Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tartózkodási engedélyhez lenne pár kérdésem... fórum

Tartózkodási engedélyhez lenne pár kérdésem... (beszélgetős fórum)

2013. júl. 7. 13:13
Tulajdoni lap azert kell mert azon rajta van minden. Plusz ha valaki meghalt akkor mar o nincs benne hanem aki orokolte a reszet. Nalunk igy vagyunk tulajdonosok. :) Ugyvedi baratnommel megiratam ezt a nyilatkozatot igy nem lesz baj hogy en rosszul irtam meg valamit. :) Eloszor csinalom ezeket mert exdig szuksegem nem volt ra. Ezert is kertem segitsget. :)
2013. júl. 7. 09:02

[link]

és itt formanyomtatványt is tudsz letölteni.


[link]

25. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 24. - 9b10f3d7ff)
2013. júl. 7. 08:44
Geridina
24. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 23. - Geridina)
2013. júl. 7. 08:43

Kedves Garidina! azért a kettő köszönőviszonyban nincs egymással.

Te okmányirodában dolgozol, a befogadó nyilatkozatot meg az idegenrendészet intézi. Nem véletlenül szokták kérni a földhivataltól a tulajdonlapot, így elég, ha csupán egyik fél megy be, az aláírt befogadó nyilatkozattal.

23. geridina (válaszként erre: 1. - Linda019)
2013. júl. 7. 07:48

Nem olvastam végig a többi hozzászólást, bocsi, de válaszolnék a kérdésedre. Lakcímkártya ügyintéző vagyok ugyanis:)


Ha te is résztulajdonos vagy, te is aláírhatod, hogy bejelentkezhet.


Amúgy mindenhol máshogy megy. Én csak akkor kérek adás-vételit ha teljesen újak a tulajdonosok, vagy arra a címre még soha senki nem volt bejelentkezve


Én személy szerint úgy intézem hogy be kell jönnie a lakás tulajdonosának. Ez nem szokott az ügyfeleknek tetszeni, mert sokszor úgy hozzák a bejelentő lapot, hogy a tulajdonos már otthon aláírta. Az a helyzet, hogy én nem ott lakom, ahol dolgozom, nem ismerem az embereket még. Egyszer be akart valaki jelentkezni valahova, és én elfogadtam a tulaj aláírását. Kiderült. hogy 3 éve halott. Ha a kolleganőm nem figyel oda, már börtönben lennék. Azóta senkinek sem hiszem el, hogy a tulaj írta alá

22. Linda019 (válaszként erre: 21. - Petka)
2013. júl. 7. 00:27
Anyakönyvvezetőknél is csak ketten melóznak. A többi oda van. Mondták is hogy most szombatra az életbe nem tudták volna elintézni a jegyzőit, mert börtönbe meg mindenhova mennek. Őszintén írtam nekik a kérvényt és utána mondta hogy azt is írjam már oda házasságot szeretnénk kötni és a terhesség miatt kérjük a 30 nap várakozás alól a felmentést. Úgy nem volt jó, hogy 30 nap alól kérjük a felmentést terhesség miatt. NA de hozzá írtam mindent csak mehessek már jövőhéten. 31 hetes vagyok már
21. petka (válaszként erre: 18. - Linda019)
2013. júl. 7. 00:23

A 90 nap az az ügyintézési határidő. Gyakorlatilag olyan gyorsan csinálják ahogyan kedvük van. Most nyár van, tehát ha az ügyintéző elmegy 2-3 hét szabadságra, addig áll az ügy az asztalán.

De valószinűleg a 90 napot azért nem fogják kivárni.

2013. júl. 7. 00:20
szerb
19. petka (válaszként erre: 17. - Linda019)
2013. júl. 7. 00:20
Párod milyen származású?
2013. júl. 7. 00:19
Amúgy mennyi idő alatt küldik ki a kártyát? Azt mondták 90 nap az átfutás idő de az hamarabb is lehet.
17. Linda019 (válaszként erre: 16. - Petka)
2013. júl. 7. 00:18
Ez tényleg vicc... :D Pláne hogy én munkanélküli vagyok. Pláne jön a baba... :D Majd hivatkozunk az összegre hogy házasságra kaptuk :D Na de komolyan tiszta hülyék. Arról ne is beszélve, hogy 3 év után lehet az állampolgárságot megkapni, de ezek 5 évet mondtak, ha van gyerek. Persze ismerősöm segít nekünk, de úgy ellettem hülyézve meg minden.... Miért nem én kérdezzek ilyeneket bent stb..milyen sötét vagyok stb... de baszus életembe először voltam bent és azért jött velünk hogy segítsen mert neki ott ismerősei vannak állítólag.
16. petka (válaszként erre: 15. - Linda019)
2013. júl. 7. 00:15

Ha a párod millárdos lenne, a törvény szerint akkor is neked kellene róla gondoskodnod :))

Bár ez inkább szomorú mint vicces...

15. Linda019 (válaszként erre: 14. - Petka)
2013. júl. 7. 00:12

Nagyon semmibe nem voltak. Azt is megmondták hogy akkor is van ez a 30 nap mire vissza jönnek a papírok. Na de ha nem mentünk volna be hogy mindent ok, akkor 30 nap után ott tartanánk, hogy a tanúsítvány nem volt jó mert a kinti hatóság rosszul írta meg... Így a csaj mondta hogy ha beszereztük az nap megcsinálja és kiadja a papírokat hogy mehessünk időpontért. Na ő rendes volt, de az anyakönyvvezető mindennél jobban húzni akarta.


Bent mondták,hogy ha nekem van csak bankkártyám azt is a tartózkodási engedélyhez elfogadják csak legyen rajta valamennyi összeg,mert én leszek kiállítva, hogy a férjemet eltartom, mert ő még most fog itt melozni..

14. petka
2013. júl. 7. 00:07

Szivesen!


Gondolom nem ájultak el a gyönyörtől hogy egy külföldihez mész hozzá. Nálam sem voltak túl segitőkészek.

2013. júl. 7. 00:05
Köszönöm azért a segítséget... :) Így tudom is intézni a dolgokat.
12. Linda019 (válaszként erre: 10. - Petka)
2013. júl. 7. 00:05
Amúgy a véleményem meg van róluk. 3 hónapja bementem. Adnak egy tájékoztatot mi kell. Oké rendben, de pontosan elmagyarázni hogy mi is legyen benne vagy valami... semmit se... Persze szerintük elmondtak mindent. Na de 2 hete mikor be lett adva minden papír és ellet küldve ellenőrzésre, akkor mondták 30 nap alatt küldik vissza. Na de kiderült, hogy ha bemegyek és megkérem, hogy sürgős lenne, az nap oda adja. Na ez meg is volt. Utána indulok szerdán időpontért és ott mondja hogy párom is kéne a felmentés miatt, mert neki is alá kell írni. NA de pénteken bevittem és így minden rendben. Na persze mások szerint én vagyok a hülye és nem a hivatal mert ők mindent elmondtak hogy kell csinálni... Nagyon semmit se mondtak... :D
11. Linda019 (válaszként erre: 9. - Petka)
2013. júl. 7. 00:01
Rendben. Köszönöm szépen. Ez sok segítség volt. Na az igaz voltunk bent , de ebben a melegben pontosan nem értettem hogy is van ez, meg ismerősöm is kicsit össze zavart hogy lehet nekik is be kell menniük stb. Bent is azt mondták hogy egy nyilatkozat kell két tanúval.
10. petka (válaszként erre: 7. - Linda019)
2013. júl. 7. 00:00
Nem hiszem hogy a jegyző vissza fogja dobni. Egyrészt nem szokták megakadályozni a házasságokat, másrészt láthatja a pocakodat.
9. petka (válaszként erre: 8. - Linda019)
2013. júl. 6. 23:59
Gondolom a felek azonositó adatai kellenek, valamint a tanúk személyi igazolvány száma, lakcime.
8. Linda019 (válaszként erre: 6. - Petka)
2013. júl. 6. 23:57
Na akkor ezt megírom és aláíratom velük. Gondolom személyi számnak is ott kell lenni stb. Életembe nem csináltam ilyen csak sulikba meg ilyen helyeken kérelmet. :)
2013. júl. 6. 23:56
A másik kérdésem, ami nem tartózkodási engedélyhez tartozik, de legalább megnyugtató választ tudtok adni. Baba miatt házasodunk. Szerdán kaptam meg az időpontot jövőhét szombatra, de a felmentést 30 nap alól pénteken kellett leadni, mert éppen párom nem volt itthon. Ugye a jegyző nem fogja vissza dobni? Kicsit ideges vagyok, mert már 3 hónapja szenvedtünk ezzel az egésszel és a baba is lassan meg van. :) Azt mondták csütörtökön menjünk be a személyivel.
2013. júl. 6. 23:56

Anno amikor nekem kellett, anyukám mint a lakásom haszonélvezője, kézzel irta meg egy sima papirra. Két szomszéd aláirta, én pedig bevittem.

Ez az egyetlen nyilatkozat hiányzott, még aznap délután beragasztották a tartózkodási engedélyt a volt férjemnek.

2013. júl. 6. 23:53
EZ a nyilatkozat pontosan hogy nézz ki vagy ők adják bent? Mert ezt jövőhéten el kéne intéznem, mert nem lesznek 3 hétig legalább itthon.
2013. júl. 6. 23:46
Nem kell személyesen bemenni, de valószínű a földhivataltól kell vinni 3 hónapnál nem régebbi tulajdonlapot. Kell vinni igazolást mennyi a keresetetek, eltudjátok-e látni anyagilag. Esetleg, ha a párodnak van munkaviszonya akkor azt. Persze az Idegenrendészeti Hivatalban el fognak mondani mindent.
2013. júl. 6. 23:41
A másik két tulajdonostól kell egy nyilatkozat, hogy hozzájárulnak, hogy te és a párod életvitel szerűen ott fogtok élni. Aláirják, kell rá 2 tanú, és szerintem ennyi. Nem kell nekik személyesen bemenni a hivatalba.
2013. júl. 6. 23:38
Mi albérletbe költöztünk, ideiglenes lakcímre lettünk bejelentve, és úgy kérték, hogy vigyük el az adás-vételi szerződést, valamint a mi papírjainkra megkérték hogy írassuk alá velük, és elég volt csak bevinni. Nem kellettek ők is hozzá, eltudtam én intézni.
2013. júl. 6. 23:29
Sziasztok. Szeretnék pár kérdést feltenni. Párommal jövőhéten házasodok és utána intézzük el a tartózkodási engedélyét mert ő külföldi. A kérdésem az lenne , hogy itthon én is meg még ketten tulajdonosok. Mondták hogy valami papírt kéne az aláírásukkal bevinni hogy beegyeznek, hogy bejelenezhet hozzánk. Na de ez hogy is nézz ki? Ők nem tudnak bemenni személyesen, de ezt a papírt alá tudják még most írni. Egyik rész tulajdonos én vagyok.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook