Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Tejallergia, tejterheléssel kapcsolatos tapasztalatok érdekelnek! fórum

Tejallergia, tejterheléssel kapcsolatos tapasztalatok érdekelnek! (beszélgetős fórum)


1 2
13. Böbi1985 (válaszként erre: 11. - Zsu77)
2010. júl. 29. 10:06
Jajj! Szegényke! És akkor még én voltam teljesen elkenődve hogy miért pont ő tejérzékeny, de így még csak hallgassak! Szegény! Biztos rossz volt! Amúgy ezek az allergiák, érzékenységek megismétlődhetnek a másik gyereknél? Mik a tapasztalataitok? Mi most szeretnénk Kristófnak kistesót, kivédhetem pl. azzal ha nem fogyasztok tejterméket várandósság alatt?
12. Sicike (válaszként erre: 11. - Zsu77)
2010. júl. 29. 09:36

Istenem,szegénykém!

De már túl vagytok rajta.

Mi is kaptunk speckós tápikat,de 1 sem jött be egyiknek sem,az íze végett,miután elbontják azokat a molekulákat....és hagyjuk meg,nem valami finomat.

1 ami bevált nekünk,mindkettőnél a Sinlac pép,igaz 4 hótól volt,de miután az enyémeknek más nem volt jó,előbb kezdtük....

11. Zsu77 (válaszként erre: 9. - Böbi1985)
2010. júl. 29. 07:49

Mi Aptamil HAT-t kaptunk. Nálunk rendes a doktornéni, mert minig a maximum mennyiséget írta fel, hogy tudjunk tartalékolni arra az időre amikor már többet eszik a baba, de már nem írhat fel csak fele mennyiséget.

Nálunk a tápszer miatt volt egy szörnyű időszakunk, vagyis az elhagyása után. Mivel immunerősítő volt benne, az elhagyása után szinte összeomlott. Hólyagok a szájban, magas láz, leestek a körmei, felhólyagzott, majd lehámlott (vastagon)a talpa és a tenyere, tele pöttyökkel és ekcémával. Először Kawasaki szindrómára gondoltak, de kiderült, hogy a szervezete elkényelmesedett és nem képes az immunrendszere fenttartani magát.

10. Sicike (válaszként erre: 9. - Böbi1985)
2010. júl. 28. 10:08

Szeeeméttttt!

Nekünk a szója sem volt jó.

Arra is allergiásak voltunk.

Lényegében mindenre,amiben a fehérjéje magas volt...

Tej,szója,liszt,1-2 zöldség,tojás....meredek volt a diéta.

9. Böbi1985 (válaszként erre: 8. - Sicike)
2010. júl. 27. 19:00
Nálunk is csecsemő korban kezdődött: Két hetes volt amikor én begörcsöltem az epémmel, és másnap műtöttek, akkor hirtelen átkellett neki állnia tápszerre.Ráadásul sehol a környéken nem volt olyan HA tápi, ami ki lett neki írva, ezért tejalapút kapott. A kórházban fejtem magam,4 nap múlva otthon voltam, és még két hétig kellett pótolni, utána visszaállt a tejem teljesen. Majd 3 és fél hónaposan kellett elkezdeni pótolni, és a gyerek orvosa azt mondta hogy szerinte ne költsek a drága HA-ra, jó lesz neki a tejalapú ha két hetesen nem volt tőle semmi tünete, hogy ne lenne jó neki. Neki csak bőrtünete volt az arcán, mellkasán pöttyök, a térdhajlatban pedig nagy ekcémás folt volt. A doki persze találgatta hogy a mosópor nem jó neki, öblítő nem jó neki, bemelegedett.... 6hónaposan mondtam neki hogy nem lehet hogy a tápszer nem jó neki! Mire ő: Hát jó akkor próbáljuk meg a Ha-t. Ettől elmúltak az arcáról, meg a mellkasáról, de a térdhajlatból nem. 9 hónaposan álltunk át a szójatápszerre, és rá két hétre azok is elmúltak. Ja még annyit a dokinkról hogy képes volt hónapokig teljes áron kiírni a tápszert is meg a pépet is!!! Felhívtam a Milupa infó vonalát hogy érdeklődjek hogy van e más ízesítésű pép is és ott mondták hogy ...de úgy is csak 150Ft egy dobozzal!! Mondtam: MI??? Nekem valahányszáz! (már nem emlékszem pontosan hogy mennyi volt)És mikor felmentem a dokihoz és újságoltam neki hogy mit mondtak, akkor: Hát igen. És vette elő a kis papírkáját és kinézte a kódot, és kiírta úgy a pépet! Szerintetek????
2010. júl. 27. 14:33

Nálunk anno ez már csecsemő korban megmutatkozott,bukott a különböző tápszerektől,fel volt puffadva a hasa,ment a hasa,sokat sírt.Aztán berágtam,hogy a körzeti nem tesz semmit és elvittem 1 gasztróshoz és kértem 1 vérvételt.

Aztán lobogtattam a körzetink előtt a papírt,aki még ezek után sem tudott mit mondani.... akkor beiratkoztam a helyi táplálék allergiások clubjába,ahol meg tudtam vásárolni a szükséges alapanyagokat és tanácsokkal is elláttak.

Otthon sütöttem a kenyeret,nem gépben.

És hetente vettem a rizstejet ami 1 l/800 Ft volt anno.

De két és fél évesen a kenyeret elő lehetett hagyni,tudta,hogy ő azt nem ehet.....

Ovi előtt terheltem vissza.

Ott már ehetett mindent.

Most?Oltári rossz étvágyú és válogatós.És sovánka.

Ezért is akarok még suli előtt 1 vérvétel tételesen mindenre.

Meglátjuk.

7. Bri*
2010. júl. 27. 13:09

Anno a nagy fiamnak úgy derült ki a tej-, tojásfehére allergiája, hogy állandóan felső-légúti megbetegedései voltak. Nem volt se hasmenés, se hányás, se kiütés, ami elvileg tipikus tejallergiás tünet.

Én is csodálkoztam rajta, de a gyerkőc egyik pillanatról a másikra lemondott olyan dolgokról, amiket előzőleg imádott, mert megértette, hogy nem szabad. Sőt! Ő mondta a nagyanyjának, hogy "Mama, ezt nekem nem szabad" (sajtos párizsit). Egy falatot sem lehetett volna belediktálni semmi tiltott dologból. Akkor 3,5 éves volt. Az oviban előre elkértük a heti menűt, és mindig vittük a kiegészítést. Nem volt könnyű.

2010. júl. 26. 11:16

Igen,épp ezt akartam írni,csajok.

Nem mindegy,hogy allergia-ahol a fehérjét kell elvonni,vagy érzékenység-ott a laktóz,azaz a tejcukorról van szó.

A tejcukorérzékenyeknek és a lisztérzékenyeknek 1 életre szóló diéta szükséges.

És van a csecsemő,-kisgyermekkori allergia,táplálék allergia,ami ovira,max. sulira elnőhető.

Itt rövidebb diétáról van szó,majd fokozatos terhelésről.

A fiamnak volt 1-2 éves korig kisgyermekkori táplálék allergiája. 1 és fél év diéta és fokozatos visszaterhelés után egészségesen kezdte az ovit.

De emellett akkor szedte az aloét is,mert az immunrendszer erősítés is fontos.

Megjegyzés:iskola előtt még 1 allergia vizsgálatra idén kíváncsi vagyok....

Jó időnként ellenőrizni.

Rengeteg tünet van ami rejtett,nem betegség,mégis allergia lakozik mögötte.

Kitartás mindenkinek.

5. Berenik (válaszként erre: 3. - A6e7d3fa8d)
2010. júl. 26. 10:45
A laktóz-érzékenység nem allergia. Valószínű, hogy még kinőheti.
2010. júl. 26. 10:45

nekem mákom volt a 14 hónapos terhelés már jó volt, de a mai napig érződik a hatása.


nagyon kevés tejtermék vagy mentes étkezés mellett van rendben minden...


emésztés, idegrendszer, stb...


Így én a mai napig nem erőltetem neki a tejtermékeket.

2010. júl. 26. 10:41

Szia !

Nekem a kisfiam 1 éves ő is laktóz érzékeny:

én azt hallottam ,hogy kb.6 éves korra növik el!

2010. júl. 26. 10:37
2éves 8hónapos a fiam és nem bírta a tejterhelést, megint 6hónap diéta.Kinőheti még? Kedvezmények, közgyógy? Emelt összegű családi már meg van.
2010. júl. 26. 10:34
Tejallergia, tejterheléssel kapcsolatos tapasztalatok érdekelnek!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook