Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ha a kisgyereknek tejfehérje allergiája van, ami hányásban nyilvánul meg, az vajon kinőhető? Szívesen beszélnék olyanokkal, akiknél elmúlt. fórum

Ha a kisgyereknek tejfehérje allergiája van, ami hányásban nyilvánul meg, az vajon kinőhető? Szívesen beszélnék olyanokkal, akiknél elmúlt. (tudásbázis kérdés)


1 2
53. fincsi5 (válaszként erre: 52. - Jucika33)
2020. aug. 4. 08:00
Örülök, hogy rendbe jött, mit nem adtam volna 20 éve jó tanácsokért.:)
52. jucika33 (válaszként erre: 51. - Fincsi5)
2020. aug. 4. 07:16
Csak szüneteltettük a tejes ételeket, mert nem laktózintoleranciája volt, hanem tejfehérje allergia, és azt mondták, hogy arra nincs gyógyszer, csak a diéta.
51. fincsi5 (válaszként erre: 50. - Jucika33)
2020. aug. 4. 07:10

Jó, hogy megírtad, valakik biztos reményt kaptak.


Még csak annyit;addig szüneteltettétek tejes dolgokat, vagy kapott gyógyszert, amivel megemésztette?

2020. aug. 4. 06:38
Csak frissítésnek, így három év után: Elmúlt a tejallergia (legalábbis a tünet) még négy éves korában. Azóta ehet tejes dolgokat és szerencsére nem történik vele semmi. Nem adok neki általában direkt tömény tejes holmit (pl. joghurtot, krémtúrót, sajtot, kakaót- nem is szereti), bár fagyizni szokott. Ezt csak azért írom le, ha esetleg kisebb gyerek hasonló problémájával idetéved valaki és kíváncsi lenne rá, hogy elmúlhat-e. :-) Szép napot Nektek!
49. massalhangzo (válaszként erre: 1. - Jucika33)
2017. jún. 5. 19:18

gyerekkori allergiak sokszor elmulnak. de a gyereked semmit sem veszitene azzal, ha soha eleteben nem enne-inna tejes dolgokat, max. egeszsegesebben taplalkozna, semmi ertekes nincs bennuk. (nem veletlen, hogy olyan sokan es egyre tobben nem birjak)


ha allergiavizsglatot vegeztek, es papirod van rola, hogy allergias a tejfeherjere, akkor nem kerdes, hogy ez allergia-e vagy sem


amin itt vitaztak, hogy az allergia, intolerancia mit jelent, a gyakorlatban az a fontos e kettoben, hogy allergia eseten egeszen kis mennyiseg is problemat jelenthet (lehet az kiutes, hasmenes, hanyas vagy anafilaxias sokk), az intolerancianal inkabb a mennyiseg szamit, es a reakciok sem szoktak annyira sulyosak lenni


erthetoen, ha valaki allergias a tejfeherjere, mar kis mennyiseg is allergias reakciot okoz, ha intolerans ra, akkor lehet, egyszer eszik es semmi baja nem lesz tole, maskor meg reagal ra

48. Channa* (válaszként erre: 47. - Jucika33)
2017. jún. 5. 14:02

Igen, felnőtt koromban hányok a tejszíntől, így kerülöm a tejszínes ételeket, italokat.

Úgy 35 éves lehettem, amikor először hánytam a tejszínes sütitől, azaz ekkor azonosítottam be, hogy mitől.

Gyerekként egyáltalán nem ettem tejterméket, így nem vagyok hozzászokva, azaz felnőttként is "kerülöm".

A tejszínhabtól semmibajom nincs, ugyan is az növényi.


Egyébként elképzelhető, hogy így volt gyerekként is, csak nem emlékszem rá és már nincs kitől megkérdeznem....

47. jucika33 (válaszként erre: 46. - Channa*)
2017. jún. 3. 12:44
Neked ez mióta tart? Felnőtt korban alakult ki? (Én tejszínt, ha nagyon akarok sütibe tenni, akkor a Meggle decorral helyettesítem. Tudom, hogy nem ugyanolyan az íze, meg hát mégis növényi cucc, de tényleg nincs benne tej, mint pl. a hulalában és a gyereknek is megvan a tortaélmény.)
46. Channa* (válaszként erre: 45. - Jucika33)
2017. jún. 3. 07:18

Értelek, de pl. egy amputált lábú ember életvitele sokkal inkább megbeszélendő, mint egy allergiásé, mert ott van mit megbeszélni, hiszen elég nehéz a minden napokat végig csinálni rutin és egy-két jó praktika nélkül. De a ti esetetekben, csak annyi a teendő, hogy kerülitek az ilyen ételeket.


Tényleg tudom miről beszélek, hiszen annak ellenére, hogy azt mondják nincs allergiám, csak intoleranciám, nekem allergiám van, és az allergiák esetében a legjobb az allergén kerülése és a piciben tudatosítani a korának megfelelően, hogy ezt meg kell tanulnia. Hidd el nem lesz nehéz.

Én személy szerint jobban szeretem az ételeket kerülni, mert a számomra egyszerűbb, mint a kozmetikumokat.


És most, hogy ezt írom eszembe jutott, hogy bizonyos ételektől hányok, ezek a tejszínes ételek, amik pl. mascarpónéból készülnek, vagy a tejszínes italok. Ha ilyet fogyasztok, akkor tuti, hogy órákon át tartó hányásom lesz. És bár nagyon szeretnék enni tiramisut, mert finom, de nem teszem, mert kétszer már kipróbáltam és egész éjjel hánytam. És így voltam, amikor tejszínes italt ittam (Pl. Bayleis). És nem kellett sokat ennem-innom, hogy egész éjszakán át tartó hányásom legyen.

Azt mondtam, hogy ez van, nem eszek-iszok ilyeneket, mert áthányt éjszaka nem hiányzik.

45. jucika33 (válaszként erre: 44. - Jucika33)
2017. jún. 3. 05:28
Miért gondolod, hogy bármit ki fogok a gyereken próbálni? Nem. Csak szeretnék végre egy olyan embert találni, akinek hasonló gondja van, mert idáig nem sikerült. Ha valakinek pl. levágják a lábát, szívesen beszélget olyanokkal, akiknek szintén nincs lábuk- bár ettől egyikük sem gyógyul meg- csak mert jó érzés a hasonlóval találkozni, megosztani az életvezetési tapasztalatainkat. És olyankor remélhetően nem szólják le őket olyanok, akik futnak a két lábukon, hogy mire jó ez, úgysem nő ki a lábatok tőle.
44. jucika33 (válaszként erre: 43. - Channa*)
2017. jún. 3. 05:23
Igen, általában aki nincs benne valamiben, az hajlamos azt képzelni, hogy a másik teljesen céltalanul kérdezget, unalmában. Hidd el, hogy nekem egy komoly probléma, hogy az orvos szerint ez nagyon ritka tünet és ők sem tudnak semmit mondani a kimenetelét illetően. Természetesen nem próbálkozom, elég az, hogy az éves ellenőrzés kötelezően arról szól a kórházban, hogy hány-e. Gondolom, ha ezek kinőhetetlenek lennének, nem kéne évente újra ellenőrizni. Én is meglennék nélküle. Tényleg ne sértődj meg, de ha ez a téma téged nem érint, vagy nem érdekel, nyugodtan olvass másikat, de hidd el, ha valaki kérdez valamit, annak oka van. Majd válaszol olyan, akinek van mondandója.
43. Channa* (válaszként erre: 39. - Jucika33)
2017. jún. 2. 18:05

Persze, lehet tapasztalatokat gyűjteni, de nem biztos, hogy nálatok is beválik a mások által alkalmazott "praktika".


Fogalmam sincs, hogy mi a célod a fórummal.


Gondolom te sem azért nyitottad a fórumot, mert úgy gondolod, hogy mos már lehetne próbálkozni, hátha kinőtte, ugye?


Azt nem tudom, hogy mi van akkor, ha valaki jelentkezik, hogy én is hányok a tejtől. Miről fogsz vele beszélgetni. Van e értelme egyáltalán bárkivel is beszélni erről, mert lehet, hogy van még olyan akinek ilyen a problémája, de ő is kerüli az ilyen ételeket, -így fogalma sincs, hogy okoz e még ilyen gondot, vagy esetleg már kinőtte. Nem hinném, hogy számítana.


Ha a saját orvosodban nem bízol meg, akkor vidd el a gyerekedet egy másikhoz és hallgasd meg, hogy ő mit mond. Ha úgy érzed, hogy kevés információt kaptál, akkor tedd fel neki a kérdéseidet, mert jó választ csak ott fogsz kapni és nem itt a hoxán. Én biztos nem játszanék a gyerekem egészségével itt a hoxásokkal, mert itt senki nem ért ehhez.

Ha egy orvosban nem bízol meg akkor, hogy bízhatnál meg egy itteni tagban, akiről semmit nem tudsz. Azt sem tudod, hogy igaz e, amit ír, hogy van e tapasztalata, vagy csak úgy véli, hogy van egy ismerőse, akinek van egy ismerőse, akinek az ismerősének az ismerősének az ismerőse, már hallott olyanról, hogy a tejfehérjétől hány valaki....

42. Hoxa (válaszként erre: 38. - Jucika33)
2017. jún. 2. 11:30

Nem okozott ilyen konkrét tünetet, mint nálatok, egyéb okokból tanácsolták a vizsgálatot (áteresztő bél szindróma).

Egyébként teljesen igazad van, hogy mindenféle módon megpróbálsz tájékozódni. A legtöbbet hasonló cipőben járó anyukáktól tanultam és az ő tapasztalataikból szűrtem le a legtöbb hasznos információt. Sajnos sok orvos megragadt a múlt században, ha kizárólag rájuk hallgattam vona, most sokkal rosszabb lenne a családom állapota és csak a gyógyszereket tömnénk magunkba.

41. gribedli*** (válaszként erre: 39. - Jucika33)
2017. jún. 2. 07:46

Jelen esetben ennél többet nem tehetsz, hogy teljesen kihagyod a tejet és tejtermékeket. És én is azt mondom, semmi szüksége rá a szervezetnek, a tejfogyasztás csak egy szokás, nem létszükséglet, sőt, a tej még az egészségeseknek is okoz problémát, nemhogy az érzékenyeknek.


3 gyerekem van, egyik sem fogyaszt tejet. Mindegyiknek egészségesek a fogai, hidd el, kálciumhoz másból is hozzájutunk. A fiam picinek még kapott pl parmezánt, a középső még kapott tápszert, aztán fokozatosan leálltunk a dermatitiszek miatt, a legkisebb pedig már tápszert sem kapott, nem is helyettesìtettem semmivel, 4 hónaposan már evett gyümölcsöt, stb, kicsit korábban kellett kezdeni a kaját, mert tejem nem volt elég (szóval ne azt gondold, hogy aki nem ad tápszert, akkor mittudomén milyen sokâig szoptat, mert ezt sem) de a tápszert meg sem itta, a tünetei miatt, amit az a pici is okozott, muszáj volt azt is elhagyni.


Elnézem az anyukákat, hogy mennyit filóznak azom, hogy 1 éves kor után milyen növekedési tejet válasszanak, meg miután nem szoptatnak, elengedhetetlen kellék a tápszeres cumisüveg. Miért is? Még 200 éve sincs,hogy az emberek adnak tejet gyereknek, hiszen a pasztörizálás feltalálása előtt senki sem itta, a szalmonella miatt. Tökéletesen megvagyunk nélküle.


Mint írtam, 14 éves koromig nem kaptam, és szépek a fogaim, szóval már ott meg is dőlt nekem ez a mítosz, hogy tej élet erő egészség. Így bátrabban hagytam el a gyerekeimnél is.


Ők egyébként allergiásak mindhárman a penicillinre (ez genetikus, mert örökölték), a középső beleesett az 5%ba, akik a sporadexre is, így azt sem kaphat. Ennek ellenére lekopogom, soha nem voltak annyira betegek, hogy ki kelljen próbálni a 3.típusú antibiót, nem kaptak soha. Így azt gondolom, hogy nem feltétleül gyenge immunrendszerű egy allergiás.

40. gribedli*** (válaszként erre: 37. - Channa*)
2017. jún. 2. 07:29

Hát nem egészen. Csak akkor halhat valaki meg, ha nem kap időben kezelést, miért ne élhetne 80 évet is, ha ő folyamatosan odafigyel? De lényeg, hogy ha nem tenné, akkor meghalhatna.


Aztán, hogy miért nem tizedeli a népeket az allergia? Pontosan ezért, mert sokan hiszik az intolleranciára, hogy allergia, holott nem, így logikus, hogy az intollerancia nem fogja tizedelni a népet. Valódi allergia csak az emberek 2%át érinti, a többieknél csak annak nevezik esetleg tévesen de nem allergiàjuk van. És ha az a 2%meg szokott gyógyszert szedni rá, és pontosan betartja, hogy távol maradjon az allergéntől, akkor mindjárt ők sem fognak meghalni.

39. jucika33 (válaszként erre: 37. - Channa*)
2017. jún. 2. 07:01
Muszáj itt is és máshol is tapasztalatokat gyűjteni, mert az ember csak addig hiszi, hogy majd az orvos tudja, meg megoldja, amíg oda nem kerül.Aztán ott kiderül, hogy az orvosok nagy részének fogalma nincs az egészről, em is akar vele foglalkozni. Majd ezt több orvos is megteszi. Ezután szerintem logikus, hogy nem orvosnak nevezett emberektől is meghallatom a tapasztalatokat. Már csak azért is, mert akit szintén érint a téma, az foglalkozik vele, lehet, hogy talált valamit, amit én még nem, hallott valamit, tapasztalt valamit, amit én még nem. Szerintem mindenkit (orvost-nem orvost is) érdemes meghallgatni a témában, aztán majd összerakom magamnak.
38. jucika33 (válaszként erre: 36. - Hoxa)
2017. jún. 2. 06:55
Nálatok milyen tüneteket okozott a kazein?
37. Channa* (válaszként erre: 36. - Hoxa)
2017. jún. 2. 06:34

Jelen állás szerint ismét egészséges a zsír, jelen állás szerint egyes kettes típusú cukorbetegségeket inzulinrezisztenciának neveznek,

jelen állás szerint a 120 feletti vérnyomás már magasnak számít,

azaz jelen állás szerint most ez van esetleg, de az orvosok még mindig azt szajkózzák, hogy ne együnk zsírt,

cukor gyógyszerrel kezelik az IR-t,

és csak akkor adnak vérnyomás csökkentőt, ha a vérnyomásunk rendszeresen 150 felett van.


Nekem a jelen állástól függetlenül közel 50 évvel ezelőtt az ORVOS azt mondta, hogy allergiás vagyok és ne fogyasszak tejet, tejterméket, tojást, stb., és mint kiderül még mindig allergiának nevezik ezt az állapotot, ahogy az asztma egy fajtáját is allergiának hívják attól függetlenül, hogy ez is kinőhető, ami nem azt jelenti, hogy gyógyult lesz a "beteg", ahogy én sem lettem gyógyult, csak jelenleg a szervezetem annyira nem foglalkozik a tejfehérje allergiámmal, hanem most épp más allergén dolgokat nem tud tolerálni. Mert mint tudjuk az allergén dolgok sem okoznak mindig problémát.


Tehát, hívhatjuk mi bárminek, de ez akkor is allergia, ami nem csak attól lesz allergia, ha belehal valaki, mert mint tudjuk nagyon sokan nem halnak bele az allergiába, mert ha így lenne, akkor a népesség növekedése ellen nem kellene pl. Kínában törvényeket alkotni, hiszen az allergia elintézné.


És még egy példa: egy ismerősöm, mint írtam allergiás a darázscsípésre. És él! Pedig elmúlt már 60 éves. Ennek az az oka, hogy van életmentő injekciója, amit bead magának, ha megcsípi a darázs, de attól, hogy még mindig él nem jelenti azt még a jelen állás szerint sem, hogy nem allergiás.



Remélem sikerül tisztáznunk a félreértéseket.


És még annyit, hogy leírtam velem mi történt, de ez nem jelenti azt, hogy én bármit is tanácsoltam, hiszen én mindig azt javaslom, hogy ne itt a HOXÁN akarjon valaki diagnózist kapni, hanem keresse fel az orvost.

Amikor kiderült, hogy allergiás vagyok, nem ehettem semmi tejterméket évekig, illetve tojást sem és még elég sok dolgot, azaz kerültem az allergént, aztán úgy 10 éves korom körül újra próbálkoztak a szüleim, mert gondolom én is szerettem volna olyanokat enni, mint a testvéreim. ekkor derült ki, hogy már valamennyit ehetek. A mennyiségi korlát azóta is megmaradt. Igaz szerencsés vagyok, mert annyira nem szeretem ezeket az ételeket.


A lanolinra 5+-os allergiám van, amikor a tesztet csinálták kb. 2 másodpercet bírtam ki és le kellett rólam szedni. Már ekkor az allergén anyag hatására hatalmas vörös, viszkető duzzanat lett a hátamon. És ennek ellenére van, hogy nem lesz bajom a lanolintól pl. ma reggel, de holnap vagy már ma délbe már könnyen jelentkezhet a bőrömön. Allergiás vagyok, allergia teszttel állapították meg már jó régen. Ezt nem nőttem ki, de már évek óta nem jelentkezett.

36. Hoxa
2017. jún. 2. 05:58

Jelen állás szerint én is úgy tudom, hogy az intolerancia "nőhető ki". Több téren is érintett vagyok és a családom is, elég sokat olvastam a témában. Sajnos még nincsen képben az egészségügy, még a gasztrós dokik nagy része sem. Úgy kell keresni őket, mint tűt a szénakazalban. De egy-két nagyobb koponya már elismer összefüggéseket az intoleranciák és bizonyos problémák között. Idő kell még.


Kisfiam tejérzékeny (kazeinre) és én is. Úgy állok hozzá, hogy ha rajtam múlik, többé nem kell a tej nekünk. Már egészségesnek sem tartom a tejet, sőt... Simán megvagyunk nélküle 1 éve. Ha a mi szervezetünknek nem jó, akkor csak a szokások és normák miatt nem fogjuk fogyasztani, annyit nem ér.

2017. jún. 1. 11:34
Én úgy éreztem, hogy a szakértő orvosok a gyermekgasztrón sem tudják, hogy most ez éppen micsoda, hogyan nevezzük és mit kezdjün vele. Annyi a tanács: Ha hány tőle , ne egye. És kaptunk papírt a bölcsibe diétás kajára. Aztán mehetünk évente felülvizsgálatra, ahol újra meghánytatják. Reménykedtem, hogy másnál is jelentkezett ilyen speciális tünettel a dolog, hátha hasonlóan fog lezajlani, de nem találok senkit :-(
34. gribedli*** (válaszként erre: 32. - 2d052648f4)
2017. jún. 1. 09:33

Az orvos is használhatta tévesen a kifejezést, nem minden orvos egyforma. Mondjuk egy allergiás központban nem veszik ezt lazán, ott nem hiszem, hogy dobálóznak a kifejezéssel, ha nem arról van szó.


Még annyit, hogy az intolleranciák egy része sem gyógyul spontán, hanem idővel az is rosszabbodik, csak sokkal lassabban, teszem azt 20-30 év alatt vált át az intollerancia allergiás tünetekre, illetve ritkán allergiába is, de ez nagyon ritka.


Mittudomén, intolleráns vagy a paradicsomra. Ha neked csak kiütést, hasmenést okoz, az szinten tartható. Ha tovàbbra is napi szinten tolod a paradicsomot, akkor a szervezetnek nem adsz pihenőt és több éves, évtizedes fogyasztás után lehetnek belőle anafilaxiás epizódok.


Az olajos magok szintén ez. Pörkölt állapotban koncentrálódnak benne az allergének és ha egy normális, nem allergiás ember fogyasztja, de nagyon sokat egyszerre, akkor megduzzadhatnak a nyirokmirigyek, stb. De vérvétel alapjân az a személy sem allergiás, csak elszaladt vele a ló egyszer/többször.


Ebben a témában nagyon sok van amúgy, de azért jó tisztázni, hogy melyik eset áll fenn, mert màshogy kell kezelni a kettőt. Intolleranciánál lehet, hogy elég diétás naplôt vezetni és az a dolog csak 4 naponta (vagy ritkábban, tünetektől függően) kerüljön sorra, allergiánâl meg soha.

33. f8db0709b8 (válaszként erre: 29. - Gribedli***)
2017. jún. 1. 09:27
Persze h jó...de se tábor,se semmi...itthon is az alapdolgok neki jóval drágábbak lettek,és természetesen nem számit tartós betegnek asztmával sem,mikor rohammentő viszi amikor fullad..havi gyogyszere 15 ezer plusz most még az uj étrend..szánalmas,hogy semmire semmi támogatást nem kapunk és a jó dolgokból is kizárták..
32. 2d052648f4 (válaszként erre: 30. - Gribedli***)
2017. jún. 1. 08:34
Tehát az orvos sem tudja mit beszél?
2017. jún. 1. 07:46
Sőt, felőlem hívhatod annak, csak nem az volt.
30. gribedli*** (válaszként erre: 28. - Channa*)
2017. jún. 1. 07:45
Igen, kinőtted, mert a tied nem allergia volt, csak valaki helytelenül ráaggasztotta a szót. Te meg folytatod. De szerintem örülj neki, hogy kinőtted, csak ne hívd allergiának.
29. gribedli*** (válaszként erre: 27. - F8db0709b8)
2017. jún. 1. 07:43
Na, ez pl egy jó hozzáállás, nálunk csak a vérvétellel, orvosi igazolással alátámasztott allergiára lehet igényelni, hogy külön főzzenek, a többieknek az anyjuk mondja otthon, hogy ha ez és ez van, akkor ne edd meg, vagy ne kérj rá szószt, stb
28. Channa* (válaszként erre: 26. - Gribedli***)
2017. máj. 31. 16:30

1.) nem tanácsoltam semmit,

2.) csak leírtam, hogy velem mitörtént, történik.

3.) te mondod azt, hogy nem allergia, csak okoskodsz.

4.) a legtöbben kinövik, ha tetszik neked, ha nem.


Tehát, leírtam, hogy kinőttem erre ,okoskodsz, hogy nekem nem allergiám van. Hol tanácsoltam valamit?

Ne velem fogfoglalkozz, ne engem oktass, hanem csak lazán írd le a tapasztalatodat, ha van.

27. f8db0709b8 (válaszként erre: 26. - Gribedli***)
2017. máj. 31. 11:11

Nálunk az intoletancia teszt lett pozitiv és bizony kerülni kell mindent ami pozitiv lett..a gyerekem iskolai menzás sem lehet,sőt az iskolai tej/kakaó progiból is kizárásra került,mert nem vállalnak felelősséget.

Allergia vagy sem,intolerancia vagy sem egyiket sem szabad figyelmen kivül hagyni.

26. gribedli*** (válaszként erre: 25. - Channa*)
2017. máj. 31. 10:11

Engem nem érdekelnek a te bajaid,az érdekel, hogy 2 éves gyerek anyukájának ne tanácsoljunk ilyet, hogy majd elmúlik, meg kinőhető, meg majd ehet tejterméket a gyerek, mert ha nem veszi komolyan, vagy az oviban nem veszik komolyan, akkor a gyerek a kórházban köt ki.


Egyáltalán, a dokival ezt tisztázni kell, hogy most tényleg allergia vagy csak intollerancia, ugyanis (bár nem tudom, hogy Magyarországon hivatalosan ezt hogy kezelik), az ovikban, sulikban mindent adnak a gyereknek és az allergiáról igazolás kell (vérvétellel), a brik tesztet nem fogadják el, az allergia vérvételből mutathatô csak ki biztonságosan.


Az intollerancia igazolás nem elég ahhoz, hogy külön kaját kapjon a gyerek mert intollerancia nem egyenlő életveszéllyel, az allergia igazolással viszont lehet kérni jogosan a külön kaját mert az egy életveszélyes âllapot.


Ezért marhára nem mindegy, hogy most miről beszélünk, vakarózásról meg kiütésekről, dermatitiszekről, hasmenésről (ami szintén nem kellemes, nem vitatom), vagy valódi életveszélyről. Mert nemsokára ovis lesz a gyereke és ezt tudnia kell.

25. Channa* (válaszként erre: 24. - Gribedli***)
2017. máj. 31. 08:10

Nem olvastad el, amit belinkeltem...

Na mindegy.

Tejfehérje allergiám volt, amit kinőttem. Ezt doki mondta.

Az allergia akkor jön elő, ha az immunrendszerünk gyenge vagy olyan dózis ért, amit már nem tudunk tolerálni.

Tudom miről beszélek, hiszen sok dologra vagyok allergiás, ami az autoimmun betegségemből eredhet.

Pl. ha bemegyek a melóba, elmegyek valahová, stb., akkor a nap hiába ér nem leszek kiütéses, de ha kiülök a napra 20 percre, akkor kiütéses leszek. Ez történt most is.

A mogyoróra is allergiás vagyok, de ha csak nyomokban tartalmazza az étel, vagy csak kis mennyiségben fogyasztom, akkor nincs gond (jelenleg), de ha megeszek 2 marék mogyorót, illetve 2 csomag mogyorós drazsét, akkor kiütéses leszek. Én azon szerencsések közé tartozok egyelőre, akiknek kifelé jön, azaz a bőrén jelentkezik a kiütés, nem pedig befelé azaz ödémásodással.


Az allergiámat nem magamnak találtam ki, hanem hosszú kivizsgálásom volt, allergiatesztekkel, amiből kiderült, hogy mire vagyok allergiás, azaz orvosok állapították meg, így felőlem mondogathatod, amit gondolsz, de attól még az van, amit a doki mondott.

A tejfehérje allergiámat nem nőttem ki teljesen, mert bár kiütéseim nem lesznek a tejtől (ha azt a löttyöt tejnek nevezzük, amit iszok), de vannak más megmaradt tüneteim, mint a puffadás és a reflux.

Elhiheted, hogy nem akarnék allergiás lenni, azaz nem azért mondom, mert szeretek az lenni, mert kitaláltam egy ilyet magamnak, stb. Én lennék a legboldogabb, ha ehetnék, ihatnék, hordhatnék, használhatnák mindent gond nélkül és nem kellene állandóan vizslatnom pl. egy kozmetikum összetételét.

A meglévő allergiáim sem okoznak mindig gondot, de van, hogy évekig nem jön elő. Most pl. az arcomon olyan kiütések jelentkeztek, ami már kb. 15 éve nem. És nem tudom, hogy mit csináltam máshogy.


Egyébként én azt gondolom, hogy azért nem jelentkezik a tejallergiám, mert már ezer év nem fogyasztok igazi tejterméket. Szerintem utoljára gyerek koromban ittam igazi tejet, ahogy kijött az allergiám nem kaptam ilyeneket, majd később jöttek a tartós tejek, amik szerintem még nyomokban sem tartalmaznak tejet:D

24. gribedli*** (válaszként erre: 23. - Channa*)
2017. máj. 31. 07:45

Nem kioktatás volt, nekem az orvos mondta, a gyerekeim is van amire allergiásak és van, amire intollerânsak. A kettőt pedig nem szabad összekeverni. Mert az allergiát nem lehet kinőni és a vérből is kimutatható.


Van olyan, hogy első alkalommal csak csalánkiütése lesz, de ha ez allergiától van, akkor legközelebb egyre súlyosabb és súlyosabb tünetek lesznek, nem fordítva, a csalánkiütés csak egy figyelmeztetés mert még nem ismerte fel a szervezet annyira azt az allergént de legközelebb meg még hamarabb, még kisebb adagot is fel fog ismerni.


Szóval egyszerűen ha te kinőtted vagy elmúlt és mégis fogyasztod azt az ételt, akkor az nem allergia volt, hanem intollerancia. Ha valódi allergia lett volna, akkor nem múlt volna el soha.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook