Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tengerimalac - a család kedvence fórum

Tengerimalac - a család kedvence (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Tengerimalac - a család kedvence

216. reni79 (válaszként erre: 215. - Reni79)
2009. aug. 10. 13:04
Három napja adom neki.Bocs
215. reni79 (válaszként erre: 214. - Bared)
2009. aug. 10. 13:00

Sajnos csak az ajtó mellett fér el.De mióta nálunk vannak ott van a ketrec.Tavaly semmi baja nem volt.De direkt nem nyitjuk ugy ki hogy esetleg rámenjen a huzat.Amugy nagyon huzatos a lakás sajnos,de nem mondhatom a kedvesem szüleinek hogy ne nyissanak ki minden ablakot ami létezik.Tegnap más forgácsot tettem be nekik.Kaját régóta ugyanazt adom.Vitakraft-os.A zöldségeket forró vizzel mosom mielőtt odaadom nekik.Nem értem mi lehet a baja.Nem akarom még egy sorozat injekciónak kitenni!Az már sok lenne a szervetének!Nem tudom mit tegyek!Vettem immunerősítő folyadékot kisállatok részére.két napja adom három fecskendőbe.Inhaláltatom.Probiotikumot is kap.

A többinek miért nincs baja?Egy helyen vannak.(nem azért,ne is legyen!!!)

214. bared (válaszként erre: 212. - Reni79)
2009. aug. 10. 11:03

nem lehet, hogy allergia? más almot használsz, más kaját, stb???

vagy egyszerűen rossz helyen van a ketrece(((

213. reni79 (válaszként erre: 212. - Reni79)
2009. aug. 10. 08:14
bocs.hörgés:-(
212. reni79
2009. aug. 10. 08:14
Az enyémnek sajnos megint visszajött a hrgés.Egyszerűen nem értem!Majdnem 1 hétig jól volt.Vasárnap reggel óta megint hörög.2 kúrán van túl.
2009. aug. 9. 22:09

nos ,malacka jobban van :)

kicsinek is gyógyulgat a szája :)

210. cicaanya (válaszként erre: 208. - Bared)
2009. aug. 9. 22:09

végleg lezártam,ujjélt mától!!!!!!!

:)

2009. aug. 8. 17:09
Kapuzárási pánik 36-évesen???
208. bared (válaszként erre: 207. - Cicaanya)
2009. aug. 8. 11:10
szerintem írd le nekem priviben, mi van pontosan, hogy miért gondolod ezt?((
207. cicaanya (válaszként erre: 206. - Bared)
2009. aug. 8. 11:09
jujjjjjjjjjjj úgy legyen!!!!!!!!!!de ahogy állnak a dolgok nem hiszem:s
206. bared (válaszként erre: 204. - Cicaanya)
2009. aug. 8. 11:02
nemsoká megjelenik egy nagy csokor virággal, és minden rendben lesz... kik használják ki???
205. bared (válaszként erre: 204. - Cicaanya)
2009. aug. 8. 11:01

te...a ketrec nagyon hideg! nem szabad!! a malackáknak 40 fok a testhőmérsékletük, az ideális nekik a 22-25 fokos hőmérséklet!!!!


a férjed fiatal még a kapuzárásihoz...inkább a sok stressz lehet a gond(((

204. cicaanya (válaszként erre: 202. - Bared)
2009. aug. 8. 10:55

igen,36 éves és azt mondta nincs itthon tere,meg fáradt és cég meg minden és nem bírja!

volt nála már ilyen, idegkimerültség,de akkor más volt na mind1,igen imádja,de mint ha csattintott volna egyet és elment,de akik sajna hasznot huzznak amúgy is belőle ,most kihasználják,türelmesen várok,bele rokkanok,de nem tok mit tenni,semmi de semmi ok nem volt,csak elmenekült de nem tőlem,ha nem most ő él szórja a pénzt :s,ha arénáznék nagyobb bajt csinálnék!!!"ISMEREM!" remélem hamar észhez tér!!!

nos malacok....szerintem csak kicsit fázott meg,

nem hűtőből adok semmit sem,most szórtam be kamillát,tudom vigyázzak vele,de jó kedve van!és eszik,és rosszalkodik!

most se ventilátor nem megy meg azt írták 18 fokosnak kéne lennie a ketrecnek,hát 17 van bent a ketrecben alul,kisebbik meg benne hűsül a kajás tányérban :D

203. bared (válaszként erre: 199. - Cicaanya)
2009. aug. 8. 10:06

ez borzalmas...pedig a férjed imádja a családját, ez nem kérdés(( nem is értem((((



a malackának a felemelt c-vitamin nagyon jó, de kevés((

a tüdőgyuszinál nem esznek a malacok, viszont nagyon fertőtlenítsd le alakhelyét, és nagyon tiszta legyen folyamatosan az alma!!!

antibiotikumra mindenképpen szüksége lenne((((

de hátha csak egy pici megfázás, biztos ti is a hűtőből adjátok répát ilyesmit, én mindig melegvíz alá tartom, mert az én malackámnak is nedvesedik a nózija sajnos, de mióta melegítem picit a cuccot, azóta nem olyan vészes...

202. bared (válaszként erre: 199. - Cicaanya)
2009. aug. 8. 10:01
mi az, hogy bekattant??? mi az, hogy ott hagyott??? ne viccelj már!!!((
201. bared (válaszként erre: 198. - Reni79)
2009. aug. 8. 10:01
helyes! az enyém is cukkolja az idősebb malackát:))
2009. aug. 8. 07:11

Tüdőgyulladás (fertőző!)


Tünet: légzési rendellenesség, tüsszögés, magas testhőmérséklet, étvágytalanság

Gyógymód: antibiotikum (karantén!), a lakóhely fertőtlenítése

Gyógyulási esély: rossz


na ebből,nincs láz,se légzési rendeletlensége,ritkán trüszög:s,van étvágya!!!!

--------------------------------------------------------


Nátha


Tünet: nyirkos esetleg összetapadt orrnyílás, gyakori tüsszögés

Gyógymód: infralámpa, súlyosabb esetekben antibiotikum, fokozott C-vitamin bevitel

Gyógyulási esély: jó


orra talán de nem is

mondanám ,mert nem tapadt össze,nincs gyakori hapci:s

-----------------------------------------------------

199. cicaanya (válaszként erre: 194. - Bared)
2009. aug. 8. 06:44

malacom beteg,párom bekattant,hátat fordított mindennek,itt hagyott a trutymóba,és nagyobbik cocám szerintem tüdögyuszija van,és nem tudok mit tenni,

most abszolút de nincs pénzem dokira,most nézem a neten,mit tudok tenni,meg olvasgatok,remélem nagyon nem pusztul el,mert akkor kész leszek de nem kicsit,ja kocsi nélkül nem tudom vinni dokihozz!

eszik,iszik,semmi különös,virgonc,csak cicit folyik orra,és néha nem mindig hülye hangot add ki!!!!!

biziom benne hogy fel emelt picit c-vitamin és az a öngyógyítást beindul!!! ami olvasok sok helyen!!!!!

ha van jó tanácsotok mit tegyek vagy olvastok valamit ,az jó lenne!!!

most nagyon magam magunk alatt vagyunk,2hónap talpra állunk,de ........szerintem ez kapuzárási pánik klimax vagy mit tudom én mi ez páromnál....:s passsssssz........ csak ez most szívás de nem kicsit!!!!!!!!!!

198. reni79 (válaszként erre: 196. - Bared)
2009. aug. 6. 11:10
Szegényke!Jobbulást neki!Poci jól van mostmár!Sőt,mostanában mióta meggyógyult rendesen kinyilt a csipája:-)Folyton kötözködik a "nagygóréval".Ők is összeverekedtek.Fel is sértette picit Pocok orrát de már nem nagyon látszik.
197. bared (válaszként erre: 195. - Reni79)
2009. aug. 6. 11:04
hogy van a malacka??????
196. bared
2009. aug. 6. 11:04

Sziasztok!


Hát, nálunk nagy szomorúság volt... a barna malackánk Csokika megsérült( Verekedtek, aláfordult a "hüvelykujjacskája, és keresztbe x alakban felhasadt a talpacskája..csupa vér volt minden, és 3 órába telt dokit keríteni((

Most már jól van, ismét nem csak döcög, hanem megy, fertőtlenítjük a párnácskát a talpán, és szépen gyógyul.))) Eszik, iszik, szóval jól van)))

195. reni79
2009. júl. 28. 13:26

Sziasztok!Bared,Cicaanya,többiek mi ujság nálatok?

Pocinak ma volt a harmadik szurija.Minden nap hármat kap.Nagyon fél szegény.Úgy sajnálom!Az a baj hogy még ma is lázas volt:-(

194. bared (válaszként erre: 193. - Reni79)
2009. júl. 27. 13:14
:-))))
193. reni79 (válaszként erre: 192. - Bared)
2009. júl. 27. 13:00
Na hallod,most még ennek is örülnék!:-)
192. bared (válaszként erre: 191. - Reni79)
2009. júl. 27. 12:53
már miért ne lenne?)) 1 hét múlva meg se tudod fogni, úgy fog korcolni előled)))
191. reni79 (válaszként erre: 190. - Bared)
2009. júl. 27. 09:28

Hozzá viszem.Elvileg szombatig kapja a kezelést!

Itthon is próbálok neki segiteni a gyógyulásban!

Csak ugy megijedtem hogy nem segitett neki a 4 napos kúra!:-(

Remélem minden rendben lesz!Köszönöm a biztatást!:-)

190. bared (válaszként erre: 188. - Reni79)
2009. júl. 27. 09:20

akkor ehhez vidd!! ne legyen ablak mellett, ne érje huzat, és nagyon sokat simogasd! nagyon sokat jelent nekik! adj sok friss nem hideg zöldséget, gyümölcsöt neki...

jobban lesz nemsokára meglátod!))

kitartás!

189. reni79 (válaszként erre: 188. - Reni79)
2009. júl. 27. 08:48
Szegénykém nem tudom hogy fázott meg ennyire:-(
188. reni79
2009. júl. 27. 08:44

Sziasztok!Malackám sajnos nincs jobban!:-(

4 napig(hétfőtől-csütörtökig) kapott antibiotikum injekciot.

Ugy tünt javul az állapota.Megszünt a hörgés.Vasárnap reggelre ujra elkezdett hörögni és belázasodott.Elvittem egy másik dokihoz mert csak ő rendelt aznap.Kapott 3 injekciót.

Lázcsillapitot,vitaminokat és antibiotikumot.

Kaptam fecskendőbe valamilyen folyadékot ami leoldja a nyálkahártyáról ami miatt szürcsög.És probiotikumport amit rá kell szórni a zöldségre ha antibiotikum kezelést kap.Napi kétszer inhalálunk kamillás gőzzel.

Remélem hamar meggyógyul!Aggódom érte nagyon!

Mindenesetre ez a doki megbizhatóbbnak tűnik mert nem jobban foglalkozik vele mint az előző.

187. reni79 (válaszként erre: 186. - Bared)
2009. júl. 21. 08:04
Vigyázok rá!:-)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook