Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tejfehérje-érzékenység, étrend fórum

Tejfehérje-érzékenység, étrend (beszélgetős fórum)


4. 0e261aaeb2 (válaszként erre: 1. - Kolett1213)
2021. aug. 6. 15:18
Szinte minden tejterméknek van növényi alternatívája.
2021. aug. 6. 10:14

[link]


Nóra mindenmentes konyhája:

Nóra gyógyszerésznő, családjában voltak korábban ilyen (hasonló) problémák, elkezdte gyűjteni, gyártani a recepteket. Van valahol facebook oldala is, ahol már gyakorlott"sorstársakkal" tudsz beszélni, tanácsot kapni. Egy próbát ez is megér.

2. 5236d12e25 (válaszként erre: 1. - Kolett1213)
2021. aug. 6. 09:52

Szia!


Vannak kíválló tejmentes oldalak.


Én kókusztejjel helyettesítettem ilyen idős korban lányomnak a tejet, Dm-ben finomabb de drágább, lidl olcsó de nyílván az nagyon vízes is.. Aldiban de most már coopban is van növényi tejfől rántásokhoz.


Volt egy szuper bio bolt ahol mindig tudtam rendelni kókusztejes joghurtot, kekszet.

Amúgy meg sajnos mindent át kell bogarászni mert egy sima gyümölcs szeletben is van.

2021. aug. 6. 09:35

Sziasztok!

Sajnos egyre inkább bebizonyosodni látszik, hogy a 14 hónapos kislányom tejfehérje érzékeny. A gyermekorvos először laktóz érzékenységre gondold, de mivel a co-lactase csepp sem segített a problémán, így tejfehérje érzékenység a gyanú. Doktornő szabadságon van, annyit kért, jövőhétig tartsunk tejmentes diétát, aztán pedig megyünk, és megbeszéljük a vizsgálatot stb.

A lényeg, tudtok-e adni néhány étel ötletet, stb addig, míg esetleg nem kapunk rendes étrendet, nem tudunk személyesen konzultálni doktornővel.

Köszönöm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook