Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tapasztalatok konizációval (conisatioval) kapcsolatban, valaki? fórum

Tapasztalatok konizációval (conisatioval) kapcsolatban, valaki? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2023. márc. 24. 14:57

Sziasztok, nekem ma végeztek loop konizacios műtétet, vagyis leetz, ez nem tudom ugyanaz e?

Pesten egy magankorhazban.helyi érzéstelenítés, nekem egyáltalán nem volt kellemes, foleg az injekcio beadása, meg ahogy érzem hogy feszitenek, matatnak.

Hazajohettem majd 3 hét múlva kontroll.

Hasam alja gorcsol azért, vettem be gyogyszert, szerintetek ez mennyire normalis? Mert valaki azt irja neki egyáltalán semmilyen fájdalma nem volt!

Vérzés minimális, és remélem így is marad! Igaz alapvetően nem birom a fájdalmat, nehezen tűröm de aggaszt az alhasi fajdalom, ha van akinek meg abszolút nem fajt!

63. pimpi3
2022. júl. 21. 12:09

Sziasztok! Nekem a műtét után majd 12 hétre jött meg a szövettanom! Sajnos maradt bent "rákos " rész! Azóta is össze vissza vérzek és fáj sokat a méhem! Aztmondják igy is szerencsés vagyok mert ez nagyon az eleje és innen könnyű felgyogyulni! Most hétfőn megint vettek le rákszűrést ès hpv-t,aztán egész nap véreztem :(

2 dokim aztmondta keressek masik korházat ahol nagy hassal is elválalják a nagy műtétet ha szükség lesz rá! Addig is 3 havonta szűrés... elég bunkó volt,mert kövér vagyok!

Voltam a háziorvosnál ő elmagyarázott mindent ès nem értette hogy - hogy nem mondták ès nem adták oda a beutalómat a kékgojóba... Na mindegy is,a lényeg hogy most oda kell kérnem időpontot!

Igazábol a legrosszabb ebbe az hogy össze vissza vérzek és sokat nem tudok talpon lenni és fekudni se!

2022. júl. 17. 14:24
Sziasztok! Engem hpv és visszatérő méhszájseb miatt műtöttek 4 napja. Altattak szerencsére. Másnap ki is engedtek a kórházból. A műtét estéjén nagyon minimális fájdalmam volt rövid ideig. Mintha light-osan menstruálnék. Másnap vették ki a hosszú géz tamponálást. Az volt picit kellemetlen. Egyáltalán nem véreztem, a pisilés se volt fájdalmas, vagy kellemetlen. Műtét után 1 órával fel is tudtam kelni, sétáltam, ettem. Azóta sincs semmi panaszom. Így utólag, ha azt mondták volna, hogy csak elaltattak, de nem műtöttek meg, simán elhinném, annyira nem volt vészes. Azóta igyekszem pihenni, nem megerőltetni magam. Nem emelek nehezet és igyekszem keveset lépcsőzni, sétálni. 2 hét múlva kérem a hpv oltást, amire az orvos a Gardasilt javasolta. "Vicces", hogy a műtét előtt többet véreztem, mint most. Műtét előtt 3 hétig folyton, most meg egyáltalán nem.
61. nikkky (válaszként erre: 54. - Nikkky)
2022. júl. 5. 10:08

Én végül a negatív cintec miatt megúsztam a konizációt!


Az orvosom tanácstalan volt egyébkènt az ellentmondásos lelet miatt (asc-h, a cintec viszont negatív), de azt mondta, a biztonság kedvéért csináljuk meg a konizációt.

Elfogadtam, de előtte azért elmentem másodvéleményért egy elismert nőgyógyászhoz akinek a hpv a szakterülete (mivel még nem szültem és épp babát szeretnénk nem szerettem volna fölöslegesen a műtétet) aki azt mondta, a negatív cintec megbízhatóbb (sejtfestéses vizsgálat) mint a sima cytologia (ami az emberi szemre van bízva), ezért ő nem műtene (mivel a cintec egyértelműen megmutatja hogy a hpv nincs beépülve a sejtjeimbe), viszont mindenképp adassam be a Gardasil oltássorozatot. Tegnap felírta receptre, ma meg is vettem a patikában, a héten beadatom az első adagot.


3 havonta el fogok járni szűrésre, mert azért az az asc-h eredmény ott van, jobb szemmel tartani (a hivatalos javaslat szerint egyébként elég 6 hónap múlva visszamennem), a 2. orvos szerint sok minden okozhat asc-h leletet (szabad szemmel gyanúsan kinéző sejteket), akár gyulladás is. Viszont komolyan kell venni, és ha a cintec pozitív, akkor konizàció!


A tamponhasználatot teljesen elhagytam, csak pamut fehérneműt hordok, tangát egyre kevesebbet. Remélem idővel jobbak lesznek az eredményeim!

60. Tütisz71 (válaszként erre: 56. - Tündeszp)
2022. jún. 14. 19:13
Köszi a részletes válaszod!🙂 Ma vagyok a kórházban, túl vagyok a műtéten. Semmim se fáj szerencsére, a pisiben igazad van.😀 Annyit ittam, de alig mertem elmenni. Egyelőre semmi vérzés, azt hittem majd most a wc- n, de eddig nem.
59. Tündeszp (válaszként erre: 57. - Tündeszp)
2022. jún. 12. 08:43
Bocs, most látom,hogy nem mostani a kérdés. Remélem, minden ok
58. Tündeszp (válaszként erre: 36. - Marx. 4.)
2022. jún. 12. 08:42
Bocs, most látom,hogy nem mostani a kérdés. Remélem, minden ok.
57. Tündeszp (válaszként erre: 37. - Drea74)
2022. jún. 12. 08:38
Szia. Az én dokim 5-6 hét vérzést mondott és a végleges, legutolsó váladékozás szinte pontosan 6 hét múlva múlt el nálam.
56. Tündeszp (válaszként erre: 55. - Tütisz71)
2022. jún. 12. 08:34
Szia. Nekem február közepén volt a műtétem, előtte találtam ezt a fórumot és megfogadtam, ha túl leszek rajta, én is válaszolok majd a még előtte állóknak, mert tudom, milyen rossz a bizonytalanság. Nekem keddre esett a műtétem és mivel irodán dolgozom, az orvos engedte, hogy a következő héten már dolgozzak.A kolléganőmet régebben magánrendelésen megműtötték, másnap már dolgozott. Bár én ezt nem tartom helyesnek. Nekem eü küretet is csináltak, mert ebben a kórházban ez a protokoll. A tapasztalatom az volt,hogy semmilyen fájdalmat nem éreztem utána. Pl. görcs vagy ilyesmi. Tényleg, mintha semmi sem történt volna. Műtét után az első pisi nagyon csípett, de utána a világon semmi. Vérzés az első napon volt, inkább csak, mikor mozogtam, felkeltem, de mire hazaindultam szinte semmi nem volt. Harmadik napon apukámat kellet sürgösségire vinnem, akkor persze rohangáltam és a vérzés felerősödött. De nem is vér volt sokszor, volt hogy inkább olvadt húslére hasonlított, ezt itt olvastam is másoktól is. Ezután ez is maradt a tendencia. Ha mozogtam (nem intenzíven), véreztem, ha nem nem. De a vérzés biztosan lett volna akkor is, ha csak fekszem, hiszen ennek távoznia kell. Mikor megjött az eredmény (a metszés az épben történt, CIN I, tehát OK), mentem vele a dokihoz és mondta, hogy a vérzés normális és 5-6 hétig eltart, szóval ettől majd ne ijedj meg. Az első mensim a műtét után csak egy kicsivel volt erősebb és fájdalmasabb a megszokottnál. Hat hét után minden olyan volt, mint előtte, ezt a kontrollon az orvos is megerősítette. A műtét előtt úgy emlékszem, már nem volt rákszűrés. A kontrollon volt legközelebb,ami már jó eredményt mutatott. A legközelebbi rá 4 hónapra lesz, és ha minden ok, visszaállhatok a megszokott 1 évre. Összegezve, szerintem a 2+2 hét ágynyugalom nem kis túlzás, de nyilván, ha a te orvosod így látja helyesnek, akkor hallgass rá. Nincs semmi félnivalód, fájdalmaid nem lesznek, a vérzés kellemetlenségeinél (meg esetleg a hat szexmentes hétnél)😉) több diszkomfortságod nem lesz.Minden jót és jó egészséget kívánok!
2022. máj. 31. 16:28
Sziasztok! Nekem múlt héten jött meg a rákszűrés eredménye, kóros laphámsejtek, HSIL. Minden évben járok rákszűrésre, a tavalyi is normális lett, ezért nagyon hidegzuhany volt. Nagyon beijedtem, már a lehető legrosszabbra gondoltam, de mikor megkérdeztem az orvost, hogy daganatos vagyok, azt felelte nem. Akkor ez ezek szerint egy rákmegelőző állapot lehet. Remélem sikeres lesz a konizációs műtét, június 14-re vagyok beírva, kissé idegőrlő lesz a várakozás. Utána 2 hét szigorú ágyfekvés, meg ha olyan a munkaköröm még plusz 2 hét otthon, na ez se lesz egyszerű. Nem tudjátok, nem szoktak ilyenkor ismételt rákszűrést csinálni, mielőtt műtik az embert?
54. nikkky (válaszként erre: 53. - Nikkky)
2022. máj. 6. 06:59

Megérkezett a leletem:

Cintec: negatív!!

Hpv: 31, 16

Cytologia: ASC-H (nem zárható ki h-sil)


Ha a cintec negatív, vajon megúszom a konizációt? Egy hét múlva megyek az orvosomhoz átbeszélni a leletet, mindenesetre a negatív cintecnek most nagyon örülök!

53. nikkky
2022. máj. 1. 16:01

Az szuper, hogy negatív a rák és hpv is!!


Én közben már több mint 3 hete várom a Cintec Plus vizsgálat eredményét, remélem lassan megjön végre, eléggé izgulok!

A Papilocaret továbbra is használom + szedem a vitaminokat és elkezdtem zöldteát inni.

Ha műteni kell essünk túl rajta mielőbb, idegőrlő ez a várakozás.

2022. ápr. 26. 23:35
Sziasztok! Nekem a második műtét sikerült februárban. Az első 2021. Novemberben volt. Most jött meg először azóta, és rettenetes görcsök kínoznak. Eddig sosem volt ennyire fájdalmas.A kontroll vizsgálat szerint minden rendben gyógyult a sebem is. Illetve megjött az új szűrés eredménye is, negatív a rák és a HPV szűrés is. Van valakinek hasonló tünete műtét óta?
51. nikkky (válaszként erre: 49. - Pimpi3)
2022. ápr. 11. 22:34
A sürgősségire miért volt szükség?
50. nikkky (válaszként erre: 49. - Pimpi3)
2022. ápr. 11. 22:33

Sajnálom, de legalább most akkor hátha nem lesz már több problémád a hpv miatt! Mikor kell visszamenned kontrollra?

Hpv-t nekem sem néztek ezelőtt sosem :( nekem a korábbi években negatív volt a méhnyakrákszűrésem, tavaly is. Bár azt olvastam, előfordulhat fals negatív.

Tudod már, hogy sikerült-e eltávolítani rendesen?

Azóta nem fáj már a derekad és a méhed? Olvastam máshol is ezeket a tüneteket, én semmi ilyesmit nem vettem észre magamon. A menstruációm is tökéletes, napra pontosan jön meg. Ezért is félelmetes, hogy egészségesnek érzem magam, nincs semmi tünetem, mégis meg kell műteni valószínűleg.

49. pimpi3 (válaszként erre: 48. - Nikkky)
2022. ápr. 11. 20:36

Haho!

Nekem is 16-os a HPV :(

Kb 8 éve mindig volt gyulladásom p2-es rákszüréssel! Évek óta össze vissza jön meg ,és sokáig tart rengeteg vérzéssel!

De hpv-t sose néztek csak most hogy p3 lett! De ez is magándoki volt! Nekem már a derekap és méhem is nagyon fáj!

Én sürgősségivel mentem a korházba igy 3 nap volt csak! Mondjuk akkor haza is jöttem mert nem lehet altatni ,igy kellett több vizsgálat! Mire azok meglettek és ujra befeküdtem ott kiderult hogy kovidos vagyok! Igy megint várni kellett 21 napot! Igy most szerdán lesz 2 hete hogy műtöttek!! Elösször csak egésségügyi küretröl volt szo de mikor a korházba megvizsgáltak aztmondták itt nagyobb a baj ,igy lett a konizáció is! És igy bent kellett éjszakára maradnom! Hónap elején lesz meg az eredményem! De én ugy kinlódok azóta... és meg is jött!

48. nikkky (válaszként erre: 47. - Pimpi3)
2022. ápr. 10. 17:50

Szia!


Semmilyen tünetem nincs, az éves rákszűrésen derült ki.

Voltam az orvosnál csütörtökön, megismételte a cytológiát + cintec vizsgálatra is küldött mintát, most várom az eredményeket.

Ha a cintec pozitív, hidegkéses konizációt csinál. Azt mondta, ő a hidegkéseset preferálja mert sokkal pontosabban meg lehet vizsgálni a szövetmintát utána.

Csinált kolposzkópos vizsgálatot is, azt mondta semmilyen látható elváltozás nincs, de ha már látható lenne kolposzkóppal az már elég nagy baj lenne.


A 16-os típus a két legrosszabb közül az egyik :( a méhnyakrákot 70%-ban a 16-os és 18-as típus okozza.

Azt mondta, elképzelhető, hogy akár 6-8 éve bennem van, csak valami miatt most tudott felülkerekedni az inmunrendszeremen.


Neked miért került sor végül loop konizációra? A szövettan eredményed megvan már? Milyen hamar lehet időpontot kapni a műtétre?


Gondolkodom közben, hogy mivel a műtét miatt csúszik most a babaprojekt, beadatom addig a Gardasilt. Az orvosom szerint mindenképp érdemes, akkor is ha most bennem van a 31-es és 16-os hpv. Viszont amíg oltakozom, addig semmiképp ne essek teherbe (nem mondta miért, de tudom, hogy erről elég vegyes a nőgyógyászok véleménye).

47. pimpi3 (válaszként erre: 45. - Nikkky)
2022. ápr. 9. 22:04
Mi volt a dokinál?
46. pimpi3 (válaszként erre: 45. - Nikkky)
2022. ápr. 7. 19:50

Szia! A HPV.16 az nagyon nem jó,nekem legalábbis azt mondta a dokim! Egy hete volt a loop konizáciom! Én ugy tudom utána ha nem lesz rossz az eredményed könnyebb teherbe esni!

Nemtudom másnak hogy volt de én ugy szenvedek a gyomrommal a műtét óta!

Neked milyen tüneteid vannak?

45. nikkky
2022. ápr. 6. 22:40

Sziasztok!

Az én rákszűrés eredményem: ASC-H, nem zárható ki HSIL. Hpv pozitív: 31, 16.

Holnap megyek vissza az orvoshoz, megvizsgál elvileg kolposzkóppal és csinál cintec vizsgálatot.

Épp szerettünk volna belevágni a babaprojektbe így eléggé kétségbe ejt ez :(

Azt sejtem elkerülhetetlen a konizáció, legszívesebben meg is csináltatnám egyből, essünk túl rajta, aztán lássuk a szövettant, van-e további teendő.

44. pimpi3
2022. ápr. 2. 20:11
Sziasztok! Él még ez a fórum? Lenne pár kérdésem!
43. Andi278 (válaszként erre: 42. - Csacskamacska)
2022. márc. 14. 09:00

Szia


Bocsi, hogy zavarlak igy műtét után majdnem egy évvel. Volt valami panaszod műtét után? Vagy gyorsan túl lettél rajta? Illetve azóta van-e panaszod, vagy minden rendben?

Köszi

Szia

Andi

42. Csacskamacska (válaszként erre: 41. - Amina93)
2021. júl. 15. 21:45
Jajj értem ☹️ Nekem nem volt cső. Gyors gyógyulást neked!
41. Amina93 (válaszként erre: 40. - Csacskamacska)
2021. júl. 15. 09:25
Köszi a választ.. A cső elmozdult, sokat mentem a kisgyerek után. Tegnap kivették, ma már sokkal jobb.
40. Csacskamacska (válaszként erre: 39. - Amina93)
2021. júl. 15. 08:15

Szia! Nekem is eléggé fájt a hasam az első héten, főleg ha többet voltam talpon. Igyekeztem sokat feküdni (nekem egy hét szigorú ágynyugalmat mondtak), de gyerekek mellett nem tudtam teljesen betartani.

A második hét már jobb volt, de akkor is megfájdult a hasam, ha megerőltettem magam.

2021. júl. 13. 09:08

Sziasztok

1hete volt konizacios műtétem. Iszonyat fajdalmaim vannak. Ez normális még?

38. Csacskamacska (válaszként erre: 37. - Drea74)
2021. ápr. 29. 10:12

Szia!

Hogy vagy azóta? Meglett a szövettanod, minden rendben van?

Nekem 2 hét múlva lesz a konizációm, és már nagyon izgulok.

37. Drea74
2021. ápr. 15. 13:12

Sziasztok!

Két és fél hete volt konizációs műtétem. Azt szeretném kérdezni, hogy aki már átesett ilyen műtéten, milyen tapasztalatai voltak a műtét után? Mikor múlt el a vérzés, illetve a váladékozás? Normális két és fél hét után az, hogy időnként megszédülök napközben? Eddig nem tapasztaltam ilyesmit. A vérnyomásom rendben van.

36. Marx. 4. (válaszként erre: 34. - Kicsii2)
2019. dec. 5. 21:11
Szia! Nekem is volt loop konizáció még szeptemberben. Azt olvastam, h egy hétre rá normális ha vérzik. De ki tudja?! Nekem azóta megint volt egy hidegkés konizációm pont egy hete. Eddig semmi vérzés nem volt csak halvány valami. Ma délután viszont beindult, mint amikor megjön 🤔 holnap kell visszamenjek, mert ha minden igaz kiszedik a csövet... Kíváncsi vagyok mit fog mondani a doki. Kitartást!
2019. dec. 4. 12:02
Engem most rendelt vissza a nőgyógyászom a cytológiai leletem miatt. Eddig minden évben P1-2 volt, HPV mindig negatív (15 éve vagyunk házasok és nem lépünk félre, én biztos nem, de nagyon meglepődnék azon, ha férjem igen). Nem tudom mi történhetett. Sajnos csak az asszisztenssel tudtam beszélni, ő meg nem mondott semmit, csak hogy nyugodtan vegyek még tartós tejet :-) Azért én fel vagyok készülve a legrosszabbra is.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook