Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Tapasztalatok az ellipszis trénerrel. Mennyire hatékony? fórum

Tapasztalatok az ellipszis trénerrel. Mennyire hatékony? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
749. anni?
2012. dec. 26. 17:28
Jár még erre valaki? Segítség kellene az ellipszis használatához. Hogy használjam, hogy segítse is a fogyásom?
2012. júl. 8. 22:10

Sziasztok,


Nem tudom, hogy jár-e még valaki erre a fórumra, mert rég nem volt hozzászólás, de ha esetleg valaki idetéved, és az elliptikus bicikliről (ellipszis trénerről) szeretne infót, akkor hátha tudok segíteni neki a saját tapasztalatommal.


Kb másfél hete kaptam a barátomtól egyet, használtan vettem, valakinél már volt fogas és porfogó, és el akarta adni. Eddig két napot hagytam ki, pihenés gyanánt, a többi napon lelkiismeretesen tekertem. Először csak 5 km volt a legtöbb, amit kibírtam, utána apránként oda jutottam, hogy ma már 26 perc alatt lement 10 km. A kalóriaszámlálója tuti nem jó, mert erre a 10 km-re 1700 kalóriát írt ki, ami esetleg akkor igaz, ha összeadjuk a szomszédokéval is... De gyakorlatilag nem is ez az ami megfogott benne. 70 kg voltam szinte amikor nekikezdtem, és volt pár nadrágom ami egyáltalán, vagy csak nehezen jött rám. Szeretek rajta tekerni, mert megmozgat alaposan, és már azért mászok fel rá, mert jól esik, nem konkrétan, hogy fogyjak. Az már csak hab a tortán, amikor ma felvettem egy eddig nehezen rámjövő nacit, és gond nélkül felcsúszott... A mérlegre még nem mertem ráállni, de nem is konkrétan ez motivál. EGyszerűem csak jó, mindenkinek csak ajánlani tudom!

747. 4c35511f0b (válaszként erre: 746. - Kattint)
2012. márc. 20. 15:58
Akinek van még kérdése priviben keressen nyugodtan:)
746. kattint (válaszként erre: 742. - 4c35511f0b)
2012. márc. 20. 13:43
köszi, már e miatt a bejegyzés miatt is várom a holnap délelőttöt, amikor elfoglalom a trénert:) a lendkerékhez nem értek, de ahova járok a gépek vagy 10 évesek:)
745. 04be84614c (válaszként erre: 744. - F8813a2f38)
2012. márc. 20. 07:43
Szia! Hát az biztos! Én ugyan még életemben nem voltam teremben, de csak elképzeltem, és egyetértek. Az intervall edzést erre találták ki: gondolom, azzal sincs baj, hogy nem figyeled az órát, amíg fent van a pulzus a zsírégetőm tartományban, nem lehet baj:) Szép napot nektek!!
2012. márc. 20. 02:26
Sziasztok! Én is úgy tudom, hogy hasznosabb az intenzitás, nehézségi szint váltogatása, mint az egyenletes tempóban végzett edzés. Az intervallum is ilyen elven működik. Én viszont azt nem tartom be makulátlanul, nem figyelem, hogy 1-1,5 percenként váltogassam a tempót, hanem ritkábban szoktam, de remélem, hogy így is eredményes leszek. Szeretek egy edzésen több gépet is "meghódítani" a teremben, ha teljes erőbedobással végezném az intervallumot, valószínűleg az első gép után kidőlnék. :D
743. 04be84614c (válaszként erre: 742. - 4c35511f0b)
2012. márc. 19. 21:28

Szia!

Köszi ez sokat segített, jó ezeket tudni, olyantól pláne, aki már régóta csinálja.

Szép estét!

2012. márc. 19. 17:55

Összefoglalva: fontos, hogy jó legyen a gép /pl. hány kilós a lendkerék stb/, utána érdemes minimum 2 naponta edzeni rajta más sport mellett persze, ebben az esetben remekül formál, de leginkább comb+popsi a jellemző.

A fokozatnál nem az a lényeg nyolcason van mondjuk 40 percet, az edzés akkor a leghatékonyabb ha váltogatjátok tehát bemelegítés mondjuk 3-as, utána 5 perc 5-ös és mentek fölfele utána szépen le, vagy felváltva x perc lazább x perc nagyon kemény, ez sokkal, de sokkal hatékonyabb! Én ezer éve használom kiegészítésként és sútyt is magamra pakolok, tuti a hatása;)

SOk sikert :)

741. 04be84614c (válaszként erre: 740. - Kattint)
2012. márc. 19. 17:41
Ugye, ugye??? Nekem a fenekemet kellene kicsit feszesíteni:) A combom elég izmos... Meg talán a karomat sem ártana kicsit megerősíteni:)
740. kattint
2012. márc. 19. 12:18
azt olvastam, ha gyorsan tekersz izmosítasz, ha nehéz fokozaton, zsírt égetsz-meg jó a fenékre, karra, combra.akkor maradok rajta:)
739. 04be84614c (válaszként erre: 738. - Kattint)
2012. márc. 18. 18:11
Hát, azt pontosan én sem tudom-de állítólag mindent megmozgat:) De ne kérdezd hogy mi mindent?! :)
738. kattint (válaszként erre: 737. - 04be84614c)
2012. márc. 18. 17:57
Szia! edzőteremben energikus zenét hallgatok, ha kardiózom. Igazából a kérdés arra irányult, hogy hol kellene éreznem bármit is, az intervallt még nem próbáltam, manualon vagyok, folyamatos 8-as fokozaton, 30 percet, de megnézem, amint lejutok a terembe! Bejönne, és lehet hatásos is, csak nem tudom hol:)
737. 04be84614c (válaszként erre: 736. - Kattint)
2012. márc. 18. 14:48

Ezek szerint neked nem jött be-mondjuk valóban elég uncsi. Nekem mindenki azt javasolja, hogy vagy nézzek filmet közben, vagy hallgassak zenét...

Így próbáltad már? Vagy az intervall edzést vele?

736. kattint
2012. márc. 18. 14:32
A megoldásom az lesz, hogy megkérdezem az edzőtermi "öreg rókákat". És amíg nem kapok választ, átnyergelek a taposógépre, az több kalóriát éget, és érezhetően még a derékról is visz le. (bocsi, aki rajong az ellipszis trénerért...)
735. 04be84614c (válaszként erre: 734. - Kattint)
2012. márc. 14. 14:37

Én a nyáron kaptam egyet itthonra, azt mondják minden testrészre nagyon jó, csak türelem. Nekem is az a fő bajom vele, hogy uncsi:(

Igazából nem használtam sokszor, sőt:(

De ma igéretet tettem magamnak, hogy legalább 30 percet nyomok rajta egyfolytában:) Ismerek olyat, aki nagyon sokat fogyott vele...

Úgy hogy hajrá!!

734. kattint
2012. márc. 13. 20:44
Sziasztok! olvasgatom ezt a hosszú fórumot, de igazán nem találok választ a fő kérdésre. Én amikor terembe mehetek 30 percet vagyok rajta, 8-as fokozaton, és vagy besegítek kézzel, vagy összekulcsolom a kezem, mert szerintem úgy nehezebb. Eddig 10 alkalommal használtam, és egyáltalán nem tudom, hogy -azon kívül hogy a gép rengeteg kalórialeadást ír, van - e értelme, mert ez az egyetlen gép (taposó, bicaj, futópad mellett) ami nem fáraszt el, csak unatkozom....Szóval mely testrészemmel teszek jót vele? Has? (remélem...)
733. Jázmin1975 (válaszként erre: 731. - Funnysun)
2012. márc. 13. 20:35
Én is multhéten hétfőn kezdtem el de én nem birom 10percnél tovább.
2012. márc. 13. 19:30

Sziasztok van még itt valaki?

Nem élesztjük fel ezt a fórumot??? :)

2012. febr. 18. 20:00
Hétfőn kezdtem el rendszeresen használni, remélem hamarosan emelni tudom a teljesítményemet. Eddig sajna csak 20 percet bírok rajta, de remélem következő héten már 30, és így tovább.
730. 6b006fc769 (válaszként erre: 728. - Veberna)
2012. febr. 13. 15:31
Kb. átmenet a bringázás és a futás között, már az igénybevétel tekintetében.
729. 1c92396beb (válaszként erre: 728. - Veberna)
2012. febr. 13. 15:16
Én csak az elipszis trénert használtam, de nekem nagyon bevált. Sokat fogytam tőle, és nem terhelte meg az izületeket.
728. veberna
2012. febr. 13. 15:07
Ellipszis tréneröl mi a tapasztalatotok?Vélemény?
2011. júl. 23. 12:02
Nekem az a tapasztalatom, hogy mióta ellipszis mellett konditeremben is edzek súlyokkal, gépekkel, sokkal jobban megy a fogyás. Nem volt nagy túlsúlyom, inkább csak formálódni szerettem volna. Április eleje óta 4-5kg lement. Szóval én azt mondom kell a súlyzós edzés és a kardio is. A kettővel együtt lehet eredményt elérni. Legalábbis nekem.
726. Times84 (válaszként erre: 725. - Boszimami)
2011. júl. 23. 09:33

Szia!:)

Gratulálok Neked!! Nagyon sok boldogságot, és jó egészséget kívánok nektek!!:)

2011. júl. 21. 11:54

Hello Lányok, hello mindenki!


Nagyon eltűnt mindenki, 'kihalt' ez a fórum sajnos.. Igazából én is "búcsúzni" jöttem..

Már ha még valaki benéz ide és elovassa, szeretném, ha tudnátok, hogy most egy kis pihenőre vonulok, ugynis újra babát várok!! Három éves lánykámnak testvérkéje lesz hamarosan!!

Remélem Ti jól vagytok, mindenki halad az álma felé..

Mindenkinek sok türmelmet, jókedvet és mozgást kívánok!

2011. jún. 14. 19:43

Sziasztok


Budapesten vagyok, azóta 65 kg. Sajnos itt nincs trainer, se hely a tornához, de van futópálya a sarkon oda vettem bérletet.

Reménykedem,hogy igy is tudok edzeni majd, és fogyni. 5 kg választ el az örömömtől!!!!


Legyetek jók, nagyon hiányzi a trainerem ugy szeretem!!!!!!!!!!!!

2011. máj. 11. 07:27

Sziasztok!!!


Én tegnap vettem egy Crane sport's elliptical x6-os trénert.Sajna nem új ,külföldről lett behozva.

Nincs magyar használati utasítása.Tudnátok nekem segíteni a programokban,hogy kell elindítani a programot,és pár hasznos jó tanácsot adni.

Előre is köszönöm

2011. máj. 4. 10:26
Nekem a béltisztító nagyon bevált,sajnos az utóbbi két hétben leálltam a tornával és a diétával több ok miatt,de remélem jövőhéten legkésőbb újra el tudom kezdeni!
2011. máj. 2. 17:40

Szia!

Igen szedem..ami engem illet, sajna nem úgy edzem, a nyelvvizsga miatt. A diétában sem fényeskedem.

Szőrnyű vagyok. Viszont az edzésse kapcsolatban felmenntést adok magamnak,mert 28.-án vizsgázom....

Megpróbálok diétával fogyni...de csak ésszel.mert ha éhes vok,fáj a fejem, akkorse tok tanulni


szűztea szépen beálitotta a napi 1 wc-t.


szurkoljatok,sok sikert

2011. ápr. 28. 19:20

Helló lányok, köszi a hozzászólásokat, nem az a problémám, hogy nem fogyok, mert fogytam, hanem az, hogy a karom, kezd egy badibilder karjára hasonlítani.Jó az igazság az, hogy úgy edzetem,egyik nap az idő hosszára mentem rá, másik nap pedig rövid idő alatt, de jó megerőltető izmosító edzést csináltam.És szerintem ezzel szúrtam el, úgyhogy most megpróbáltok, csak a tartós hosszú és könnyű edzésre ráálni.

Mizu a tablettákkal? szeditek még a szűzteát (ha jó emlékszem)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook