Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Tartós, látványos és egészséges fogyi a testkontrollal. Hétfőtől jön valaki? fórum

Tartós, látványos és egészséges fogyi a testkontrollal. Hétfőtől jön valaki? (beszélgetős fórum)


2010. ápr. 21. 23:04

Kedvcsinálóul, erre egy fórumban bukkantam rá:


"Elküldve: 2008 Június 12 Csütörtök - 10:03

Sziasztok!

Én 8 éve a testkontroll szerint étkezek a férjemmel együtt. 7 éve pedig emellett vegetáriánusok vagyunk. Nekem a 3. szülés után 5 kg nem akart lemenni,ezért kezdtem el. 3 hét alatt lement, a férjemnek pedig 10kg. Így lettem 55 kg a 172 cm -mel. Ezt simán tartottam is a testkontrollal. Végülis ez egy életmód váltás. Az elején nehéz volt a délig csak gyümölcs, ezért én 11.30-kor szoktam ebédelni. A reggeli egy kávé nem zavart be. 2007. augusztusban eldöntöttük,h szeretnénk még egy 4. babát. Elsőre sikerült is (35 éves voltam), és 2008. április 30-án megszületett az egészséges kislányunk 3000 g-al. Végig testkontrolloztam, továbbra sem ettem semmi húst, a vérképem mindig tökéletes volt. Szülés után 2 héttel már rámjött a 27-es farmerom. A terhességem abszolút problémamentes volt.

Szóval én esküszöm a testkontrollra. 8 év tapasztalattal a hátam mögött."

49. molnarvanda (válaszként erre: 48. - Marcipán88)
2010. ápr. 21. 22:45
Nem a könyvet, hanem egy fórumot, ahol a csajszi begépelte szinte az egész elméleti részt. Holnapra átkopizom a naplómba, nehogy reklámnak minősüljön.
48. marcipán88 (válaszként erre: 47. - Molnarvanda)
2010. ápr. 21. 22:02
Hol találtad meg a könyvet a neten?
2010. ápr. 21. 21:54
Ja, és csinálok egy "naplót" a testkontroll elveknek is, megtaláltam neten beírva szinte az egész könyvet. Holnap, remélem, sikerül felvinni... Nyanyóca, te nagyon pöpecül nyomod!
46. molnarvanda (válaszként erre: 37. - Cickány64)
2010. ápr. 21. 21:52
Nagyon fini "zöldségpörköltöket" lehet csinálni, ugyanaz, csak hús helyett felkockázott cukkini, répa, stb. megy bele. És akkor mehet hozzá tészta, vagy krumpli. Étrend: én elég precízen be szoktam tartani a diétás leírásokat, így majd minden nap vezetem, hogy miket ettem a naplómban, hátha az is segítség:-)
45. a44109caaa (válaszként erre: 44. - Cickány64)
2010. ápr. 21. 21:23
Ha esetleg hozzá tudnál jutni a Testkontroll könyvhöz,abban találnál 4 heti étrendet,igaz már írta valamelyikünk hogy olyan"amerikaias",ez igaz is,de valamnelyest támpontot nyújthatna addig,amíg belegyakorolsz.
2010. ápr. 21. 20:59
köszönöm.ezért kuncsorgok napi étrendért,hogy tudjam mit ehetek egy adott napon.nem tud valaki segíteni???
2010. ápr. 21. 18:17
Itt nincs szénhidrát nap, csak egy étkezésen belül kell a szétválasztást betartani. A főzelék jó liszttel sűrítve is, csak tej ne legyen benne, és persze feltét nélkül, mondjuk kenyérrel a zöldbabfőzelék.
42. a44109caaa (válaszként erre: 41. - Cickány64)
2010. ápr. 21. 17:44

-Rántott hús helyett rántott zöldség-ha valami rántott ételre vágysz?Pl.gomba,tök,karfiol,brokkoli..de tojás helyett vizes-lisztes pépbe,majd zsemlemorzsába forgatva?

-A főzelékeket önmagukkal lehet sűríteni,amikor elkészült kiveszel belőle,turmixolod és vissza.A mennyiség ízléstől függ.

-A pöri mellé krumpli nem jó,mert "sűrített"étel.Helyette párolt zöldség és saláta.

41. cickány64 (válaszként erre: 40. - A44109caaa)
2010. ápr. 21. 17:18

látjátok ezért jó,ha többen vagyunk!:-)))

tehát rántott hús kizárva a bunda végett?

pörit lehet akkor,nem baj ha szaftos,csak ne legyen mellé rizs,vagy tészta,krumpli lehet?

és még mindig az előző gondom:főzelékek???

és hogy hogy lehet nemszénhidrát napon kenyeret enni???

2010. ápr. 21. 12:14

Igen,bocsánat!!!

Én is elbizonytalanodtam és most volt időm utánanézni,rosszul emlékeztem....(az örök fogyókúrázás átka-keveredett bennem a 90napos,az Atkins és a testkontroll..

Tehát valóban lehet enni húst párolt zöldséggel.

Még egyszer bocsánat,remélem nem vezettem félre senkit!!

2010. ápr. 21. 10:28
Én nem teljesen így értelmezem:vannak keményítős zöldségek:borsó, kukorica.Szerintem pl. a párolt káposzta jó a húsokhoz és a párolt brokkoli, karfiol is.
2010. ápr. 21. 09:04

Sziasztok!


Hogy ment a tegnapi nap?


Nekem mondhatni sikeres volt...

r.:tejeskávé

t.:kimaradt,mert nem voltam otthon

e.:maradék paradicsomos káposzta

majd főztem egy diétás karalábé levest,délután arra "jártam rá",jó,mert össz.200kcal.volt benne és szigorúan elválasztott keményítő.Így próbáltam a melléevést kizárni,sikerült.

v.:töltött husi töltelék nélkül,paradicsommal.


Cickány-ha beírod itt az oldalon a keresőbe hogy "testkontroll",ad ki egy-két olvasnivalót a témában.

A csirkemáj borsóval,kukoricával és a káposzta leves együtt azért nem jó,mert fehérjét eszel keményítővel.Mert a zöldség addig minősül salátának amíg nyers,ha megfőzöd már keményítő.Ezek alapján a csirkemájat eheted friss,nyers salátával,paprikával,paradicsommal,fejes salival,ami jól esik,a párolt zöldségeket meg pl.rizzsel-mert az is keményítő,és mellé nyers salátaféleség..végül is pörköltet is ehetsz ha szeretnél, köret nélkül,salátával,esetleg cukor nélküli savanyúsággal.Szó sincs csak "száraz"kajáról,pont az a lényeg hogy minél kevesebb legyen a feldolgozott élelmiszer és minél több az "élő",nyers táplálék,azaz zöldségek,gyümölcsök,saláták...

Remélem jól értelmezem az alapelveket..:-)


Szép és sikeres napot!

37. cickány64 (válaszként erre: 36. - Molnarvanda)
2010. ápr. 20. 21:25
köszi.akkor semmi főzelék,vagy pörkölt,csak mindig száraz kaját lehet enni?
36. molnarvanda (válaszként erre: 35. - Cickány64)
2010. ápr. 20. 20:53

Holnap felviszem majd az ajánlott ételeket. Amúgy a lényeg:

Fehérje: hús, hal, tejtermék, tojás - ezek csak zöldséggel, max egymással társíthatók, de a legjobb, ha egyszerre csak egyféle fehérje. Lehet pl. hagymás tojás, hús salival, hús párolt zöldséggel stb.


Szénhidrát: kenyerek, liszt, péksütik - zöldséggel és egymással társíthatók, pl. szendó zöldségekkel, pizza sajt nélkül, zöldségekkel stb.


Keményítő: burgonya, rizs - ezek zöldséggel és egymással társíthatók, pl. rizi-bizi


Zsiradék: vaj, olajak - bármihez mehet

2010. ápr. 19. 21:55

halihó.reggel a kapcs,utána 1 alma reszelve,fahéllyal.ebéd:káposztaleves,uzsi:1 0,1%-os ananászjoghurt,vacsi:2 rántott csirkemáj,borsó-kukorica,ja meg 1 tányér káposzta leves.

nem tudom melyik kaja milyen????hová tartozik???nincs erre valami lista,mint a WW-diétához?igy nagyon nehéz.

34. a44109caaa (válaszként erre: 33. - 9d6cbcbded)
2010. ápr. 19. 21:36

Halihó! :-)


A napom 95%-ban terv szerint ment:

r.:tejeskávé

délig 1 alma+15 dkg eper

e.:diétás paradicsomos káposzta

u.:ugyanaz

v.:a birkasültből csak pár falatot ettem,nem tett neki jót a fagyasztás,olyan furi íze volt,helyette megettem egy Cottage cheese-t retekkel és pár falat házi szalámival.(ez utóbbi hülyeség volt!!!)

Hát ennyi volt...nekem délig simán megy,délutánra jön rám olyan éhségroham,hogy a küszöböt is megrágnám néha,sokszor nem is éhes vagyok,csak valami fűszerest,ízest kívánok...ezt kell legyőznöm.

Levonva a mai konzekvenciát:kevesebb tömény étel és sokkal több saláta kell holnap!


Remélem nektek sikeresebb napotok volt!

:-)

2010. ápr. 19. 20:33

Sziasztok!


Mi újság? Ki mit evett ma??:))))))

32. Anka71 (válaszként erre: 28. - Molnarvanda)
2010. ápr. 19. 10:31
Hajrá, szorítok Nektek:)
31. Anka71 (válaszként erre: 27. - 9d6cbcbded)
2010. ápr. 19. 10:30

Nem fogsz "felfordulni".:)

A gyümölcs (én úgy érzem), nagyon sok energiát ad. Pl. én nagyon édességes voltam előtte, de a délelőtti gyümölcs miatt valahogy nem kívántam soha csokit, sütit, ez nagyon nagy haladás volt.

Mondjuk sokszor ettem párolt rizst sok-sok salátával, általában tényleg betartottam, hogy a táplálékom 30%-a volt koncentrált élelmiszer (tehát vagy szénhidrát, vagy fehérje), és 70 % zöldségféle volt.

Igazán külön főzést nem csaptam magamnak, tehát a családnak főzött vasárnapi ebédből is mindig tudtam választani vagy husit, vagy köretet, ÉS egy nagy adag salátát.

Sokszor ettem fejes salit, fátyol öntettel, és bele kockáztam pár deka trappista sajtot, erre emlékszem legjobban.

Ja, reggeli italom MINDIG ez volt: "banántej", ezt a testkontroll könyvben olvastam. Egy banánt 2,5 dl vízzel összeturmixoltam minden reggel (semmi édesítő, méz sem). Ebből lett kb. 4 dl reggeli itóka, és finom is volt.

2010. ápr. 19. 10:16

Sziasztok!

Lehet csatlakozni még? :-)

Úgy gondoltam újra belevágok a testkontrollba..egyszer már sikerült vele fogynom de jött a 2.babuci-aki ma már 13 éves-de a kilók maradtak,sőt még szaporodtak is.Próbáltam mindent amit csak lehetett,de néhány nap,jobb esetben néhány hét után azonban mind becsődölt-illetve én csődöltem be...A napokban akadt a kezembe a könyv és jutott eszembe,miért ne?

Úgyhogy a mai napom az első.Baj azonban,hogy a reggeli tejeskávémról nem tudok-talán nem is akarok lemondani,mert nélküle olyan vagyok mint a kemotoxos légy,de valahol egyszer olvastam egy tk-os fórumon hogy ennyi belefér,de feltétlen figyeljünk arra,hogy a kávé és az első gyümölcs közt teljen el legalább egy óra.Én így teszek.

Délelőtt almát fogok enni és epret,vacsira báránysültet salátával,az ebédet még nem találtam ki.

Szép napot mindenkinek!

:-)

29. molnarvanda (válaszként erre: 27. - 9d6cbcbded)
2010. ápr. 19. 09:37
Hát igen, a korai meló kívánja az energiát, de banánt is ehetsz, meg gyümiből is amennyit csak akarsz. Elvileg három óránként 2 gyümit legalább meg kellene enni, úgyhogy szerintem bátran egyél, amennyi csak jólesik. A körte pl. nagyon laktató, és délben meg jöhet egy jől megrakott szendó:-)
28. molnarvanda (válaszként erre: 25. - Anka71)
2010. ápr. 19. 09:36
Szerintem is nagyon sokat számít, hogy délig csak gyümi, mert ugye ilyenkor rengeteget segítünk a szervezetünknek a "kipucolásban". Gratu az eredményedhez, remélem, mi is hasonlókról számolunk majd be:-)
2010. ápr. 19. 09:20

Anka, adhatnál ételtippeket!:)


Nekem azt lesz nehéz betartanom, hogy szerdán és csütörtökön reggel hattól melózom és elég pörgős munka, nem tudom a délelöttökkel mi lesz csak gyümölccsel lehet hogy felfordulok...

26. Anka71 (válaszként erre: 24. - Molnarvanda)
2010. ápr. 19. 09:18

Most beugranak dolgok, hogy így olvasom, amit írtál.

A tökélyszendvicset imádtam:))

És a fátyolöntet is jó volt, de sok ilyen salit megettem.

Amúgy nekem az tetszett, hogy soha nem voltam levert, amíg testkontrolloztam, hanem tele voltam energiával.

25. Anka71 (válaszként erre: 21. - Molnarvanda)
2010. ápr. 19. 09:16

Nem jött vissza, bár az az igazság, hogy azóta is délig gyümölcsöt eszem csak, meg heti egyszer tartok egy gyümölcsnapot. Sokkal jobban érzem így magam a bőrömben.

Nektek is sok sikert!

2010. ápr. 19. 09:07

A könyv szerint az első nap mintaétrendje:

Reggeli: gyümi, frissen facsart gyümilé (max 4 dl)

Ebéd: friss gyümilé, majd fél óra múlva: energiasali fátyolöntettel vagy tökélyszendvics

Vacsi: friss zöldségkoktél

karfiolleveskrém

burgonyacsónakok

fokhagymás zöldbab

francia zöldsali


A receptek pedig:

energiasali: zöldségek+csírák+olivabogyó+napraforgómag


fátyolöntet: 1 gerezd fokhagyma (ezt később kivesszük, csak az íze kell), 3 evőkanál olaj, 1 evőkanál citromlé, só, összekeverni, 15 percet pihentetni


tökélyszendvics: teljes kiőrlésű kenyér megpirítva, paradicsom, avokádó, uborka, salátalevél, csírák


burgonyacsónak: krumpli megsütve sütőben, kikaparva, összekeverve tökkel, újra visszatöltve, rásütve.

23. molnarvanda (válaszként erre: 20. - Cickány64)
2010. ápr. 19. 09:00

nem tudod lecserélni valamire a kapucsínót? Mondjuk zöld tea vagy mate tea? Bár igazság szerint azok sem túl jók - friss gyümilével indítani a napot? Én ma narancsot facsartam ki, és olyan fini volt... nem is hiányzott a kávé.

A kajcsid szerintem nagyjából okés, bár a rizs meg a kukorica talán szénhidrát+keményítő, meg a tojás-liszt se jó együtt. Vízzel kevert liszttel meg zsemlemorzsával viszont lehet rántani zöldségeket, mondjuk brokkoli, karfiol.. isteni tud lenni! A káposztaleves teljesen semleges kaja, ha csak zöldségek vannak benne, akár kenyérrel is eheted.

Az ivással nekem is gondjaim voltak, de hamar hozzá lehet szokni a másfél liter vízhez. A testkontrollos könyv azt írja, ennél a diétánál nem is kell annyit inni, mivel nagy víztartalmú kajákat eszünk (gyümi, zöldség).

22. molnarvanda (válaszként erre: 18. - 9d6cbcbded)
2010. ápr. 19. 08:56

most már én se kávézom:-)

Én ma alma-körte-kiwi gyümisalit csináltam, nagyon fini.

21. molnarvanda (válaszként erre: 17. - Anka71)
2010. ápr. 19. 08:55
Húha, de ügyi vagy! És nem jött vissza, amikor abbahagytad?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook