Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Hulala tejszín, növényi? Tejfehérjével? Tudja valaki, hogy akkor tejmentes vagy nem? fórum

Hulala tejszín, növényi? Tejfehérjével? Tudja valaki, hogy akkor tejmentes vagy nem? (tudásbázis kérdés)


2014. febr. 21. 14:25
sajnos igen a hulala tejszinre rá van irva hogy tejfehérjét tartalmaz! nagy átverés pedig nagyon sok helyen olvastam hogy nem tartalmaz tejet! DE! aZ HOGY NÖVÉNYI AZ AZ JELENTI HOGY A ZSÍR AMIBŐL KÉSZÜL NEM ÁLLATI HANEM NÖVÉNYBŐL! vagyis lefordítva egy kis tejet meg tejport emulgeálnak egy kis napraforgóolajjal vagy kókuszzsírral! senkinek ne jusson eszébe megenni aki laktoz vagy fehérje érzékeny!
2011. jún. 19. 18:40

Tej mentes pudingok:


Duo Puding karamellás-csokis


Duo Puding vaníliás-csokis



Eredeti Puding Csokoládéízű


Eredeti Puding Eperízű


Eredeti Puding Étcsokoládés


Eredeti Puding Puncsízű


Eredeti Puding Vaníliaízű


Prémium Pudingpor Bourbon vaníliás


Prémium Pudingpor Csokoládés


Pudingpor Csokoládéízű (kislányfejes)


Pudingpor Puncsízű (kislányfejes)


Pudingpor Vaníliaízű (kislányfejes)


Ezek bisztosan még nyomokban sem tartalmaznak tej származékot!!!!!!!

12. balice
2011. febr. 2. 14:21
tudtok-e valamit?
11. balice
2011. febr. 2. 14:21
Én c..p-os pudingport használok. Vaníliásat, puncsosat. Ezekre az van ráírva, hogy tejszármazékokat, földimogyorót nyomokban tartalmazhat, ami számomra azt jelenti, hogy konkrétan nincsen benne tejféle, de az üzemben, ahol előállítják használnak. A karamellás pudingport pedig vaníliással készítem, karamellizált cukorral. A HABMESTERRŐL
10. wencus (válaszként erre: 9. - Anyta28)
2011. jan. 28. 14:22
O..ker vanilia. H..s vanila. A csokiban van tej. És az olcsó termékek is tartalmaznak tejszármazékot. Talán még a puncs jó de csak a fent említett márkákból.
2011. jan. 27. 18:35
Köszönöm mindenkinek, aki véleményezett! Ha esetleg valaki tud olyan pudingport, ami tejmentes, írja meg légyszi! Köszönöm! Szép estét mindenkinek!
2011. jan. 27. 18:27

Összetétele: víz, hidrogénezett növényi zsírok, cukor, nátrium-kazeinát, só, stabilizátorok, E240ii, E463, emulgeálószerek: E472e, E322, E472b, aromák, színezék: E160e, dinitrogén-oxid. Tejet nem tartalmaz, de a nátrium-kazeinátot tejszínből vonják ki.


Én ezt az olvasztott műanyagot meg nem enném, gyereknek meg pláne nem adnám.

7. Serry (válaszként erre: 2. - 4a94ce8d5f)
2011. jan. 27. 18:23
Sajnos tejallergiások ,tejérzékenyek NEM fogyaszthatják,mert Na-kazeint vagyis tejfehérjét tartalmat.
2011. jan. 27. 18:18
Ha van benne tejfehérje akkor nem mentes. Én úgy olvastam, hogy van benne. Vegyél szója tejszínt, v rizs v zab tejszínt.
2011. jan. 27. 18:15
Hmmm, valóban, nincs elég baja az embernek! Érdemes lenne a hatóságok figyelmét felhívni az ilyen dolgokra! KIcsit túlzásnak találtam hogy kiemelve van ráírva "növényi" aztán az összetételbe: tejfehérje! Nem vettem meg:(
2011. jan. 27. 18:11

Szia!

Én nem eszem tejszármazékot,mert a kisfiam tejérzékeny és még szoptatom.

Én is a hulalát mondtam a családban,hogy csinálják azzal amit nekünk szánnak,még jó,hogy előtte mégis elolvastam a dobozt.

Nem,nem tejmentes!

Sőt,a növényi eredető sajtokba is beleteszik :( így is nagyon nehéz kikerülni,erre még meg is tévesztik az embert :(

2011. jan. 27. 18:07
Sziasztok! Kislányom súlyos tejfehérjeérzékeny! Több helyen olvastam a hulala tejszínről! Ma akartam venni, valóban rá van írva hogy növényi eredetű! Viszont az összetétele:......, tejfehérje Most akkor tejmentes vagy nem? Tud valaki segíteni? Kösziii
2011. jan. 27. 18:06
Szia. Növényi alapanyagokból van, tejérzékenyek is fogyaszthatják..Cukrászati célokra kíváló, főzéshez a kéket keresd!!
2011. jan. 27. 18:05
Hulala tejszín, növényi? Tejfehérjével? Hmm

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook