Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tengerimalac - a család kedvence fórum

Tengerimalac - a család kedvence (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Tengerimalac - a család kedvence

156. bared (válaszként erre: 155. - Reni79)
2009. máj. 28. 11:52
igen, kisfiú...mivel csak keddig marad, így nem tartottam célszerűnek összerakni őket, nehogy verekedés legyen, később meg keressék egymást, ráadásul ez a malacka még nem járt dokinál, az enyémek viszont tökegészségesek, soha nem lehet tudni, mit hordoz esetleg((( most mondtam az osztálynak, tessék szépen összeadni mindenkinek egy-egy 100 ft-ost, és elvinni doktorbácsihoz, mert az egyik foga le van törve...tudom, hogy visszanő, de igenis tanulják meg, ha állatot vállaltak 23an, akkor nem koszos alomban tartjuk, és éheztetjük, hanem gondozzuk.. a lánykám szembement az osztályával, amiből nagy veszekedés lett, de ügyes kislány, megoldotta a problémát)) most, hogy itthon van, mielőtt elutazott megfürdettük, nem terráriumban, hanem ketrecben tartjuk, és kap 5-6 félét, ami előtte van, így válogathat...roborálom picit... c-vitamint a vizecskéjébe, és sokat simizem))
155. reni79 (válaszként erre: 154. - Bared)
2009. máj. 28. 10:25
Szia!Nagyon édi!Ő is kisfiú?A többiek mit szolnak hozzá?
154. bared
2009. máj. 28. 09:34
sziasztok! van egy kincstári malackám, a lányom osztályáé, itt lesz egy hétig, míg Ők olimpiáznak)) Nagyon édes, Gömbi a neve...alultáplált szegénykém, sok vita volt a gyerekek közt is emiatt, de már kéri a kaját, állandóan eszik, és mindig kuncsorog, ezért Én már csak Gömbi Bömbinek hívom)) Teszek fel a képeim közé egyet róla)) 3 éves egyébként..
153. reni79
2009. máj. 27. 10:34
Tegnap kaptak sárgadinnyét!Hát megették de nem rajongtak úgy érte mint a paprikáért vagy az ubiért!:-)
152. bared (válaszként erre: 149. - 1eded24452)
2009. máj. 25. 14:19
az enyémek közt találtok etetőlabdás képet)))
151. reni79 (válaszként erre: 150. - 1eded24452)
2009. máj. 25. 13:07
Ez jó ötlet!Én is kipróbálom!
2009. máj. 25. 11:03
vettünk sárgadinnyét :) ma ki lesz próbálva mit is szólnak hozzá :)
2009. máj. 22. 08:25

Az etetőlabdába helyezett zöldféle, zöldség, széna kihúzogatása időt vesz igénybe, felkelti érdeklődésüket, ezzel is gazdagíthatjuk élőhelyüket. Esetleg felmerülő agresszív megnyilvánulásokat is csökkenthetünk azáltal, hogy a ketrecben, a környezetükben különféle tárgyakat, kellékeket váltunk, cserélünk, a kisállatokat új ingereknek kitesszük, természetes kíváncsiságukat éltetjük.

Unaloműző játékként ketrecükbe egy-két vastagabb faágat is betehetünk, ezeket szívesen megrágják, rágcsálják, folyamatosan növő fogaikat ily módon is koptathatják. A faága(ka)t helyezzük el úgy, hogy ezek a tengerimalac közlekedését ne akadályozzák. Nagyon fontos! Az ágak nem lehetnek vegyszerrel kezeltek, mérgezők! Rágcsálásra kiválóan alkalmas a frissen vágott almafaág, a legtöbb tengerimalac kedveli. Ilyen célra a szőlő metszéséből számazó ágak is megfelelőek. Cseresznye-, barack-, őszibarack- vagy szilvafaágat, ill. vörösszínű fáktól (pl. vörösfenyő) származó ágakat a tengerimalacnak ne adjunk, mert ezek mind mérgezők (!).

Egyesek kisállataiknak fűzfalombot is adnak, erről azonban tudnunk kell, hogy erősen dugító hatású. Ha szívesen fogyasztja, alkalmanként egy kis adag (!) friss eperfalomb ill. fehér akácfalomb, fehér akácvirág adható a tengerimalacnak.

Tengerimalac ketrecébe sose tegyünk rágcsáló forgót vagy bármilyen labdát, mert ezekkel játszani nem tud! Ilyen forgóban csak megijedne, nagyon félne, és mivel hátgerince törékeny, eltörhetne. A labda szintén veszélyes, mert ha erre véletlenül rálépne, súlyosan megsérülhetne.

Vigyázzunk, hogy elektromos huzalok, szobanövények közelébe ne jusson.



Azon felfogás, miszerint a tengerimalacnak nincs szüksége ivóvízre, téves. Meglehetősen nehéz megítélni, mennyi zöldféléből, gyümölcsből származó nedvtartalom fedezné a napi folyadékszükségletét, melyet nagyban befolyásol testsúlya és a környezet hőmérséklete, páratartalma is. Éppen ezért mindig tartsunk a tengerimalac előtt vizet.

A legjobb választás egy önitató. Könnyen megtanítható ennek használatára, így a víz mindig tiszta marad. Az önitatók közül a fémcsőrűt válasszuk, ezek közül a legjobb a duplagolyós szelepű, melynél biztosak lehetünk abban, hogy nem csöpög. Az üvegcsőrű itató könnyen eltörhet.

Ha nincs lehetőségünk önitatót vásárolni, egy vastagabb és nehezebb tálat tegyünk eléje. A tengerimalacnak különös tehetsége van arra, hogy a tálakat bepiszkolja és/vagy feldöntse.

2009. máj. 22. 08:05
további szép napot
147. 1eded24452 (válaszként erre: 145. - Reni79)
2009. máj. 22. 08:04

párom mesélte hogy jól :)

de tök véletlenül pici víz ment az orrába mert elsőre lavórjában most fürcsizett:)

de... utána fehéres sárga váladék jött ki a szeméből vagy lé ,amit sosem látott!

azóta nem volt! mondta.

de mesélte hogy mikor kisebbik fiam be ment a fürdöbe ,meg simogattam olyan hangosssssssan sírt egyet,mint ha segítségér kiáltott volna

:):):):)

szegényke:D eltudom képzelni,amúgy is olyan ha már nagyon éhes vagy simít igényli egyet mindig sír és utána csak ott vár na ki nyitja ki a ketrecet :DD


Érdekesek amúgy meg,mert mindig oda fekszik valamelyik ahol a kajás tál szokott lenni ha rettenetesen éhesek :DD

146. bared (válaszként erre: 143. - 1eded24452)
2009. máj. 21. 14:37
a nyakba ugrás itt is divat:DDD
145. reni79 (válaszként erre: 143. - 1eded24452)
2009. máj. 21. 10:05
csili-vili lett a malacka.És hogy bírta a fürdetést?
2009. máj. 21. 09:44
jajj akartam kérdezni,macska fű nem jó nekik?
2009. máj. 21. 09:43

sziasztok

tegnap meg volt a nagy fürdetés, :DD nejem mesélte hogy végül a nyakában kötött ki a kis malassszka :DDD


lényeg miau normál és aloe vera sampont kutyult össze és jó éjjel kevesebbet vakarozzot sokkal!!

úgy hogy hölgyeim köszönjük a segítséget!

tettem 2 két ki,malassszka ,fenti képen most így nézz ki,selyem malac lett :D

ma másik fog fürödni ma :DDD


már 7 hónaposak, hétvégén meg fel hívom a nyaralóst hogy állattal megyünk :DDD igaz csak nekünk van meg engedve :DD de szerzek olyan kör kerítés félét ahova majd kirakhatjuk őket! mert tiszta terület,ott se cica se kutya nem jár !

142. bared (válaszként erre: 141. - Browning)
2009. máj. 20. 07:26
nekem azt mondta az állatorvos, hogy sokan használják, de nem jó, mert olyan összetevőket tartalmaz, amiket a malacka bőre hosszú távon nem szeret, és később vakarózni fog, mert kiszárad a bőre...ha hülyeséget mondott, akkor most én is((
2009. máj. 19. 19:56
mi Gabi- babasampont használunk... egyszer néztem egy tenyésztő videóit xoutube-on, fennvan,hogy kell hürdetni, és kifejezetten ajánlotta!:)
140. bared (válaszként erre: 136. - Cicaanya)
2009. máj. 19. 11:52
mi MIAÚ sampont, nekünk maximálisan bevált...bárhol beszerezhető, még a spárban is!!
139. bared (válaszként erre: 135. - 40163fd81d)
2009. máj. 19. 11:51
de, az is jó...próbáld meg, ha nem büdösödik meg a vizelettől használd!! ennél olcsóbban úgysem kapsz))
138. reni79 (válaszként erre: 137. - Cicaanya)
2009. máj. 19. 10:13
Én 2 csempét raktam be a ketrecbe.Azon jól érzik magukat!
2009. máj. 19. 10:00

Csajszik,olvastam hogy hogyan lehet ilyenkor melegben hűteni a malackáat :)

egy palackot meg kell tölteni vizzel hütöbe rakni

és rács tetteire tenni majd

136. cicaanya (válaszként erre: 129. - Bared)
2009. máj. 19. 09:46

nem kapok macska sampont :(((((

amúgy meg milyet vegyek ? már mit nem a nevére vagyok kíváncsi,ha nem milyet?

ti milyet használtok?

135. 40163fd81d (válaszként erre: 134. - Bared)
2009. máj. 17. 00:59

Sima mezei kaszálmány nem jó?

Szemben egy üres telket most kaszáltak le.

Mezei virágok és fű keveréke,nem lenne jó?

134. bared (válaszként erre: 133. - 40163fd81d)
2009. máj. 16. 21:58
lehetőleg boltit, vagy gyógynövényest, asima széna-szalma elég büdös tud lenni, ha rápisilnek((
133. 40163fd81d (válaszként erre: 132. - Bared)
2009. máj. 16. 11:25

Na ez jó ötlet:))

Mi csak forgácsot használunk és kb 3 naponta cserélem ,de akkor betárazok szénával ,és azt is teszek a tetejére:)

Amúgy is bosszankodtam a kitáncolt forgácsok miatt:DD

132. bared
2009. máj. 16. 10:30

az az igazság hogy mi panelban lakunk, csak úgy engedtük meg a gyereknek, hogy tartson, ha 2, de legkésőbb 3 naponta cserél...a szagok miatt...így még nincs, de pl volt, hogy nem volt időm, elutazott alányom, és 4. nap bizony ha bemégy a lakásba, érzed... mi forgácsot, és arra szénát használunk, így ha kivesszük őket, nem lesz csupa forgácsa lakás, a popsijukba sem ragad bele, és benne feküdni is jobban szeretnek))láttam, hogy vannak olyanok, akik épp annyi forgácsot raknak be, ami éppen felszívja a vizeletet, mi kb 3 cm magasan tesszük, és erre a széna))

A tengericoci.hu oldalon Lettuka felhasználó alatt megtalálod a Csokika:-) Foltika nevű malacokat, ott vannak fent képek róluk, igaz nem frissek, de aranyosak))

131. 40163fd81d (válaszként erre: 130. - Bared)
2009. máj. 16. 09:44

Remélem így lesz:))Egyenlőre jó kedvűek,harciasak,virgoncak és örökké éhesek:))


Almot hány naponta kell optimális esetben tisztítani?

130. bared (válaszként erre: 117. - 40163fd81d)
2009. máj. 15. 19:49
hidd el, olyanok mint a kisbabák...azonnal észre fogod venni, ha nem a megszokott módon viselkednek))
129. bared (válaszként erre: 110. - Reni79)
2009. máj. 15. 19:48
Mi Miau macskasampont használunk, 1.5 évesek a malackák, és semmi bajuk nincs tőle...az a titka, hogy csak hígítva szabad a szőrére önteni...Szegeden nem tudtunk malacsampont beszerezni, webshopban találtunk, de az meg nagyon drága volt(( ezért lett belőle cicahabzó))
128. Zizisicc (válaszként erre: 127. - 40163fd81d)
2009. máj. 15. 18:14
Úgy legyen! :o))
127. 40163fd81d (válaszként erre: 126. - Zizisicc)
2009. máj. 15. 18:12

Az.

Remélem stramm jószágok és nem lesz velük semmi baj.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook