Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Terhesen - elhagyjam a párom? fórum

Terhesen - elhagyjam a párom? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
476. gerlemama (válaszként erre: 406. - (winch)ester)
2013. febr. 27. 12:36

Na erre az lenne a kérdésem,hogy azt is felírta ki mennyi adagot eszik a kajából ami a feles pénzből készült? És a különbözet kifizetésre került?

Kicsit nevetséges amit csinál.Ilyen anyagias pasit...


Összességében ne hezitálj, menekülj amíg tudsz.

Az,hogy most miért akarja,hogy maradj, nem tudom.Talán a kényelemből.

De ha így vélekedik,hogy nem szívesen vett gyógyszert... hát, a babának rengeteg minden kell, pelus, kenőcsök, ha netán nem tudod valamilyen okból szoptatni akkor tápszer, később a baba kaja.

Tuti,hogy ez nem fog tetszeni neki, el fog hagyni.


Egy másik fontos dolog , a baba nyugalma.

A kicsi nagyon megérzi az anyukája feszültségét, idegességét, mások nemtörődömségét. Sírós lesz tőle, nyugtalan, rossz alvó és evő.

Ettől Te is még feszült, ideges leszel, egy ördögi kör.

És ha ilyen marad a párod, akkor a pénz miatt sokat fogtok veszekedni, és ha nem fogja szereti a gyereket, egy fikarcnyit sem fog vele törődni, te ezt végig akarod nézni?

475. Noarashi (válaszként erre: 474. - Gerlemama)
2013. febr. 27. 12:32

Ezt nagyon jól tudom én is. Az már egy másik kérdés, hogy van aki akar így gyereket vállalni, van aki nem. Nem vagyok abortuszpárti, sosem volt nekem és nagyon remélem hogy sosem lesz. De van amikor meg tudom érteni.

A másik meg, sajnos itt az a szomorú, hogy időben nem döbbent rá a fórumindító, hogy egy önző seggfejjel tervezte a jövőt. Könnyen eshetünk ilyen hibába. Egy ember kevés ahhoz hogy jó kapcsolatban éljenek. A pasi kerek-perec kijelentette hogy a gyerek neki nem kell.

474. gerlemama (válaszként erre: 473. - Noarashi)
2013. febr. 27. 12:29
A gyerek sosem tehet arról kik a szülei.
2013. febr. 27. 12:25
Kicsit belegondolva, rettenetes egy helyzet ez. Eleve nem tudnék együtt maradni vkivel, aki abortuszra akar hajtani engem. De őszintén megvallva, ilyen alak gyerekét nem is szívesen vállalnám.
472. babszibobó (válaszként erre: 471. - 973d9d6ecf)
2013. febr. 27. 11:52

Már késő :-S


:-D

471. 973d9d6ecf (válaszként erre: 465. - Ezotimi)
2013. febr. 27. 11:47
Szerintem ennyire ne menjünk bele...
470. ezotimi (válaszként erre: 406. - (winch)ester)
2013. febr. 27. 11:37
Ez nagyon merev gondolkodás lehet, hogy náluk otthon ezt látta vagy valamiért kialakult nála ez a dolog nem tudni miért?lehet, hogy valaki nő kihasználta és nem akarja ezt még egyszer?sok minden lehet emögött is, nem beszéltetek róla?vagy egyszerűen csak az anyagiak ilyen fontosak neki és tényleg önző?Hát elég fura a gondolkodása, mondjuk ez a férfiakra jellemző, hogy nem szeretik a pénzügyeket a nőkre bízni ilyen értelemben, hogy kiadni a kezükből, mert azt nem bánják, ha te intézed el a számlékat, vásárlást stb. Nálunk a mellékkeresetét nem adtam indig ide a férjem, de engem az is zavart, mert az is a családé..de végülis ő azért abból tankolt, vett ezt-azt csak így nem tudtam követni azt és így nem volt jó nekem se igazán. De mégis másabb.
469. ezotimi (válaszként erre: 467. - Kukacc)
2013. febr. 27. 11:31
Természetesen:)maradj is csak ne szóld le a másét és tartsd te is tiszteletben, bár érvelni lehet. Én tiszteletben tartom, amellett, hogy leírom én hogy gondolkodom és mik a tapasztalataim.
468. ezotimi (válaszként erre: 342. - D71ef05a8e)
2013. febr. 27. 11:29
Ez abszolút így van sok esetben csak kifogás..aki akar gyereket és szereti nem tudja megtenni, ha csak tényleg nagyon szélsőséges dolgok nincsenek, de talán még akkor sem ill. ha nem kényszerítik. Egy nőben ha erős az anyai ösztön nehéz azt elfojtani. Én is láttam már családban is ilyet, persze leeht, hogy az se lenne jó, ha megszüli és valójában nem szereti, de sokan szülnek úgy is, hogy valójában csak megfelelni akarnak a társadalomnak, a férjüknek és maguk nem vágytak a gyerekre vagy még nem..vagy azért, hogy ne legyen majd öregségére egyedül stb. az ember nagyon be tudja magát is csapni csak őszintén magába kell néznie mindenkinek ahelyett, hogy mással foglalkozik és mindjárt sok mindenre fény derülne nameg nem ítélkeznének annyian a másik felett..szóval ezt sem lehet így megítélni, hogy az jó aki szül, aki nem az rossz stb.minden ezernyi apró részlettől függ, hogy milyen megítélés alá esik, de nem elítélés alá..alapvetően így kéne. Egy tény, ha mindent megtett valaki és nem működik a kapcsolat akkor jobb kilépni, de levonni a tanulságot, különben legközelebb is olyat fog bevonzani, aki ugyanazt csinálja vele..és erre is számtalan igazoló példa van. A viktimológia is erre épül, ki az áldozattípus és miért. És magamon is nagyon szépen teszteltem ezeket a dolgokat, így tapasztalat is, nem valaki mondta meg olvastam valahol meg tanultam. Az életből lehet tanulni a józan paraszti ésszel gondolkozni ennyi elég is és kis nyitottság nem árt azért:))
467. Kukacc (válaszként erre: 464. - Ezotimi)
2013. febr. 27. 11:20
Nekem megfelel ez a fajta gondolkodás, köszönöm szépen :) Maradok ennél :)
466. ezotimi (válaszként erre: 345. - 973d9d6ecf)
2013. febr. 27. 11:19
ÉN nem értek egyet, mert itt is gerlemamát nagyon tisztelem, hogy így felvállalta és szereti a gyermekét..én is anno azt gondoltam majd fogadok örökbe, de lett három saját így most egyenlőre lekötnek..nevelőszülőség is szóba jöhet majd egyszer talán..de sok embernek nem lehet gyermeke és akkor az a gyerek boldog lehet máshol. Lehet, hogy nem, de leeht, hogy családban sem lesz az, mint sok gyerek..a sorsok egyéniek és nem látja át senki előre ill. aki pszichogenetikában és egyéb dolgokban már jártas kicsit bele lehet látni, de akkor sem teljesen.
465. ezotimi (válaszként erre: 323. - 973d9d6ecf)
2013. febr. 27. 11:15
Akkor sok gyereket megölhetnének most is..akik nem szeretetben nőnek fel..az emberek anyni mindennel keverik a szeretetet amúgy is, ha már párkapcsolat és önzés. Ilyen az emberi természet. A szeretet az elfogadás állapota, amit igen kevesen élnek valójában itt. Az a szeretet, ami Isteni és Jézus mutatta az utat hozzá valójában itt nagyon nehéz, tanuljuk..de a földi is elég lenne, viszont azt is ahogy itt is felmerült a párkapcsolatok nagy részében az önzés váltja fel. HÁny ember fogadja el a párját 20 év után is ,ahogy van és amilyen?hát a válásokból és az én tapasztalataimból igen kevés. Az emberi játszmák pszichológiában ismertek. A párkapcsolatok és a kapcsolatok nagyon nehéz téma az életünkben, mert a kapcsolatok tükrözik azokat a dolgokat, amiket még tanulnunk kell, ami nem oké magunkban. Pont azért nehezek:)erről is tudnék mesélni pár dolgot saját tapasztalatból is. De ajánlom a Szerelempróba c. filmet mindenkinek hogyan kéne hozzáállni a másikhoz, ami nagyon nehéz és tényleg az önzésnek nincs helye abban..egy párkapcsolatért dolgozni is kell. De van, amikor ki kell lépni, mert nincs értelme. Viszont néha nem könnyű felismerni mikor van ez és az a pont.
464. ezotimi (válaszként erre: 325. - Kukacc)
2013. febr. 27. 11:09
Akkor olvass vissza, mert nem erőltettem semmit én nem mondtam olyat sem, mint sokan, hogy vetesd el meg miért ezt meg azt csinálsz és miért nem? Lehetőségeket kell felvázolni nem megmondani mit tegyen valaki és azt mondani hogy látod te. Amíg más nincs a másik cipőjében ne mondjon véleményt vagy aztán ne várja, hogy amikor ő kerül szarba akkor vele se tegyék ugyanezt. Én csupán egy univerzális, holisztikus módon gondolkodom és nem lehet fehéren és feketén látni a dolgokat a realitás önmagában nem jó. Sem az illúziókban élni ezt tény vagy ezomaszlaggal,amit én is tapasztalok. De a kettőt a megfelelő ötvözetben kell alkalmazni és úgy nézni a dolgokat a szélsőségek nem jók egyik irányba sem. Sem az, ha mindent szét akarnak cincálni és részekre bontani és csak a kézzelfogható dolgokat hinni, sem az, ha a felhőkben járunk. Globálisan kell nézni a dolgokat és ennyi. Azért nem jut az orvostudomány és sok más tudomány is dűlőre és abban sem juthat, hogy a magzat mikortól élő, mert ezt nem lehet így megközelíteni..Kell a realitás is, de nem csak az.
463. szila5 (válaszként erre: 462. - 5bcf1b7c01)
2013. febr. 27. 10:00
:))) Én is szoktam mondani a páromnak, hogy kemény meló ez a gyerek csinálás. Persze, csak viccből.
462. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 451. - Szila5)
2013. febr. 27. 09:35

Csak a poén kedvéért, nehogy komolyan vedd!

Mivel a szex kemény munka, így azt meg ô fizesse ki neked!! Kérlek, nevess egy jót az ötletemen!

461. ittmost
2013. febr. 27. 09:22

Ha vele maradsz,legkésőbb a terhesség alatt,ha nem lesz neki"elég"a szex,még meg is fog csalni.és azt fogja gondolni:neki ez jár.Kivételesen ebben teljesen biztos vagyok.Megvárod még ezt a megaláztatást is?

Ugye nem?..igazán kár volna érted.

460. Kukacc (válaszként erre: 447. - Mariska2)
2013. febr. 27. 09:21

mi az, hogy nem könnyű a döntés?

Ne vicceljetek már, nem kell a pasinak a gyerek, meg dolgozzon az újszülött mellett a párja.

KI NEVEZI EZT SZERETETNEK,SZERELEMNEK???????


Nem tud dönteni??? ha felelősségteljes döntést hozott, miszerint megtartja a születendő babáját, akkor legyen szíves felelősségteljesen picsán rúgni az idióta pasiját és örüljön, hogy megszabadult tőle. Pont.

Ezen nincs gondolkodni való.

459. ittmost (válaszként erre: 444. - Babszibobó)
2013. febr. 27. 09:19

Így van! Nagyon kevés ember mondhatja el magáról,hogy valóban harmonikus családban nőtt fel,és szerették is,és nem esett semmi bántódása.

Felnőttként tehetünk érte,hogy letegyük ezeket az emlékeket,beidegződéseket,és úgy éljünk nagyjából,ahogy szeretnénk-legalábbis a viselkedésünk,elveink szintjén.

458. Kukacc (válaszként erre: 457. - Kukacc)
2013. febr. 27. 09:18

Bocsánat, a kisfiam rányomott a válasz gombra.

Szóvel: téged nem zavar, hogy a gyerekedet meg nem akarja?


Most komolyan, mit akarsz te ettől a lúzertől? Hogy tudsz még egyáltalán gondolkodni azon, hogy elhagyd-e? Ha van segítséged, van hova menned, van családod, aki támogat, akkor koccolj, vissza se nézz.

Ha viszont a maradás mellett döntesz, akkor felesleges ide írnod, mert csak kinyílik a bicska a normális érzésű, lelkületű ember zsebében.

457. Kukacc (válaszként erre: 392. - (winch)ester)
2013. febr. 27. 09:15

Ne haragudj, Isten bizony nem akarlak bántani, de írod ide a párod f*szságait, hogy mindenki kommenteljen, meg elhűljön, és közben meg gondolkodsz, hogy egyáltalán elhagyd-e??

Maradni akarsz, mert ő akar téged? A közös gyereket meg csak úgy akarja, ha felesbe álljátok a számlát? És Téged nem zavar., hog

2013. febr. 27. 08:14
Amit írtál a hozzászólás indítóban, az a véleményem, hogy rögtön simán hagyd el.
455. xTüncőx (válaszként erre: 429. - EsztyMorgan)
2013. febr. 27. 08:01
Sajnos én is teljes mértékben veled értek egyet, már ez azelőtt megfogalmazódott bennem, hogy Winchester leírta volna, mit mondott a "drága". Vagy már előre ezen kattog az agya, hogy vágja át az otthon ülő kisbabás anyukát, vagy pedig már simán meg is tette...
454. xTüncőx (válaszként erre: 415. - (winch)ester)
2013. febr. 27. 07:58
Ne haragudj, hogy ilyet írok, de én úgy látom, ezekkel a kérdésekkel, amit már többször feltettél ("Minek kér, hogy maradjak?" stb.), magadat próbálod győzködni, hogy szeret, és akar téged. Nyilvánvalóan nem akarja, hogy elmenj mellőle, már többen is felvetettük az okokat. De kérdés, hogy ez neked ELÉG-e, hogy melletted akar lenni, de gyakorlatilag mindent tehernek érez veled kapcsolatban, ami nem az ő javát szolgálja. Lehet, hogy nagyon különbözünk, de én biztos, hogy soha nem tudnék egy ilyen emberrel együtt élni. Ha együtt maradnátok, és jönne a gyerek, az anyagi nyűgök mellett még kevesebbet tudnál vele szexelni, ő pedig olyan önző a leírásod alapján, amilyet nem sűrűn lát az ember. Ekkor majd kezd más nők után járni, amíg te otthon vagy a babáddal. Ne érts félre, teljesen jó szándékkal írok neked, mert te egy NŐ vagy, szükséged van a szeretetre, törődésre, és ha a családod tudna neked segíteni, nem hiszem, hogy ennyivel be kéne érned, hogy ilyen életet érdemelnél. Ez a "megváltozik és a világ legjobb apája lesz" elmélet nagyon szépen hangzik, és biztos elő is fordult már, de az esélye szerintem nagyon csekély. Aki igazán téged akar, az a babáddal együtt elfogadna téged, és boldoggá tudna tenni. Úgy is, ha nem ő vér szerinti apja. Ő pedig a saját gyerekét nem akarja. Én a barátomat elfogadtam a 2 kisfiával együtt, és semmivel sem szeretem őt kevésbé. Sőt a kicsiket is vele együtt, amiért érzem, hogy nagyon hálás. Szerintem ne arról győzködd magad, hogy mi az a kevés érv, ami miatt mellette maradnál, hanem inkább sorakoztasd az érveket és ellenérveket, ha jóval több az ellenérv, akkor nem is kéne gondolkoznod. És hidd el, a babának is SOKKAL jobb élete lesz, sokkal kiegyensúlyozottabb lesz, ha nem a feszültségben fog felnőni. Az én szüleim mindig marták egymást, rajtam is meglátszik, meg a bátyámon is, hogy ebben nőttünk fel. Ha már az egyik szempont, hogy a pici miatt maradj mellette, akkor azt is vedd figyelembe, hogy egyáltalán nem biztos, hogy egy ilyen "apával" jobb lesz neki. Szívből kívánom neked és a babádnak, hogy a lehető legjobban alakuljon, és boldogan nevelhesd őt fel!
453. szila5 (válaszként erre: 452. - Szila5)
2013. febr. 27. 06:43

*perpill

Bocsi, érintős mobilról pötyögök.


Minden jót! Amit írtam, nem tanács, csak gondolatébresztő.

452. szila5 (válaszként erre: 451. - Szila5)
2013. febr. 27. 06:41

Sokan küzdenek gyermekért, sokaknak meg ezerszer nagyobb bajuk, fájdalmuk van, mint egy becsúszott baba. Pláne, neki sincsenek anyagi gondjai, neked sem, tinik sem vagytok, mégis mi a baja??? Nem fog összedőlni a világ, mert gyereketek lesz, sőt!!!


Amúgy meg, a hormonok miatt is, a női érzékenységed, biztonság utáni vágyad miatt kapaszkodsz ebbe a kapcsolatba, ami teljesen érthető is. Valóban szereted? Őt? Vagy csak jó lenne egy rendes apa, egy szerelmes társ? Nem mindegy. Én a helyedben hazamennék a lakásomba, a biztonságot nyújtó családomhoz, és berendezkednék a babával való életemre. Ha neki fontosak vagytok, lesztek, akkor ő is hozhat áldozatot, és utánatok mehet, költözhet, ha te befogadod. De! Légy önző magadért, a babádért, diktáld te a szabályokat innentől. Megteheted. Legyen benned is egy kis egészséges büszkeség, hiszen értékes és eredményes nő vagy, anya leszel. Ne félj, c@r, de bátorság, meghozni a döntést, és meg is lépni. Aztán jobb lesz. Vele vagy mással, majd kiderül. Most azon légy, hogy ki is tudd hordani a picit végig, egészségben/esen! Én dec. 30-án veszítettem el első embriómat, 2 évet vártam a pozi tesztre.

Én is 30 éves vagyok, ja, és petpill munka nélkül, igaz nekem nagyon jó férjem van.

451. szila5 (válaszként erre: 450. - Szila5)
2013. febr. 27. 06:19
Az anyagiakat felezitek, a házimunka, a főzés és a szex meg teljesen magától érthetődő? Vagy külön mostok, főztök is, ki-ki a sajátját??? Az is munka! Csak úgy ingyen csináld meg, mert te vagy a nő? És ha épp nincs kedved a szexhez, de neki igen? Akkor is add magad? Hogy van ez? Pláne most? Áldott állapotban. Ja, hogy ő nem akart gyereket, és úgy tudta, hogy neked nem lehet, plusz a fogigátló, hát...., te is úgy tudtad. De ő is ott volt, sőt, ő csinálta meg a babát, 35 évesen nőjjön fel a feladathoz, és vállalja a felelősséget, és örömmel fogadja Isten ajándékát! Sokat küzdenek gyermekért
450. szila5 (válaszként erre: 449. - (winch)ester)
2013. febr. 27. 06:07

Végigolvastam. Hát... sajnálom, hogy ilyen a párod, de a babádhoz gratulálok és jó egészséget, minden jót kívánok Neked és a kicsinek! Nagyon sok okos gondolat gyűlt össze a fórumodban, amelyek újabb gondolatokra ébresztenek. Az tetszik, hogy megtartod a babát, pláne a "meddő" múltadat tekintve! (Én is ab. ellenes vagyok, kivéve néhány körülményt, amit most nem részletezek. Szerintem is a fogantatástól számít az élet.)


A pasid gondolkodásmódja, önzősége távol áll tőlem, sőt dühít. Hihetetlen számomra, hogy családok élnek ennyire anyagiasan, és ott a pénz áll az első helyen, nem a család. Eleve egy nő kevesebbet keres, mint egy férfi az átlag

embereknél. Ősi ösztön, hogy a ffi védi, eltartja a családot, a nő meg gondoskodó.

449. (winch)ester (válaszként erre: 447. - Mariska2)
2013. febr. 26. 23:30
Köszönöm..
448. (winch)ester (válaszként erre: 444. - Babszibobó)
2013. febr. 26. 23:28
Persze, nyilván ez nem lehet kifogás.. És a végeredményen nem változtat semmit...
447. mariska2 (válaszként erre: 443. - (winch)ester)
2013. febr. 26. 23:28
Nagyon sajnalom, hogy ilyen helyzetbe kerultel es megertem, ahogy erzel, de nekunk innen kivulrol eleg egyertelmunek tunik, hogy hogyan kellene dontened. Viszont a Te szemszogedbol megertem, hogy nem ilyen konnyu a dontes. Sok erot kivanok!
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook