Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Te milyen gyakran fürdeted a kutyádat? fórum

Te milyen gyakran fürdeted a kutyádat? (beszélgetős fórum)


1 2
2009. okt. 21. 13:12

A kutyaszag függ a táplálástól is! Egyszer fürdettem egy komondort, nos annak ha hasmenése van akkor ugyebár a szőrén marad a fenekénél. Mosás alatt sem volt gyomorfordító szaga mert prémium táppal etették! Általában a vegyes táplálású vagy csak hússal etetetteknek lehet kipárolgó kutya szaga. Na meg a kettős szőrűeknek akiknek ha megázik a bundája és nem tud úgy kiszáradni akkor bebüdösödhet.


Ezért írtam, ahány kutya, ahány tartás és etetési mód annyiféleképpen kell ehhez hozzáálni.

21. a74de3d08a (válaszként erre: 20. - Nadine81)
2009. okt. 21. 13:09

:-)

én 1-szer (max. 2-szer) fürdetem évente.

2009. okt. 21. 13:06
Nekem is spánielem van,meg volt is,mindkettő bennti.Az előző egy nagyon nyugodt,türelmes természetű volt,3-4havonta vittük kutyakozmetikába.Az esős időkben először megtöröltük,majd hajszárítóval nagyjából megszárítottuk,s a meleg szobába voltunk vele egy ideig.Ha a tapijai sárosak lettek,akkor vittünk mellé egy lavór vizet,s 1enként lemostuk neki,vagy csak vizes szivaccsal.A mostani kutyusom nem nagyon hagyja magát,a hajszárítótól fél,ha töröljük harapdál...még elég játékos.1éves múlt,de még csak 1x(!)volt fürdetve,nyírva,így csak a tapijait tudtuk nagyjából törölgetni.De ennek ellenére 1éltalán nem büdös,külseje ápolt,fényes csillogó szőre van...Sőt,mondhatni ha a liftbe beszáll hozzánk 1-1 igénytelen ember,megállapítom,hogy a kutyusomnak jobb szaga van,sokszor míg felérünk,a fejét szagolom:))
19. Niki1
2009. okt. 21. 13:05
Nekünk egy havanesenk van a kozmetikus azt mondta, hogy 3 havonta fürdessük csak. Ő szobakutya, nem is nagyon szeret kint lenni. Csak annyira megy ki, hogy elvégzi a dolgát vagy ha mi kimegyünk.
18. 5da2bd95cb (válaszként erre: 1. - Estelle)
2009. okt. 21. 13:02
Töröld le róla a sarat egy törölközővel :D. Lehet kapni szárazsampont, ami kiszedi a koszt a szőréből és az5t gyakrabban is lehet használni.
2009. okt. 21. 13:01
Nyáron kéthetente, illetve ha kiállításra megyünk vele.
16. Any19
2009. okt. 21. 12:54
Mi csak akkor fürdetjük meg a kutyust, ha valami büdösbe fetreng bele.De amúgy nem.Ja és láss csodát, egyáltalán nem büdös!!Semmi szaga nincs.Szóval sztem nem feltétlenül kell fürdetni rendszeresen...Letörölgetni a lábát,esetleg a pociját, ahol sáros lett és kész.
15. pemete
2009. okt. 21. 12:50

A miénket mondjuk ha megfürdetem nem nagyon kell szárítgatni. MEgtörlöm, megrázza magát, és már kész is:)

Egyébként melyik a jó kutyasampon? Én mindig proteines kölyökkutyasamponnal mosom az ebet, mert attól nem szárad ki a bőre.

2009. okt. 21. 12:47

Sziasztok!


Ez a fürdetés dolog eléggé összetett. Nem mindegy, hogy csak kinti a kutya vagy kinti és bejárhat vagy lakásban tartott és sétáltatós. Nagyon sok múlik a samponon és hogy hogy van megszárítva.

A spánilet azért célszerű 2-3 havonta kkozmetikusnál fürdetni mert a fajtának -remélhetőleg- megfelelő sampont használ és nem hajszárítóval hanem csapatóval szárít. A csapató nem forró levegővel dolgozik így nem szárad ki a szőre pluszban és szőr töve is rendesen megszárad. A spaniknál a fésülésre kell odafigyelni, hogy ne álljon össze a zászlója vagy a füle.

Egy lakásban tartott bichont lehet 2-4 hetente is fürdetni, JÓ samponnal (nem az olcsó vackokkal) és egy kint tartott malamutot évente egyszer vedlése után célszerű. Ilyenkor megszabadul a téli bundától is!

Szívesen adok bárkinek tanácsot püben. :) (Kkozmetikus vagyok.)

13. Chrissy28 (válaszként erre: 9. - -!Maya!-)
2009. okt. 21. 12:41
Minel gyakrabban furdeted, annal szagosabb a kutyus..
12. Chrissy28 (válaszként erre: 1. - Estelle)
2009. okt. 21. 12:38

Megmosni mas mint megfurdetni. A saras reszt szerintem egy nedves ruhaval le tudod torolni anelkul, hogy a kutyust egybol furdetni kellene.


Telibundaval es elotte az atmeneti idoben, en sosem furdetem a kutyam egyebkent, mert a furdetestol tonkre mehet azt a zsirreteg, amire mondjuk a kutyanak szuksege van ahhoz, hogy odakint ne fazzon.

11. a74de3d08a (válaszként erre: 9. - -!Maya!-)
2009. okt. 21. 12:38

2-3 havonként legrosszabb esetben.

tönkremegy a szőre, ha túl gyakran fürdeted.

10. cb82b220ce (válaszként erre: 1. - Estelle)
2009. okt. 21. 12:37
Most meg a lábait meg a hasát,a lábai érjenek rendesen a vízbe,a hasát meg csak épp simísd át nedves kézzel,aztán töröld át.Nem hinném hogy máshol is koszos.Bár tény hogy hosszú a szőre,tehát ragad rá nagyon.Nekem szerencsém van mert tacsika,
9. -!Maya!- (válaszként erre: 1. - Estelle)
2009. okt. 21. 12:36

Szia:)

Nekem egy kis yorkim van, aki szintén lakásban él és én havonta, másfél havonta fürdetem. Igen én is tudom, hogy nem szabad őket sűrűn fürdetni, mert kiszárad a bőrük, ami a korpásodást okozza meg persze a szőrén sem tud kialakulni a megfelelő zsírréteg, ami védi a szőrüket, de mégis csak szobakutya és én nem szeretem, ha már szaga van.

Szerintem fürdetheted, amikor úgy érzed, hogy szüksége van rá, mivel lakásban él, nem kinti kutya.

2009. okt. 21. 12:35

nekem skót juhászkutyám volt. gondolhatod, hogy nézett ki egy ilyen időjáráskor. mi csak a lábait törölgettük szárazra, meg a hasát.

fürdetni fél évente fürdettük. (lakásban volt tartva)

2009. okt. 21. 12:34
Én fürdetni csak nyáron szoktam, de akkor is csak 1-2 alkalommal. Van neki egy fürdőszivacsa, amit be szoktam vizezni és azzal megtörölgetem. Tisztább, mint ha semmit nem csinálnék vele... Bár ő inkább kinti kutyus, de nem szeretem, ha piszkos.
2009. okt. 21. 12:33

2 havonta.

Ilyen időben alvázmosás minden séta után.

2009. okt. 21. 12:33
mi is csak a lábát szoktuk megmosni minden séta után nekem egy törpeuszim van fürdetni, csak 1 héten egyszer v. 2hétben egyszer ezt inkább télen.
2009. okt. 21. 12:32
hetente..
3. a74de3d08a (válaszként erre: 1. - Estelle)
2009. okt. 21. 12:30

csak a kezeit, lábait mosd meg. :-)

valóban nem tanácsos túl gyakran fürdetni.

2009. okt. 21. 12:30
A mi kutyánk is benti kutya, és sokat de sosem szokott annyira sáros lenni, csak a tappancsait szoktam letörölni. Mondjuk ő rövidszőrű, úgyhogy én könnyen vagyok:)
2009. okt. 21. 12:28

Van egy spánielem (februárban lesz 2 éves). Benti kutya de mivel kertes házban lakunk ki is szoktuk engedni.A kutyakozmetikus azt mondta hogy nem lehet gyakran fürdetni csak 2-3 havonta mert tönkre megy a szőre...

de ilyen saras időben nem hagyhatod sarasan meg büdösen...

Ti hogy oldjátok ezt meg?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook