Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Te visszafizettetnéd a külföldre menő fiatal orvosokkal az egyetemi tandíjat? fórum

Te visszafizettetnéd a külföldre menő fiatal orvosokkal az egyetemi tandíjat? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
330. anyucika3 (válaszként erre: 328. - E417245f24)
2011. jún. 7. 12:45

Hát igen.Miért nem róluk van inkább szó?Ők sokkal többet tesznek a betegekért,többet dolgoznak mint az orvosok.És Ők tényleg szinte a semmiért.

Talán a szülésznők vannak egyre inkább jobb helyzetben anyagilag,de ahhoz meg pofabőr kell,etikátlan,akárcsak az orvosok.

329. 02dd40895d (válaszként erre: 328. - E417245f24)
2011. jún. 7. 12:34

Az egészségügyben dolgozók bérrendezése már régóta időszerű téma. Nem szeretnék politizálni, de talán utoljára Medgyessy Péter idején - a közalkalmazottak 50%-os béremelése révén - kaptak béremelést. Központilag azóta se (legfeljebb a közalkalmazotti bértábla minimális toldozgatása révén) miközben a minimálbér lassan eléri a kezdő orvosok bérszínvonalát!!!

Ez gyalázatos! Nem?

328. e417245f24 (válaszként erre: 326. - 02dd40895d)
2011. jún. 7. 12:11
Engem az is irritál,hogy mindenki az orvosokat sajnálja,pedig a középkáderek,a sokszor saját pénzen magukat továbbképző ápolónők is rengeteget güriznek,éjszakáznak és nincsenek megfizetve.
327. reload (válaszként erre: 326. - 02dd40895d)
2011. jún. 7. 12:04
Na, kb ezt akartam írni én is :))
2011. jún. 7. 12:02

Bár engem is kissé irritál az, hogy sokan eleve úgy indulnak neki az orvosi egyetemnek, hogy egyetlen percig se szeretnének itthon dolgozni, mégse tudom azt mondani, hogy elítélem őket.

Az a tény, hogy Magyarországon ilyen alacsony a kezdő orvosok megbecsülése - miközben az elvárások óriásiak - mindenképpen gondolkodásra késztet.

Nem tartható tovább az a helyzet, hogy egy végzett orvos - 18-20 év tanulás után - annyit vigyen haza, mint egy 8 általánossal se rendelkező betanított munkás, kukás, vagy éppen biztonsági őr!!!

Rendesen meg kellene fizetni őket és nem sóherkodni, miután az állam már belefektetett a képzésükbe 14-18 millió forintot!

Miért jó az, ha ezt, vagy kamatait egy fejlett EU-s állam fölözi le lazán, csupán azzal, hogy az itteni bér többszörösét kínálja nekik!?!

325. e417245f24 (válaszként erre: 292. - Timycat)
2011. jún. 7. 10:30
Mi?!!!!!!!-nálunk vizsgázni kellett külön a megyei véradóban ebből,külön tanfolyam után,és a mai napig a nővér csinálja-bár ez nem szabályos!-az orvos max.felettünk áll a meghatározás idején.Megáll az eszem,hogy ilyen is van...
2011. jún. 7. 10:27

úgyhogy most kénytelen vagyok elutazni egy másik városba

időm van, mert munkanélküli vagyok

2011. jún. 7. 10:25
innét is köszi
2011. jún. 7. 10:25
engem éppen most dobott ki a háziorvos (a lentebb ismertetett módon)
2011. jún. 7. 10:25
a praktizáló orvosoktól elvárnám (azért gondolom joggal) hogy ne zsebredugott kézzel és rágógumizva fogadják a hozzájuk fordulókat
320. syria (válaszként erre: 1. - Zizabella)
2011. jún. 7. 10:23

Talán meg kéne fizetni rendesen a pályakezdő orvosokat, akkor nem mennének el.

És az nem baj, hogy diplomás munkanélkülieket fognak közmunkára? Az ő taníttatásuk is sokba került, most meg utcát söpretnek velük!

319. anyucika3 (válaszként erre: 317. - Vikica76)
2011. jún. 7. 10:12
Ha fizetést sem kapnának,akkor is jól élnének.Teljesen felesleges a műbalhé ezért,hiszen csak fillérek ahhoz képest amennyit markolnak havonta.Még jobban megbecsülni?Szerintem nem soknak van rá szüksége,hogy még más is fényezze a nagy egóját.Némelyik Istennek képzeli magát anélkül is.
318. anyucika3 (válaszként erre: 309. - Timycat)
2011. jún. 7. 10:09
Pedig még keveset is írtam szerintem.Náluk nagyobb adócsaló polgárok nincsenek.És akkor jön még az,hogy soknak börtönbe lenne a helye a felelőtlenségei,mulasztásai miatt,amik emberéletekbe kerültek.
2011. jún. 7. 09:51

Én nem szeretnék érdemben vitázni ebben a témában... De, amikor a nőgyógyásznál kifizetek kereken 10.000- ft-ot egy rákszűrésre, nem kapok számlát, semmit. Megy tisztán zsebbe. Menő orvos, rengeteg beteggel...

Vagy, elmegyek bőrgyógyászhoz, 8-10-v. akár 15.000 - is ott kell hagynom, mert nekem is és a kislányomnak is van bőrproblémája... Számla természetesen itt sincs... Bár az tény, hogy a két felhozott példából egyik orvos sem fiatal... És persze még lehetne folytatni a sort... Van egy állandó betegségem, állandó orvosi felügyelet és kontroll kell... Számla? Ugyan már... És ezek csak magánrendelések, mi van a kórházban??? Persze, hogy a fizetésük nagyon kevés, ezzel egyet értek, és jobban meg kellene becsülni az orvosainkat, de azért nem kell éhezniük, nem a fizetésükből élnek... Keresnek Ők több százezret havonta...

2011. jún. 7. 09:43

Dokikám megcsinál naponta 2-3 műtétet, ezért bezsebel adómentesen 150-200 ezret, szorozzatok, mennyi az egy hónapban.Az adóbevallásukban meg akkora összeget vallottak be, hogy éves szinten 300 ezerre jött ki a plusz jövedelmük! A magánrendelését a kórház

helyiségében végzi, használva a kórház gépeit eszközeit, anyagait természetesen ingyen.

Látogatási időben nyitva az iroda ajtaja, bent ül, köpenyén a hatalmas zseb nagyra tárva, oda lehet berakosgatni a hálálkodó adományokat.A fogadott szülész ugye hány esetben nem volt ott a szülésnél, mert -mondván- nem ért rá. Te pedig szóban szerződtél vele és fizettél is! A legszomorúbb az, amikor nyíltan egymás

alá-fölé licitálnak a beteg előtt, melyikük mennyiért műtené meg.Szóval-hazai viszonylatban- pofátlanul hatalmas pénzeket keresnek adómentesen.A betegápolók, nővérek meg alamizsnáért robotolnak, ők a nap hősei!Nos, szerintem is fizessék vissza a 15-25 milliót amit a mi adó forintjainkból költöttek a képzésükre, és utána mehetnek!De ugyan ez vonatkozzon a közgazdászokra, informatikusokra stb...

315. Pen80 (válaszként erre: 314. - G_eszter)
2011. jún. 7. 09:41

Te hol élsz? Pár 10ezer Ft mondjuk elég motiváló. Ha neked nem, akkor nézz körül.

Nekem jöhet, engem motivál, pedig nem keresek rosszul.

Tipikus, semmi nem elég, ugye?

314. g_eszter (válaszként erre: 312. - Zkelah)
2011. jún. 7. 08:40

Így van, nagyon jól leírtad. Csak ezt sokan nem akarják látni. A fenyegetőzés semmit sem ér.


Hány orvos végezhet évente? Nem hiszem, hogy olyan sok. Ha mindenki visszafizetne, tegyük fel 10 milliót, akkor az itteni eü dolgozók fizetése mennyivel emelkedne, ha emelkedne egyáltalán? Pár 10 ezerrel. Húúú, ez tényleg motiváló lenne.

313. timycat (válaszként erre: 312. - Zkelah)
2011. jún. 7. 00:13
Pontosan!
312. Zkelah
2011. jún. 6. 23:52

Én nem fizettetném vissza. A legtöbb egyszerűen odamegy nagy lelkesedéssel, aztán szembesülnek vele, hogy nem tudják normális körülmények között végezni a munkájukat, megélni sem tudnak, csak széthajtják őket a kevés pénzért, akkor mi a jó eget csináljon? Lehet úgy nézni, hogy a szegény magyar állam mennyit adott neki azzal, hogy kiképezte, de ha utána meg semmit nem ad neki, még az jobban megérné némelyiknek, ha titkárnőnek menne, mert ott még ügyelni sem kell, meg felelőssége sincs annyi, a fizetés meg még lehet jobb is egy nagy cégnél, akkor nem kell csodálkozni. Nem röghöz kellene kötni őket, hanem elérni, hogy megérje maradni. Meg ennyi erővel akkor az összes képzést vissza lehetne fizettetni mindenkivel, aki végül kiment külföldre, vagy simán nem is abban a szakmában helyezkedett el.


Amúgy a problémánkat az sem oldaná meg, mert akkor is elmegy, és abból a fizetésből még vissza is tudja fizetni a tandíjat, ami itthon úgyse annak a fejlesztésére menne, amivel a baj van, mert egyrészt csepp lenne a tengerben, másrészt, úgy is lecsípnének belőle itt is ott is, és nem maradna semmi belőle.


Valaki írta itt, hogy biztos mikor elkezdte az egyetemet, akkor is látta, hogy mi a helyzet nem hihette, hogy változni fog. Elnézést, nem orvosira jártam, de mikor 19 éves koromban elkezdtem az én egyetememet, FINGOM SEM VOLT arról, hogy BELÜLRŐL milyen is a helyzet, hogy működik ez az egész szakma meg ilyenek. Melyik 18-19 évesnek van, akármelyik szakról is van szó? Elképzeli, gondolja, hallott róla valamit. De benne lenni teljesen más. Az egy dolog, hogy bemégy egy hétre a kórházba megállapítod, hogy parasztok és nincs budipapír, de azért benne dolgozni és látni, hogy mi minden egyéb nincs még, meg hogy kell végezni a munkáját, mennyit ér az energia meg az idő, amit beleölt az egészen más és azzal nem fogsz szembesülni, míg oda nem jutsz.

311. Kira88 (válaszként erre: 295. - Anyucika3)
2011. jún. 6. 23:41

"Menjen külföldre mind Isten hírével,csak vissza ne jöhessen soha!"


Atyaúristen.Szerintem már magunk mögött hagytuk a kommunizmust,de látom,hogy sokak fejében még mindig él...

310. zizabella (válaszként erre: 307. - Timycat)
2011. jún. 6. 23:37

Senkit nem ítéltem el csak tényeket írtam le.

Van aki jól érzi magát kint, van aki nem.

309. timycat (válaszként erre: 306. - Anyucika3)
2011. jún. 6. 23:32
nem tudom te milyen orvosokat "ismersz"? 22milla évente? A többség nem dőzsöl...
308. a14deb9047 (válaszként erre: 292. - Timycat)
2011. jún. 6. 23:30
Néhány évvel ezelőtt került át Magyarországra a lányával egy orvosnő, ő ott már kandidátusi rendfokozattal bírt. Itt még rá kellett volna dolgoznia 4-5 évet, hogy megadják a főorvosi címet. Azt válaszolta, hogy köszöni, de nem gyűjt orvosi rangokat, ő tudományos munkát végez.
307. timycat (válaszként erre: 305. - Zizabella)
2011. jún. 6. 23:28

Évfolyam 3. volt Szegeden, a kórházban szeretik, csak meló után megy haza egyedül, hétvégén megint egyedül van.


Ötödévben olyan kutatómunkában volt jelen, hogy azonnal hívták Svédországba, Dániába. De ő nem akart elmenni. Aztán gondolta meg magát, miután látta, hogy itthon sem anyagilag, sem szakmailag nem fog fejlődni


Tök jó hogy így ítélsz meg embereket ismeretlenül!

306. anyucika3 (válaszként erre: 302. - Martin3)
2011. jún. 6. 23:28
2 milla????Nem 22 akartál írni évesen?
305. zizabella (válaszként erre: 301. - Timycat)
2011. jún. 6. 23:21

Érdekes van aki nagyon jól érzi magát jó fizetéssel és esze ágában sincs hazajönni.

Mert nagyon jó szakember és ezt ott is látják és elismerik, függetlenül attól hogy idegen.

Bizony nagyobb követelmények vannak ott és aki nem tud helyt állni, hamar visszajön.

304. martin3 (válaszként erre: 301. - Timycat)
2011. jún. 6. 23:18
csak idő kérdése, hogy mikor lesznek ott barátai, akár családja is...akik eddig kimentek csak kis %-ban tértek haza, max nyugdíjra, hogy innen és onnan is kapják a nyugdíjat...na újabb kiskapuk egyike...
303. martin3 (válaszként erre: 299. - Timycat)
2011. jún. 6. 23:16

szerencsés vagy...de én is tudok szerencsére sok jó orvost(tisztességest is..)

naná, minden szakmában van selejt...

302. martin3 (válaszként erre: 295. - Anyucika3)
2011. jún. 6. 23:14
nem épp ezt mondom én is...nem az orvos tartja el a nettó 80-ból, mert ő csak abból adózik az egyéb havi 2milla után meg semmit...éppen mi tartjuk el, akik bérből és fizetésből élnek...mert tőlünk aztán az utolsó fillért is levonják...
301. timycat (válaszként erre: 297. - Zizabella)
2011. jún. 6. 23:12

Persze valahol el kell kezdeni. Csak ennek az éremnek is 2 oldala van. Nem nyugati fizetéseket várnak, annál kevesebbel is beérnék.


Gondolj bele elmennek egy idegen országba, nincs ott a család, nincsenek ott a barátaik és persze megbecsülik őket szakmailag, de emberileg nem fogadja be őket az "idegen" társadalom. Annyira nem érzik jól magukat kint, mint magánember. Barátnőmben Skype-on tartom a lelket, hogy maradjon, csinálja végig. Aztán rábírom egy hónap maradásra, aztán még egyre és még egyre, de abszolút nem érzi jól magát kint; egyedül van.

❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook