Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tényleg annyira csodálatos a terhesség? fórum

Tényleg annyira csodálatos a terhesség? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Tényleg annyira csodálatos a terhesség?

161. Juttta
2010. jún. 24. 12:48
Szerintem meg mindenki örüljön annak, ha problémamentes a terhessége (és a te állapotodat is annak tartanám) és annak, hogy egészségesek vagytok mind a ketten. Az, hogy terhesség alatt felszed az ember néhány kilót az természetes.
160. b2076ec79b (válaszként erre: 156. - B2076ec79b)
2010. jún. 24. 12:48

Jah, annyit kifelejtettem, hogy a le a kalapppal minden tökéletes ember előtt, akiben egy pillanatig se volt kétely, mert az első másodpercben tudta, hogy ő lesz miss tökély minden téren.

Illetőleg minden elismerésem annak is, aki türelmesen tud 15-ödször is rászólni a 1,5-2 éves gyerekére, hogy ne firkáljon a falra, vagy ne szórja a homokot.


Bár persze tudom itt szuper anyák és szuper gyerekeik vannak, akik ilyeneket sosem tennének, vagy ha mégis, első kérésre abbahagyják, és soha senki nem mérgelődik nem idegeskedik semmin :S

159. Tamianyu (válaszként erre: 155. - Sunshine24)
2010. jún. 24. 12:47
Akkor tudhatnád azt is,hogy nem mindig sikerül orvos nélkül a dolog.A többit meg csak "gondolod",mert nem írt róla semmit.Legalábbis ha igen elkerülte a figyelmem.
2010. jún. 24. 12:47
Szerintem itt önértékelési hiba van,mert csinos kismama,semmivel sem kövérebb!
157. Clau26
2010. jún. 24. 12:46
Én nagyon megtudlak érteni,pedig én nem a súlyommal küzdöttem,nekem a hormonoktól olyan dühkitöréseim voltak,hogy a végén már az is megfordult a fejemben hogy örökbeadom,mert a kapcs. úgy megromlott,ennek ellenére megszületett és onnantól minden megváltozott,életem legcsodálatosabb ajándéka és így hogy a kapcs tönkrement még így is azt mondom a legjobb döntésem volt hogy ő most van nekem.Hidd el ahogy megszülsz onnantól minden más lesz és nem fog érdekelni semmi.Ja súlyomtól én is kivoltam,jobban féltem a hízástól mint a szüléstől..pedig nekem okom nem volt rá..Én edzettem végig..járj te is tornára sokkal jobban érzed majd tőle magad
2010. jún. 24. 12:45

Nagyon ki lett hegyezve a téma a túlsúlyra, de szerintem itt alapvetően nem erről van szó. Nyilván ez is benne van a pakliban ugyanúgy, mint a millió kétely, hogy mi lesz ezután, jól fogja-e csinálni..stbstb.

Határozottan emlékszem, amikor az első gyermekem megszületett és hazavittük, felöltöztették, kiadták, mi meg álltunk vele a liftnél és csak azon zakatolt az agyam, hogy úristen most mi lesz.

És mi lett? Egy csodás majdnem 8 éves lány, akit imádok. Semmiben nem szenved hiányt, szeretve van.

Pedig oldalakat tudnék írni arról, hogy hogyan telt az első 3 évünk, mennyi aggódással, rohangálással, kórházzal :S



Tehát a túlsúly nem minden, és szerintem a cikk írójának se ez volt az elsődleges problémája...

155. sunshine24 (válaszként erre: 154. - Tamianyu)
2010. jún. 24. 12:41
Voltak táplálkozászavaraim /anorexia/, ezért sajnos tudom. És sikerült meggyógyulnom önerőből, családi, baráti segítséggel. Nem kell azonnal orvosért kiáltani. Természetesen, ha önerőből nem megy, akkor már muszáj. De sokszor van más megoldás is. Gondolom van egy szerető férje, családja, ők sokat tudnak segíteni egy reálisabb énkép kialakításában, önmaga elfogadásában.
154. Tamianyu (válaszként erre: 146. - Sunshine24)
2010. jún. 24. 12:39

Én meg nem tudom te miért utasítgatsz másokat?A véleményedet leírhatod te is mint bárki más.Azért mert másnak más a véleménye,te nem torkollhatod le,hogy ne írja le.A cikkíró gondolom el tudja fogadni.Aki nem az ne kérdezzen,ne írjon cikket.

A táplálkozás zavarok pedig igenis a betegség csoportba tartoznak,akár elfogadod akár nem,és orvost igényelnek.Valószínű most is erről van szó a kismamánál,ezért nem tudja elfogadni a súlyát.tehát a jó tanács:Orvos!

153. hnora
2010. jún. 24. 12:36

Kedves Ildikó!


Én is csak gratulálni tudok a bátorságodhoz, hogy le merted írni ezeket a gondolatokat, a terhesség "árnyoldalit"! És kívánom, hogy sok olyan nő olvassa a soraid itt a Hoxán, akik azért szeretnének gyermeket, hogy javítsanak a kapcsolatukon, bebizonyítsák, mennyire szeretik a másikat, vagy mert már épp ideje... Sokan vannak, el se hinnéd, mennyien... :)


Addig, amíg nem éled át, addig eufória a köbön és rózsaszín álomfelhőnek tűnik az egész. Miután átélted, már megszépül minden, és csak a jóra emlékszel :) (nekem is megszépültek már az első idők rosszullétei, pedig még nem vagyok túl távol tőlük!)

Csak közben, abban a kilenc hónapban jár a fejedben mindenféle bolondság.


20 hetes terhes vagyok. Nagyon örülök a babánknak, sokat vártunk rá, én már majdnem le is mondtam arról, hogy természetes úton sikerülhet. Boldog vagyok pocakosan, ettől függetlenül TUDOM, hogy igenis vannak rossz pillanatok, és nemcsak a kritikusoknak, hanem MINDENKINEK.


Én is hízékony vagyok, én a munkahelyi menzán szedtem fel egy csomót, és így középidőben én is +10-nél tartok (igaz, egy hónapja nem híztam semmit, bár ebben szerepe lehet annak, hogy itthon vagyok). Látom én is magamon, hogy hol nem kellene gömbölyűnek lenni, de engem ez nem aggaszt. Majd lemegy, ahogy eddig is lement minden felesleg :)


Engem más dolgok aggasztanak, hogy minden rendben lesz-e a babával, hogy nem lesz-e az utolsó pillanatban baj. Nem merem 100%-ig beleélni magam, nehogy pofára essek. Ilyenkor én is várom a terhesség végét, hogy végre a kezemben tarthassam Őt, épen és egészségesen. Ez az én keresztem. Ugyanolyan nehéz, mint a tiéd, és nyilván minden egyes kismamának van valami aggodalma.


Nem tudom melyik kórházban fogsz szülni, az enyémben van egy relaxációs csoport, én nagyon szeretek oda járni. Ott minden aggodalomról be lehet számolni, és a relaxálással oldjuk a feszültséget :) Én azért is járok oda, mert így már a kezdetektől rá tudtam hangolódni a babára, fel tudtam vele venni a kapcsolatot:) Nem muszáj ott szülni, lehet jönni bárhonnan! Ha érdekel, írj privit, elmondom a részleteket:)


Nóra

2010. jún. 24. 12:35
Számomra akkor is felfoghatatlan,végül is az ő baja szerencsére nem volt ezzel gondom.
2010. jún. 24. 12:33

kedves Ildikó!

Én is túl súllyal küszködök,úgy hogy tudom milyen érzés ez.én is voltam terhes csak sajnos az én babocám elhagyott.bár 11 hétig voltunk együtt de én még az alatt is híztam.láttam a képeidet,s meg nyugodhatsz mert nem vagy az a kövér és le tudod adni az a pár fölös kilót,s másik lehet nem is hízol,mind,hogy vized van sok és azért nyom sokat a mérleg.majd ha eljön az idő akkor majd meg látod minden másképpen lesz és nem leszel kövér.mert szüléskor nagyon sok kiló lejön.s most meg örülj az anyásságnak,hisz ilyenkor kezd el meg mozdulni,ilyenkor tudod meg a nemét.én is veled egyforma korú terhes lennék:(( én szerintem örvendjél neki,mert az a kis pocaklakó érzi azt is ha szomorú vagy azt is ha boldog.más nem bánná ha 1öö kilós lenne is csak legyen.sok kitartást!!!

150. db5df1d25b (válaszként erre: 149. - 778dc2edcd)
2010. jún. 24. 12:33
Pontosan. És ezért a sok hülye aki itt bántja végre felfoghatná, hogy miről van szó
149. 778dc2edcd (válaszként erre: 145. - Bettike2007)
2010. jún. 24. 12:31
a cikk írója nem megdöbbent azon hogy a terhesség súlygyarapodással jár, hanem ezt képtelen elfogadni mivel már voltak hasonló gondjai!!!táplálkozászavarral küzdött amiből kigyógyult, de most ismételten ezzel vannak problémái!Nem hinném hogy ilyen hülye lenne!!!
148. Barát1
2010. jún. 24. 12:30
Gratulálok a cikkhez és az őszinteségedhez, nagy bátorság kellett ahhoz, hogy képpel felvállald, sok véleményt névvel sem szoktak. Nagyon csinos vagy és boldog kismamának látlak a képen. Nagyon sok kismamának hosszabb-rövidebb időszakokra előjöttek ezek a kérdések és kételyek./bevallani úgy látszik, hogy nem szokták, tisztelet a kivételnek/ A félelem, hogy jó anya leszel-e természetes szerintem, mert előre nem tudhatod, csak szeretnél az lenni. A hormonváltozás okozza ezeket a dolgokat, el fog múlni. A súlyoddal kapcsolatosan ha nagyon komolyak ezek az érzések, hogy kövérnek látod magad, akkor a régi problémád miatt /anorexia és bulimia/beszélj egy szakemberrel, mert könnyebb megelőzni, mint később kezelni, ha mégis gond lenne. A sok rossz vélemény szerintem arról szól, hogy sok nő nem érti meg a másik nő problémáját, nincs két egyforma ember és két egyforma áldott állapot. Olyan ez a fórum, mint amikor idősebb korban beszélgetnek a nők, mindenki szüzen ment férjhez, csak azt nem tudom, hogy akkor ki feküdt le azzal a sok férfivel, akinek 10-20......nője volt. Véleményem szerint sok a képmutató ember aki csak szeretné, hogy jó legyen. Az őszinteséget én nagyon szeretem és ezért még egyszer gratulálok és sok boldogságot kívánok az anyasághoz, kicsit még talán később, de érezni fogod. Egészséges babát kívánok neked/nektek.
147. 778dc2edcd (válaszként erre: 1. - Visinka.ildiko)
2010. jún. 24. 12:28
én őszinte leszek veled ,ha voltak ilyen jellegű táplálkozási zavaraid akkor ezt nem jelezted még a nőgyógyászodnak?vagy ha megtetted akkor erre ő nem figyel oda?ha nem tetted ezt meg jelezd felé és ő orvosként el tudja dönteni hogy mint várandós kismama mennyire komoly a helyzet!ha szükség van rá akkor pedig javasolhat szakembert!!!de ezt majd ő eldönti mert én nem vagyok sem pszichológus, sem pszichiáter sem!De neki tényleg szólj ha még nem tetted meg!
146. sunshine24 (válaszként erre: 138. - Tamianyu)
2010. jún. 24. 12:26
Normális hangnemben írtam. Nincs gondom azzal, ha valaki normálisan közli a véleményét. De sokan itt nem így tesznek. Nem tudom miért vagy ennyire ellenséges.
2010. jún. 24. 12:25
Egyébként még ha nem is világosították fel hogy rossz lehet a hányás vagy a medence tágulása,de az tudja mindenki hogy ezalatt hízik az ember vagy tényleg ennyire h..e???Ezért kövezettek meg de valaki ennyire nem lehet tájékozatlan????!!!
144. bettike2007 (válaszként erre: 110. - Tamianyu)
2010. jún. 24. 12:23
szia!
2010. jún. 24. 12:22

Sziasztok!

Ez a cikk egyszerűen egy rossz pillanatában született, mindenki fél, vagy tart valamitől a terhesség alatt, vagy utána, én csak kitartást kívánok Neked, hidd el a kilók majd lemennek, persze nem egyik percről a másikra, és ha ott lesz a babád bizony nem lesz időd ilyen dolgokkal foglalkozni(tapasztalat), lesz más egyéb problémád:)

142. 778dc2edcd (válaszként erre: 122. - Tamianyu)
2010. jún. 24. 12:21
igazad van!!!aki nem tudja milyen a komoly probléma az hajlamos a banális dolgokat annak látni!és tudod ki még a gáz akinek nincs problémája és kreál magának:-)nem egy ilyennel találkoztam az orvosnál!csak hogy egy kicsit panaszkodhasson!!!erre mondom akinek még nem volt problémája igazából....az ne is akarjon!
141. Tamianyu (válaszként erre: 130. - **Kata**)
2010. jún. 24. 12:19
:-))
2010. jún. 24. 12:19
Nem értem nem látjátok, hogy miről van szó? Nem gonosz ember vagy kényeskedő picsa. Tényleg szarul érzi magát és segítségre szorul.
139. dtrr
2010. jún. 24. 12:19
Megnéztem a képeit a cikk írójának. Tényleg gyönyörű kismama! :)
138. Tamianyu (válaszként erre: 128. - Sunshine24)
2010. jún. 24. 12:18
Hiába vagy ennyire erőszakos,akkor sem csak a te véleményed számít!Ha zavar másoké,akkor ne azokra reagálj,hanem a cikkre.Elvégre aki kiír egy témát,az véleményeket vár,amik különbözőek lesznek.Gondolom ezzel mindenki számol.És sem neked sem másnak nincs joga senkit rendre utasítani a véleményéért!Te leírhatod a tiédet,más is a sajátját,ennyi!Szerintem nem ártanak szakemberhez fordulni,szerinted meg nem.Engem hol érdekel a te véleményed?Majd ha igen,akkor kiírom ide.
137. **Kata** (válaszként erre: 125. - Kisszsuzska83)
2010. jún. 24. 12:18
Köszönöm, nem kell engem sajnálni 100x boldogabb ember vagyok még így is, mint Ő ennek persze nem örlök, csak mondom. Kívánom neki,hogy szeresse meg a babavárás időszakát, és hogy ha túl lesz ezen a pár hónapon úgy gondoljon vissza rá, hogy "még ha nehéz is volt, megérte"!
136. zsizsmizs (válaszként erre: 111. - Sunshine24)
2010. jún. 24. 12:17

Szerintem abban nincs igazad, hogy nincs szüksége orvosra. Hiszen már a terhessége előtt anorexiás és bulémiás is volt. Most meg ugye attól fél legjobban hogy hogyan fogja tudni elfogadni a testét, ami megváltozik.

Ha ezek nem lettek volna akkor én sem gondolnám hogy orvoshoz kell mennie, de így.... Az meg nem szégyen ha az ember segítséget kér egy szakembertől.

2010. jún. 24. 12:17

én örülnék ha csak a súlyom nőtt volna. bár tény hogy híztam nem keveset és minden héten elbőgtem emiatt magamat. de aztán 14 hetesen elkezdtek zsibbabdni az újaim, majd jött a fájdalom. most 27 hetesen mindkét kezem könyöktől lefelé fáj, az újak puffadtak, zsibbadnak, olykor még a kanalat sem tudom megfogni. se kenyeret kenni, se írni, se varrni, semmi sokszor....és ez van már 13 hete és még ennyi hátravan. szóval ez tényleg terhesség és remény sincs arra hogy ez a kín megváltozzon. marad a szenvedés és ha nagyon nem emgy akkor a panadol. tegnap már nem tudtam csak félülő helyzetben a hátamon aludni mert akármelyik oldalamra fordultam akkor nem csak az újam zsibbabdt hanem az egész karom.


Sajnos úgy hiszem meg is álltunk az első babánál.egyébként nagyon csodálatos és gondtalan lenne a terhesség....lenne. De mégis azt mondom megéri a szenvedés....első babánk lesz! ez a legkevesebb!

134. db5df1d25b (válaszként erre: 129. - 5f6073c825)
2010. jún. 24. 12:17
Szerinted ez a normális hozzáállás egy feltehetően mentális betegségben szenvedőhöz? Valószínűleg az anorexiája miatt vannak ilyen gondolatai. És igenis a terhesség lehet szar is. Én is vártam a végét és szerettem volna már megszabadulni a hányástól és utáltam a folytonos aggódást a babám miatt.
2010. jún. 24. 12:16

Ezért kár szenvedni... A mérlegen a soha nem látott álomsúlyomat terhesség után 9 hónappal értem el. Én nem tettem érte, de a lányom szép nagyra nőtt (még szopizik):).

Nem akarom visszakapni a régi életemet, mert már nem tudnám elképzelni magam nélküle. Többet mosolygok, mint előtte. Többet vagyok fent éjjel, több a megoldandó feladat, többet kell pakolni, mindenből többet kell csinálni, de egy idő után a rutin része lesz. Fel a fejjel...

2010. jún. 24. 12:16
arra még nem gondoltál, hogy a lelkiállapotod miatt romlik a helyzeted? Kineziológust javaslok! Kitartás!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook