Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Te visszafizettetnéd a külföldre menő fiatal orvosokkal az egyetemi tandíjat? fórum

Te visszafizettetnéd a külföldre menő fiatal orvosokkal az egyetemi tandíjat? (beszélgetős fórum)


120. martin3 (válaszként erre: 114. - Kira88)
2011. jún. 6. 00:31
na hát erről beszélek...
119. Kira88 (válaszként erre: 112. - Martin3)
2011. jún. 6. 00:30

Ha menni akarsz,menjél.Ha maradni akarsz,maradj. De ne csináljunk belőle lelkiismereti kérdést,és ne ítéljük el azokat,akik igenis mennek.

Mindannyiunknak csak egy élete van,és szabadon rendelkezhetünk vele.

118. martin3 (válaszként erre: 106. - 36a26f5226)
2011. jún. 6. 00:29

szerintem ez mindenhol így van...vagy megvárod a több hónapos akár éves várólistát, vagy fizetsz, mert mire rád kerülne a sor, alulról szagolnád az ibolyát...nem? pl ami abszurd a gyerekeknél is hihetetlen hosszú a várakozási idő...

de mondok neked egy konkrét példát: egyik ismerősünknek fájt az oldala, elment dokihoz, megröntgenezték, közölték sajnos ez rák, fél éve van hátra, max 1 év olyan csontrákja van a bordájánál. Na pasi nem akart hinni a fülének, befizette magát egy MR-re ahol kiderítették bordatörése van!!!! ha meg hisz az első orvosnak és nem jár után és nem fizet ki egy több száz ezres vizsgálatot soron kívül, akkor most a cslád már a temetésén gondolkodna...és ilyen hány meg hány eset van????

117. timycat
2011. jún. 6. 00:29

Barátnőm évfolyam 3-ként végzett Szegeden az orvosin, már ötödévben megkeresték Svédországból és Dániából, hogy szívesen vennék ha náluk kezdene diploma után. Nem akart elmenni. 4 évet végig kínlódott egy megyei kórházban. Neki alapvetően nem is a bérrel volt problémája -mikor elkezdte az egyetemet már tudni lehetett, hogy nem keresi majd magát halálra- hanem a körülményekkel és azzal, hogy milyen szinten lenézi őket a társadalom -pl mikor megtámadták a mentőjüket- betelt nála a pohár kiment külföldre. Amennyire csak lehetett megnehezítette a magyar állam a külföldi munkavállalását, pl egyes papírokat 3 hónap után sem küldött ki, ezért visszautalta barátnőmnek a reg.díjat ezzel előlről kezdődött az eljárás. De barátnőm nem adta fel, addig önkénteskedett, saját pénzből. Aztán megkapta a szükséges papírjait és most már teljes értékű orvosként dolgozik.

Mikor mondtam neki, hogy Magyarország vissza akarja fizettetni a tanítási költségeket, csak annyit mondott, hogy küldjék számlát... 1 év alatt nevetve kifizeti.


Ezt csak azért írtam, mert ezzel nem fogják itthon tartani az orvosokat. Magyarország hibája. Ha Te valamire sok pénzt költesz akkor azt megbecsülöd és vigyázol rá, ez a magyar államnál és a magyar társadalomnál nem így működik.

116. Pen80 (válaszként erre: 111. - Kira88)
2011. jún. 6. 00:28

Biztosan van ilyen is. Én pl kimehetnék, de nem teszem. Voltam, de tanulni és tudtam, hogy vissza fogok jönni és így is tettem. Vissza is mehetnék. De ettől még nem értek egyet azzal, hogy mi itt fizetjük az orvosok taníttatását, ők pedig utána cserben hagyják azokat, akik kifizették nekik az egyetemet.

Tényleg semmi gond, menjen ki, de akkor fizesse vissza a pénzünket.

115. zizabella (válaszként erre: 111. - Kira88)
2011. jún. 6. 00:28

Bocsi de a fórum címe nem az irigységről szól...

Ha piacképesebb az orvos akkor az a tandíjra is vonatkozik...

114. Kira88
2011. jún. 6. 00:27

Talán megoldást jelentene a piaci alapon működő egészségbiztosítás bevezetése,de erre nincs reális esély addig,amíg az emberek 80%-ának az agyában a Kádár-rendszer szellemisége él,és mindenki azt hiszi,hogy "az ingyen egészségügy az jár".

Hát ja.Látjuk,milyen szuperül működik...

2011. jún. 6. 00:27

Sziasztok!

Nem olvastam végig az összes fórum hozzászólást, ezért nem tudom, hogy ismétlek-e valakit vagy nem, de az államnak több pénzébe kerül egy költségtérítéses tanulót pályára vinni, mint egy államilag finanszírozottat. Főleg azoknak az egyetemeknek kerül több pénzébe, amik államilag fenntartottak, és nem magánegyetemek.

112. martin3 (válaszként erre: 104. - Panni58)
2011. jún. 6. 00:25

rossz adat...nem akarom offolni a fórumot csak ezt még leírom: csak hogy tisztán lássuk/lássátok

1998-ban 61.9 volt az adósság, amit a f kormány levitt 53-re!majd 2002-től 55-ről 80-ra nőtt!!! most 82, de még nincs vége az évnek, ősszel, év végén vannak a bevételek jelentős része.

na erről beszéltem, nem a nulláról kell kezdeni, hanem onnan, hogy oda visszakapszkodni, ahol egyszer már voltunk...pedig még az sem volt fenékig tejfel, sőt....ezek évek lesznek, türelem.

és miért vagyok türelmes? mert mit tudok tenni? most menjek ki a családommal én is külföldre, és keressek 10x ennyit, mert ketten a férjemmel ezzel a képesítéssel amink van szarrá keresnénk magunkat? és nem azon kellene gondolkodnunk, hogy ciki 4éves autóval járni(mert az már milliomos) és inkább veszünk egy 10éveset, hogy még azt a hitelt se kelljen fizetni, ahelyett hogy 2 új autónk lenne és 5x nyaralhatnánk 1 évbe(most 1x sem nyaralunk, mert már kb 10éve spórolunk)

111. Kira88 (válaszként erre: 93. - Zizabella)
2011. jún. 6. 00:24

Az orvosoknak van jó lehetőségük lelécelni,sok más szakmában dolgozónak meg nincsen.

Ez ilyen egyszerű,ha úgy tetszik,ők ennyivel piacképesebbek nyugaton.


Még mindig azt érzem különben,hogy ez az egész a jó magyar irigységben gyökerezik,magyarán:"én nem tudok kimenni,mert csóró vagyok,buta vagyok,hülye szakmám van(stb.ezer ok lehet)de akkor ne menjen már az orvos se,nehogy már neki jó legyen..."

110. 36a26f5226 (válaszként erre: 109. - 36a26f5226)
2011. jún. 6. 00:22
Nyilván erről is férfiak döntöttek, akiknek fogalmuk nincs női dolgokról, pl.!!
2011. jún. 6. 00:22
De azért egy nőgyógyászati rendelőben két hét várólista tényleg teljes sületlenség, hozzá nem értés, mert gazdasági emberek döntenek mások egészségéről..
108. zizabella (válaszként erre: 105. - 36a26f5226)
2011. jún. 6. 00:20
És ezzel a kör be is zárul, minek adjanak jó fizetést itt az orvosoknak, menjenek csak nyugodtan külföldre ha ott jobb...legfeljebb majd megkeressük odakint ha betegek leszünk :))
2011. jún. 6. 00:19
és ez is a hülye eü. rendszer miatt van...
2011. jún. 6. 00:18

Pont ma ecseteltem valahol, mindegy hol, hogy olyan szakrendelőkben van várólista, ami abszurd!!


Nőgyógyászat, ahol egy nő, ha problémája van, nem hogy hetekig nem tud várni, még napokig sem, és a másik a rheumatológia, mert ott is várólista van, és amire bekerülnénk, arra jobbik esetben elmúlik a fájdalom...


Pont most vagyok úgy vele, nagyon fáj a nyakam hátul, hogy most, a következő két hétben el tudnék járni fizióra, de amire időpontot kapnék, arra már nem tudok minden nap elmenni, mert nincs az a munkahely, amelyiket érdekelné...

105. 36a26f5226 (válaszként erre: 101. - Zizabella)
2011. jún. 6. 00:16
Ez így van...
104. Panni58 (válaszként erre: 95. - Martin3)
2011. jún. 6. 00:16

Az adósságunk 1 év alatt 10%-kal nőtt..

De ennek nem itt a helye.

103. Pen80 (válaszként erre: 98. - Panni58)
2011. jún. 6. 00:16

Ez minden szakmában így van.

Nem tudok többet én sem, okoskodni meg nem akarok. :)

2011. jún. 6. 00:15
Pedig lehetne ragozni... Az elején is írtam, hogy lehetne durvát írni, csak nem szabad, és ebben benne van a válasz...
101. zizabella (válaszként erre: 91. - 36a26f5226)
2011. jún. 6. 00:15
Ja és a gazdag politikus tojik a magyar eü-re mert meg tudja fizetni a külföldi gyógykezelést, vagy az itthoni magánklinikát.
100. 36a26f5226 (válaszként erre: 97. - Martin3)
2011. jún. 6. 00:14
Csak ennél többet nem szabad írni, mert moderálás lesz...
99. Panni58 (válaszként erre: 95. - Martin3)
2011. jún. 6. 00:14

Irigylem az optimizmusod a jövőt illetően. :)

Neked legyen igazad!

98. Panni58 (válaszként erre: 94. - Pen80)
2011. jún. 6. 00:13

Persze, ezt nem vitatom. Csak azt mondom, hogy ezt a nagy összeget vajon miből rakják össze?

Mert sok orvostanhallgató dolgozik az egyetem alatt, nem egy professzornak ők végzik el azt a munkát, aminek a dicsősége csak őt illeti...

97. martin3 (válaszként erre: 91. - 36a26f5226)
2011. jún. 6. 00:12
pontosan, mert nálunk megélhetési politikusok vannak...de amúgy tök egyszerű: aki közel van a tűzhöz abszolút tudja ám, hogy honnan/miből kell pénzt szerezni, akár még legálisan is(bár a politikusoknak semmi sem szent), nyugaton legalább annyi a helyzeti előnyük, hogy van már annyi lóvéjuk, hogy nem akarnak milliókat, milliárdokat szakítani és van némi idejük a "pórnép" helyzetének javításán is gondolkodni...
96. zizabella (válaszként erre: 91. - 36a26f5226)
2011. jún. 6. 00:10
Pontosan így van:))
95. martin3 (válaszként erre: 89. - Kira88)
2011. jún. 6. 00:10
csak valahol én azt nem értem, hogy miért most telt be a pohár? ok tudom miért ne most. de miért nem mentek 4-5 évvel ezelőtt??? akkor nem volt rossz a helyzetük? most mikor lehet tényleg csak pár évet kellene várni, és talán elindul a gazdaság, miért pont most? hát sztrájkoljon mindenki? mert oka biztos minden társadalmi csoportnak van...de ha most kiadják a megspórolt pénz béremelésre, akkor megint 3 év múlva nem leszünk sehol. szerintem még most kellene kivárni pár évet, összeszorítani a fogunkat és kibírni... amúgy orbánék 1 lapra tettek fel mindent ez látható, vagy sikerül vagy nem, ha ez sem, akkor kész csőd, ennyi...vagy beindul a gazdaság attól, amiben ők hisznek vagy nem , de ennek első lépése, hogy a vízfejeket a koloncokat meg kell szüntetni, az adósságból faragni kell, itt most nem az a kérdés, hogy a nulláról hogyan induljunk el, hanem az, hogy a töménytelen mínuszból először is hogyan csináljunk nullát....azért ez nem mindegy...
94. Pen80 (válaszként erre: 86. - Panni58)
2011. jún. 6. 00:09
Ismerősöm költségtérítésen végezte, nem emlékszem a pontos összegre, csak hogy nem tudtam elhinni.
93. zizabella (válaszként erre: 89. - Kira88)
2011. jún. 6. 00:08

Nem biztos, mert ha 100-ból 10 itthon marad, akkor már az is valami.

Felháborító, hogy már ügynökök járják a kórházakat és csalogatják el őket, és már másnap összepakolnak és mennek...

Érdekes arról nem hallottam, hogy tanárokat, mérnököket, villanyszerelőket, utcaseprőket is megkörnyékeznének ügynökök :))

92. Kira88 (válaszként erre: 91. - 36a26f5226)
2011. jún. 6. 00:07
És ez színigaz!:)
91. 36a26f5226 (válaszként erre: 88. - Martin3)
2011. jún. 6. 00:06
Erre azt mondják, hogy külföldön a gazdagok lesznek a politikusok, nálunk a politikusokból lesznek gazdagok...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook