Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Rosszhiszemű feljelentés esetén mit tehetek? fórum

Rosszhiszemű feljelentés esetén mit tehetek? (tudásbázis kérdés)

2011. febr. 12. 21:39
Az önkormányzathoz állattartással kapcsolatos panaszt a helyszínen kell az illetékes előadónak kivizsgálni.A bejelentés valódiságtartalma az állatok darabszámából, és a helyszínen tapasztaltak alapján behatárolható,általában szag vagy zaj panaszra irányulnak a bejelentések.Ha a szemle időpontjában a helyi vagy törvényben szabályozott állattartási előírásokat betartották akkor az ügyet lezárják, a bejelentőt és az állattartót levélben értesítik.A bejelentő ellen csak bíróságon indítható eljárás abban az esetben ha a bejelentésben leírtak semmilyen körülmények között nem valósulhattak meg.Itt Budapesten gyakran vannak olyan állattartók akik nagy mennyiségű kutyát,vagy macskát tartanak a lakásukban ,és a szemle időpontjára természetesen kitakarítják, szagtalanítják a lakásukat, ennek ellenére eljárást kell indítani az állattartóval szemben a fokozott fertőzésveszély okozása miatt.
2011. febr. 12. 14:42

Kedves Paki! :)


Ne aggódj! Lépj túl rajta és Imádkozz a feljelentőér a Drága Szívedben! :)

Maradj meg a Szeretetben, és ezzel még segíteni is tudsz a Téged rágalmazón, aki a szívében igen sebzett lehet, amiről nem Te tehetsz, rád csak ki szeretné vetíteni fájdalmát! :)

2011. febr. 12. 14:30
Feljelentettek az Önkormányzatnál állattartásom miatt.A felje­lentőlevélből kiderült,hogy olyan okokból jelentettek fel,amik nem igazak.Az állítások valótlanságát be tudom bizonyítani,va­lamint a helyszíni szemlén mindent rendben találtak,megá­llapították az állítások valótlanságát.Én feljelentést tettem a feljelentőkkel szemben,ugyanis egy korábbi kérdésemre,mely szerint:Hogyan büntethető a feljelentő,amen­nyiben jogtalanul jelent fel?-azt a választ kaptam,hogy amennyiben rosszindulatuság derül ki,megbüntethetik őket.Az ügyintézővel megbeszéltük,hogy nem akarunk ebből büntetést,csak azt szeretnénk,ha kapnának egy felszólító levelet,hogy ha legközelebb is valótlanságokat állítanak,mi várható.Erre ma azt mondták,a hivatalnak nincs joga ilyen levelet kiküldeni,mert erre csak a bíróságnak van joga.Ez tényleg így van?Tehát bárki bármilyen hülyeséget kitalálva feljelentheti az állattartót,erre az önk.-tól szinte bansádtól jönnek ellenőrizni,én köteles vaygok őket beengedni és nekem nincs jogom ahhoz,hogy kérjem, a jogtalan feljelentő ellen intézkedjenek?
2011. febr. 12. 14:29
Rosszhiszemü feljelentéssel esetén mit tehetek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook