Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tehetek feljelentést? fórum

Tehetek feljelentést? (tudásbázis kérdés)


28. aszparagusz (válaszként erre: 23. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 21. 12:16

Elképzelhető, hogy amikor a műszakit megkapta, még megfelelő állapotban volt.

Ha még 8 hónapig érvényes, akkor már bő egy évvel ezelőtt történt a műszaki vizsga.

A műszaki vizsgán nem tudják garantálni, hogy még 2 évig az autó megfelelően működik, hisz az függ a használattól is. Csak annyit, hogy a vizsga időpontjában megfelelt az előírásoknak.

2023. febr. 21. 12:08
Szerencsére nem voltam még hasonló helyzetben, ezért is tettem fel a kérdést, tehetek e feljelentést, vagy előbb be kell szereznem papírokat az autó állapotáról, gondolok igazolást szakszervíztől pl.vagy egyáltalán hogy zajlik az ilyesmi.
26. timycat (válaszként erre: 25. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 21. 10:28
Akkor hajrá!
25. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 24. - Timycat)
2023. febr. 21. 09:27
Az,hogy nem tudott róla, nem jelent semmit, de valószínűleg tudott,az,hogy lefizette,esetleg a műszakiztatót,az megint az ő Sára.Egy évig szavatosság van a használt autón is akkor is ha magánember az eladó.
24. timycat (válaszként erre: 23. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 21. 09:23

Ezt értem, csak tök felesleges.


Magánszemély, ugyanolyan laikus lehet, vagy annak adhatja elő magát mint te, ha megadták a műszakit az az ő pozícióját csak erősíti, hisz neki is azt mondták a szakértők hogy az autó rendben van.


A vizsgabázis hogy adta meg a műszakit azt nem tudod.

A vizsgabázisokat vizsgálgatják, hogy kis pénzért átengednek-e olyan autókat amiket nem szabadna. Nyilván igen, köztudott. De szerintem ez a te helyzeteden nem változtat.

2023. febr. 21. 09:12
Az eladót akitől vettem.több 10cm rohanás,plusz a tartó szerkezetek teljesen szét vannak rohadva.És van rajta műszaki bőven. Hogy kapott műszaki,2 évet,ha máris használatra alkalmatlan.Egy műszaki során csak megállapítják, hogy a következő műszaki vizsgáig biztonságos legyen.
22. timycat (válaszként erre: 21. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 21. 09:01
De kit akarsz feljelenteni? Mire?
2023. febr. 21. 08:51
Tehát ha jól értem, nem mehetek be simán feljelentést tenni a rendőrségen,ha nincs a kezemben egy hivatalos szakértői vélemény?
20. horex
2023. febr. 20. 21:07

25-30 ezer körül vqn egy független átvizsgálás, aqki oda megy ahol az autó van. Részletes jegyzőkönyvet ad. Dehát, ugyanmár, a sógor ért az autókhoz majd ő megnézi

Aha!

Nézegettem családi házakat. Találtam statikus szakértőt akik eljöttek, felmásztak padlásra is, fotóztak, kaptam egy jegyzőkönyvet és elálltam a vételtöl. 40ezer volt. Azóta is áldom az eszem

Autót is vettem volna tavaly, de találtam egy lakatost aki kellemes árban kijavitotta a rohadást az én öregemen.

Ha vettem volna autót, elhivom a szakértőt, másszon alá, mérje meg stb.stb. minthogy aztán káromoljam magam

2023. febr. 20. 20:01

Mi is jártunk így pár éve. Mi autókereskedőnél vettük friss műszakival. Nem gondoltunk nagyobb bajra, de elvittük a váráslás után rögtön egy szervizbe, nézzék át, hogy rendben van-e. Hát döbbenet volt az eredmény, Az nap délelőtt műszakin átment autóval életveszélyes volt közlekedni. Erről a szerviz adott ki igazolást is. Azonnal visszavittük a gépkocsit ami már a nevünkön is volt. Természetesen elzárkóztak minden féle megoldástól. Jeleztük, hogy most rögtön felhívjuk a fogyasztóvédelmet és a rendőrséget. A kollégám aki elkísért bennünket, elindult kifelé telefonálni, azonnal intézték az autó árának visszafizetését és a nevünkről való törlést. Egy életre megtanultuk, hogy csak szerelővel megyünk vásárolni.

Mivel használt termékre is van szavatosság, én megpróbálnám erre hivatkozva legalább a vételár egy részének visszatérítését elérni.

18. andi6020 (válaszként erre: 15. - Aszparagusz)
2023. febr. 20. 13:41

Mi egyszer hazaértünk az autóval, és beszart.

Hívtuk az eladót, mentünk a szerelőjéhez, kerestünk szakértőt meg ügyvédet is. Összességében nem volt érdemes belevágni a hosszadalmas és drága pereskedésnek.

Megcsináltattuk az autót saját költségre. Sajnos van ilyen. (Bár az elromlott, és nem szétesett a rozsda miatt)

17. aszparagusz (válaszként erre: 15. - Aszparagusz)
2023. febr. 20. 13:24
Pontosan: amennyit az autóért összesen fizetett.
16. tsfmvk
2023. febr. 20. 13:12
Hány éves autó, mennyi kilométerrel?
15. aszparagusz (válaszként erre: 14. - Horex)
2023. febr. 20. 13:05

Ha megnyeri..

Mire a pernek vége lesz, az hosszú idő. Addig ő hitelez minden költséget. Ami lehet, hogy több, mint amennyit az autóért összesen kapott.

14. horex (válaszként erre: 12. - Perdus)
2023. febr. 20. 12:35
Ha megnyeri az autós pert, követelheti az ügyvédi költségeinek megtéritését is, de akár az autós per keretében is egyúttal
13. horex (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 20. 12:33

Mennyi idővel ezelött vetted?

Merthogy szavatossági kötelezettsége van a magánembernek is

A lényeg

hívd fel telefonon, mondd el neki mit szeretnél, üzlet vissza, vagy utólag lealkudni egy kis pénzt

Ezektöl bizonyára elzárkózik

Szakértői vizsgálat és ennek a függvényében polgárjogi pert inditasz a bíróságon, benyujtasz egy Keresetlevél nevű papirt akár elektronikusan is

Mert hogy

"2014 .... Ahogy a Ptk. fogalmaz: „A jogosult kellékszavatossági igénye a teljesítés időpontjától számított egy év alatt évül el.”


Többet a gugliban találsz, beirva

"használt autó szavatosság magánszemélytől"

12. perdus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 20. 12:04

Nem tudsz tenni, de ha tehetnél se lenne értelme egy 5-6 éves pernek, mert az ügyvédi költség drágább lenne mint maga az autó vételára.


Legközelebb légy felkészültebb.

11. timycat (válaszként erre: 10. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 20. 11:34

Nem vagyok műszaki szakember. Nyilván magánszemély ellen nem tudsz mit tenni rohadás ügyben.


A vizsgabázist azért kérdeztem mert nyilván az autó nem pár hónap alatt rohadt így el. Elméletileg náluk ennek ki kellett volna buknia. De ez a te problémádon nem segít. 😕


Feljelentést ezzel így nem tudsz tenni az eladó ellen.

10. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Timycat)
2023. febr. 20. 11:18
Még 8 hónapig érvényes.
9. timycat (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 20. 11:16
Mikori a műszaki rajta?
8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Timycat)
2023. febr. 20. 11:12
A szerelő azt mondta, ne járjak vele, veszélyes. Kiszakadhat a motor,annyira el vannak a tartó elemek rohadva.Magánembertől vettem,nem áron alul, teljesen átlagos embertől.
7. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 20. 11:05

Mik a problémák? Kitől vetted?


Azért nem minden úgy van ahogy itt lentebb írták.

6. simple (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 20. 09:59
Aláírtad, hogy az autót megtekintett állapotban vetted át? Mert akkor semmit nem tudsz tenni. Valamint nem jártál el a megfelelő körültekintéssel vásárláskor, ez csak a te hibád. Át kellett volna nézetni mielőtt megvetted.
5. Napsugár8 (válaszként erre: 4. - 55Judit)
2023. febr. 20. 09:27

Ráadásul olyan szerelőt, akit a családban régóta ismernek, és megbíznak benne. Ő szokta vásárlás előtt (a tulajjal együtt) elvinni egy próbaútra, ill. a motorházban amit csak lehet, alaposan átnézni. Mint ahogy egy házat sem veszünk meg a szakember véleménye nélkül. Ez bizony bukta.

Lehet az eladónál reklamálni, de valószínű nem sok eredménnyel.

4. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 20. 09:15

Nem tehetsz. A kocsit megtekintés alapján vetted meg.

Használt autó vásárláskor a teljesen laikus vevő autószerelőt visz magával, vagy legalább egy olyan személyt aki érdemben át tudja nézni a kocsit. Amit észrevesznek azt fel lehet vetni mint értékcsökkentő tényezőt, amit nem, az meg kiderül később és szívás.

3. 9370250d08 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 20. 09:13

Szia!


Menj vissza az eladóhoz, és szembesítsd a problémákkal.

Ha mást nem, esetleg tud szerelőt ajánlani, barátibb áron, vagy ilyesmi.


Milyen problémákról van szó?


Mondjuk én biztosan nem is gondolkoznék feljelentésen...

2. cc7a88f96d (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. febr. 20. 09:01

Ezért nem ajánlatos ma már bizonyos ár alatt vásárolni.Inkább kiadni többet,ezáltal megfizeted a minőséget is.

Műszaki papírt nem láttál?Miféléktől vetted?


Amúgy nem..nem tudsz feljelentést tenni.A saját naívságod áldozata lettél.

2023. febr. 20. 08:58
Vásároltam egy használt autót,amiről utólag kimerült rengeteg probléma van, amit nem láttam vásárláskor. Mit tehetek?Tehetek feljelentést,vagy ilyenkor mi a folyamata a dolgoknak?Tudom, a használt autó vásárlás zsákbamacskát,de ez azért túlzás. Arra lennék kíváncsi, hogy mit tudok tenni, hová tudok fordulni.köszönöm .

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook