Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Te visszafizettetnéd a külföldre menő fiatal orvosokkal az egyetemi tandíjat? fórum

Te visszafizettetnéd a külföldre menő fiatal orvosokkal az egyetemi tandíjat? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯
300. anyucika3 (válaszként erre: 297. - Zizabella)
2011. jún. 6. 23:11
Igen,ezek aztán az orvosok!Tényleg azért lettek azok,mert a hivatás tudat,az orvosi eskü miatt vannak elkötelezve!Gratula nekik!Egyért sem kár!Csak ne jöhetne vissza egy sem,és akkor megnézném,hogy mennének e ennyien!
299. timycat (válaszként erre: 290. - Martin3)
2011. jún. 6. 23:07

ezt arra írtam, aki eleve úgy áll az orvosokhoz, hogy adócsaló, pénzéhes, félhülyék... és általánosítanak, meg minek megy az ilyen orvosira stb... arra írtam, hogy ilyen hozzáállással ne várjon elsőosztályú orvoslást.

Pláne az általánosításoktól tudok kiborulni. Persze vannak, mint minden szakmában szakma-szégyenei.

Nekem, a családnak, ismerősöknek eddig nem volt az orvosokkal negatív tapasztalatunk; pedig végig jártunk már jónéhány klinikát, kórházat csomó-csomó nyavalyával.

2011. jún. 6. 23:06
Jajj,vannak ám itt eltájoltak...Jesszus.Na,mentem,agyrém nem hoz lázba...:DDD
297. zizabella (válaszként erre: 289. - Timycat)
2011. jún. 6. 23:05

Sajnos ott tartunk, hogy az egyetem elvégzése után már a rezidensek is elmennek és egyre többen el fognak menni.

Annyi pénzt soha nem fognak itt kapni és a körülmények sem olyanok lesznek mint nyugatabbra, mert mindenben le vagyunk maradva legalább 20 évvel, ezt az orvosok is tudják.

És ha nevetve visszafizetik a taníttatási költségüket, akkor abból lehet hogy jut az itteni orvosok fizetésének, körülményeinek fejlesztésre...sok kicsi milliócska sokra megy.

Valahol el kell kezdeni.

296. 5e1b581a2e (válaszként erre: 293. - Martin3)
2011. jún. 6. 23:05

Igen...A pesti közterület-fenntartó szerint is az utcaseprőkkel kell kezdeni...Ez nevetséges...

Minek ennyit tanulni?Minek a felelősség?Elég elmenni ugyanannyiért sepregetni.Vagy nem értem...

2013-ra ha nem lesz változás,nem én jóslom,össze fog omlani az eü. M.o-n...

295. anyucika3 (válaszként erre: 288. - Martin3)
2011. jún. 6. 23:02

Ésss??Ugye nem azt akarod mondani,hogy az orvosok tartják el őket a havi nettó 80-ból?!

Viszont mi őket roppant jól eltartjuk adócsalóként,taníttatjuk,ha úgy nézzük az országot pont úgy meglopják mint "az A fajta"csak másképpen,mégis mit akarna itt még?!Menjen külföldre mind Isten hírével,csak vissza ne jöhessen soha!Ez most olyan,mint "azok" vándorlása Strasbourgba anno,qrva nagy volt a támogatás,és érdekes,mind itt kötött ki nem sokára.Na,akkor kellett volna szerződést kötnünk,ahogy most is,ahogy amelyik átlépi a határt,az többet ide a lábát be ne tehesse még látogatóba sem!

294. 5e1b581a2e (válaszként erre: 277. - Zizabella)
2011. jún. 6. 23:02
És biztos,hogy ostorral kell kezelni?Hát...Érdekes gondolatokat olvastam itt...:O
293. martin3 (válaszként erre: 289. - Timycat)
2011. jún. 6. 23:00
ezzel szerintem sokan egyetértünk, hogy meg kellene becsülnünk őket, és emeljük a fizetésüket, de jelenleg nincs miből!!! ezt jó lenne nekik is megérteni...várjanak ők is, ahogy sok szakma vár szépen a sorára...
292. timycat (válaszként erre: 287. - G_eszter)
2011. jún. 6. 22:58
de általában rossz a csere; egy másik barátnőmtől -ő itthon küzd az egészségügyben- mikor 3ad éves volt a Romániában végzett főorvos, pironkodva kérdezte, hogy hogy is határozzuk meg a vércsoportot? És ezt a kérdést nem azért tette fel, mert vizsgáztatni szerette volna...
291. martin3 (válaszként erre: 272. - G_eszter)
2011. jún. 6. 22:57

nemcsak a hálapénzből nem adózik az orvos, hanem a magánrendeléséből sem!!!!! és az órabére kb 50-60ezer forint...vagy több...hol van ez egyensúlyban bármelyik szakma magán óradíjával? sehol...

na mindjárt kapom a választ, hogy de nincs is ekkora felelőssége senkinek...ez lehet, csak az a szomorú, hogy hiába fizetsz pl a nőgyógyásznak 10ezret a magánrendelésén ha utána kiderül hogy beteg a baba, mondjuk ne vegyük a legnagyobb bajokat "csak" hiányzik 3 ujja...akkor mi van? mondhatod, hát pereljem be...ok, attól lesz a gyerekemnek ujja? nem...de ha az ács, asztalos elszúr valamit le tudom rajta verni és max megcsináltatom még egyszer...de az életet nem lehet újra kezdeni, hogy ja bocs tévedtem, elszúrtam...

290. martin3 (válaszként erre: 259. - Timycat)
2011. jún. 6. 22:51
úgy gondolom azok igenis megérdemlik az első osztályú ellátást, akik rendesen élnek és dolgoznak...vagyunk így egypáran...
289. timycat (válaszként erre: 265. - Zizabella)
2011. jún. 6. 22:51

Nem értelmeztem félre a témát! A fiatal orvos nem feltétlen azt jelenti, hogy rögtön egyetem után lepattan. Többség nem így megy egyetemre, azt hiszi hogy majd meglesz valahogy itthon, aztán megunja -jogosan- és elmegy oda ahol megbecsülik, megfizetik. Egy 35 éves orvos is fiatal, pláne ha azt nézzük, hogy orvos hiány miatt magyar honban nyugdíjkörüliek is műtenek. Na erről ennyit, tudok értelmezni.


De ha már itt tartunk a kérdés nem az hogy külföldön tanuljanak, hanem hogy visszafizessék-e azt az uszkve 10millát, amibe kerül a képzésük -állítólag-.

Erre én azt mondtam, hogy ez nem fogja őket itthon tartani, mivel 1-2 év alatt nevetve ki fogják fizetni a számlát. Tehát én nem az ellen vagyok, hogy visszafizessék a pénzt, hanem inkább a fizukat és a körülményeket kéne inkább fejleszteni, emelni, megbecsülni őket ha már akkora befektetés egy orvos kitaníttatása.

Te értelmezed félre a mondandómat- már ne haragudj!

288. martin3 (válaszként erre: 259. - Timycat)
2011. jún. 6. 22:50
na látod ez a lényeg...a rendes, dolgozni akaró és tudó rétegnek azért nincs normális ellátása, mert azok is épp olyan ellátásban akarnak részesülni, akik kilopják még a mentőt is...ha ez nem így lenne, lenne pénz az orvosok fizetésére is. De amíg ez így van, addig semmire nem lesz pénz! amíg 30% dolgozik 70% meg nézi és csak segélyen él, addig itt nem fog változni semmi.
287. g_eszter (válaszként erre: 286. - Anyucika3)
2011. jún. 6. 22:48
Ezt én így nem jelenteném ki.
286. anyucika3 (válaszként erre: 284. - G_eszter)
2011. jún. 6. 22:47
De ez mindig roppant rossz csere!
285. martin3 (válaszként erre: 249. - Kira88)
2011. jún. 6. 22:46
na így van, egy hibás döntés az életbe kerül...hány ember is halt meg már az orvosok hibás döntései miatt? rengeteg. szerintem nincs olyan család, ahol ne tudnának 1-2 ilyen esetet..és még sincs felelős. Pl férjem nagymamájának esete: kiesett a székből, eltört a térde, mondták semmi gond, ezt már nem gipszelik, csak összecsavarozzák, mivel ez este történt(két órás éjszakába nyúló várakozás után) a férjem mondta, hogy majd reggel jön korán és behozza a holmiját, most próbáljon pihenni. Férjem reggel megy a kórterembe, ahol hagyta előző éjjel, de nem találta ott a nagymamáját, gondolta kiment valahova stb. erre a takarító meglátja, és kérdi kire vár. Mondja a férjem, hogy a nénire, akit tegnap hoztak ide erre az ágyra, ma csavaroznák a térdét...erre a takarító: az a hölgy meghalt....Férjem majdnem elájult, hogy most mi van??? Ugyanis kiderült, hogy éjjel a nagymama rosszul lett, de nem tudták hogy mi van, mire kiderítették, hogy belső vérzése is keletkezett az eséstől, de mire erre rájöttek 10perc alatt a belgyógyászaton meghalt. És senki nem fogta a kezét!!!! És miért nem? Pedig férjem megadta a számát, hogy be van kapcsolva, ha bármi van hívják...csupán azért nem, mert az egyik osztály azt hitte, hogy a másik osztály értesíti a hozzátartozót, miközben végül egyik osztály sem értesített senkit, hogy rosszul van a beteg. De még a halála után sem szólt neki senki! a takarítótól kell megtudni??? hát hol élünk? és pl ez micsoda műhiba? nem veszik észre hogy belső vérzése is van? férjem jogász, mindjárt ment is az igazgatóhoz, hogy ezt most azonnal vizsgálják ki, ki is vizsgálták, miben közölték nem egyértelmű, hogy most szerezte a belső vérzést, lehetett valami öregségi vashiány is, és már lehet régóta szivárgott a hasfalon a vér, csak éppen most lett kritikus az állapota....na az orvos azt mond amit akar, ki ért hozzá??? és a gyászban kinek van energiája, hogy ezt a választ még tovább kutassa igaz-e valójában? mert lehetséges, és mi van, ha simán eltussolták az ügyet? mindenki tudja 90% az esély, hogy utóbbi történt...
284. g_eszter (válaszként erre: 281. - Anyucika3)
2011. jún. 6. 22:44

Nem kell hasraesni. Nem ezt mondtam. Csak azt, hogy gondoljatok arra is, hogy nem csak veszít Magyarország a taníttatással, hanem nyer is, mivel mennek el, de jönnek is.

Ez az EU.

283. zizabella (válaszként erre: 279. - G_eszter)
2011. jún. 6. 22:44
Aztán jó lesz időben megtanulni jelelni hogy megértsék mi a bajunk.
282. zizabella (válaszként erre: 280. - Anyucika3)
2011. jún. 6. 22:42
:DD
281. anyucika3 (válaszként erre: 279. - G_eszter)
2011. jún. 6. 22:41
Sokaknak itt 3-4 is van belőle.Miért kellene ettől annyira hasra esni?!
280. anyucika3 (válaszként erre: 278. - Zizabella)
2011. jún. 6. 22:41
Aha,jönnek.Csórón,lyukas gatyában.És milyen gyorsan,mennyire qrva jó életük lesz itt havi nettó 80-ból.....Érdekes,ezek biztos művészek,bűvészek,varázslók!
279. g_eszter (válaszként erre: 278. - Zizabella)
2011. jún. 6. 22:40
egyetemi diplomával
278. zizabella (válaszként erre: 276. - G_eszter)
2011. jún. 6. 22:38
Igen jönnek keletebbről síppal dobbal nádi hegedűvel:))
277. zizabella (válaszként erre: 268. - 5e1b581a2e)
2011. jún. 6. 22:35

Ez nem diszkrimináció, hanem súlyossági sorrend.

Gondolom az egészsége a legfontosabb mindenkinek.

és az eü-ben vannak a legnagyobb gondok sajnos.

276. g_eszter (válaszként erre: 273. - Anyucika3)
2011. jún. 6. 22:34
most nem pl. Németországra gondoltam. De keletebbről nyugatabbra mennek, ez így van. Szóval, jönnek azért ide is.
275. anyucika3 (válaszként erre: 272. - G_eszter)
2011. jún. 6. 22:31
Persze,hogy nem,mert nem elszámoltatható.De akkor fogják már be,és legyenek boldogok vele!És ne sírjanak,és ne jöjjenek a havi nettó 80-as fizuval,mert normális ember röhögő görcsöt kap tőle,hogy abból élnek ennyire jól!
274. Pen80 (válaszként erre: 271. - G_eszter)
2011. jún. 6. 22:29
Kicsivel kevesebben vannak, mint fordítva. Éppen a külföldre költöző orvosok vannak így, ahogy írtad. Kapnak mindenhol, de adni nem akarnak.
273. anyucika3 (válaszként erre: 271. - G_eszter)
2011. jún. 6. 22:28

ugyanmááááááááááááár!Ezt te sem gondolod komolyan,hogy idejön valaki ráfizetni!

Ne légy mát naiv!

272. g_eszter (válaszként erre: 270. - Anyucika3)
2011. jún. 6. 22:26
úgysem fognak adózni a hálapénzből soha...
271. g_eszter (válaszként erre: 266. - Zizabella)
2011. jún. 6. 22:25

És azokra miért nem gondol senki, aki nem Magyarországon járta ki az iskoláit és mégis kiköt itt?

Vagy az rendben van? Kapni, kapni, kapni s ne adni semmit.

❮❮ ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook