Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Temetőbe virágültetés fórum

Temetőbe virágültetés (beszélgetős fórum)


23. Napsugár8 (válaszként erre: 22. - Levarosbukta)
2023. ápr. 2. 13:48
Természetesen
22. levarosbukta (válaszként erre: 5. - Napsugár8)
2023. ápr. 2. 12:47
De csak akkor ha lefóliázod a kő alatt. Mert nem csak a rózsának engedi át a vizet hanem a gaznak is.
21. Soufflet (válaszként erre: 20. - Soufflet)
2023. ápr. 2. 12:46
*tudtas* *volt*
20. Soufflet (válaszként erre: 19. - Timycat)
2023. ápr. 2. 12:44

Tudom,hogy mukodik. Valaki regen szeretett fenyoket ultetni Sopron kornyeken sokat. Vagy a Balaton deli reszen.

Marhara okos... domboldalon. Minden kiszarad, es lefolyik a talaly, majd kidol a fa.


En nem is hibaztatom az ultetoket. Talan kevesebb tudtad, tapasztalat tilt a kezukben.



en egzotikus novenykent kaptam egy legatlagabb afrikai gazt.

19. timycat (válaszként erre: 17. - Soufflet)
2023. ápr. 2. 12:13
Nem is annyira az árnyékkal van baj, hannem azzal hogy a fenyők elsavasítják gyakorlatilag terméketlenné teszik a talajt. Grátisz a gaz se nő.
2023. ápr. 2. 12:12
A Dedi meg az egyik oreganyam szulinaljan felhivjuk egymast az apammal, es gyertyat gyujtunk. Ha van mar narcisz, az mellett. Mindegyiknek kedvence volt a narcisz. Regen nem volt a szupermarketbet barmikor. Talan azert is lopkodom. Nem volt mindig marciusban.
17. Soufflet (válaszként erre: 15. - Timycat)
2023. ápr. 2. 12:05
Van nehany orokzold, de lovesem sincs, hogy hivjak oket, ami arnyekban is megmarad.
2023. ápr. 2. 12:03

Az ukszuleim ugy lettek elhantolva, hogy egy "rendes sir" sincs folottunk. Par Karo meg drop jelzo a "helyeket". Egyszer voltam az elozo evben ott. Ugy ertunk oda, hogy lampafenynel gazoltunk. Szerintem a vilag baromsaga. De az apamnak fontos.

Tudtam, hova megyunk, o meg o. Kibæszott okos programozo, de ha tejet, kenyeret meg papirtotlot kell venni, kepes telefonalni, melyiket. Szoval bepakoltam a viragot is, amit ott elultettunk. Legjobbbb esetben is egy ev mulva megyunk vissza. Semmi nem lesz belole. De mikor vegeztunk, bekevel nezett a gyertyafrnynek arra a szerencsetlen viragra.

A virag szep. En szoktam kapni a 60+eves baratnomtol. Mert tudja, hogy szeretem.

Es lopni sem bun. (Csak egy szal narcisz, egy tulips es egy nem tudom.)

2023. ápr. 2. 11:59

Tegnap voltunk kint, most gyönyörűek a tavaszi hagymás virágok. Ősszel elülteted a többit a természet intézi, ha elvirágzott levágod a föld fölötti részét és "találkozunk jövőre ugyanitt". Persze ezek csak tavasszal látványosak, de pont akkor amikor a többi növény még nem.


Szeretem a virágos porcsint is, az sem igényes, csak gazolni kell közülük, a napot jól bírja, de locsolni néha nem árt.


Egyébként függ a sír fekvésétől is, hogy mi az ideális virág, árnyékos a hely vagy nyáron hónapokig fullba süti a nap? Vízellátása? Van-e valami fenyő-, tujaféle mellette?Dédim "szomszédjához" nagy örökzöldeket ültettek így dédihez teljesen felesleges ültetni bármit is, egyébként hiába lenne ideális sok növénynek a környezet, a fenyők totál leárnyékolnak és tönkreverték a talajt, nem marad meg benne semmi 😕

14. Soufflet (válaszként erre: 11. - Napsugár8)
2023. ápr. 2. 11:48
Fogom. En orok vasarlo vagyok a viragosnal. Egyik legjobb vevo vagyok. Mindent hazahordok, kinyirom, es veszek masikat. Most egy oliva es 3 kaktuszbbol egy a tulelo. Meg van egy lada gazom, ami elvileg segiti a diverzitast vagy a fold leszuszast termeszetes helyen, en csak egy ladaban tartom. De legabb nem doglenek meg. Ugyanilyet vettem a tesomnak. Persze a teruletukre csok a halottnak, de amugy jo. O meg konyit is hozza egy erdeszmernok diplomaval.
13. Soufflet (válaszként erre: 10. - Napsugár8)
2023. ápr. 2. 11:33
Csak akkor ver be az eso, ha szel is fuj. Szegeny viragok karara bekes, csendes idoszak volt XD
12. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 2. 11:31
Nekem nagyon tetszik az erika virág.Sok síron láttam.Gondolom akkor nem lehet olyan igényes növény ,,de nem tudom.
11. Napsugár8 (válaszként erre: 9. - Soufflet)
2023. ápr. 2. 07:23
Ja, értem. Tudod pótolni, vagy nem is akarod?
10. Napsugár8 (válaszként erre: 8. - Soufflet)
2023. ápr. 2. 07:19
Eső nem esett?
9. Soufflet (válaszként erre: 8. - Soufflet)
2023. ápr. 1. 23:54
Amig kint voltak az eson, vagy a szomszed srac ontozte oket, virultak. Csak miutan a sajat erkelyemen voltak, doglottek meg.
8. Soufflet (válaszként erre: 5. - Napsugár8)
2023. ápr. 1. 23:52
Nekem supermarketes rozsak is tok jol birtak a kikepzest kint. Vegul mindet kiszaritotttam, de az nem az o hibajuk.
2023. ápr. 1. 18:48

Büdöske (bársonyvirág), vinka, petúnia.

Vízigényesek ugyan, de folyamatosan virágoznak!

6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - 55Judit)
2023. ápr. 1. 16:51
Köszi szépen!
2023. ápr. 1. 16:32
Felénk szokás a sír közepére egy rózsatövet ültetni, és a födjének többi részét zúzott kővel borítani. Az átengedi az esővizet a rózsának, de a gaz nem nő ki alatta.
4. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 1. 16:14
A kokárdavirág évelő, az is sokáig virágzik. Most jutott eszembe, sose kell megöntözni és varjúhájat se. Az is nagyon szép. Nekem vannak ilyenek.
3. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 1. 16:11

Bársonyvirág (büdöske) sok fajtája van. Törpe és magasabb termetű. Őszig virágzik, gyönyörű.

Vagy inkább itt nézzél szét, neked melyik tetszene:

[link]

2. 8d00a82c06 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. ápr. 1. 16:05
Árvácska
2023. ápr. 1. 15:46
Mit javasoltok temetői sírra ültetni virágot? Ami nem igényes, mégis szép?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook