Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tápszeres toroknak ugrás fórum

Tápszeres toroknak ugrás (beszélgetős fórum)


1 2 3
28. gribedli*** (válaszként erre: 1. - 250a9dd6dd)
2017. márc. 16. 11:39
Nincs jobb dolguk:)
27. Panna.33 (válaszként erre: 26. - Kiyara)
2017. márc. 16. 11:22
Én sem szültem.:)
26. Kiyara
2017. márc. 16. 10:38
Szerintem ne vedd magadra, én pl extra szar sőt sok esetben még anyának sem nevezett egyén vagyok mikor kiderül hogy nem csak nem szoptattam de még szülni sem szültem, és fogalmam sincs a vajúdásról.(progromozott császár a 33héten)
25. 915e4d9553 (válaszként erre: 1. - 250a9dd6dd)
2017. márc. 15. 22:15

Fene tudja, miért szeretnek egymás torkának ugrani az emberek!

Kismamák, akik azon versengenek egymással, hogy ki a jobb anya. Nem attól lesz jó anya valaki, hogy szoptat.

Az a jó anya, aki gondoskodik a gyerekéről. Az, hogy szoptat vagy tápszerezi a babáját, tizedrangú.


Én annak idején szoptattam. De akkoriban nem is volt ekkora harc a szoptatók és tápszerrel táplálók között. Legalábbis én nem találkoztam ilyennel. Az én gyerekeim hírből sem ismerték a tápszert. Mikorra elapadt a tejem, addigra már mindent ettek, és régen nem volt tiltólistán a tej sem 1 éves korig. Tehát ők már ittak tejet pár hónaposan.


Lányom kb 4 hónapig szoptatta a babáit. Utána tápszeresek lettek. Senki nem csinált ebből gondot. Elárulom: lányomnak nem a kedvenc anyai elfoglaltsága volt a szoptatás. :)


Összegezve: semmivel nem jobb anya, aki szoptat, mint az, aki nem tud, vagy nem akar szoptatni. Ez olyan dolog, ami egyedül az anyukára tartozik.

24. Cucicsillag (válaszként erre: 20. - Panna.33)
2017. márc. 15. 22:00
Annyira tisztan latod, bakker... 😘
23. Cucicsillag (válaszként erre: 9. - 250a9dd6dd)
2017. márc. 15. 21:57

Sok anyukaval tartom a kapcsolatot, akikkel egyutt szultuk az elsot es vtak paran, akik fejre alltak (szo szt.meg mellgyulladas, stb., )megsem sikerult.

Tolem csaszi utan 2 nappal presszionalt a gyerekorvos, hgy "anyuka, mstmar produkalni kene a tejet!"

Hjaaaaa, mingyaaa'nyomom a gombot, idiota...


Es akkor itt a masik torom ak eseses tema, hgy aki klasszik modon szult, mennyivel jobb anya.

Ahhh, ezeken ne is faraszd magad.

22. Panna.33 (válaszként erre: 21. - 250a9dd6dd)
2017. márc. 15. 21:50

Nincs mit :)

Nem gonoszak, és még csak nem is savanyúak, szerintem inkább csak rettenetesen bizonytalanok.

21. 250a9dd6dd (válaszként erre: 20. - Panna.33)
2017. márc. 15. 21:47
Köszönöm! Vártam, hogy valaki ésszerű okokat írjon, egyébként én is valami ilyesmire gondoltam, hogy ez valami nagyon durva kompenzálás lehet, mert amúgy meg miért akarnál félig idegen embereket valami olyasmi miatt bántani, ami nem rajtuk áll. Ettől még mondjuk nem foghatunk mindent a női hormonokra, de nem akarom elhinni, hogy ennyi gonosz és savanyú anyuka van. Köszi mégegyszer
20. Panna.33 (válaszként erre: 6. - 250a9dd6dd)
2017. márc. 15. 21:38
Azért egyrészt, mert a nők jelentős százaléka meghülyül hormonoktól amik a terhesség alatt megtámadják az agyát. Másrészt leginkább az első gyerek idején marha bizonytalanok, hinni akarják, hogy jól csinálják és igazolást keresnek, majd az egy táborba tartozók egymásra találnak és erősítik egymást, de közben a másik oldalt támadják akik ettől frusztráltak lesznek és nekiállnak erőszakosan kompenzálni. Harmadrészt nem csak a hormonok támadása, hanem a beszűkült környezet is frusztrálttá teszi a nők nagy részét, és visszatértünk a kompenzáláshoz.
2017. márc. 15. 21:29
Sziasztok. Lehet,hogy köpködni fogtok,de a fiam 3,5 éves koráig cicizett, a lányom 3 évesen hagyta el. Ezért nagyon szerencsésnek érzem magam,de ha nem tudtam volna szoptatni valamiért akkor maradt volna a tápszer,mert nem ehet a pici mindent egyből. Szerintem minden anya tudja,mi a jó a saját gyermekének. Szerintem nem rosszabb az az anya se aki szoptat és úgyan olyan közel kerül a tápszeres baba is az anyához. Ez csak az én véleményem.
2017. márc. 15. 21:21
Azért szoptatós anyaként éreztem úgy sokszor,hogy dejó lenne,ha nem a cicimet rángatná meg harapná véresre,hanem a cumisüveget!Engem is megtalálnak mindig,főleg az idősebb korosztály azzal,hogy még mindig???Jelzem 16hónapos a lurkó.Majd leszoktatom,ha megérett rá.Ennyi.Másban sem érdekel a véleményük,így ebben sem.Egyébként is elég makacs és öntörvényű vagyok,úgyhogy...
17. Pengő Gyöngyi (válaszként erre: 1. - 250a9dd6dd)
2017. márc. 15. 21:09
Nem tudom.
16. michelle.r (válaszként erre: 14. - Elbb)
2017. márc. 15. 21:08
Vagy a visszamenjünk-e dolgozni, vagy maradjunk otthon 3 évig ;)
15. elbb (válaszként erre: 11. - Michelle.r)
2017. márc. 15. 21:08
A hideg jobb mint a meleg :)
14. elbb (válaszként erre: 1. - 250a9dd6dd)
2017. márc. 15. 21:08
Kb ugyanez a kategória a császáros szülés és természetes szülés.
13. 250a9dd6dd (válaszként erre: 10. - Imisz)
2017. márc. 15. 20:56
Szerintem az ilyen nők valahol valamit nagyon rosszul csinálnak, vagy oriási és rengeteg kérdések van bennük, aztán találnak valakiket, akik náluk is 'rosszabb' és ezzel enyhíthetik a frusztrációjukat. Mindig lesznek akik nem értenek egyet a gyereknevelési kérdésekben, ilyen-olyan tudományos magyarázatokkal érvelnek, hogy miért jobb az ő igazuk, és ez egyébként egy tökjó dolog. Ezzel nincs baj, sőt szerintem kifejezetten jók is, én szeretek tapasztalatok és nem könyvek alapján döntéseket hozni, de mégegyszer mondom, A SZOPTATÁS/NEM SZOPTATÁS nem ilyen
12. mignon11 (válaszként erre: 1. - 250a9dd6dd)
2017. márc. 15. 20:52
Aki tud és/vagy akar szoptat, aki nem tud /vagy nem akar az nem és pont.Kinek van köze hozzá? Baba mama gyerekorvos...
11. michelle.r (válaszként erre: 4. - Andi6020)
2017. márc. 15. 20:50
De téééééényleg!!! :DDDD
10. Imisz
2017. márc. 15. 20:42
Én időmben a textil pelus kontra eldobható pelus volt a sláger vitatéma. Én voltam a szaranyu az eldobhatóval, a bezzeganyu meg végig textilezte a 3 gyerekét. Az nem volt érv, hogy mennyivel több időt tudtam a gyerekekkel foglalkozni amíg ő mosott-vasalt stb. Egyébként első gyerek sokáig szopott, okos, ügyes, értelmes felnőtté vált. Második tápszeres volt, még okosabb lett, harmadik szintén tápszeres de többet szopott mint a második. Nos, a 3 közül ő a "legbutább", mégis ő keresi mára a legtöbb pénzt hármójuk közül. :) Különben meg mindegy, így is úgy is felnő, és mindig az én gyerekem lesz, én meg mindig az anyjuk leszek. Túlmisztifikálják manapság ezt a testi-lelki és egyéb kapcsolatot amit véleményem szerint nem (csak) a szoptatással lehet megteremteni. Sőt jön a kérdés: apucik hogy teremtik a jó kapcsolatot szoptatás nélkül????
9. 250a9dd6dd (válaszként erre: 8. - Cucicsillag)
2017. márc. 15. 20:39
Persze ezt is megszoktam már, hogy valakinek mindig lesz azzal problémája ahogy a saját gyerekedet neveled, alapvetően ezzel gond sincs, ha ezek normális megnyilvánulások vagy esetleg jótanácsok formájában érik az embert, de a szoptatós témát tényleg nem értem. Alapvetően minden nő 2 mellel születik, aztán ha anya lesz, akkor minden nőnél beindul a tejtermelés, van akinek fáj és lefeji és sose szoptat, van aki nagyon sokáig, van aki nem akar, van aki nem tud, de maga a szoptatás egy tök természetes folyamat. Mégis sokan szuperhősöknek gondolják magukat, mert ők 20 hónapig szoptattak, te meg csak x ideig. Könyörgöm ez pont nem vitatéma. Az, hogy a gyereked egy hisztis hülyegyerek az igen. Az, hogy mennyi tejed van, az semmiképp.
8. Cucicsillag (válaszként erre: 1. - 250a9dd6dd)
2017. márc. 15. 20:15

Az elso fiamnal meg en is beszalltam ilyenekbe, hgy mi a jo (sztem) mi nem, ill.csak annyi, hgy mi hgyan csinaljuk,mi valt be. A masodiknal rajottem, hgy total folosleges, mert mindenki ugyis ugy csinalja,ahogy akarja ,kenyelmes, stb.

Minket azert ugattak le, pl.hgy egyutt aludtam/alszom most a kisebbikkel. De ehhez a ferjemen kivul senkinek semmi koze, szval nem is erdekel masok agymenese :)


Eredeti temara visszakunkorodva, az elso gyerkocom meg a lefejt tejet sem fogadta el, nhgy a tapit, a masodiknal mind2 verzio mukodokepes, szval babankent is valtozik.

7. 250a9dd6dd (válaszként erre: 4. - Andi6020)
2017. márc. 15. 20:00
A cukinyuszi22 már foglalt volt :(
6. 250a9dd6dd (válaszként erre: 3. - Unom)
2017. márc. 15. 19:59
Persze, de akkor sem értem, egész egyszerűen nem tudom felfogni, hogy miért lesz attól valaki egyből szar anya, mert vmilyen oknál fogva nem szoptat. Kb 1 hónapja akadtam bele egy instagram ősanya postjába, aki kb kijelentette, hogy a szoptatós anyák önzők és kb minek szülnek egyáltalán gyereket. Akkor elég keményen kapta az ívet a csaj, de itt-ott mindig belefutok egy ilyen okoskodóba, vagy ha pl vkinek elmondom, hogy már nem szoptatok jön egyből az a bizonyos tekintet. Én mondjuk magasról teszek rá, hálistennek 5 percig nem volt amiatt bűntudatom, hogy nem tudtam tovább szoptatni, de ismerek olyat, aki a falat kaparja, hogy nincs teje és lépten nyomon ebbe a megbélyegzésbe fut bele. De MIÉRT?!
5. Babett82 (válaszként erre: 1. - 250a9dd6dd)
2017. márc. 15. 19:56

Próbáld nem felvenni... az az ő problémája, ha így gondolja... ahogy te érzed, az pedig a tied...

Számtalan ilyen ellentét van... csaszaros-hagyományos , lombikos-természetes, es még sorolhatnám... őszintén?? Xarni rá! A te életed!

4. andi6020 (válaszként erre: 1. - 250a9dd6dd)
2017. márc. 15. 19:55

Mindenért lecsesz mindenki mindenkit.


Neked pl milyen nickneved van? :DDDD

3. unom (válaszként erre: 1. - 250a9dd6dd)
2017. márc. 15. 19:54
Mert az anyukának nincs jobb dolga, mint mással foglalkozni. Aki tápszerezik, az meg mindenhol ezt hallja, és rögtön mentegetőzik. Pedig csak annyit kéne mondania: semmi közöd hozzá.
2017. márc. 15. 19:52

Ne legyenek illúzióid, ebből a topicból is az lesz ;)


Hogy miért? Mert a legtöbb embernek egy fikarcnyi vitakultúrája sincs. Csak hajtogatja a maga igazát, és nem képes meghallgatni a másikat.

2017. márc. 15. 19:50
Nem vitát szeretnék indítani, egész egyszerűen csak nem értem, hogy két anya miért tud egymás torkának ugrani egy olyan dolog miatt, ha az anya szoptat vagy tápszerezik. Mostanában annyi ilyen beszólogatást, vitát látok a téma körül, de nem tudom megérteni, hogy egy szoptató anya mitől jobb anya pl egy tápszeres anyánál? Nem elég szerencsétlen nőknek végigmenni ezen az egész mizérián, miért kell valakit emiatt csesztetni? Lenézni meg pláne
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook