Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Te visszafizettetnéd a külföldre menő fiatal orvosokkal az egyetemi tandíjat? fórum

Te visszafizettetnéd a külföldre menő fiatal orvosokkal az egyetemi tandíjat? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯
240. Kira88 (válaszként erre: 214. - Anyucika3)
2011. jún. 6. 14:41

Nem az orvosoknak szól minden a pénzről,hanem a világ,amiben élünk.

Persze,kell a hivatástudat,de ébresztő,kapitalizmus van,pénzért dolgozik mindenki!

239. 0525bacddd (válaszként erre: 234. - Martin3)
2011. jún. 6. 14:41
Hát ez az,miből,hol van az ígért Unios szint...de ígérgetni mindent lehet,akkor nem csodálom,ha kimennek külföldre,a tandíjukba pedig nekik maguknak is fizetniük kell,nem ingyen van teljesen...felvetésedre,hogy mindenkinek többet kellene keresnie,egyetértek,de itt most az orvosokról van szó,róluk szól a fórum,nem?:)
238. martin3 (válaszként erre: 235. - E417245f24)
2011. jún. 6. 14:37
ez esetben? a hírek tele vannak nap mint nap az orvosi hanyagságból elkövetett halálesetekkel, érdekes módon még egy orvosról sem hallottunk, aki felelős lenne és börtönben csücsülne...
237. martin3 (válaszként erre: 236. - Martin3)
2011. jún. 6. 14:36
bocs, szórakozik a gépem: szóval ennyi erővel az orvosnak kellene a legtöbbet keresnie, hiszen az egészségünk a legfontosabb, de az is fontos, hogy az az ügyintéző, ai több milliós milliárdos beruházás felett fönt, ne legyen korrupt és ő is csak nettó 130-at keres...vagy a tanár normálisan tanítsa meg a gyermekünket az alapokra...vagy nevelje a szépre és a jóra....vagy sorolhatnám, sajnos az élet nem ilyen, legtöbbször a piac diktál...
236. martin3 (válaszként erre: 232. - Kira88)
2011. jún. 6. 14:34

főleg, ha normálisan végezné...

de szerintem így nem lehet összehasonlítani a kereseteket, persze ennyi er

235. e417245f24 (válaszként erre: 233. - Martin3)
2011. jún. 6. 14:33
Ez esetben igaz,tényleg hanyag volt a doki!
234. martin3 (válaszként erre: 230. - 0525bacddd)
2011. jún. 6. 14:32
MIBŐL???
233. martin3 (válaszként erre: 224. - E417245f24)
2011. jún. 6. 14:27
nemcsak szánt szándékkal lehet valakit eltenni láb alól...elég egy nem megfelelő,körültekintő vizsgálat...nap mint nap hallani erről a hírekben, mandulagyulladása van és meghal...vagy bordatörése van és végstádiumban lévő rákosnak diagnosztizálják, vagy pl a kislányomat megcsípte egy rovar most pénteken(de nem láttam, mert a szobában történt, és nem láttam bent rovart), feldagadt az egész szája(10hónapos) nyelve, adtam neki cálcimusot, fenistil cseppet, de nem nagyon reagált rá...elvittem orvoshoz,nehogy valami allergia legyen(akkor még nem tudtuk mi van). A doki benézett a szájába, de nem látott semmit...egész nap, hol bedagadt a szája, hol kissé leapadt, de nem múlt el a búb, itthon ebédelt, aludt délután, uzsonázott közben ivott sokat, majd délután 5kor vettem észre, hogy van valami a szájában...odanyúltam és egy rovar volt, nagy fullánkkal, ami valahogy beleállhatott a szájába, ahogy kiszedtem 20perc múlva lement teljesen a dagadás a szájáról(addig úgy nézett ki, mint amikor megcsípi a méh a szádat, talán láttál már olyat, elég rémísztő). Bele sem merek gondolni, mi van, ha a torkán akad meg, és látta orvos mégsem vette észre! szerinted vígasztalna, hogy erre az esetre annyi az esély(szobában a rovar épp a 10hós szájába repül, és egész nap többszöri ivás, evés ellenére nem jön ki, vagy nem megy le...)mint a lottó ötösre? mégis mondhatnám azt, hogy nem volt körültekintő az orvos...
232. Kira88 (válaszként erre: 225. - Anyucika3)
2011. jún. 6. 14:27

Nem mint ember ér többet,hanem a tudása és munkája ér többet,mint például egy asztalosé.

Ez nem vélemény,ez tény.

231. Pen80 (válaszként erre: 228. - Martin3)
2011. jún. 6. 14:22

Az én nőgyógyászomnál kint van az ártábla, hivatalos magánorvos, a 6 hetes kontrollon kérdeztem, akkor mennyivel tartozunk, mondta, hogy ja, azt hitte már fizettünk, elfelejtette, hogy nem. :))

Úgyhogy tuti nem a pénzre koncentrált ő sem.

2011. jún. 6. 14:21
Nem,inkább meg kellene valósítani az egykor vállalt Unios szintű fizetést,hogy legyenek orvosaink hazánkban.
229. timycat (válaszként erre: 225. - Anyucika3)
2011. jún. 6. 14:19
Én nem azt mondtam, hogy többet érünk -én is begyűjtöttem 3 diplomát, dr-it, ha már arcoskodunk- de nem mind pénzéhes kuruzsló, sőt a többségük nem.
228. martin3 (válaszként erre: 219. - Anyucika3)
2011. jún. 6. 14:19
mondjuk nekünk a gyerek sebészünk egy igzán jó fej pasi, türelmes, kedves a gyerekekkel, mindent részletesen elmond a szülőknek(mikor mi fog történni a gyerekkel stb) és a műtét után adtunk pénzt, de annyit amit mi gondoltunk és valóban "hálából" adtuk, amiért példaértékűen foglalkozott a gyerekünkkel, pedig nem "ismerősök" voltunk, telejesen idegen volt számunkra.
227. e417245f24 (válaszként erre: 226. - Anyucika3)
2011. jún. 6. 14:18
Többször???!!!!Bizonyítható?Miért nem pereltetek akkor,pláne,ha-mint írod-több jogász,meg ilyesmi van a családban?!
226. anyucika3 (válaszként erre: 224. - E417245f24)
2011. jún. 6. 14:15
Így értsd,szó szerint!Orvosi hiba,nem azért,mert nem volt mit tenni,felelőtlenség következménye!
225. anyucika3 (válaszként erre: 220. - Timycat)
2011. jún. 6. 14:14
Hát,pedig sajnos ez a nagy általánosság.Tisztelet annak,aki nem tartozik bele.De én nem gondolom,hogy többet érnek mint ember,mint bárki más.Az én családomban is van orvos,és nagyrészt értelmiségi majdnem mindenki ha dicsekedni akarok,sőt,a férjem és a családja is mind többdiplomás emberek,dr-ok is,nem mind orvos,jogászok is,van orvos jogász is köztük.De ettől még nem tartom többre őket más embereknél.Szerintem ez nagy baj,ha valaki úgy gondolja Ő több mint más ember,többet ér.
224. e417245f24 (válaszként erre: 219. - Anyucika3)
2011. jún. 6. 14:11
A másik,hogy durva vád ám,hogy több hozzátartozódat eltették láb alól.Egyszerűen véges az orvosi eszköztár és előfordul,hogy tényleg nincs már mit tenni!
223. Pen80 (válaszként erre: 220. - Timycat)
2011. jún. 6. 14:09
Egyetértek, azért nem mondanám, hogy a többség ilyen. Én pl szerencsére csak hírből ismerem ezt a fajtát, szinte csak normálissal találkoztam.
222. e417245f24 (válaszként erre: 219. - Anyucika3)
2011. jún. 6. 14:06
Szerencsére én másmilyen kórházban dolgozom....
221. Pen80 (válaszként erre: 219. - Anyucika3)
2011. jún. 6. 14:05
Én azért láttam. Nálunk vannak jópáran. Szerencsére.
220. timycat (válaszként erre: 214. - Anyucika3)
2011. jún. 6. 14:05

Azért ne általánosítsunk! Tény vannak ilyenek, sajnos a szakma szégyenei; mind erkölcsben, mind pedig tudásban (!!!) is.


én orvos-családból származom, családtagjaim megbecsült, jóhírű orvosok, akik soha! nem fogadnak el pénzt. Folyamatosan képezik magukat, egyetemen tanítanak, előadásokat tartanak - akár több nyelven. Ők ebből élnek, nem a betegekből!


Pl míg vizitdíj volt -nagypapám háziorvosnak vonult vissza- saját zsebből rakta be a szegény betegek helyett azt a 300 Ft-ot. Nagypapám kisvárosban persze kap kisebb ajándékokat -egy doboz eper, csomag kávé- de nem ezért csinálja, megbecsülésként kapja, hogy 75 évesen napi 10 órában rohangál a betegekhez, kísérgeti őket kórházba, intézi az ügyeiket stb


Szóval még egyszer ne általánosítsunk!!!

219. anyucika3 (válaszként erre: 216. - 36a26f5226)
2011. jún. 6. 14:03

Hát talán a nőgyógyászok a leggusztustalanabbak.

De máshol is tapasztaltam sok rosszat,nem egy hozzátartozóm tették el láb alól.

És persze,a felelősséget sosem vállalják,eltussolnak mindent amit lehet.Soknak lenne börtönbe a helye.

Persze tisztelet a kevés kivételnek,mert állítólag van ilyen.

Csak ez nekem olyan mint Calambo felesége,hallani hallottam róla,de még sosem láttam.

2011. jún. 6. 14:02
Vissza hat!
217. timycat (válaszként erre: 213. - 00a194caf9)
2011. jún. 6. 14:00

Pontosan. A megszorítás csak nálunk van.


Én belekeveredtem tavaly gy "illusztris" társaságba, nem szándékosan csak mit ad Isten a fejesek is épp akkor voltak ott ahol mi, így minket nem különböztettek meg, ugyanazt az ellátást kaptuk, mint ők. Kemény 15ezer Ft-ért 4 napon keresztül a kerítés is kolbászból volt, kocsi karavánt kaptunk sofőrrel, luxus szállást, ingyen programok stb; már az első napi egy főre jutó vacsira is kevés lett volna a 15ezer akkora bőség volt.

Mikor megkérdeztem ismerősömet, hogy most hogy is van ez, azt mondta:

Jah hát ez mind állami pénzből van, abból meg semmi sem drága!

Ilyen mentalitással irányítják az országot.

216. 36a26f5226 (válaszként erre: 214. - Anyucika3)
2011. jún. 6. 13:58

Ez így van, nálunk is nem egy olyan orvos van, aki szóba sem áll boríték nélkül, hanem kérdésre mutatja, hogy lent, a rendelőben, mert a kórház alatt a földszinten vannak a rendelők, és magánrendelők, hogy majd ott válaszol...

Vagyis, ha még a kérdésért is fizessek, vagy nincs válasz...


Undorító módon bánnak egyes orvosok pénz nélkül a beteggel...

Volt olyan nőgyógyász is, aki ismerte a sorsom, mégis, műtét után varratszedésnél a plafonra nézve mondta el az otthoni teendőket, semmibe véve, mert nem tudtam neki adni borítékot...


Na meg a sebészekről nem is beszélve...

215. Pen80 (válaszként erre: 213. - 00a194caf9)
2011. jún. 6. 13:54
Igen, sajnos rohamosan haladunk a dél-amerikai típusú társadalom felé.
214. anyucika3 (válaszként erre: 194. - Kira88)
2011. jún. 6. 13:54

Hát én ezt nem így látom.Semmivel nem tartom többre őket,mint más tisztességes embert.Sőt!Az orvosi pálya hivatás elvileg.De az itteni orvosoknak csak pénzről szól,hogy minél többet össze tudjanak harácsolni,undorító gusztustalan módon használják ki az emberek kétségbe esését,amikor betegek,vagy az életük van veszélyben.És a legtöbbet az sem érdekli,ha a csóró nagymama,vagy kisgyerek szájából veszi ki a falatot,csak az ő zsebe duzzadjon minél nagyobbra.

És a modoruk,hát soké rosszabb mint egy kocsisé.

Ebben az országban keveseknek megy jól akik tisztességesen dolgoznak.Miért pont őket kellene jobban megfizetni?Nem adóznak a hálapénzük után sem,ami a sokszorosa a fizetésüknek.Egyetlen orvost sem ismerek,pedig van sok,akik rossz körülmények között élnének,szegények lennének.

213. 00a194caf9 (válaszként erre: 197. - Martin3)
2011. jún. 6. 13:50

Értem én. Amiért engem ez külön felháborít, az az, hogy tudom, hogy van miből... Ugyanis látom...

Amíg egyes helyeken idén már a 3. jutalmat osztogatják ki, addig van miből. És ez nem 40-50 ezer forint, hanem az emberek fizetésének 1x-3x-a. Arról már ne beszéljünk, hogy hány emberről van szó, és hogy ezeknek eleve mennyi a fizetésük. :) Maradjunk annyiban, hogy nem 100-200 ezer, annál több, nem kicsivel.


És persze, ha megkérdeznétek, hogy ezek az emberek mit csinálnak... Lehet találgatni, mi lenne a válaszom. A megszorítjuk a nadrágot, mert nincs miből, hidd el, csak a pór népre vonatkozik. De erről nem szeretnék többet beszélni...

212. Pen80 (válaszként erre: 210. - F303be5590)
2011. jún. 6. 13:43

Jaj, milyen vagy! Szegény orvosok!

:)

2011. jún. 6. 13:43

másrészt pedig senkit sem készszerítettek rá, hogy orvosi egyetemre menjen (ugye)

nem volt titok évtizedek óta, hogy milyen a helyzet ezen a pályán

❮❮ ... 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook