha ott volt. Ezt utólag egyszer szóvá tettem, hogy akkor az hogy is volt? Erre ő, az úgy volt normális, mert akkor ő csak vendég volt, és én vendégül láttam őt...

Jójó, tudom, beteges...ezt én is tudom..

405. EsztyMorgan (válaszként erre: 403. - (winch)ester)
2013. febr. 26. 22:23
Nem olyan könnyű a döntés, igen.. átérzem! DE ha hosszútávon gondolkodsz, és ha már biztos vagy benne, hogy megtartod a babát..akkor szerintem kár hezitálnod.
404. babszibobó (válaszként erre: 399. - (winch)ester)
2013. febr. 26. 22:22

Egy kérdés, és ezt magadnak is tedd fel:


Te komolyan egy ilyen emberrel/ vagy ember mellett szeretnéd felnevelni a gyermekedet..azt szeretnéd, hogy a gyereked is ilyen beszűkült, anyagias, örök életében éretlen alkat legyen???? (jó, van amit örökölni fog, de a nevelés sokat számít)

403. (winch)ester (válaszként erre: 398. - EsztyMorgan)
2013. febr. 26. 22:21

Ha nem szeretném, már nem lennék itt. Bár így se tudom meddig bírom, folyton indulásra kész vagyok, ezt is nehezen lehet bírni idegileg.

De majd csak megszülöm a döntést...

402. EsztyMorgan (válaszként erre: 400. - Babszibobó)
2013. febr. 26. 22:20
Ezen az alapon akkor a párom jön nekem kb. 10 kiló kenyérrel :DDDDD
401. EsztyMorgan (válaszként erre: 399. - (winch)ester)
2013. febr. 26. 22:19
Nem, itt sincs neked "ő". Nevetséges kifogásokat keres, kreál..nevetséges elméletekkel áll elő. Akkor viszont költözz haza. Sokkal jobban járnál, és szerintem ezt te is tudod. Ez az ember nem apa... tudom egy gyereknek mindkettőre szüksége van, de inkább éljen egy boldog anya mellett, mint egy lelki és idegi gyenge anya mellett.
400. babszibobó (válaszként erre: 392. - (winch)ester)
2013. febr. 26. 22:19

Még a kaja is felessbe megy nálatok?


Mert a rezsi+ albérlet / vagy másnál a hitel még emberi elgondolás, de a kaja???

399. (winch)ester (válaszként erre: 393. - EsztyMorgan)
2013. febr. 26. 22:17
Lenne/lesz segítségem, ha hazaköltözöm, ott mindenem megvan, csak miatta költöztem ide, itt nincs segítségem. Itt csak ő van.
398. EsztyMorgan (válaszként erre: 396. - (winch)ester)
2013. febr. 26. 22:17
És te szereted ezt az ürgét? KOMOLYAN??
397. babszibobó (válaszként erre: 385. - (winch)ester)
2013. febr. 26. 22:17

Ki mit bír és mit áldoz fel a gyereke idejéből, vagy hogy forgatja a napi teendőit, hogy a gyerkőc ne érezzen semmit belőle, ez ettől függ...


PL: Én 3 éve napi 4 órát alszom max. és előtte szintén, csak akkor 2 évig volt napi 4 óra az összalvásidőm, mert bár én nem dolgozom (bár nézőpont kérdése, de ez most lényegtelen és hosszú), de mindkét gyerkőcöm mellett tanultam/tanulok, viszont nem vagyok hajlandó akkor tanulni mikor a gyerkőcök ébren vannak, így maradnak az éjszakák, ill. délutáni alvások...én elvagyok vele, megszoktam, de nem csodálom, ha valaki rámhívja a katasztrófavédelmet, mert zombinak néz, vagy UFO-nak....


Lehet bírni, persze, sokan kényszerből, szintén anyagika miatt (bár még olyat nem hallottam, hogy a férj kényszeríti bele, hanem az alaphelyzetük) megteszik, mert muszáj, de muszáj és muszáj között is vannak különbségek...

396. (winch)ester (válaszként erre: 391. - EsztyMorgan)
2013. febr. 26. 22:16
Valahogy így...
395. EsztyMorgan (válaszként erre: 392. - (winch)ester)
2013. febr. 26. 22:16
Csak az egyik jár. Vagy GYES vagy GYED, mindkettő nem.
394. 973d9d6ecf (válaszként erre: 387. - (winch)ester)
2013. febr. 26. 22:16
na ezért írtam amit írtam ma...de ha neked kell a baba...mert így is csoda,hogy lett akkor most lépj le...menj haza.. alakíts új életet...mert a végén kenyéren meg vízen fog tartani benneteket...segítség nélkül lelki terrorban nem lehet normálisan gyereket nevelni...ő meg számolgassa a pénzét egyedül..
393. EsztyMorgan (válaszként erre: 390. - Babszibobó)
2013. febr. 26. 22:15

Mondasz valamit :DDDD

tényleg.. a baba sírását tuti nem fogja bírni. Kölcsönösség elvén.. ha én csendben vagyok, akkor a baba is!??

De normális esetben nem is így kéne felfogni. Külön kassza ide vagy oda. Ez a gyerek KÖZÖS! Ha már annyira a közös dolgokon rugózik. Az ő léte legyen a fontos... áhhh, nem is koptatom a billentyűzetet, mert hiába. Ennek az ürgének semmit se lehet megmagyarázni. Soha se hittem volna, hogy ezt mondom.. de ha nincs segítséged, a "párodra" pedig jól láthatólag nem számíthatsz..talán jobb ha ez a gyermek nem születik meg. Szégyellem, hogy ezt kellett leírnom, de most már így látom. Ez a pasas nem lesz melletted.. vagy terhesen vagy a baba születése után de meg fog lépni.

392. (winch)ester (válaszként erre: 390. - Babszibobó)
2013. febr. 26. 22:15

Hát nagyjából igazad van, de maga az albérlet is elég sok, mert itt abban vagyunk, és nem biztos, hogy mindennek a 'felére' futná abból.

Albérlet, kaja, gyerekkel kapcsolatos kiadások...

Most azt számoltuk, hogy nem fedezné teljesen...

Amúgy a gyes mellett a gyed is jár? Nem úgy van, hogy vagy gyes vagy gyed? Mert akkor lehet nem jól tudom ezt, pedig igyekeztem tájékozódni.

391. EsztyMorgan (válaszként erre: 389. - (winch)ester)
2013. febr. 26. 22:12
Szerinte ez a kölcsönösség egy kapcsolatban??? Nokommm........... ha vesz neked egy 50ft-os csokit, akkor vegyél te is neki?? És a tisztelet, szeretet?? Az nem is fontos?
390. babszibobó (válaszként erre: 383. - EsztyMorgan)
2013. febr. 26. 22:10

:-D...


De tényleg, bár ezt a pasit nem tartom normálisnak (bocsi), lesznek még itt érdekességek, bár csak pozitív dolgokra tudnék gondolni, de hazudnék, ha arra gondolok csak...DE..sokan élnek úgy, még házasok is, hogy külön kasszán vannak (ezt mindenki maga dönti el) megosztanak x kiadást, a több mindenkinek a saját sara (bár eddig tény olyan szitukat láttam, amibe a gyerek kiadáasai is a közös kiadás kategóriába kerültek)...tehát nincs ezzel gond, ha valakinek, annak aki benne van ez megfelel..


Na, hogy kilyukadjak a lényegre, ha van a hölgynek most is jövedelme, ami adja magát, hogy 2 évig nem csak a csp-ől és az alanyi jogon járó GYES-ből kell gazdálkoni, hanem jogosult a fizetéséhez mért TGYÁS-ra és GYED-re, akkor elviekben visz annyit haza, hogy a gyerkőc dolgait állni tudja legalább 2 évig, így a pasinak, ha már vele marad nem kerül a gyerek semmibe, max. húzzon fel egy hangszigetelt szobát, mert a sírásától egy ilyen alkat tuti megmakkan 35 éves létére...

389. (winch)ester (válaszként erre: 386. - EsztyMorgan)
2013. febr. 26. 22:09

Lehet.:S

Ma azt is mondta, hogy nekem ugyebár szükségem van arra, hogy valakire (pl rá) támaszkodhassak, ha megszülöm a kicsit, akkor anyagilag is egy bizonyos mértékig, és hát értsem meg, hogy neki ugyanúgy ez igénye, hogy ő is támaszkodhasson rám anyagilag...

Kérdeztem ezt hogy érti, erre csak az volt a válasz, hogy hát így ahogy mondja, ez a kölcsönösség egy kapcsolatban, hogy pl tudja, hogy én állom a 'részem' mindenben.

388. EsztyMorgan (válaszként erre: 387. - (winch)ester)
2013. febr. 26. 22:08
Ez nem ember... nem is felnőtt.. másmilyen világban él a te "drága" párod.
387. (winch)ester (válaszként erre: 382. - 973d9d6ecf)
2013. febr. 26. 22:07

Segítségem az itt nincs, ha itt maradnék vele. az én családom nagyon messze él, az övére meg nem lehet számítani.

Ezért se igazán értem, hogy hogyan gondolja, hogy egy újszülött mellett dolgozzak.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook