Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Milyen gyakran láthatja az apa vagy akár az anya a tőle külön élő gyermekét? fórum

Milyen gyakran láthatja az apa vagy akár az anya a tőle külön élő gyermekét? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4
97. e32d76b828 (válaszként erre: 96. - Csajszika890721)
2011. dec. 2. 13:07
kedves a későbbiekben válaszoltál az elutasításodra is egyben...nem az iskolázottságról lévén szó,más kell hozzá és ez nem mindenkinek adatik +
96. csajszika890721 (válaszként erre: 95. - E32d76b828)
2011. dec. 2. 13:02
Ne haragudj,nem akarlak megbántani, de nem minden az értelmességen múlik. Sokszor két értelmes,intelligens ember sem tud közös nevezőre jutni... A mi esetünkben nem egy tanulatlan,butuska az anyuka,és mégsem lehet vele szót érteni,mert ő magát feljebbvalónak érzi,azt hiszi,csak az a jó,amit ő csinál,és nagyon önző...stb. Szóval sokat számítanak különböző tulajdonságok... Mert attól még,ha az anya nem birja elviselni a gyerek apját,vagy esetleg,nem bírja feldolgozni,hogy már nincsenek együtt,és más nővel boldog... Egy anyának a gyereke érdekét nézve,nem szabadna szakadékot állítani az apa és a gyerek közé,akadályozni a találkozásukat.
2011. dec. 2. 12:37
az anya ill.apa értelmességével függő kölcsöniszonyban van a láthatási idő...na!
94. ee8583e1f3 (válaszként erre: 1. - Csajszika890721)
2011. dec. 2. 12:19
Szia! Nekem bármikor láthatja az apjuk a gyerekeket, de általában hétvégente jön!
93. BMA211225 (válaszként erre: 92. - Csajszika890721)
2011. dec. 2. 12:10

Most már elértem oda hogy bár sokszor kétségbeesek mégis tudok következetesebb lenni mint eddig és ha furcsán is hangzik kevésbé foglalkozni vele és ezzel ahelyzettel...túlságosan a szivemre vettem és kikészültem tőle ő pedig ha látja hogy sírok rájátszik azért is olyan mint az apuja:))ebben hivatalos ember nagyon sokat segitett é remekül átlátta és jobban működik a dolog...ez off itt de egy példa pl.....

-reggel készítem a kaját innivalót(kapnak suliban háromszori étkezést de legtöbben visznek valamit) ő pénzt szeretne inkább büfébe amit kap is időnként de ha mindennap 300ftot adok a két sulisnak az egy hónap alattnagyon sok pénz-----ő dobálja a táskát hisztizik nem készül visszavetkőzik stb vagy a másik végleg hogy felkapja a táskát kirohan és visszaordít hogy nem fog hazajönni...eddig én rohantam utána megszeretgeni és adtam neki pénzt mégis,vagy bent nyaltam faltam visszaöltöztettem és akkor is kapott zsebpénzt.....


most simán készitem a tesóját és nem foglalkozok a hisztijével...persze belül orditani tudnék de semmit nem mondok neki.....eltesszük a kisebb tízóraiját segitek felvenni a kabátra a hátotáskát közben simán odarakom szó nélkül az asztalra a nagyét is ha elteszi elteszi ha nem nem.....a kicsit kiengedem az ajtón a buszhoz és nyugodt hangon szólok a nagynak hogy kisfiam ha most elkészülsz még eléred a buszt ha nem akkor is mész suliba de gyalog(hideg van és 45-50perc séta a város túlfelébe)van hogy elrakja akaját dérrel dúrral van hogy nem de mindig elrohan a buszhoz....viszont haza kivétel nélkül normálisan lép be az ajtón bocsánatot kér azonnal a reggelért és van amikor nevet magán hogy no anya kár volt hisztiznem így éhen maradtam csak a sulis kaja volt.......persze ezek egyelőre majd minden reggel megismétlődnek és a tesóbántások is de jobban tudom kezelni úgy hogy tényleg kevesebbet foglalkozok vele olyan szinten hogy nem a farok csóválja a kuytát,szóval nem nyalizok neki hogy igaz hogy lehordtál mindennek fiam de had ölelgesselek meg érte......



később mindent megbeszélünk összebújunk játszunk stb ....mindennap harcolunk de bízok benne hogy működni fog

92. csajszika890721 (válaszként erre: 90. - BMA211225)
2011. dec. 2. 10:53
Nehéz lehet neked,ha így viselkedik a gyerkőcöd. De javulni fog a helyzet,és ha nagyobb lesz,már nem lehet annyira hatni rá, befolyásolni,és remélhetőleg átlátja majd a dolgokat, és nem fog veled így viselkedni, így beszélni,mert rájön nincs oka rá.
91. csajszika890721 (válaszként erre: 90. - BMA211225)
2011. dec. 2. 10:47
Hát éppen ez az. Nem tudjuk mi lehetett az ok, de szerintünk anno az óvodában észrevehettek vmit a gyereken és úgy látták szükségesnek,hogy járnia kell. Ugye már írtam,hogy az ovis látogatáskor nem túl biztató dolgokat mondott a osztvezető óvonő. A gyerek sokat hiányzik,(ezek a hiányzások nem csak betegség miatt voltak, csak egyszerűen nem vitte be és szerdán, csütörtökön elhozta a szüleihez,ő meg ment vissza. Ez többször is előfordult. Azt is hangsúlyozta,hogy le van maradva a gyerek, hogy gyakran nem az anyuka megy érte,hanem más-más emberek,és ami nekem leginkább szöget ütött a fejembe az az volt,hogy hiányzik a gyerek életéből a családias légkör. Szóval ezek után nem is csodálkozom,hogy a párom nem bizik benne,hogy aggódik. Mondta a párom,hogy beszélni akar a pszichológussal. De az anyuka lezárta annyival,hogy felesleges,mert a gyerek kiegyensúlyozott. Na hát lehet én vagyok a buta,nehéz felfogású,de én úgy gondolom,ha annyira kiegyensúlyozott a gyerek,akkor nem kéne szakemberhez járni. Ami még érdekes,hogy ő maga mondta,hogy nevelési tanácsadóhoz jár és,hogy az mennyire dicséri az ő nevelési módszereit...de akkor minek jár oda...?!
90. BMA211225 (válaszként erre: 88. - Csajszika890721)
2011. dec. 1. 20:20

A fiammal komoly gondok kezdtek lenni itthoni agresszió elszökdösés csúnya beszéd középső tesó bántása fojtogatása mindig akkor ha hazajött a láthatásról vagy ha beszélt az apukájával....nekem is hosszú idő kellett míg innen onnan rájöttem hogy szisztematikusan ellenem van nevelve és azzal van biztatva hogy majd apától járni suliba milyen jó lesz(állandóan dolgozik le van passzolva az ujanyuka üzletébe vagy utazik velük áruért egész nap az autóba zárva ...hozzá kell tenni ő sulit váltott ősszel a régit egyikőnk sem díjazta apa és mi sem,csak ő a saját városába akarta járatni és én lettem volna a kéthetente hétvégi szülő,még ezt is megfontoltam kivülálló szakemberekkel is átgondoltattam akik találkoztak apával velem a gyerekkel stb,nem irom ki kik voltak ők négyzsemközt nemhivatalosan biztattak hogy nem látják hogy az jobb lenne hosszútávon sőt rövid távon sem...apuka félévre akarta oda iratni én pedig nem akartam cincálni a gyerkőckémet félévente uj suliba,itt egy szuper közösség van most kezdő iskola mindenben lesik a kedvüket de közben keményen is vannak fogva.....de teljesen szétcsúszott és zaklatott volt apája pedig nem vonta ki a vitából hanem vele megbeszélte hogy oda fog költözni én kész tény elé lettem állitva és mikor nemet mondtam én voltam a rossz a gyerek szemében és keményen bántott rugott köpködött rám sírva írom le ezeket én kikészültem bele....volt hogy a gyámhivatalt hívtam és ők hallották a telefonon át miket ordít az én drága fiam és hogy csattan a lába a székem támláján és a derekamon......no itt vittem szakemberhez....egy alapterápiaszerüségen volt még csak felmérték beszélgettek többször elősször velem is és utolsó alkalommmal szintén velem....most csak januárban lesz ujra ez a pszichológus de nem talált sűrgősen kezelendőt depressziót igazi pánikrohamot agressziót stb mindent a félelemre befolyáltságra vitáktól való rettegésre vezetett vissza és én is egyetértek vele...most küzdünk minden egyes nap mert ez napi,friss dolog most....előbb azt mondta apája had járjon tőle suliba két hónapig had lásson jobban bele az életébe és majd hétvégéken hazahozzák ebbe átgondolva a gyámüggyel is ha irásba foglaljuk hogy nem lemondok csak átmeneti bele akartam menni szóltam is hogy menjünk irjuk le és legyen ha fájó szívvel is...no ő ezek után mondta hogy mégsem tudja áthordani suliba és beiratja az ő városába félévre.....tudom hogy nem tudnék minden hétvégén hazahozni és a nejét sem lehet már végtelenségig terhelni hisz üzlete van amit egyedül vezet az anyukájával,velük lakik az exférj anyukája akit nem minősítenék elég annyi hogy örült mikor az nej elvetélt hogy legalább nem sír még gyerek a házban és a fiamnak azt mondogatta minek jön hozzám haza nekem már ott van a tesója.....

szóval nekünk ezért kellett pszichológus mert ezt nem engedtem és apuka mikor nemet mondtam őrülten kikelt magából üvöltött bírósággal rendőrséggel fenyeget hogy elveszi teljesen a gyereket..bevallom én is dokihoz fordultam hogy ezeket ép ésszel feldolgozzam mert a párom messz van sajnos és nehezen kezeltem ezt a hirtelen változást a kisfiamnál...küzdünk minden egyes nap de megéri...nem akarom eltiltani apájától de marad a birósági határozatban leirt két hét mert nem volt az sem jó neki ha sűrűbben ment:((( n ektek miért kell járni,nálunk ettől eltekintve nem látja indokoltnak okos értelmes barátságos nagyon intelligens gyerek ép azért nehéz most neki ezeket feldolgozni és köztünk őrlődni:((((

89. Muraja (válaszként erre: 1. - Csajszika890721)
2011. dec. 1. 20:07

Gyereknek mind ket szulöre EGYFORMA a joga !

Csak az önzö szulök szeretnenek valtosztatni ezen.

88. csajszika890721 (válaszként erre: 84. - BMA211225)
2011. dec. 1. 20:01
Akkor azért nálatok is történt ez-az. Ott sem mentek zökkenőmentesen a dolgok. De azért nálatok jobb a helyzet. Megkérdezhetem,hogy mil yen időközönkét kell pszichológushoz járni a gyereknek? A mi esetünkben is járt vagy most is jár még 3éves korától.
87. csajszika890721 (válaszként erre: 83. - Survivor3)
2011. dec. 1. 19:36
Pontosan nem emlékszem miért nem ment el akkor,de utána pár hétre rá voltunk az oviban, nem szóltunk neki,az oviból szóltak neki... És az osztályvezető ovónő nem mondott túl sok jót... Az anyukanak persze nem tetszett hogy ott voltunk.
86. BMA211225 (válaszként erre: 82. - BMA211225)
2011. dec. 1. 14:30
nem figyeltem hogy a lánykám elküldte hamarabb:))
85. BMA211225 (válaszként erre: 78. - Csajszika890721)
2011. dec. 1. 14:30
menjen el simán hivja fel hetente mondjuk egyzser az ovit és kérdezzen ezekre rá menjen csak el
84. BMA211225 (válaszként erre: 79. - Csajszika890721)
2011. dec. 1. 14:29
másfél éves korában elment volt évi egy egy telefonbankiabálós vitánk de ez a legjobb családban is előfordul de ennyi...a külvilág mindig csodálta bennünk a mintaelváltszülőket:(((((az utóbbi években néha rájött hogy elveszi tőlem a gyereket vagy legyen hetiváltás de ezt nálunk nem tartom jónak itt nem fejteném ki miért nem igazán megoldható.....de aztán mindig annyiban maradt most márciusban viszont miután elutaztunk a balesetet szenvedett páromhoz hirtelen,pénteken döntöttünk szombaton utaztunk felhivtuk őket hogy a gyerek szavaival érve szombaton repülünk és majd vasárnap jövünk egy hét mulva ők azt hitték azon a vasárnap elvileg.....mire hazajöttünk(5 tannapot hiányzott a gyerek ebből hármat igazolhattam és évi talán két hetet engedélyezhet az igazgató is) első tanitási napra mire felment már fel voltunk jelentve az ifjuságvédelemnél hogy ismeretlen helyre távoztam a gyerekkel és nem járatom iskolába(ők igérték és elvileg szombaton szóltak is tannéninek hová mentünk),jött a gyermekjóléti,jegyzői levél majd szabálysértési eljárás amit persze megszüntettek mert nem volt jogos......ezzel egyidejüleg a gyámhivatalnál beadta a gyermekelhelyeztetés megváltoztatását az édesapa de a kérdésre hogy mi a gond nem tudott mit mondani megmondta nekik hogy végülis akkor hozza viszi a gyerkőcöt amikor akarja) és pár nap mulva visszavonta a félév fellebbezési ideje most járt le nemrég.....de olyan szinten befoylásolta szép csendben a fiunkat hogy pszichológusnál kötöttünk ki vele és iskolában is voltak gondok.....ez lett a hajdani jó kapcsolatból és abból hogy bármikor elvihette kiderült nyomozott utánunk évek óta minden le van irva autót mikor vettünk házat,hogy a párom el szokott járni egy kiskocsmába sörözni szóval minden listán vagyunk vezetve ami beteges szerintem,így nem látok más kiutat szakemberekkel egyeztetve a gyerek érdekében egyelőre a kötelező láthatásokra engedem csak.....szóval most szerinte vagy férfiszemmel nézve valószinű nem vagyok korrekt de hosszú és nehéz harc amit jáűrok naponta most is a fiunkkal hogy elnyerjem ujra a tiszteletét...nem a szeretetét és bizalmát,az talán megmaradt,de tisztelet semmi és könnyen odavágja hogy ha nem csinálom amit mond majd feljeneltenek apával engem...visszábbvett és maradni akar nálunk de apájának nem meri megmondani pl azt sem hogy pszichológushoz jár vagy ha beteg és nem megy suliba fél hogy megtudja apa stb:((((((pedig tényleg mintakapcsolatunk volt válás után is és ez lett:((
83. survivor3 (válaszként erre: 78. - Csajszika890721)
2011. dec. 1. 14:27
Miért nem ment el, ha tudta, hogy nyílt nap lesz?
82. BMA211225 (válaszként erre: 79. - Csajszika890721)
2011. dec. 1. 14:19
másfél éves korában elment volt évi egy egy telefonbankiabálós vitánk de ez a legjobb családban is előfordul
81. BMA211225 (válaszként erre: 78. - Csajszika890721)
2011. dec. 1. 14:18
ezért kell hogy kérje a párod legyen irásba foglalva nem voltak házasok nem udom hová kell fordulni de ahol közös vagyon közös gyerek stb van ott ezeket akkor is célszerű mihamarabb rendezni papirformában is ha most nincs ebből vita...a helyi gyámügy tud ebben segiteni ismerteti az eljárást biztosan...a gyerek lakhelye szeinti illetékes gyámógyre kell fordulni ezt fontos tudni tehát a gyerek lakcímkártyája szerintilletékes szervhez
80. BMA211225 (válaszként erre: 77. - Survivor3)
2011. dec. 1. 14:15
jelezd hogy tudod hogy jogosult lennél és kéred szépen hogy vonjanak bele a nagyobb kaliberű döntésekbe és tudod hogy ezügyben fordulhatnál a gyámhivatalhoz is...attól még nem kell hogy fordulj csak jelezd hogy tudod a jogaidat
79. csajszika890721 (válaszként erre: 57. - BMA211225)
2011. dec. 1. 14:15
Te korrekt vagy. Tiszteletre méltó,és a gyerekeid érdekét nézed. Lehet,hogy nem igazán nagy az egyetértés közted az exeddel,de tudod,hogy a gyereknek szüksége van az apjára is...
78. csajszika890721 (válaszként erre: 76. - BMA211225)
2011. dec. 1. 14:10
Szóval akkor a párom nyugodtan elmehet szülőire,még akkor is,ha az anya próbálja lebeszélni,kerüli a témát. És egyébként olyan sunyi,hogy nem is szól semmiről, ha a párom rákérdez azt mondja nem lesz,vagy hogy felesleges a páromnak mennie,mert ő úgy is ott lesz... De ezen a téren is lebukott,mert kideritettük anno hogy az oviban mikor lesz nyíltnap,és nem szólt neki a párom,hogy tudja,hogy lesz,csak rákérdezed és azt mondta nem lesz...és a vicc,hogy mostanában arra is rájöttem,hogy nem hogy volt nyiltnap,de ráadásul pont abba a csoportban ahová a gyerkőc járt akkor. Tehát ez így még undorítobb szerintem,és nem értem miért kell ezeket csinálni,mert ezek a dolgok nem hiszem,hogy a gyerek érdekeit szolgálják...
77. survivor3 (válaszként erre: 76. - BMA211225)
2011. dec. 1. 13:51
Nincsenek balhék és nincsenek viták, csak én nem vagyok megkérdezve semmiről sem.
2011. dec. 1. 13:38

nehezen írnak mást ahhoz be kell bizonyítani hogy a másik fél veszélyezteti a gyereket stb sima válásnál többnyire az anyánál helyezik el a gyereket korlátlan közös felügyelettel a szokásos bírói gyakorlatnak megfelelő láthatással...ahol nagy viták balhék meghurcolások nincsenek ott általában ez a sablon...persze van kivétel...



de joggal mész oda egy ovis szülői értekezletre rendezvényra beleszólhatsz az ő életét jelentősen befolyásoló dolgokba ha nem sikerül megbeszélni mint szülők egymás között akkor gyámhivatal és ő közvetít....

75. survivor3 (válaszként erre: 74. - BMA211225)
2011. dec. 1. 13:28

Oké.

Ma megnézem a határozatomat, hogy ez benne van-e, mert nem emlékszem.

Remélem bvenne van.

2011. dec. 1. 13:26
a google sokmindent kiad ha beirod most nem nagyon érek rá rákeresni pontosan hivatalosan legtöbbször ezt irják be a válóperes végzésekbe
2011. dec. 1. 13:25
az van a határozatunkban...lényege hogy a gyermek életétben fontos dolgokat mint ovodaválasztás iskola stb közösen kell eldönteni megbeszélni,kérhető ennek megszüntetése de elég macerás ahogy hallottam......
2011. dec. 1. 13:15

Korlátlan közös felügyelet?

Mi az?

2011. dec. 1. 13:09
biztos korlátlan közös felügyelet van nálatok is úgy hogy az anyánál van elhelyezve.....eszerint rlsze lehetsz az életének minden fontos dologban nélküled még messzebb sem költözhet vagyis sok mindnehez kell a gyámhatóság engedélye mihez viszont téged is meghallgathat....ha ezekből a dolgokból kihagy téged fordulhatsz panasszal és kérheted hogy vizsgálják ki...attól még tőle el nem veszik,de a jogaid követelheted azok járnak a kötelezettségeid mellett
70. survivor3 (válaszként erre: 65. - BMA211225)
2011. dec. 1. 13:04

Igen.

Sérelmezek dolgokat. Azzal, hogy hozzá került elhelyezésre még nekem is vannak jogaim.

Olyan jogaim, amik nincsenek leírva.

Hogy része lehet az ő élete az én életemnek és fordítva.

Hogy megéljem azokat a pillanatokat, amiket más szülők megélnek.

2011. dec. 1. 12:52
lényeg hogy igenis jár a láthatás és ha te nem akarod elvileg nem variálhatna az anyuka....gyereked hogy áll az ő párjához?
68. survivor3 (válaszként erre: 63. - BMA211225)
2011. dec. 1. 12:50

Értelek.

Tiszta az élethelyzeted számomra.

Köszönöm, hogy megosztottad.


Igen. Az én elkerülésem a gyerekem mellől máshogy történt.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook