Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Teknősbékatartók, segítsetek, mi lehet a baj? fórum

Teknősbékatartók, segítsetek, mi lehet a baj? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
50. d606bc0fd7 (válaszként erre: 49. - Kiscicoka0125)
2010. júl. 10. 13:16

na, erre még nem jöttem rá :D


Állítólag ezt idősebb korban lehet megállapítani, de pontosan én sem tudom hogyan...

2010. júl. 10. 13:14
azt honnan tudom hogy a teknősöm lány vagy fiú? mert néztem 2 oldalt mind a 2 mást írt sőt még az eladó is mást mondott nekem.
2010. júl. 10. 12:07
köszi szépen
47. d606bc0fd7 (válaszként erre: 46. - Kiscicoka0125)
2010. júl. 10. 11:28

Nézd meg ezt az oldalt, itt sok hasznos információt találsz:


[link]


Az étekezéssel kapcsolatosat, ami idetartozik azt bemásolom:


"Az etetések gyakorisága a másik kritikus kérdés. Az ékszerteknősök nagyon sokat tudnak enni, nagyon gyorsan tudnak nőni, de nem az a cél, hogy minél gyorsabban minél nagyobbra nőjenek. A harmonikus növekedést és ezáltal a szép és kemény páncélt úgy lehet biztosítani, ha kb. 14 cm-es hosszúságig kétnaponta, később hetente kétszer, majd 35 cm-es hossz felett hetente egyszer kapnak enni. Egy etetés alkalmával annyit kapjanak, amekkora kb. a fej-nyak rész tömege."

2010. júl. 10. 09:30
Még nagyon kicsi az enyém... de nem lesz neki semmi baja ha minden nap kap kaját? mert azt is hallottam h eltud hízni és beledöglik. ha majd lesz fényképezőm megmutatom.
45. d606bc0fd7 (válaszként erre: 44. - 10ee523fed)
2010. júl. 10. 07:44
köszi :) Nektek is szép napot!
2010. júl. 9. 19:46
Szia Anetta! A kiscicoka a lányom, mondtam neki, hogy kérdezzen Ő, mégiscsak övé a teki. Köszi, hogy segítesz neki. Jó teknősözést, szép napot!
43. d606bc0fd7 (válaszként erre: 42. - Kiscicoka0125)
2010. júl. 9. 16:50
Ha azt szeretnéd, hogy ne nőjjön gyorsan a teknős, akkor nem kell sűrűn etetni. Mi kezdetben sűrűbben, de mostmár csak heti 1x-2x etetjük őket, gyakrabban nem is érdemes mert nem éhesek.
2010. júl. 9. 15:13
akkor lenne most egy kérdésem... minden nap kell etetni a teknőst? mert én hallottam olyanról is hogy csak egy héten egyszer szabad.
41. d606bc0fd7 (válaszként erre: 40. - Kiscicoka0125)
2010. júl. 9. 14:40
persze :) szívesen segítek, ha tudok :)
2010. júl. 9. 08:59
nagyon szépen köszönöm a segítséget. Remélem még fordulhatok hozzád akkor mikor kérdéseim vannak...
39. d606bc0fd7 (válaszként erre: 38. - Kiscicoka0125)
2010. júl. 8. 15:22

Nem baj, sőt nagyon is jót tesz neki, ha napohat rendes napfénynél. Csak biztosítani kell neki olyan részt is, ahol árnyék van, hogy azért ha forróság van be tudjon húzódni a hűvösbe.

Neki az a természetes, ha kint lehet és az az abnormális ha bent van egy terráriumban, szóval ártani biztos nem ártasz vele, plusz így D-vitamint is tud magához venni.

2010. júl. 8. 11:34
Az volt nekem már a baj hogy annyira legyengült a teknősöm hogy nem tudtam rajta segíteni. És annyira félek hogy most a kicsi is ilyen sorsra jut. Nincs szívem elajándékozni. Még az lenne a kérdésem h az se baj hogyha napfény éri? Nem lesz semmi baja odakint?
37. d606bc0fd7 (válaszként erre: 36. - 10ee523fed)
2010. júl. 7. 15:23

Szia!


Szerintem teheted abba a vízbe amiben van. Én amikor beteg volt konkrétan a szájába csepegtettem párszor és azután jobban lett, de akkor már eléggé le volt gyengülve.

Amúgy nem szoktam használni vitamincseppeket.


Vagy mondjuk birod úgy is használni, hogy amikor edni adsz neki, akkor racsepegtetsz az ételre és azzal együtt biztos megeszi azt is.

2010. júl. 7. 09:44
Szeretném megtudni hogy a teknősnek a vitamint azt abba a vízbe kell rakni amibe van, vagy esetleg pár órára kikéne venni egy másik üvegbe? Segítsetek léccives.
2010. júl. 4. 20:25
Köszönöm, hogy segítetek, remélem sokáig él ez a fórum, mert nekem pl. nagyon hasznos. Majd én is rakok fel képet, amint lesz használható mobilom, mert hál Isten, azt is lenyúlták...További szép estét!
34. d606bc0fd7 (válaszként erre: 32. - 10ee523fed)
2010. júl. 4. 19:16

Igen, ilyenkor nyáron ki szoktuk tenni őket. Mivel vannak kutyák is így szigorúan csak napközben, este behozzuk.

Egy közepes babafürdető kádat vettünk nekik és abba teszünk egy kis vizet és köveket a közepére, hogy nem mászhassanak ki. Ezt tesszök ki úgy, hogy a kutyák ne tudják elérni. Szerencsére nem is érdekli őket a teknősök.

Szoktunk betteni egy fát is a kád tetjére, hogy legyen nekik hűvös rész is, mert az fontos és a vizet is meg szoktuk nézni mert a hőségben eléggé fel tud forrósodni.


Néha amikor mi is kint vagyunk, akkor ki szoktuk tenni őket sétálni a fűben, már a kutyák is megszokták. De ezt is csak ritkábban, és tényleg nagyon kell figyelni, mert gyorsan elmászkálnak vagy be is áshatják magukat a földbe.


Majd teszek fel ide róluk képet, épp tegnap sikerült megörökítenem, ahogy napoznak :D Pedig a kicsi az ritkán szokott kijönni a vízböl.

33. Anitah (válaszként erre: 32. - 10ee523fed)
2010. júl. 4. 19:00

Én nem vittem ki sosem az udvarra, mert féltettem. A lakásban pedig minden nap kiraktam, de szigorúan felügyelet mellett, mert volt olyan hogy bemászott a szekrény mögé és alig bírtuk kiszedni. :S Utána már elbarikádoztam. :)

Egyik ismerősöm kint hagyta az udvaron a teknősét és az úgy elmászott, hogy többé nem találták meg. :( Megtámadhatja pl a kutya is ha nincs kellően elkülönítve. Persze ha van egy kis tavacska az udvaron elkerített résszel akkor szerintem semmi akadálya. De én éjszaka még akkor sem hagynám kint.

2010. júl. 4. 18:05
Sajnos nálunk is az a baj, hogy aki a falunkba jár állatorvos a lovakhoz meg a tehenekhez ért, a normális állatorvos 22 km-re van tőlünk, és ráadásul hétvégére történt a baj, még telefonon sem értük el. Hát most már mindegy, a másikra majd megpróbálunk jobban odafigyelni. Még egy kérdés. Ilyenkor nyáron ti ki szoktátok vinni a kertbe, vagy csak lakásba lehet? és ha ki lehet vinni, akkor éjszakára be kell vinni?
31. 10ee523fed (válaszként erre: 22. - D606bc0fd7)
2010. júl. 4. 17:51
Köszönöm a válaszod, a kérdésem, hogy milyen időközönként eteted?
30. 10ee523fed (válaszként erre: 21. - Anitah)
2010. júl. 4. 17:47
Nagyon szépen köszönöm, sokat segítettél, azt hiszem, hétfőn az állateledelesnél kezdünk...
29. d606bc0fd7 (válaszként erre: 28. - Lexi018)
2010. júl. 4. 14:57

Ezt találtam:


Daganatok, tumorok, karcinómák

Tünetek: apáncélon és/vagy a bőrön egy vagy több csomó (duzzanat) jelenik meg. Ha ezek a duzzanatok kemények akkor fennáll a veszély, hogy tumorok vagy rákos daganatok léptek föl. Az ok azonban lehet parazitás jellegű is.

Kezelés: laikusok által nem végezhető! A szükséges kezelés az állatorvos műtéti beavatkozása.


[link]



Ennél többet én sem tudok segíteni, csak tanácsolni tudom, hogy ha nem lesz jobban akkor vidd el megint az állatorvoshoz.


Remélem helyrejön a teki!

28. lexi018 (válaszként erre: 27. - D606bc0fd7)
2010. júl. 4. 14:47
Hát én egyre többet cserélem,de nem tudom mi lehet a baja.Előtte meg egyszer állandóan nyöszörgött,akkor lámpázással meg fertőtlenítéssel megoldottam.De most nem tudom mi lehet a baj.
27. d606bc0fd7 (válaszként erre: 26. - Lexi018)
2010. júl. 4. 14:42

Velünk konkrétan úgy törtpnt, hogy amikor hazaértünk 4 nap után, totál zavaros volt a víz, azonnal kiszedtem a teknősöket és a kisebbnek akkor már elég nagy dudor volt az egyik fülénél.

Kicseréltem a vizet és igyekeztem minél sűrűbben cserélni, de sokáig nem változott a dudor, igaz nem is nőtt.

Akkor utánanéztem a neten és kilogikáztam, hogy a baktériumok miatt lehet, és hogy ez csak a nyirokmirígy.

Valójában 2 eshetőséget találtam az ilyen dudorokra: vagy nyirokmirigy, vagy daganat.

Ha nem változott volna én is elvittem volna állatorvoshoz, bár ezeknek a dokiknak mifelénk a macskánál kezdődik az állat, úgy vettem észre az ilyen kisállatokkal, mint a teknős is nem nagyon tudnak mit kezdeni.


Esetleg próbálkozhatnátok valamilyen antibiotikumos kezeléssel...szerintem.

Bár az mindenképpel rossz előjel, ha folyamatosan növekszik :(

2010. júl. 4. 14:33
Hát nem.Igyekszem többször cserélni a vizét.És te mit csináltál vele akkor?vagy szerinted mit csináljak vele,meert a doki csak hümmögött,nem mondott semmit sem,én meg nem tudom mit kezdejk vele.Szerinted?
25. d606bc0fd7 (válaszként erre: 23. - Lexi018)
2010. júl. 4. 14:23
Változtattál valamin a tartásával kapcsolatban?
24. d606bc0fd7 (válaszként erre: 23. - Lexi018)
2010. júl. 4. 14:22

Szia!


Szerintem az nyirokcsomó lehet vagy pedig daganat.


Az egyik tekimnek volt ilyen, amikor több mapra magukra hagytuk őket és nem vettük észre hogy egy pici darab hal benne maradt a vízben és elszaporodtak a baktériumok mire hazaértünk. Elég sokáig tartott mire helyrejött a feje (kb fél év), de szerencsére már minden oké.

2010. júl. 4. 14:16

sziasztok!

nekem 10éve vaannak teknőseim,még párban vettük őket.2hónapja az egyiknek a feke,ahol a vörös füle van,egy nagy dudor jött rá,mintha egy borsó lenne bedugva alá,més mindig csak nagyobb lesz.De eszik rendesen,valószínűleg nem fáj neki.Ez mi lehet?

2010. júl. 4. 13:39

Sziasztok!


Nagyon sajnálom a teknőst :( Foglamam sincs mitől puffadhatott fel :(


4 éve vannak teknőseim és tavaly a kisebb majdnem elpusztult A-vitamin hiány miatt (attól dagad be a szeme), amit az egyoldalú táplálkozás okoz és az, hogy sokan ilyen szárított rákokkal és hasonlókkal etetik a teknősöket, ami nem tartalmazza a számukra fontos tápanyagogat.

A kisebb teknősömet alig tudtam megmenteni tavaly, de végül A-vitamin cseppekel sikerült (az állatorvosok is csak széttárták a karukat-sajnos) és az óta főleg nyers hallal etetem őket (fagyasztott apróhalat olvasztok ki és azt adom nekik heti 2-3x) és azóta teljesen egészségesek!

21. Anitah (válaszként erre: 20. - 10ee523fed)
2010. júl. 4. 12:57

Szia! Az igazság az, hogy tavaly augusztusban költözés miatt odaajándékoztam egy barátnőmnek a teknősöm. Fájt a szívem érte, de nem akartam kitenni a 3 órás útnak és foglalkozni sem tudtam volna vele annyit mint régebben a kisbabám miatt. De tartjuk a kapcsolatot és tudom hogy a legjobb kezekbe adtam... :-)

Ettől függetlenül amiben tudok, szívesen segítek!

Az én tekim is igen válogatós volt, pl a szárított halat csak kisebb korában szerette, később már nem. A tüskés bolharák volt a nagy kedvenc, meg a garnéla rák, csak az iszonyú büdi. :-) Szerette a heti menüt is, amiben van többféle neki való "ínyencség". Időnként adtam neki nyers húst is, azt nagyon szerette! De csak úgy volt hajlandó megenni ha pici darabokra vagdaltam neki. Volt úgy hogy belelógattam a vízbe és a husival együtt az ujjam is bekapta, hát nem volt kellemes! :S Nagyon szerette a szívet és a májat, természetesen nyersen. Csak azt érdemes neki külön akváriumban odaadni, vagy utána rögtön kitakarítani a vízét.

Lehet kapni vitamincseppeket, amit a vizébe kell cseppenteni, szerintem olyat érdemes beszerezni. Én is a helyi állateledel boltban vásároltam neki ahol nagyrészt csak Food márkájú dolgok voltak. Szerintem az is jó, nálunk bevált.

A szárított dolgokat én minden nap adtam neki 1X, mivel az nem olyan tápláló hogy több napig el legyen vele, de egy ismerősöm viszont csak nyers hússal etette a teknősét és hetente egyszer kapott enni.

Találtam egy jó oldalt, ahol érdemes szétnézni, itt mindent megtalálsz ami ékszerteknősökkel kapcsolatos:

[link]

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook