Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Teherbe eshetek spirál mellett? fórum

Teherbe eshetek spirál mellett? (beszélgetős fórum)


2012. okt. 23. 15:08
Sziasztok tuna valaki még spirálfajtát mondani
2012. febr. 7. 21:52

Nekem mirena van fent. Előtte nagyon erős vérzésem volt, most pedig szinte semmi, szóval, nekem ez egy áldás! Az orvos is mondta, és a tájékoztatóban is az van, hogy lényegesen kevesebb lesz. (Az első pár hónapban szinte folyamatosan véreztem egy picit - de ez is volt a tájékoztatóban.) Én úgy tudom, a mechanikus spirálnál erősebb lesz, a hormonosnál kevesebb. Én éppen ezért nem akartam mechanikusat, így is sokszor meg akartam halni.

Nekem mondták, hogy ne használjak tampont. Gondolom azért, mert a spirálból kivezet egy madzag, amit te (mármint, akinek van) is érzel. Nem biztos, hogy ez az oka, mert amikor erre rákérdeztem a nővérkétől, hogy mi van, ha mégis használok tampont, azt válaszolta ingerülten és nyomatékosan, hogy "mi eleve nem szeretjük a tampont!".

25. Lencsy (válaszként erre: 24. - CsengiBoti)
2012. febr. 7. 13:51

Ilyet még sosem halottam , sőt az összes spirálos ismerősöm tampon használó . Nem is értem az összefüggést, hisz a spirál méhen belül van a tampon meg a hüvelyben .

Amit a zárójelben írtál ...hát nekem sem kell soha többé :(

2012. febr. 6. 20:29

Mostanában azt hallottam(egy fórumozó nőgyógyitól),hogy spirál mellett nem szabad tampont használni...Nektek említettek ilyesmit???

(bár én az életben nem fogok spirállal védekezni többé)

2012. febr. 6. 17:38
Kicsi a valószínűsége, de sajnos igen. :(
22. Lencsy (válaszként erre: 17. - Baby0309)
2012. febr. 6. 12:04
A legtöbb spirált használó nőnek az átlagtól erősebb a vérzése . Hogy kinek mit jelent az erősebb azt igazából az dönti el, hogy az előtt milyen erősségű volt , így nem tudom nálad mik a határok :) Ha úgy érzed , hogy valami nem oké és szokatlan akkor inkább menj vissza az orvosodhoz, mert tud a spirál galibákat okozni !
21. Baby0309 (válaszként erre: 20. - Szenasie)
2012. febr. 6. 11:52
Köszi :)))
20. szenasie (válaszként erre: 19. - Baby0309)
2012. febr. 6. 11:42
8-10napos volt a viklusom, ebből 3-5nap ilyen erős. Barnára nem emlékszem. De a tuti akkor is a doki. És csak egy ultrahang. Nyugi, nem lesz gond ;)
19. Baby0309 (válaszként erre: 18. - Szenasie)
2012. febr. 6. 11:27

Igen,én is tampon+betét vagy dupla betét,de az nagyon hamar cserére szorul...kicsit ijesztő :(

És egész mensi alatt ennyire erős vagy csak pár napig? A másik,ami aggaszt,hogy múltkor is és most is a mensit megelőzően 4-5 napig barnázok. Ejj,de nem akarok nőgyógyászhoz menni,dehát...ezt a barnázást megérdeklődtem,állítólag 1-2 hónapig "normális"...nem tudom

18. szenasie (válaszként erre: 17. - Baby0309)
2012. febr. 6. 11:06
nekem az első fél évben nagyon nagyon erős volt a vérzésem (tamponnal + betéttel átáztam egy óra alatt) aztán enyhült. én megnézettem annó magam dokival,de azt mondta ez normális. Azért érdemes elmenni. Azt fogja megnézni a spirál jó helyen van-e, ha rendben van (u.h.) akkor valószínű "szokja" a tested.
17. Baby0309 (válaszként erre: 16. - Lencsy)
2012. febr. 6. 10:50

Ne haragudjatok,hogy én is kérdezek,de mennyire normális az erős vérzés? Vagyis mennyi még a normális,amit erősnek nevezünk?

Fél éve szültem,spirál 3 hónapja van fenn,most jött meg másodjára,de a 3.naptól nagyon erős a vérzésem,ami két napja tart,viszont nem görcsölök. Az első mensinél nem volt ez.

16. Lencsy
2012. febr. 6. 10:24
Én is spirál mellett lettem terhes ! Két évig volt fent gond nélkül , majd egy januári hónapban késett 3 hetet , de nem aggódtam , mondván biztos csak valami zavar , nem lehetek terhes hisz jól működik a spirálom már két éve . A vérzés egy hét múlva sem állt el és iszonyatosan görcsöltem . Felhívtam az orvosomat, hogy ilyenkor mi van ..? Orvosom épp ügyelt , mondta keressem fel a kórházban és megnézi mi a gond . Indulás előtt még elmentem pisilni , hát ahogy töröltem ki ..érzetem, hogy valami megkarcol .. a papíron ott volt a spirálom és rengeteg alvadt vér .. Megijedtem , visszahívtam az orvosom aki közölte, hogy sejtette , hogy ez van a vérzés mögött és ne várjak ..azonnal menjek, mert ha a spirál le tudott csak úgy jönni akkor kinyílt a méhszáj ergo beindult a vetélés . Még aznap műtét útján befejezték , és csak később tudtam meg ,hogy kishíján komolyabb bajom is eshetett volna , mert kb 3 hetes magzat volt elhalva ami több mint két hét után távozott illetve távolították el ..
2012. febr. 6. 09:53
Nekem 2-szer is "sikerült"...(silverlily...)Sajnos első alkalommal 9,második alkalommal 13 hetesen elvetéltem.De amúgy kihordható a terhesség.Állítólag
2012. febr. 6. 09:44
köszönöm mindenkinek!
2012. febr. 6. 09:40

Én mennék mihamarabb.

Volt már , hogy levették a spirált és nem sérült a baba, de azt minél hamarabb meg kell tenni.

De nem ez az általános sajnos.

Nem minden hcg teszt mutat pontos eredményt, egy betekintő vizsgálat mindig értékesebb, mint egy terhesteszt

2012. febr. 6. 09:39

Az egyik barátnőm lillygold mellett lett babás,8 hetesen vették észre,kihordta szépen,persze a spirált levették.

Nagyon remélem nálam ez nem fog előfordulni,nekem is ilyen van....

11. c3f39fd03b (válaszként erre: 7. - Szenasie)
2012. febr. 6. 09:39
Én olvastam már a hoxán valakinél,hogy spirállal lett terhes,és azóta már megszületett a baba :-),szóval elvileg ki lehet hordani.Szerintem várj egy hetet (lehet,hogy stressz vagy valami más miatt késik),és ha még akkor sem jön meg,menj el a dokihoz.Gondolom akkor kiveszi a spirált,és járhatsz terhesgondozásra.:-)
10. szenasie (válaszként erre: 4. - Rozália)
2012. febr. 6. 09:39
és ilyenkor mi van?
9. c3f39fd03b (válaszként erre: 1. - Szenasie)
2012. febr. 6. 09:36
Simán!
2012. febr. 6. 09:35
Igen. A spirál nem a teherbeesést akadályozza meg, hanem a megtermékenyült sejt tapadását, beágyazódását a méhtestben.
7. szenasie (válaszként erre: 6. - Csilluskam)
2012. febr. 6. 09:35

uff.. ez szörnyen hangzik... azért ki lehet hordani "mellette"? vagy ilyenkor mi van. Szerenénk babát, szóval igazából ha jönne (és a doki is úgy látja hogy bírnám) inkább megtartanánk... de igazából fogalmam sincs mit jelent "spriál mellett" esetleg terhesnek lenni.

És ha mégis baba, miért nem mutatja a teszt? Meddig várjak a Dokira? egy hetet? Kettőt? egész ciklust?

2012. febr. 6. 09:31

Szóval, elég magas az esélye, pl a goldlily-nél mgasabb, mint a tablettáknál, hogy teherbe esel mellette.


Mikor vérzés miatt feküdtem benn terhes patológián, minden nap volt egy nő, aki spirál mellett esett teherbe, és abortuszon voltak.

Egyszerre vették le nekik a spirált és vették el a babákat.


Az ottani védőnő szerint a legmagasabb hibaszázalékú foggátló eszközök a hormonmentes spirálok, meg a különböző hormonmentes hüvelytabletták is megbizhatóbbak

2012. febr. 6. 09:28
Igen.
2012. febr. 6. 09:28
Igen. Velem is előfordult. Egy mensit várjál meg még legfeljebb.
2012. febr. 6. 09:27

Igen, a sima fémes spriálk mellett elég magas a hibaszázalék.

a hormonosok mellett szinte 0 %

2012. febr. 6. 09:27
bocsi, most látom, nem sporál, hanem spirál... és nem hormonos, hanem sima. ezt kihagytam.
2012. febr. 6. 09:26

Sziasztok!


Szeretném megkérdezni, hogy milyen tapasztalatotok vagy tanácsotok van.

Már van két gyermekem. Második szülés után 1 évvel sporált tetettem fel, mivel mondta a doki, hogy legalább 5 évet várnunk kéne egy harmadikkal. (mind2 terhességem császár volt, 1,5 éven belül és a másodikkal gondok is voltak)

Már két éve fent van a spirálom, a menstruásióm rendszeres (29-31 napos). Most (31naphoz képest) kések 4 napja. Tesztet csináltam, ami negatív lett. Enyhe émelygésem van pár hete és erősebb folyásom (mind2ő volt korábbi terhességeimnél is, most mégsem érzem, hogy "terhes lennék").

Volt már valakivel hasonló? Szerintetek mennyi idő után kéne felkeresnem a nőgyógyászomat? (korábbi terhességeimnél mindig korán mentem, mivel a terhességi teszt még az elmaradt menses előtt kimutatta a hcg hormont)... vicces, így két gyerek után, de tanácstalan vagyok.

A hozzászólásokat előre is köszönöm!


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook