Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Nálatok milyen gyakran fürdet a nagypapa? fórum

Nálatok milyen gyakran fürdet a nagypapa? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2012. jún. 28. 21:46
Mint egy kismacska?
114. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 113. - F1e23b97ee)
2012. jún. 26. 23:05
Nem is lenne rossz téma, mert sok idős ember nem szeret fürdeni. Nagymamám se. Ordít, ha a kádba akarjuk tenni.
2012. jún. 26. 23:02
Ezt a fórumot mindig úgy olvasom, hogy nálatok milyen gyakran fürdik a nagypapa ? :-)))
112. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 110. - Annipanni28)
2012. jún. 26. 23:01

Ez csak egy könyv ... hát ők így gondolták, hogy lazán nevelik a gyereket, hogy ne legyenek gátlásai. Fura, mert tényleg nem volt rossz szándék a pasiban, de aztán magyarázkodhattak.

És a nő úgy kaphatta vissza a kislányt, hogy minden kapcsolatot megszakított a szerelmével.

111. annipanni28 (válaszként erre: 85. - Ee1dc9ba06)
2012. jún. 26. 16:37

ja egyébként ott kezdődik a dolog, h miért hagyja az "új apuka", h megérintse a farkát, ki kell küldeni és kész! nem hagyni

bár tudom nem ez a kérdés

110. annipanni28 (válaszként erre: 85. - Ee1dc9ba06)
2012. jún. 26. 15:20
Én nem vagyok pasi, de mi az, h ösztönösen 1 érintésre feáll? én felnőttként nem tapasztaltam ilyet, ezt nekem spec. nehéz befogadni h természetes lenne...
2012. jún. 26. 15:17
Szerintem nem a nagypapa dolga ez, megértem a gondolatod, nekem is voltak "rossz gondolataim" egy időben. nálunk apa se fürdeti max. be-ki kiséri és a haját megmossa (igaz már 6éves, de 4 évesen se mosdatta, csak picike babának). Egyszerűen mond meg nagylány már egyedül csinál mindent és kész, Te meg majd elintézed máshogy a mosdatást. Muszáj határt húzni nekik is! Ha megsértődik kit érdekel, ne fájon a szived miatta..nem 4éves már. !
108. Életkezdés (válaszként erre: 29. - Jstefan)
2012. jún. 23. 00:24
hát ez marhaság már megbocsáss
107. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 105. - A93ca9f1c5)
2012. jún. 21. 17:27

Bizony, milyen jó is volt az :))


A nagypapa szokta a strandon dobálni a gyerekeket, óhatatlanul, a cicijéhez érhet a kislánynak...és rossz az aki rosszra gondol..vagy sajnos azon kisebbség közé tartozik, akit zaklatás ért. Az utóbbiakat megértem.

106. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 70. - Jstefan)
2012. jún. 21. 16:44
Azért, nem kell farkast kiáltani :DDD
105. a93ca9f1c5 (válaszként erre: 104. - 9b10f3d7ff)
2012. jún. 21. 16:27
Így van. Én emlékszem, hogy gyerekként, ha rokonoknál nyaraltam, vagy töltöttem hétvégét, az mindig olyan más volt, mint a megszokott. Sokkal jobb, haza sem akartam menni onnan. :)))
104. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 74. - Jstefan)
2012. jún. 21. 16:25

Például játszik vele, mint azt, oly sokan teszik.

Na persze, nem szexuális játékra gondoltam.

tudod van olyan is, amikor a gyerek jobban szeret a nagyszüleivel lenni, mert jobban kényeztetik. Helyes, vagy nem, de megesik.

2012. jún. 21. 07:38

A nagypapának magának kellene megéreznie, megértenie, hogy egy 4 éves kislány már nem baba.

Az együtt fürdő testvérek között is eljön az idő, mikor a testük "personal problem" lesz, és onnantól már nem akarnak együtt fürdeni.

Ha egy felnőtt férfi tegezi a szomszéd lányt, és ha az nővé érik, akkor szól, hogy ne köszönj kezét csókolommal, ha ez neked kellemetlen. Vannak ilyen érési szakaszok, amelyek új helyzetet teremtenek. Volt itt szó, hogy a gyermek nem tiltakozik a papi fürdetése ellen? Ha nem volt - nem olvastam végig - akkor majd lesz.

102. spinneli (válaszként erre: 70. - Jstefan)
2012. jún. 20. 23:49

Én gyakorlatban is dolgoztam benne, hagyjuk a hülyeséget, nem minősül egy nagyapa pedofil bántalmazónak, mert fürdeti a 4 éves unokáját.


Elhiszem, hogy rengeteg áthajló eset van,sőt tapasztaltam én is, de ettől függetlenül nem rántok kést minden szülőre, aki kiabál a gyerekével az utcán, mert attól, hogy kiabál, nem biztos, hogy súlyosan bántalmazza is otthon.

Te kb. hasonlóan orbitális hülyeséget állítottál azzal, amit elmondtál.

Elhiszem, hogy főleg speciális élethelyzetekkel találkozol, de egy próbálj ne csak ezekből kiindulni, tudod a bűntényeken túl is létezik egy hétköznapi világ.

101. a93ca9f1c5 (válaszként erre: 100. - Styxia)
2012. jún. 20. 23:40

Én még soha nem hallottam. :)


Én nem sajnálom, nem maradtam le ettől függetlenül semmiről, csak éppen velük nem beszéltem meg ezeket. Ahogy most sem. :)

100. Styxia (válaszként erre: 99. - A93ca9f1c5)
2012. jún. 20. 23:36

A kreativitást csak példának írtam mert most nagy divat erre hivatkozni itt a nagyon modern gyereknevelés közben...


Sajnálom hogy ilyen szüleid vannak illetve ilyen volt a beállítottságuk.

Én hálás vagyok anyukámnak mert, ahogy írtam is velem mindíg megbeszélt öszíntén félremagyarázás nékül mindent, a mensit is - még a mai napig is megbeszélünk ilyen dolgokat- és amikor pl. elöször jött meg akkor nem is ijedtem meg hanem egyböl mentem a betétért és kész....nem csnáltam nagy dolgot belöle....

99. a93ca9f1c5 (válaszként erre: 90. - Styxia)
2012. jún. 20. 23:31

Nekem/künk soha nem lehettek gyerek kérdéseim, mert nem voltak olyanok a szüleim, akik nyitottak voltak ilyenekre. Nem volt téma soha a szexualitás-gyerekszületés, érzelmek kimutatása, menstruáció, egyebek. Így maradtak a barátnők, újság, iskolai előadások, egyéb...

Viszont soha nem takargatták magukat a szüleim. Láttam mindkettőt meztelenül elslisszanni, nem egyszer. Nagyon sokáig szégyenlős voltam, de nem emiatt.


Milyen összefüggést látsz a kreativitás és a pucérkodó szülők között? Én semmit, ha csak nem Benkó Dani lesz belőle. :D

98. Styxia (válaszként erre: 95. - Ee1dc9ba06)
2012. jún. 20. 23:29
.én magamból tudok kiindulni megint: nálunk nem pucérkodott otthon senki - nyilván anyut láttam többször teljesen meztelenül a fürdöben, aput meg nyáron alsógatyában- és mégsem dölt össze a világ amikor szex közben rajtakaptam öket....teljesen természetes dolgonak vettem, mert elötte beszéltünk róla kisgyerekként a szüleimmel és elkönyveltem hogy most éppen szerelmeskednek - ahogy beszéltünk róla- és kész....szóval szerintem nem kell a gyerek elött nagy "hókuszpókuszt" csinálni a dologból és kész...
97. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 96. - Styxia)
2012. jún. 20. 23:28

Persze, nem is így értettem.

Csak amig az egyiket természetesnek veszi, a másik traumát okozhat.

96. Styxia (válaszként erre: 93. - Styxia)
2012. jún. 20. 23:26
nah jól összevissza írtam...nah szóval az hogy valakiben mennyire hagy nyomot az hogyha a szüleit szex közben "meglepi" az nem attól függ hogy mennyire természetes a meztelenkedés....- nah így akartam
95. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 93. - Styxia)
2012. jún. 20. 23:26
Kicsit azért összefügg.
94. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 91. - Styxia)
2012. jún. 20. 23:25
Persze, én se mondom, hogy úgy kell. Csak a könyv miatt mondtam el. De ismerek én is olyan családokat, ahol pucin vannak sokszor a gyerek előtt, és teljesen normálisak.
93. Styxia
2012. jún. 20. 23:25
az hogy a szülöket valaki szexelni látja, nem függ össze azzal hogy a szülök otthon meztelenül járkálnak-e vagy sem....
92. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 90. - Styxia)
2012. jún. 20. 23:24

A pucérkodást természetesnek veszi a gyerek, aki lazább családi közegben nő fel. Nem hinném, hogy ettől sérül bárki. Meg az ellenkezőjétől sem.

Olyan viszont tudok, hogy valaki látta a szüleit szexelni, és ez tartós lelki traumát okozott neki.

91. Styxia (válaszként erre: 89. - Ee1dc9ba06)
2012. jún. 20. 23:24
szerintem nem kell meztelenül futkosni otthon a gyerek elött csak azért hogy az a nemiséget ne tekintse "mumusnak" vagy hogy megértse azt hogy, milyen a férfi és a nöi nemiszerv....én ovódában a barátnömmel egészen alaposan megvizsgáltam az ovis szerelmemet...felfektettük az ágyra és ketten könyékig emerülve a nadrágjában vitattuk meg hogy, a fiúknak mi van ott lent és hogy az hogyan is néz ki...amikor a szüleink megláttak minket akkor nem fujjogtak vagy ájultak el, hanem elmagyarázták egészen normálisan hogy mi van neki ott és nekünk stb....szerintem mindent el lehet normálisan is mondani egy gyereknek, ahogy mondani szokták : "kicsi nem hülye"....
90. Styxia (válaszként erre: 88. - A93ca9f1c5)
2012. jún. 20. 23:21

Nem gondolom hogy a szüleim szégyenlössek lennének...és amikor gyerekként is kérdésem volt - föleg amikor anyu a hugimmal volt terhes- akkor is egyenesen és öszíntén válaszolták meg a kérdéseimet, nem magyaráztak félre semmit, nyílván a koromnak megfelelöen, de teljesen normálisan mondtak el mindent, nálunk nem volt félremagyarázás gólyáról meg méhecskékröl....

Viszont nekem elmondták gyerekként is hogy én kislány vagyok az apu meg férfi, és nem illik az hogy apu elöttem meztelen legyen...ennyi.

De nem hinném hogy a mai gyerekek lelke vagy kreativítása sérülne attól hogy nem pucérkodnak elöttük a szüleik....

89. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 87. - Styxia)
2012. jún. 20. 23:20

Hát ... ez egy könyv, nyilván el vannak túlozva a szituációk, különben nem szólna semmiről.

Ez a pár nem akarta prüdnek nevelni a gyereket, ezért bármikor bemehetett fürdeni velük. A lakásban is meztelenül járkáltak időnként. Éppen azt akarták, hogy a kislány a nemiséget ne tekintse "mumusnak", tudja, hogy milyen a női és a férfi nemi szerv.

Ami történt, az meg egy véletlen "baleset" úgymond... Egyébként jó könyv, érdemes elolvasni.

88. a93ca9f1c5 (válaszként erre: 87. - Styxia)
2012. jún. 20. 23:18
Ez nem régimódiság kérdése, és az sem divatból fakad, ha két szülő nem szégyenlős.
87. Styxia (válaszként erre: 85. - Ee1dc9ba06)
2012. jún. 20. 23:11
öhm......nem tudom de én pl. kislányként rányitottam már az apukámra fürdés közben de ö eltakarta magát és kiküldött a fürdöszobából, eszembe se jutott volna...illetve el sem jutottam volna oda hogy a nemi szerve közelébe kerüljek...de lehet hogy csak az én családom volt ilyen "régimódi"???
86. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 84. - A93ca9f1c5)
2012. jún. 20. 23:08

Ja. Ilyen alapon a katolikus egyházat meg kellene szüntetni, mert rengeteg a pedó pap...

Na azoknak a bigusát apránként nyiszálnám le egy életlen késsel, és a maradékot besóznám...:(((

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook