Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Teknősbékatartók, segítsetek, mi lehet a baj? fórum

Teknősbékatartók, segítsetek, mi lehet a baj? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4
80. Gabi0206 (válaszként erre: 78. - Kiscicoka0125)
2010. júl. 21. 12:27

Mindenképpen vidd orvoshoz, minél előbb, mert ez nagy baj! Tudnak rajta segíteni, de magától nem fog elmúlni.

Annyit azért tehetsz érte, hogy olyan eledelt adsz neki, ami erősíti a páncélt. Ilyen pl. a tojásfehérje megfőzve, tojáshéj összetörve. Illetve azt hiszem lehet kapni állatos boltban kifejezetten páncélerősítő cseppeket.

2010. júl. 21. 07:48
Szólj a dokinak és ad rá valami kegyszert,a miénk calcium injekciót kapott,valószínű,hogy a kajájával volt valami baj.Azóta macska kaját kap és nincs semmi baja.Él,mint Marci Hevesen:)))
2010. júl. 20. 22:37
segítsetek... a kisteknősömnek a páncélja nagyon puha. mit kell ilyenkor tenni?
2010. júl. 19. 15:33
Azt hiszem itt az ideje, hogy kiderítsem vajon az én teknőseim milyen neműek lehetnek... :)
2010. júl. 19. 13:33
Az enyémek olyan 5 évesen kezdtek el tojást rakni. Azóta minden tavasszal és ősszel voltak tojások. De 2 éve ahogy felköltöztem pestre és jöttek velem azóta egyik se akar. Mondjuk én nem is bánom.
2010. júl. 18. 21:33
bnőmnek is 3-ból már csak 1 él. egy hétre a kikelésük után elpusztultak.
2010. júl. 18. 20:04

Sziasztok!

Mi 16 évvel ezelőtt vettünk két pici teknőst. Azt kértük az eladótól, hogy különböző neműeked adjon. Ez sikerült is, bár nem tudtuk melyik melyik. Egyik lett Zeusz, másik Héra. Persze később kiderült, hogy pont fordítva adtuk a neveket... De akkor már megszoktuk, ugyhogy úgyhagytuk. A hím sokkal kisebb, a páncélja zöldes, míg a nőstényé barnás. Egy kifejlett hímnek a körmei félelmetesen hosszúak, és a farka is legalább kétszerese, mint egy nősténynek.

Pici korukban mindennap etettem őket, már nagyon vártam, hogy megnőjenek. Igyekeztem változatosan etetni, kaptak szárított rákot, élő pici halat, teknős műzlit, nyers húst, tojásfehérjét. És persze fűtöttük a vizet, nehogy begyulladjon a szemük. Nagyon szépen fejlődtek. 2 éves korukban sajnos Héra eltűnt, mire hazaértünk a nászutunkról. Valószínüleg leesett barátnőm erkélyéről, aki vigyázott rájuk. De szerzett helyette egy másik hímet. Ő ugyan nem pótolta Hérát, de megszerettük őt is. Őt már betegen kaptuk, cipelhettem orvoshoz. Jó sokba került, de helyrejött, és következő tavasszal már Zeusz - 3 évesen!!! - rakott toját. Innentől kezdve évről-évre egyre több tojás lett. Megpróbáltam kikeltetni őket, de egyszer sem sikerült. :(

Ma már csak Zeusz él velünk, továbbra is rak tojást. Hetente 2x szoktam etetni, de általában ő jelzi, ha valamit szeretne. Mi panelban élünk, de ki szoktam tenni "sétálni" a konyhában, ott szokott napozni.

2010. júl. 16. 22:29
megkérdeztem bnőmet h mit csinált hogy kikeltek neki és azt mondta hogy elkülönítette a nagyoktól a tojásokat jó betakarta homokkal uvé lámpát meg melegítő lámpát tett ki a tojásoknak és 4-ből 3-om kikelt.
72. d606bc0fd7 (válaszként erre: 71. - Vicuske)
2010. júl. 16. 14:52
:-) milyen idős korukban kezdtek tojást rakni?
2010. júl. 16. 14:49
Tojásokat már az enyém is rakott, de az nem volt megtermékenyítve. 3-ből kettő már rakott tojást, de mivel nincs homokos részük, így a vízbe pottyantotta, és volt hogy mire észrevettem, már feltörték. Meg speciális hely kell a tojásoknak, hogy kikeljenek a kicsi tekik. Én meg azzal nem igazán foglalkoztam, elég ez a 3 is, nem hogy még sokat. :)
70. d606bc0fd7 (válaszként erre: 69. - Kiscicoka0125)
2010. júl. 15. 13:39

:))) aranyosak lehettek :) Azt olvastam én is, hogy olyankor meg kell oldani a száraz, homokos részt a tojásoknak.

Amúgy itt még nem terunk a tekikkel , szerintem ők még kicsik ehhez :D

2010. júl. 14. 20:03
nem tudom hogy sikerült tényleg neki. Annyit mondott hogy lámpákat tett ki nekik meg valami homokmelegítőt meg ilyeneket. Nem akartam elhinni de mikor megláttam azokat az icipici tekiket nagyon arik voltak.
2010. júl. 14. 13:39

13 éve vannak nálam. Nagyon kicsik voltak amikor az állatkereskedésből haza vittük őket.

A teki keltetéshez meg gratulálok, biztos jó lehetett látni az újszülött tekit. :D

2010. júl. 14. 12:51
Vicuska neked mennyi idősek a teknőseid?
2010. júl. 13. 22:38
az a baj hogy már későn vettem észre hogy beteg. amúgy barátnőmnek sikerült otthon a kisteknős kikeltése. azt mondta hogy ő se tudja hogy sikerült neki.
2010. júl. 13. 13:55
Olvastam. Sajnálom a tekidet. :( Nekem az állatorvos mondta hogy a szemén látszik először hogy beteg. Ezek szerint nem minden betegségre igaz.
2010. júl. 13. 12:53
szia! nekem most halt meg az egyik tekim és nem látszott a szemén semmi. annyi hogy úszott a víz tetején meg megpuffadt mielött meghalt volna. elötte meg evet rendesen semmi baja nem volt
2010. júl. 13. 12:43

Sziasztok!


Nekem 13 éve vannak tekijeim. Amikor kicsik voltak naponta etettük őket, de mostmár csak hetente egyszer és télen mikor lelassulnak akkor 2-3 hetente. Minden betegség először a szemén látszik. Ha bedagad rögtön orvoshoz kell vinni. Az egyik nálam is nagyon beteg volt, de szerencsére egy olyan állatorvost fogtunk ki aki értett hozzá. Naponta vittük inekciózásra egy héten keresztül és meggyógyult. Meg kapott szemcseppet amit a gyógyszertárban kevertek ki.


A tekik szaporítása meg bonyolult, házi körülmények között még nem hallottam olyat akinek sikerült volna, így hát a nemük majdhogynem mindegy is. Én azt olvastam hogy ha a középső körmük hosszabb mint a többi akkor hím, ha ugyanakkora akkor nőstény.

2010. júl. 13. 11:52
nem nagyon szeretem az állatokat, persze házban bent. a teknős is úgy jött h épp csináltam egy kis tavat a kertemben és erre jött egy faszi és mondta h neki van sok teknőse és ad nekem egyet hogy tegyem bele. azóta megkedveltem őket. én úgy vagyok vele hogy szép az állat meg jó is ha van de ne házba tartsuk. jó voltak macskáink és azok is bejártak de velük is csak a baj volt. most egy palotakutyánk van és ő is bent lakik de persze csak télen meg mikor hideg van. amúgy a teknősöm meg olyan fura hangokat ad ki. de tök aranyos. és hál istennek (le is kopogom) nincs semmi baj. neked mennyi idősek a teknőseid?
61. d606bc0fd7 (válaszként erre: 60. - Kiscicoka0125)
2010. júl. 13. 11:21
hat igen, de mi legalabb igyekszunk, hogy rendben legyen veluk minden. :)
2010. júl. 13. 10:05
azt hittem hogy könnyű teknőst tartani. de azért megvannak velük a baj.
59. d606bc0fd7 (válaszként erre: 58. - Kiscicoka0125)
2010. júl. 12. 16:50
:)
2010. júl. 12. 14:47
akkor csak unalomból csinálta hogy nem merült le. meg dobálja a kaját a fejével mint delfin a labdát.
57. d606bc0fd7 (válaszként erre: 56. - Kiscicoka0125)
2010. júl. 12. 10:01

ha rendesen eszik akkor nincs gond, mivel az ekszerteknosok csak viz alatt tudnak enni, tehat valoszinu hogy szandekosan nem akar lemerulni.


ha ferden uszik akkor tudogyulladasos, allatorvoshoz kell akkor vinni es minel elobb jo meleg vizbe tenni olyan 30 fokosba egy par hetig.

2010. júl. 11. 22:55
rendesen eszik csak mikor napon volt kint volt a napon akkor nem tudott lemenni a víz alá. az előző teknősöm volt ilyen hogy ferdén úszott a víz tetején. és utána jött a puffadás.
55. d606bc0fd7 (válaszként erre: 54. - Kiscicoka0125)
2010. júl. 11. 18:44

Szerintem nem akar. Ha ferdén úszik, akkor lehet tüdőgyulladása.

ha eszik akkor sem merül le?

2010. júl. 11. 13:15
az mitől lehet hogy a teknős nem tud leúszni a víz alá? olyan mint egy csónak. úszik a víz tetején.
2010. júl. 10. 22:12
persze csak ha egyszer akarok kistekiket akkor mit tegyek... de majd jobban utánanézek.
52. d606bc0fd7 (válaszként erre: 51. - Kiscicoka0125)
2010. júl. 10. 14:30
nem tudom, de szerintem ez annyira nem is fontos, a lényeg hogy egészségesek legyenek és élvezzék a kis életüket.
2010. júl. 10. 13:56
nekem a kereskedésbe azt mondták a fülénél sárga csíknak kell lennie az interneten meg azt olvastam hogy a farka ha hegyes akkor fiú ha ilyen gömb vége van akkor lány. már én se tudom eldönteni hogy kire hallgassak.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook