Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tengerimalac - a család kedvence fórum

Tengerimalac - a család kedvence (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Tengerimalac - a család kedvence

66. 40163fd81d (válaszként erre: 65. - Bared)
2009. máj. 7. 08:53

:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Én is olvasgattam a neten ,de sokszor ami érdekelt volna ,azt nem találtam róluk :)

65. bared (válaszként erre: 64. - 40163fd81d)
2009. máj. 7. 08:49

jöhet)) várom nagyon)) a kislányom 12 éves, nagy tudora a malacgondozásnak)) feltett szándéka, hogy állatorvos lesz, állat menhelyet, klinikát, és patikát fog üzemeltetni, mellette tenyészteni őket))

úgyhogy most a lottó ötösre gyúrok:DDD

viccet félretéve, sok butaságot lehet a neten is olvasni, ha komolyabb dologra vagy kíváncsi, viccen kívül, ő tuti tudja rá a választ...még azt is, melyik korban mekkora kell, hogy legyen a tökikéje))) jót nevettem, mikor egyszer azt mondta, hogy egészséges a malcunk, mert pont ekkorának kell lennie...mikor elképedtem, nevetésben tört ki, és mondta: de anya, ez is az egészségéhez tartozik, nézni kell rendszeresen nincs-e fertőzése!

nagyon komolyan helyeseltem, de azért a röhögőgörcs fojtogatott:DD

2009. máj. 7. 08:45

Jaj,de gyönyörűek!!:)))

A mieink étcsoki és fehér tarkák,és rövid szőrüek.

Nem tudom mennyi idősek,de még fiatalok lehetnek ,kb fele ekkorák ,mit a tieid:)

Majd csinálok róluk képet:)

63. 40163fd81d (válaszként erre: 61. - Bared)
2009. máj. 7. 08:42
Köszönöm a segítséget,még nagyon kezdő vagyok :))
62. bared (válaszként erre: 61. - Bared)
2009. máj. 7. 08:38
enni... bocs, sok az elgépelés, közben dolgozom, nem helyesírással vannak gondjaim((
61. bared (válaszként erre: 60. - 40163fd81d)
2009. máj. 7. 08:36

bizony, imádnak mindent, amit a konyhában is hasznosítani tudsz))meglátod, hálásak lesznek érte!))) nyersen a legjobb, persze adhatod...egyedül kamillát csak nagyon ritkán, mert kiszárítja a kis belüket((pl az enyémek meg sem eszik... egyébként aszalógépben lehet szárítani céklát ilyesmit, a mienk csak így eszi meg, nyersen nem(( de az biztos, hogy jó sok cuccot fogok idén szárítva eltenni, hogy télen változatosan tudjanak eni, mert egyébként nagyon drága, ha rendes gazdi akarok lenni, és kiváló táplálékot akarok(( soha nem adnék pl 50 gramm szárított cékláért 350-400 ft-ot, amikor kilója 100 ft télen, leszelem uborkareszelőn, felcsíkozom, megszárad, és Isteni eledel nekik...a mieink pl. imádják a szárazon pattogatott kukoricát is, a tökmagot...falun z beszerezhető, itt a városban egyrészt csak szinte sózott van, vagy olajos, vagy pedig rohadt drága kimérve(( szóval tavaly március óta vannak meg, azóta már kezdek beállni úgy mint a havi bevásárlással, mit, hol a legolcsóbban, és főleg ingyen))

továbbá valahol olvastam, hogy a lucernától felfordulnak a malacok...hát, elmondanám, mi találtunk egy játszótér körül itt a paneleknél, mindennap szedünk, adunk nekik, és nemhogy rosszul nincsenek, az utolsó levélig betakarítják...ha pedig elfogy, a ketrecnél kuncsorognak többért))

a képeim között megnézhetitek a kis "koldusaimat"... nekik soha semmi nem elég, és szívszorítóan tudnak kérni...lehet nekik ellenállni?))

60. 40163fd81d (válaszként erre: 59. - Bared)
2009. máj. 7. 08:01

Citromfüvem van a kertben most is,csak szárítva jó nekik,vagy így is szedhetek?:))

Azt hiszem ,csinálnom kell egy fűszernövény ágyást ,én is jól járnék vele,na meg a kóttyomfittyek is:))

59. bared (válaszként erre: 58. - 40163fd81d)
2009. máj. 7. 07:56
mi télen petrezselyemzölddel,zellerlevéllel pótoltuk, de mivel drága, így kaptak már túlérett kiwit is, az nem marja fel a pofijukat,továbbá nyáron szárítottam citromfüvet, fodormentát nagy tételben, nagyon nagyon szeretik... nyáron pedig nevelek nekik bazsalikomot, megvesznek érte, imádják)) már tudják, ha nyugodtan tűrik a fürdetést, és nincs ugrabugra, jön a jutalom))
2009. máj. 7. 07:53

Oké,meggyőztetek:))

Kihagyom a vitaminos mixet(úgy is elfogyott:D)és azt csak vasárnap és ünnepnap kapnak,meg majd télen ,amikor nem igazán lesz friss fű.


A mieink akkor mormognak,meg prrrrrrrrrrrrregnek,mielőtt futkosnának,meg pattognának párat,amikor kivesszük őket,akkor kottyognak:)))

Mivel ketrecben vannak ,ezért azt is meg kell oldanom valahogy ,hogy ne tudják kitáncolni az almukat ,amikor nyargalnak ,meg ugrándoznak:DD

57. bared
2009. máj. 7. 07:37

a mieink is állandóan esznek, friss füvet, uborkát,répát, céklát, mikor mit teszünk eléjük...ha kinyílik az ajtó, hűtő, erkélyajtó, azonnal visítani kezdenek...imádják ha simogatjuk őket, a mellkasunkra vesszük, ilyenkor mormognak, nagyon édesek... a nagy pedig okos is...sokáig egyedül volt, és megtanulta, ki kicsoda a családban...ha kérdezd tőle, hol van apa, addig forgatja a kis fejét, és szaglászik, míg meg nem találja, és utána addig könyörög, míg oda nem mehet, vagy mellénk nem ül, hogy megsimogassa... nem akartam, hogy hozzánk kerüljenek a panelba, a gyerekem könyörgött érte, én még a gondolattól is rosszul voltam... ma már semmiért nem adnám őket, automatikusan vásárolok nekik is a boltban, mindig az első, hogy répa van-e még, és sok boldogságot okoznak))) el sme hiszem, hogy én voltam a legelutasítóbb ember a világon 1.5 évvel ezelőtt))


ja, még annyit: a malackák anyagcseréje nagyon gyors,azért esznek mindig....ha zöldséget, gyümit, és nekik való kaját esznek, folyamatosan kajálhatnak)) voltunk állatorvosnál, és bár ezek a nap 24 órájából 19ben tuti zabálnak, tök egészségesek,semmi bajuk, pedig még fürdetni is szoktuk 1-2 havonta, nehogy szagosak legyenek... a nagymalac szőréhez most vettem filcbontót, így a szőrét is könnyebb kifésülni.... a másik sarkalatos dolog a körömvágás volt, nem kopott nekik elég gyorsan, ezért körömcsipesszel csináltam, de nem tudtam ráfogni rendesen...most rászántam a pénzt, vetetm kisállat körömvágót, és röhögve meg voltam a2 kis hízónkkal kb 10 perc alatt))

2009. máj. 6. 22:26

ténylg sokat kajálnak érdemes lenne kicsit könnyíteni az adagokon.

.)

55. Zizisicc (válaszként erre: 54. - 40163fd81d)
2009. máj. 6. 22:07
Állíts össze nekik vmi könnyű kis böjtöt .... :o)))))))
54. 40163fd81d (válaszként erre: 52. - Erikpipi)
2009. máj. 6. 22:06

Ezek egyfolytában valamin nyammognak:)))


Teszünk ellene valamit,holnap megbeszéljük!:))

53. 40163fd81d (válaszként erre: 50. - Erikpipi)
2009. máj. 6. 22:05
Akkor túl nagy hibát nem követtem el,a káposztalevélen kívül,meg a doboz táp se kellett volna.....igaz nőttek is azóta rendesen:DDDDDDD
52. erikpipi (válaszként erre: 51. - 40163fd81d)
2009. máj. 6. 22:04
Azért ne koplaljanak szegények. Úgyis csak annyit esznek amennyit szükségesnek találnak. A mázlisták:DDDDD Bezzeg én:DDDDDDD
51. 40163fd81d (válaszként erre: 49. - Erikpipi)
2009. máj. 6. 22:01

Akkor megnyugodtam:)))

Azt hittem túletetem őket:))

2009. máj. 6. 22:01

[link]


jóccakát!:)))

49. erikpipi (válaszként erre: 48. - 40163fd81d)
2009. máj. 6. 22:00
Nem.:)
48. 40163fd81d (válaszként erre: 47. - Erikpipi)
2009. máj. 6. 21:57

De azok!!:))))

Tuti.Visítoznak,fütyülnek és berregnek:)

Ezt amit itt felsoroltam ,húsvét vasárnapja óta ették meg,tehát 3 hét alatt,úgy is sok?

47. erikpipi (válaszként erre: 45. - 40163fd81d)
2009. máj. 6. 21:39
Az az érzésem neked malacod van, csak nem tengeri:DDDD
2009. máj. 6. 21:08
Vagy valaki:)))
2009. máj. 6. 21:04

nekünk a nyuszi hozta, azóta egy egész doboz magot fogyasztottak el, egy egész rúd szalmát, közben egy kis desszert gyanánt , minimum 3 almát, kb egy kisebb kigyóuborkát, és minden nap kimegyek és egy nagy marék pitypang levelet szedek nekik.



Spin ,segíts!!:)


Ráadásul még nem kifejlett malacok,ennél nagyobbak lesznek asszem.

44. 1eded24452 (válaszként erre: 43. - Bared)
2009. máj. 6. 12:47
:))
43. bared
2009. máj. 4. 20:20
bocsi, bocsi, naplóban meglett!))))))))
42. bared (válaszként erre: 41. - 1eded24452)
2009. máj. 4. 20:05
nekünk is vannak malackáink,de a tietekről nem találunk képeket((
2009. máj. 1. 21:28

nos itten vagyok az ennyiébe,az egész család hoxázik :))

raktam fel képeket

2009. máj. 1. 21:16

na szép nejem hoxájából írtam :DDDDDD még jó hogy neki is van és nem léptette ki durrr... :DD

megyek sajátomba :DDD

2009. máj. 1. 21:15

6 és fél hónaposak a szépségeink!

most körtéznek :)

de azzal is óvatosan kell bánni,mert vesekövet okoz neki!

igy néha egy szeletett kapnak!

olyan szép szénát hozzátok neki :)

teszek fel képet ,mit talált ki a nejem neki a ketrecbe;)

38. 40163fd81d (válaszként erre: 36. - 1eded24452)
2009. ápr. 26. 22:08

Mekkorák?!:))))

A milyeink kb fele ekkorák még.

(..ja és az a savanyú zöldbableves se kutya!:DD)

2009. ápr. 26. 22:01
ja és cebion cseppet teszünk a vizükbe 3-4 cseppet

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook