Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tartósítószer mentes húskészítményeket hol tudnék venni? fórum

Tartósítószer mentes húskészítményeket hol tudnék venni? (tudásbázis kérdés)


2015. márc. 26. 10:49
Őstermelőktől
2015. márc. 26. 07:30

Én is allergiás vagyok több mindenre tartósítószerre és sűrítőanyagra, illetve színezékre is. Persze nem az összesre, de a guargumi, a NA-glutamát és az NA-benzonát a legtöbb mindenben benne van (ezen felül még 2re). Ha "csak" tartósítószerre allergiás a kisfiad és tudod konkrétan melyikekre, minden címkét olvass el, egy idő után ki tudod zárni a konkrét termékeket. Én leginkább füstölt árút eszek, házit, sajátot, ha nincs akkor végig nézem a címkéjét a boltban lévőnek, mert általában a kolbászokat nem nyomják tele mindennel.

Pl.:csirkesonkából én sem találtam még olyat amiben a fentiek nincsenek benne, de már nem is keresem, pedig régen nagyon szerettem...

2015. márc. 24. 20:24

[link]

Nézd át, hátha jó lesz .

2015. márc. 21. 15:02

Nádudvari termékeket keress, honlapjukon allergén infó található.

Létezik házi használatra vásárolható sonkaprés, régebben viccesnek találtam, de adott esetben tényleg praktikus dolog.

2015. márc. 21. 13:53
Esetleg koseruzletben neznek szet, bar nem olcso.
6. emagdi (válaszként erre: 5. - D41005143d)
2015. márc. 21. 09:43

itt nem annyira jellemző, hogy a bio boltok húskészítményeket is tartsanak. illetve attól, hogy valami bio, még egyáltalán nem biztos, hogy nincs benne tartósítószer.


ellenben akár a spar-ban is vannak olyan készítmények, amik mindenféle tartósítószertől és adalékanyagtól mentesek, de sajnos így fejből nem tudom, hogy melyik gyártó termékei ezek (ezért mondtam, hogy paleósoktól kell megkérdezni, ők vágják, hogy hol lehet "tiszta" húst venni:)))

2015. márc. 21. 04:29
bio boltban,de ezt nem tudom,hogy otthon is igy hivjatok e,mint mi itt.
2015. márc. 20. 20:13
paleo csoportokban érdeklődj, ott tudnak majd neked mondani olyan gyártókat illetve boltokat ahol ilyenek kaphatóak
2015. márc. 20. 20:06
Esetleg próbálkozz otthon elkészíteni ilyesmit. Házi kenőmájas, kolbásszal töltött karaj vékonyra szeletelve szendvicsen is megállja a helyét. Elég sokminden elkézíthatő házilag és akkor biztosan tudod,hogy mi van benne.
2015. márc. 20. 10:22
A sos-fustolt hus is ekorbe tartozik?
2015. márc. 20. 10:10
Sziasztok.Szeretném megkérdezni,hogy tartósító mentes húskészítményt hol lehet az országon belül beszerezni?szárnyas vagy sertés kéne.Allergiás a fiam a tartósítókra és sehol nem tudok beszerezni ilyen kajákat.Köszi előre is a segítséget.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook