Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Távhő szolgáltatás lemondása, avagy leválás a távhőről, hogyan? Tud valaki segíteni? fórum

Távhő szolgáltatás lemondása, avagy leválás a távhőről, hogyan? Tud valaki segíteni? (tudásbázis kérdés)


24. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 22. - Ac808a6b30)
2010. ápr. 16. 16:19
Nem baj, nagyon örülök, hogy vannak még ilyen "hülyék" mint mi is, hogy szépítjük, ahol élünk. És nem szemetelünk oda. Én is képes vagyok órákig vinni az üres flasit magammal. Büszkék lehettek magatokra, jó példát mutattok.
2010. ápr. 15. 19:43

Azt hiszem legközeleb inkább privit írok annak akinek szánom. Főleg ha kis kitérően de a témához tartozik.

Mert hát itt is látszik, a lakókat mi érdekli.

Nem csak a fűtésnél van ez így.

22. ac808a6b30 (válaszként erre: 21. - Ncilány)
2010. ápr. 15. 19:01
Na jót offoltunk, de ez van, én már kezdem megszokni!
2010. ápr. 15. 17:35

Tudom nem tartozik a témához...

Nem dohányzom, és csokoládét is ritkán eszek. A férjem bagózik, de arra kínosan ügyel a csikket ne dobja el ( melóhelyén szinte akkor bagóznak amikor akarnak, a nadrágzseb tele van a csikkekel. Kint a prérin melózik. Mosásnál azokat szedegetem ki ) hazaér cigiolytás és a hamutartóba.

Egy alkalommal csikk volt a lábtörlőmön. Meg csoki papír..

Ha már a szemetes meg lett érintve. Az is még bosszant, nem képesek pár métert az ufóig elmenni. A pettel van " félig tele " a kukánk..

Ezt én se csípem.

20. ac808a6b30 (válaszként erre: 19. - 94c02c5bb5)
2010. ápr. 15. 16:39

Majd megpróbálom. Tudod nekik van pénzük bőven, lusta banda, igazából meg sem érdemelnének semmit, de ez persze rossz hozzáállás tőlem.

Tényleg, 10 család lakik itt, abból rajtunk kívül 1 normális van, akik ha kell, lehajolnak és felvesznek egy szemetet, vagy kijönnek egy közös kertészkedésre, ha meghirdetem, de általában egyedül tartom rendbe a ház környezetét (hólapátolás is!) mindenféle ellenszolgáltatás nélkül.

A többiek a szórólapot a postaládájukból a radiátorra teszik, és ha viszik le a szemetet, rajtunk kívül 1 srác van, aki leemeli onnan is a halom újságot, ha már úgyis a kukánál van dolga.

Itt a szülők hagyják, hogy a gyerekek a lépcsőházban mindenféle csokispapírt eldobáljanak, meg a hátsó bejáratnál hagyják a félig kiivott kis szörpis vagy teásüveget, amit bicajozáshoz visznek le, ti még ilyen tetü bandát nem láttatok.

Senkire nincsenek tekintettel. Ha baba van, ha nyugdíjas pihenne, ajtócsapkodás, éjjeli lépcsőházi zajongás, én hülye meg, ha későn jövök, halkan osonok, nehogy valaki felébredjen, mert szerintem ez így lenne normális.

19. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 18. - Ac808a6b30)
2010. ápr. 15. 15:35
Talán ha az ő szemszögükből közelítenéd meg, az anyagi oldal felől, és kiszámolnád általánosan hogy mennyi pénzt spórolnának meg és költhetnék utazásra, stb. akkor talán menne, biztos van egy téma, valami amit ők jobban preferálnak.
18. ac808a6b30 (válaszként erre: 16. - 94c02c5bb5)
2010. ápr. 15. 15:20

Na ez jó lenne, ez eszembe sem jutott, lehet, hogy megpróbálom, de nekem olyan hülye szomszédaim vannak, és esküszöm nem velem van a baj, a másik házban semmi baj nem volt a szomszédokkal.

Már látom is hogy nem akarnak ezek semmit, csak én ágálok minden ellken, ezeknek minden mindig úgy jó, ahogy van.

17. ac808a6b30 (válaszként erre: 15. - Pemete)
2010. ápr. 15. 15:18
Igen, ez nálunk is így volt, nemcsak a leválással, de a szigeteléssel is. A nemsokára elköltözőknek, meg a nyugdíjasoknak ez nem üzlet, mert jön a ki tudja meddig élünk még szöveg.
16. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 14. - Ac808a6b30)
2010. ápr. 15. 09:15
Arra viszont van mód, hogy a saját lépcsőházatok részére felszereljetek egy külön mérőórát, és akkor már a lépcsőházatok szavaz a ti fűtésetekről. Nem függtök a másik lépcsőháztól. Ez nálunk kb. 25 ezer forint lenne. Mert megmondtuk, ha vannak olyan lükék, hogy le akarják szereltetni, ( ez a másik lépcsőház), akkor tessék, de nélkülünk, mi pedig rakatunk föl egy külön mérőt, ami a mi lépcsőházunk fűtését méri konkrétan.
15. pemete
2010. ápr. 15. 07:50

Tegnap beszéltünk a közösképviselővel ezügyben, és természetesen a sok öreg leszavazta a leválást, mert nekik így kényelmes, az egész lakótelep tele van nyugdíjasokkal. Csak tudnám, hogy nekik miből futja majd télen az 50-60ezres fűtésszámlára!

Hőmennyiségmérő lesz nálunk is, kiváncsi leszek...

14. ac808a6b30 (válaszként erre: 12. - 94c02c5bb5)
2010. ápr. 15. 07:08

Köszi, utánanézek az árának, de mint említettem, hiába van elosztó a radcsin, általában megszavazzák minden évben, hogy ne aszerint fizessünk, tehát más fűtene ebben az esetben, én meg fizetném.

A szomszéd lépcsőházban tele van minden virágokkal, így a közös helységben a nálunk állandóan zárva tartott csapóajtó tárva-nyitva odaát és jó meleg van egész télen, míg mi a lépcsőházat nem fűtjük.

13. caffi
2010. ápr. 14. 16:35

sajna mi is függünk a távhőtől....se mérőnk,se szigetelés....:(

Bár nem teljesen ide tartozik....de fűtéssel kapcsolatos:

Elsejével a lakók lemondták a fűtést......10 napomba telt mire el tudtam intézni h vissza kapcsolják,14fok volt a lakásban....

Minden vágyam h családiba költözhessünk.....nem jó függni másoktól!

12. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 11. - Ac808a6b30)
2010. ápr. 14. 15:52
Azt tudod tenni, hogy ha van hőmennyiségmérőd, hogy elzárod a radiátorokat, veszel egy inverteres klímát, és azzal fűtesz. 2-3 év alatt behozza az árát, és 5 perc alatt meleget csinál a nagy hidegben is. Míg egy radiátort kinyitsz órák múltán sincs még meleg. Így csak az alap megszavazott díjat kell fizetned, ez nálunk 20 % most. Évek óta nem fűtünk a távhő által. Csak klímával. Rabló banda.
11. ac808a6b30 (válaszként erre: 10. - Ncilány)
2010. ápr. 14. 15:50

Nekünk esélyünk nincs olyanra, ami nem függ a távszolg.-tól.


Ha lenne, már nem laknék itt!


Nektek sok sikert hozzá!

10. Ncilány (válaszként erre: 7. - Ac808a6b30)
2010. ápr. 14. 13:54

Mi is. Azon gondolkodunk erősen, el kellene tünni ebből a lakásból.

Nálunk se mérő műszer, se szigetelés. Ha lesz is, nem biztos hogy megszavazzák a kompenzációt. ( Jól írtad, a széleken, földszineten, fázunk, fenntiek, egyszál gatyába flangálnak )

Miért kellene annyit fizetni nekem, mint a felettem lakónak. Aki emeleten, középen van, mindenhonnan kapja a fűtést. És melegebb is van. Az a baj, hogy a pincét nem szigetelik ahol kivül meg is csinálták. Ja és az a szép, hogy kevesebb a fűtésszámla, DE a kölcsönt a felújításra vissza kell fizetni. Az is kerül annyiba mintha a teljes fűtést fizetted.

9. ac808a6b30 (válaszként erre: 8. - Pemete)
2010. ápr. 14. 13:04

Én úgy emlékszem, nálunk volt, aki a melegvíz részét lemondta.


De ugyen csak a te kalásodban nem tudják elzárni a fűtést, ebből volt is balhé a híradóban nem egy esetben.

Pl. ha elutazol télen 3 hónapra, akkor is kell valamennyit fizetni, előbb írta is valaki (bocs, most nem emlékszem a nevedre) hogy mennyit. De sokat!

2010. ápr. 14. 12:39

Bocs, közben csináltam a kaját. Mi egy 9 lakásos társasházban lakunk. Az épület több, mint 50 éves, régen kályhával fűtöttek itt, megvannak a kémények is. A hőközpont itt van nálunk, és a távhőszolgáltató tőle veszi meg a hulladékhőt 1200ft/GJ áron, és adja el nkünk 3000ft/GJ -ért.

Teljesen ki vagyok akadva ezen, hogy ez mekkora pofátlanság, és ezért akarunk leválni, meg természetesen az sem mindegy, hogy a max gázártámogatással is 35-40 ezreket fizetek októbertől áprilisig. Vannak kezdeményezések, hogy az egész lakótelep leváljon, de még sehol nem tart az ügy, ezért érdekelt, hogy egyénileg lehet-e.

Amúgy nem értem miért nem lehet lemondani egy szolgáltatást, ha nekem nincs rá szükségem!

Veszek egy villanybojlert, és lesz melegvizem, meg 4 elektromos radiátort, és lesz fűtésem, ennyi!

7. ac808a6b30 (válaszként erre: 6. - Ncilány)
2010. ápr. 14. 12:22

Már ha megszavazzák a kompenzációt.


Amikor a 7.-en laktam, én megszavaztam a földszintinek.


Most a szélén és a földszinten lakom, persze kompenzációról a többi lakó hallani sem akar, majd befagy a seggem, és az első évben többet fizettem rá, amennyit a fölöttem lakók összesen visszakaptak, igaz ez csak 5 emeletes.

A közvetlen fölöttem lakó 9000-t kapott vissza, én 57-t fizettem rá, azt hittem, lehidalok.

Nagy nehezen leszereltettem 3 radiátort (konyha, előtér, fürdő) és nem bántam meg, a fürdőben elég a cső, a konyhában túl sok párolgott a főzéshez.


Ezek után megszavazták, nem kell leolvasás, inkább havi hőközpont után fizessünk légköbméterre.


Utálom az egészet!

2010. ápr. 14. 11:51

A földszinten, a felsőn, és akik a szélén laknak általába van kompenzáció. Mert a középső lakás ha el is zárja, mégsincs olyan hűvös, mint a szélén, vagy a földszinten.

Amíg a lenti lakásokba jó ha van 22 °C kb, addig a másikokba akár 25 is lehet.

Miért fizessek ugyan annyit?

Csak az egész ház, 1 hőközponthoz tartozók válhatnak le. Beindíani, leállítani a fűtést fele + 1 % alá kell írni.

Persze olcsóbb a langyos lakásra a fűtést kifizetni, mint a TP, gyógyszer, a gyerek hiányzik a suliból, kevesebb a fizuja aki otthon van vele.

5. 94c02c5bb5 (válaszként erre: 2. - Pemete)
2010. ápr. 14. 11:39

Szia, én megpróbáltam, és csak együttesen lehet. Emellett kiszámoltam, hogy bármelyik fűtési technikát választjuk, min. 10 év a megtérülése, vagyis akkor leszel nullán. Én meg 10 év múlva már nem lakom ott.

Ha van a lakásban hőmennyiségmérő, akkor a lakógyűlésen tudjátok megszavazni, hogy ki mennyit fizessen, és hogy a szélső, alsó, sarki, stb. lakások kapjanak e kompenzációt. Ezzel tudsz spórolni.

2010. ápr. 14. 11:39
Az gáz:S
3. ac808a6b30 (válaszként erre: 2. - Pemete)
2010. ápr. 14. 11:38
Egyénileg nem tudsz, csak az egész ház, sőt házak, amit az az 1 hőközpont fűt.
2010. ápr. 14. 11:29
Az érdekelne, hogy egyénileg is felbonthatom-e a szerződés a szolgáltatóval, vagy csak úgy lehet, hogy az egész ház leválik róla. Aki esetleg tud erről valamit, megköszönném, ha segítene.
2010. ápr. 14. 11:28
Távhő szolgáltatás lemondása, avagy leválás a távhőről.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook