Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tartósítószer mentes ételeket keresek fórum

Tartósítószer mentes ételeket keresek (beszélgetős fórum)


18. Titánia83 (válaszként erre: 16. - Anyapocak)
2011. jan. 31. 20:32

Nyárra azért visszakerül, de a hidegebb hónapokban nem kell. Mélyhűteni meg nem szoktunk semmit.


Mi is arra vágyunk a Párommal, hogy egyszer majd legyenek állataink, és magunk termeljünk meg mindent, de akár egy közösséggel együtt. Az állatokat mondjuk max. a tojásért és tejért tartanánk. De persze nem vagyunk Krisnások, ha valaki azt gondolná... :)

2011. jan. 31. 20:17
Amennyire csak lehetséges úgy főzök, mint az 1902-ben született nagymamám... Ő az utolsó percig főzött minden nap, 1983 karácsonyára halt meg. Szívesen adok tippeket!!
16. Anyapocak (válaszként erre: 15. - Titánia83)
2011. jan. 31. 20:08

Irigylésre méltóan gondolkodsz, de sajnos nem mindenkinél kivitelezhető. :-((( Én konkrétan Angliában élek és emeletes házban, de itthon anyukáméknak van csibéjük, anyukám vágja őket illetve minden évben 1x disznót is.

Van egy 6 hónapos kisfiam is, néha annak örülök h van időm lefürdeni meg enni mellette nem még állatokat is ellátni, de én is e párti vagyok egyébként. Hát azért egy hűtő szerintem jó h van, én nem tudnám kiiktatni.....

15. Titánia83 (válaszként erre: 13. - Emagdi)
2011. jan. 31. 19:51

Nagyon egyetértek a véleményeddel. A Párom nagyszülei nevelgetnek állatokat, és azokat szokták maguk feldolgozni. Ilyenre tényleg nem áll az állításom, nem akartam radikális lenni. December óta vagyok vegetáriánus, mert jobban szeretem az állatok élve. :) Persze ettől még nem kell mindenkinek vegának lennie. ;)


De szerintem is fontos, hogy magának készítse el. Mi kb. 3 napra előre vásárolunk alapanyagokat, és azt meg is főzzük. Így a hűtőt is kiiktattuk, mondjuk a konyhánkban nincs konvektor, és ott hűvösebb van. De semmi tartós ételünk nincs, konzervet is nagyon ritkán veszünk! Max. borsót. :)

14. malkata (válaszként erre: 12. - Emagdi)
2011. jan. 31. 19:24
jó lenne ha mindenkinél ez lenne az alap, nem csak betegség esetén...
13. emagdi (válaszként erre: 11. - Titánia83)
2011. jan. 31. 18:49

nyilván nem tesz jót semmiféle állati fehérje, de azért erről elég nehéz meggyőzni bárkit, még akkor is, ha egyébként szétesőben vannak a belei:((


már az is eredmény, ha legalább saját készítésű ételeket eszik, amiben nincs egy zsák adalékanyag.

12. emagdi
2011. jan. 31. 18:47

csak olyan ételt egyen, amit saját maga állít elő, lehetőleg megbízható helyről vásárolt alapanyagokból.

tulajdonképpen annyi a lényeg, hogy ne vegyen félkész- és készételeket, szószokat, konzerveket. na meg nyilván felvágottat vagy bármilyen feldolgozott húst sem.

11. Titánia83 (válaszként erre: 10. - Malkata)
2011. jan. 31. 18:45
Tényleg a tejtermékek sem jók!
2011. jan. 31. 18:43
Ha vastagbél gyulladása van tényleg a művackoktól mentes vega étrend a megoldás. Barátom 10 év szenvedés után (már az utcára se tudott kimenni) hetek alatt sokat javult. Első időben kerülte a tejtermékeket is, de már eszi.
9. Titánia83 (válaszként erre: 6. - Anyapocak)
2011. jan. 31. 18:36

Nem értek egyet az orvossal!

A húsok tele vannak hormonokkal, fájdalomcsillapítókkal és antibiotikumokkal.

Egy vegetáriánus étrend tele van rosttal, ami kell az egészséges étrendhez, az embernek még jóval több életenergiája is lesz!


Az orvosok csak kezelnek,nem gyógyítanak sajnos a mai világban. Tisztelet a kivételnek!


De ha nem hagyja el a húst, akkor egyen zabkását. Isteni finom, és akinek székrekedése van is meghozza, akinek meg kell, kipucolja a vastagbelét. Nekünk első alkalommal 4-5-ször kellett nagy dologra mennünk zabkása fogyasztás után. :p

8. Anyapocak (válaszként erre: 5. - Smuci76)
2011. jan. 31. 18:33
jó ötlet, köszönöm. :-)
2011. jan. 31. 18:32
már számtalan orvosnál volt szerencsétlen de senki nem tud neki segíteni....és persze mindegyik mást mond. :-((
2011. jan. 31. 18:32
a jelenlegi orvosa meg pont azt javasolta h állati eredetű cuccokat egyen, elég sokat!!! pulyka, csirke, csak fehér húsú ételeket
2011. jan. 31. 18:31
Mi magunknak csináljuk a májkrémet, csirkemáj, tarja, kis szalonna, hagyma, alma, ízlés szerint fűszerek. összeturmixolod és kész. Felvágott helyett megsütök egyben bármilyen húst, ízlés szerint pácolva, felszeletelem és fogyasztható is :-).
4. Titánia83 (válaszként erre: 2. - Anyapocak)
2011. jan. 31. 18:29

Ha vastagbél betegségben szenved, akkor a húsokat felejtse el, de pláne a felvágottakat!!! Jobb, ha nem tudjátok, hogy miket dobálnak bele.


Kerülje a feldolgozott, elősütött, tasakos, porokból összeállított ételeket.


Tehát mindent magának kellene megfőznie. Sok főzeléket, zöldséget és gyümölcsöt kellene ennie. Az ne zavarja, hogy a zöldségből kifő a vitamin, ha főzi. A rost benne marad!

3. Titánia83 (válaszként erre: 1. - Anyapocak)
2011. jan. 31. 18:27
Milyen jellegűt?
2011. jan. 31. 18:27

Sziasztok!

Legjobb barátnőm vastagbél betegségben szenved és szigorú diétán van (a szteroidok mellett) és nem ehet tartósítószeres ételeket. Nagyjából megoldja de sajnos felvágottból nem nagy a választék, de úgy is fogalmazhatnék, hogy nem talált tartósítószermentes szalámit. Valakinek valami tippje vagy esetleg hasonló betegségben szenved???

2011. jan. 31. 18:25
Tartósítószer mentes ételeket keresek

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook