Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 6 hónapos tejfehérjeérzékeny mit egyen? fórum

6 hónapos tejfehérjeérzékeny mit egyen? (beszélgetős fórum)


2010. febr. 28. 10:41

rízstejet nem ivott egyikőtök picije sem?Én is érdeklődöm, az én lányom most 2 éves és borzalmasan ekcémás aludni sem tud tőle.Nem csináltak még tesztet én csak gyanítom hátha tejfehérjeére.Ezért gondoltam maíg a dokik nem csinálnak semmit, én kipróbálok tejmentesen éldegélni vele.

Engem leginkább az innivaló tej pótlása érdekel, mit igyon helyette.

14. Malacka73 (válaszként erre: 13. - Ice kuszi)
2010. jan. 5. 17:11

Itt is találsz jó recepteket:

[link]

13. ice kuszi (válaszként erre: 7. - Ritaanyu)
2010. jan. 5. 15:01
Milyen sütit lehet sütni sinlacból??? Ha leírnád a receptjét, nagyon megköszönném!
2010. jan. 4. 21:41
a 7 gabonás tejpéppel próbáltad már? lehet kapni a dm-ben, tescoban... semmi nincs bennne cak gabonafélék, és tápszerrel kell elkészíteni nem sima vízzel.
2009. dec. 22. 09:15

Szia!



Én a kisfiammal 1 hónapos korától diétáztam, mert tejfehérje érzékeny volt, amit szerencsére kinőtt. Mikor már nagyon tejre voltam facsarodva akkor szójatejet vettem, de az íze nem volt olyan, mint a "rendes" tejé. Igaz, aki nem kóstólta, annak nincs összehasonlítási alapja. 1 évig úgy éltünk, hogy böngésztük a boltba a címkéket, hogy mit ehetünk, mert szerencsére szopizott. Én soha nem tettem a főzelékébe anyatejet vagy tápszert. Tápit nem is kapott! Száraz rántással sűrítettem a főzelékeket amikor már lehetett. Nagyon macerás volt az első évünk, de megérte, mert kinőtte. Most 5,5 éves és mintha nem is lett volna soha tejérzékeny. A tejet, kakakót imádja, ugyanakkor a vajat, sajtot nem nagyon szereti. Nem erőltetem.

Kitartást, és elképzelhető, hogy ha tartod a szigorú diétát, akkor hamar kinövi.

10. fbogi (válaszként erre: 1. - Anyta28)
2009. dec. 22. 07:50

Szia!

Ha jól gondolom, akkor nem szoptatsz! Ha a baba tejfehérje érzékeny, akkor erősen hydrolizált tápszert, vagy szójaalapú tápszert szokott kapni. Ezt receptre lehet venni. Nem tudom, hogy az eddigi tápszereit hogyan szerezted be? Bolt, vagy receptet váltottatok be. Ha sima tápszert kap, az ugyanis nem jó, mert a tápszer tulajdonképpen tejpor, így abban tehéntejfehérje van. Nem ír fel a gyermekorvos anyatejet? Ha a törvényben előírtaknak megfeleltek, akkor kaphattok így. Illetve van az Eszter-lánc anyatejmisszió, innen is lehet anyatejet kapni. Nektek a donor női tej lenne a legideálisabb! Gyermekorvos vagyok, írj privit, ha segíthetek!

9. anyta28 (válaszként erre: 7. - Ritaanyu)
2009. dec. 22. 00:25
Szia, az a baj, pl sűtőtök-alma, ezt szereti, sütőtöklé, ez is megy, de a sinlac sehogy, próbáltam beletenni sütőtököt, tök finom lett, így se ette meg:(
2009. dec. 21. 22:59
a laktóz az nem tejfehérja!! VIGYÁZZ! a laktózmentesben van tejfehérja! én már végigjártam ezt is!!!!!
2009. dec. 21. 22:57
szia mi is ezzel küszködtünk! sinlac pép!!!!!!a doki felírja!! úgy sokkal olcsóbb!! és ezt bármiba teheted! süthetsz belőle sütit is a babádnak! én is csináltam! nem rossz!!! vagy akár magában is adhatod! pépnek vízzel v tápszerrel keverve! ja és mi a a pregomint ettük/ ittuk% van még itthon pár bontatlan dobzzal belőle ha kell! nekünk már nem kell! KINŐTTE a kislányom hálistennek! a lényeg hogy semmit ne adj neki amiben tejfehérje vagy valamilyen tejszármazék van! macerás ugyan de megéri megnézegetni a boltokban a cimkéket!!!
6. monizsofi1982 (válaszként erre: 5. - Gitka)
2009. dec. 21. 22:37

Na,ezért is írtam,hogy valószínű hülyeséget írok a tejjel,mert nem voltam benne teljesen biztos.Egyébként a bartáznőm is tejfehérje,meg tejcukor érzékeny,és issza ezt a tejet,de mindegy...Legalább ez a tönkölybúzás dolog jó volt :D

Dokijával nem beszéltél ezügyben?

2009. dec. 21. 22:15

Szia!

A nagyfiammal rég mi is átéltük ugyanezt.Ha a tápszert szereti és elfogadja, akkor otthon próbálj meg almát, répát, krumplit, sütőtököt párolni és azt add a tápszerhez keverve. Kis adagokkal kezdd, hagy szokja az új ízeket. Fokozatosan emeld a zöldség-gyümölcs-arányt, amit a tápszerhez adsz. Jó lenne, ha permetmentes helyről tudnád beszerezni az alapanyagokat. Pl. piacon kofákkal beszélgetve kideríted hogyan termesztik.

Viszont a laktózmentes tej nem jó egy fehérjeérzékeny gyereknek! Ne add neki!

Sok sikert és kitartást, mi 11 éves koráig diétáztattuk a fiamat. Most sem iszik tejet, de a tejtermékeket már fogyaszthatja.

4. anyta28 (válaszként erre: 3. - Monizsofi1982)
2009. dec. 21. 22:08
Szia:)! Köszönöm, a dm-es pépet holnap meg is nézem:), a laktózmentes nem jó, mert abba fehérje éppúgy benne van:(, meg tejeset amúgy sem lehet asszem 1 éves korig!
3. monizsofi1982 (válaszként erre: 2. - Monizsofi1982)
2009. dec. 21. 22:04
Még hozzá teszem,a laktóz mentes tejnek ugyan olyan az íze,mint a sima tejnek,kóstoltam.Vagy még a szójatej,de ebben nem vagyok biztos.Sparban láttam szójatejet,annak nem tudom milyen az íze.
2. monizsofi1982 (válaszként erre: 1. - Anyta28)
2009. dec. 21. 22:02
Lehet,hogy hülyeséget írok,de sztem laktóz mentes tejjel tudsz neki főzeléket csinálni.A barinőm is ilyet iszik.sajnos elég drága literje,de azért viszonylag sokáig kitart.Én egyébként kecskemétis bébiételt adok neki /az Univereset az anyém is utálja,borzalmas az íze/,és abban szintén van,ami nem tartalmaz tejfehérjét.Rá van írva a hátuljára.Pépből meg van Dm-ben tönkölybúzás,azt próbáld meg.
2009. dec. 21. 21:56
Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni, sajnos egyedül küzdök a tejfehérje érzékeny kislányommal! A "család" 450 km-re, a férjem csak hétvégén van, külföldön dolgozik! Már próbáltam bevezetgetni nála a gyümölcsös dolgokat, sajnos a kezdetektől tápszeres! És most járunk kb. a 10. fajta tápszernél, egy hónapja derült ki a fehérje érzékenysége! A gyümölcsöket eszi, de semmilyen főzeléket nem, az univernek próbáltam burgonya, répa főzelékét, de öklendezik tőle! A sinlacot sem eszi, egyedül a humana tejmentes almapépje amit elfogad!Valaki tud ajánlani receptet, amit esetleg én készíthetek? Nem értem a főzeléket miért nem eszi? Köszönöm: Anita

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook