Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tapasztalatok konizációval (conisatioval) kapcsolatban, valaki? fórum

Tapasztalatok konizációval (conisatioval) kapcsolatban, valaki? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2019. nov. 27. 17:42

Van itt meg valaki ? :)

Nekem november 7.-én volt loop konizacio rá egy héttel jobban vereztem vissza mentem megnéztem tamponaltak de mire haza értem át ázott és meg jobban vereztem és vissza mentem aznap meg is műtöttek ez volt 13.-ÁN 2hete és meg mindig verezget barnás néha hús lé szeru vérzés nem tudom normális hogy meg mindig ??? Mikor fog ez elmúlni már ? Hogy nem folyik semmi .. Jövő7en mensimnek kene jönni nem tudom ez nem okoz bajt a gyogyulasba plusz tapasztalat hogy kevesebb napot lesz meg vagy több vérzés lesz stb-re gondolok ?!

Köszi ha van meg itt valaki :)

2016. okt. 15. 12:10

Előző kérdésemhez kapcsolódóan bemásolok egy cikket ami nagyon fontos sajnos sokunknál.

nekem is P2 lett 2014 ben a leletem .

és most pedig HSIL.CIN 2/3

és az "elavult módszer szerint szerint lehet még mindig P2 lennék??????

Ha ez ennyire nem megbízható miért végzik még mindig ezt a szűrést?


Herman Zsuzsanna 37 éves beteg a második gyermek vállalása miatt kereste fel a nőgyógyászát 2014 januárjában. Az elvégzett rákszűrés eredménye negatív - P2 - lett. 2014 végén a beteg elkezdett erősen vérezni, amelyre vérzéscsillapítót és antibiotikumot kapott, majd egészségügyi küretet végeztek el nála. Ezt követően derült ki a pontos diagnózis: a méh adenosquamosus carcinomája, azaz méhnyakrák, mely igazolhatóan HPV fertőzés következtében alakult ki. 2015 januárjában a beteget megműtötték, méhét és petefészkeit is eltávolították, de 2015 szeptemberében a daganat a hüvelyben kiújult, a beteg jelenleg sugárkezelést és kemoterápiát kap.


Herman Zsuzsanna esetében a tünetek jelentkezésekor a citológiai szűrést nem egészítették ki HPV szűréssel, pedig ha időben kimutattak volna a méhnyakrákot okozó HPV vírust, a betegsége jóval nagyobb eséllyel lett volna felismerhető és gyógyítható.

2016. okt. 15. 11:12

Sziasztok.

Valaki tudja hogy a cintec és a cintec plusz ugyan az a vizsgálat?Köszönöm

31. Tünde42 (válaszként erre: 30. - Bmwenzel)
2016. okt. 14. 16:04

Szia.Nagyon szépen köszönöm.Megnéztem a linkeket

de az az igazság hogy nekem a cin magyarázatánál 1,2,3 amit látok.De gondolom a cin 2-3 az cin 2,5 józan paraszti ésszel.

Így se úgy se jó!

Loop konizáció volt.hétfőn lesz 2 hete.

Igen én is szedek mást is,csak gondoltam hátha valaki már befejezett egy 3 hónapos kúrát és van pozitív tapasztalata.

Köszönöm szépen a választ.

30. bmwenzel (válaszként erre: 29. - Tünde42)
2016. okt. 14. 11:00

Szia,


Én Indonal-t szedek, sok más mellett. Így sajnos nem tudom megmondani, hogy használ-e, vagy sem.


Dr. Kovács Krisztina, egyetemi adjunktus: [link]

Itt olvastam, hogy CIN2-es elváltozás mellett, már nagyobb valószínűséggel lehetnek CIN3-as sejtek.

Lehet, hogy olyan "területről" vették a mintát, ahol csak CIN2-ek voltak.


[link] Itt pontosan leírják, hogy mikor sorolják CIN 1-2-2/3-3 ban a rákszűréseket.


Késes konizáció volt? ( mert az varrják, ezért nem szabad lépcsőzni sokáig), vagy loop?

2016. okt. 12. 08:53

Sziasztok.Ha van itt valaki azt szeretném kérdezni az indol 3 ról van e valakinek tapasztalata?

Illetve a műtét után 1 héttel lehet normálisan jönni menni a hétköznapokban?Mert a dokim azt mondta a lépcsőzéssel vigyázzak.De sajnos muszáj lenne mennem.Ti meddig voltatok otthon?

Műtét előtt volt egy punch biopsziám.2 orvosnál jártam az egyiknél a sima szűrés cin 2-3.

A másiknál csináltak szövet mintavételt az a punch biopszia cin 2 lett

.De nyilván az az orvos aki a sima szűrést végezte azt mondta a biopszia eredménye nem ér semmit.Nem mérvadó.

Volt konizáció.De félek a szövettantól.Hallottatok már ilyen punch biopsziáról?Köszönöm.

2016. okt. 8. 14:50
Értem.Köszönöm hogy válaszoltál.Nagyon kedves vagy.
27. M0ncsa (válaszként erre: 25. - Tünde42)
2016. okt. 8. 14:20
CIN 3 volt a diagnozis.
2016. okt. 8. 12:22

Kár hogy ez a fórum nem annyira aktív pedig sajnos sokan vagyunk ezzel a problémával bajban....:-(

És fontos a tapasztalatcsere...

25. Tünde42 (válaszként erre: 24. - M0ncsa)
2016. okt. 8. 12:21
köszönöm szépen a választ.Én is erre tippeltem hogy a 2-3 közötti állapot.Hát őszintén baromira izgulok az eredmény miatt.Én sem értem miért kéne feküdni én már nem feküdtem tegnap csak nem akarom hogy bajt csináljak.Nagyon örülök hogy neked minden rendben.Neked mi miatt kellett a műtét?
24. M0ncsa (válaszként erre: 23. - Tünde42)
2016. okt. 8. 12:13

Szia,


loop utan azonnal csinalhattam minednt, nem terhelobb, mint egy menstruacio. Nem tudom biztosan, de a CIN az elterjedes fazisat jelenti, 1-3-ig novekvo sorrendben. Feltetelezem, hogy a 2-3 az a 2. es 3. fazis kozotti atmeneti allapot (vagy nem tudtak biztosra megmondani, melyik a ketto kozul).


Nyugi, ha a szovettanod nem lesz tokeletes, emgismetlik a mutetet. Nekem mar tobb, mint 5 eve volt, azota tunetmentes vagyok.

2016. okt. 8. 09:20

Sziasztok.Nekem 1 hete volt LOOP konizációm!HPV 16,CIN 2-3 eredmény miatt.Azt kérdezném ha valakinek van erről tapasztalata kérem segítsen a CIN 2-3 az ugyan azt jelenti mint a CIN 3?

Illetve a műtét után mennyi ideig nem lehet pl lépcsőzni?mert nekem a dokim azt mondta azzal vigyázzak csak nem kérdeztem meg meddig mert pont elég volt a félelem és izgulás és ez miatt figyeltem mindenre.Vérezni nem vérzek minimálisan van ilyen enyhe barnás folyás,de az a gyógyulás része és a hasam se fájt bár ma érzem enyhén.De szerintem ez belefér.

Szövettan 4-5 hét.Rettegek tőle.Nagyon hosszú idő!Nektek is eddig készült???Megköszönöm a segítséget,tapasztalatot,véleményt előre is!Jó egészséget kívánok mindenkinek.

2016. szept. 21. 19:23
Van valakinek friss tapasztalata? Nekem október elején lesz eü küret+konizáció, P3 volt a cyt és minden vizsgálatnál vérzek egy napig, illetve menstruáció előtt 2 hétig vérezgetek, a mensi meg nagyon durva, bár csak 2 nap. Hallok elég riasztó meg nem annyira vészes dolgokat.
21. M0ncsa (válaszként erre: 17. - Juditto)
2015. febr. 4. 11:43
Gond nelkul. Igazabol kevesebb utohatasa volt, mint egy sima menstruacionak. Azert 3 napig vigyazni kellett kicsit, ennyi...
2015. febr. 4. 11:22

Sziasztok!


Nekem is 2hónapja volt koninációs műtétem és e. küret. sikerült az ép részből kimetszeni, azóta minden rendben :)

Viszont felírták az isoprinosine nevű immunerősítőt, amit ki is váltottam, de sajnos más betegségem miatt nem szedhetem be. 3000/doboz áron tovább adnám, 2018. novemberében jár le.

19. @IviBaba@ (válaszként erre: 17. - Juditto)
2015. jan. 30. 12:30

Hogy vagy azóta?

Remélem már jobban!

A görcsölés... ezek mind normálisak egy kereten belül, érzi az ember, ha valami nem stimmel. De egyébként az orvost is fel lehet hívni, már ha van közvetlen kapcsolat.

18. @IviBaba@ (válaszként erre: 15. - Juditto)
2015. jan. 30. 12:28
Így volt nekem is, azt mondták ez normális, két héten belül várható a menszi eü küret után, az is volt neked?
17. Juditto (válaszként erre: 16. - M0ncsa)
2015. jan. 23. 10:44
kösziiii. és tudtál rendesen pisilni utána? nekem mindig begörcsöl, alig megy.
16. M0ncsa (válaszként erre: 15. - Juditto)
2015. jan. 22. 20:39

Szia!


Nekem is loopom volt anno - nem is kell, hogy verezz, hiszen gyakorlatilag "kiegetik" a sebet.

Szedules lehet az altatas utohatasa (nekem a fejem akart szetesni napokig. Hasfeszulesre nem emlekszem, de ilyenek altalaban fel sem szoktak tunni, eleg magas a fajdalomkuszobom :)


Azert emlitsd meg szerintem a nogyogyaszodnak, o a szakember, biztos ami biztos.

15. Juditto (válaszként erre: 14. - @IviBaba@)
2015. jan. 22. 18:14

sziasztok,


loop konizációs műtétem volt három napja.


nekem az a "bajom", hogy egyáltalán nem vérzek, vmi minimmális rózsaszín lötty jön ki belőlem (nem büdös), feszül az alhasam, és szédelgek. aki ilyenen már átesett, szerintetek ez így rendben van?

14. @IviBaba@ (válaszként erre: 11. - Szaffi Nails)
2014. szept. 22. 14:51

:( jajj sajnálom!

Én meg 2 héttel a műtét után visszakerültem vérzés miatt :( nemhogy elmúlt volna, még több kezdett folyni. Úgyhogy 4 napot még bent fogtak.

Azóta már jól vagyok, első negyedéves szűrés negatív, most jön lassan a féléves. De most vannak félelmeim, mert a HPV előtt kezdett pattanásosodni az arcom, és most megint :( régen nekem sosem volt ilyen...ahhoz meg idős vagyok, hogy változzon a hormonháztartásom.

2014. jún. 17. 16:02
Sziasztok!Nekem két hete volt a mütétem.Azóta is vérezgetek de nem vészesen.Holnap kell mennem mert a csovet ki kell venni.Kicsit félek mert nem tudom fájdalmas lesz e vagy sem....Eredményem is holnap lesz elvileg.Varratszedés pedig még két hét múlva.Tehát a közepén járok a dolgoknak és remélem hamarosan vége lesz....Holnap ilyenkor már többet tudok.....
12. Szaffi Nails (válaszként erre: 11. - Szaffi Nails)
2014. máj. 26. 09:08
De ahogy letelik a 24 óra a regem után,asszem nyitok egy új fórumot ebben a témában,mert mindegyik ősrégi...
11. Szaffi Nails (válaszként erre: 10. - @IviBaba@)
2014. máj. 26. 09:04

Szia!


Örülök,hogy van egy kis frissítés a témában...

nekem 16-án volt hidegkéses konizációm (HSIL,CIN2,HPV poz- 6,11,16,18 ) de mire végre eljutottam idáig,na nem kívánom senkinek. Holnap,27-én megyek controllra,meg kiszedik a draint,szövettanra még várunk... hasam fájdogál,néha barnás,néha friss vérzésem van...meg egyéb rosszullétek,de ez az én hibám...

2014. máj. 16. 19:01

Sziasztok

Van itt valaki is? Kár hogy nem ír ide senki, 1hónapja volt konizációm P4a citológiai eredménnyel, CIN2-3 . Nos mivel aznap hagytam abba a tabletta szedését, mikor műtöttek, 3napra rá megjött. Erős menszeszként indult,aztán alább hagyott, picike vérzés,főleg barnás volt. 2hete megvolt, gondoltam elmennék az orvosomhoz, aki megultrahangozott hüvelyivel, másnap ömleni kezdett a vérem. Sajnos 4nap kórházi bentlét után (3szor tamponáltak be) kis vérzés mellett hazaengedtek. Mármint a sajnos a vérzésre értendő, nagyon unom már. ÉS sajnos még mindig vérezgetek, pirosan.

Műtét után minimális sebem volt csak, LOOP-Konizációm volt, magas frekvenciájú hurokkal végezték a kúpkimetszést. EÜ kürettel természetesen. Várom még a műtéti szövettani eredményt.

Jó lenne más sztoriját olvasni aki ezen átesett...

9. M0ncsa (válaszként erre: 8. - Első)
2011. máj. 14. 20:39

:)))

Ha nincs kellemetlen utohatasa, es nem is ujul ki, akkor azt hiszem, nincs ok az aggodalomra :)

8. Első (válaszként erre: 4. - M0ncsa)
2011. máj. 14. 18:28
Nem volt gond a szülésnél és azóta se volt semmi gondom vele.
7. M0ncsa (válaszként erre: 6. - A14deb9047)
2011. máj. 14. 16:44

Latod, az siman lehet.

Pedig nem felek a fajdalomtol, mindig is jol turtem (fogorvos, serulesek), de ez, hat ez valami kibirhatatlan volt :))) Na majd legkozelebb igyekszem jol osszeszedni magam :))

6. a14deb9047 (válaszként erre: 5. - M0ncsa)
2011. máj. 14. 16:27
Amennyiben van egy gyulladás, meg fél is az ember lánya, még alacsonyabb a fájdalomérző küszöbe...
5. M0ncsa (válaszként erre: 3. - Pmartika)
2011. máj. 14. 15:57

Ha jol ertem, Neked sem voltak gondjaid a kesobbiekben :) Ez tokjo :))

Bar amit a fajdalomrol irtok, kicsit meglep. Nalam mar a mintavetel is akkora fajdalmakkal jart (miutan felebredtem az altatasbol), hogy majdnem sokkot kaptam, es fajdalomcsillapitot kellett adniuk, hogy magamhoz terjek :( De ezek szerint biztos bennem van a hiba. :)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook