Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Tapasztalatok az ellipszis trénerrel. Mennyire hatékony? fórum

Tapasztalatok az ellipszis trénerrel. Mennyire hatékony? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
2011. jan. 7. 10:30

Sziasztok Csajok!


Greenlime, Szabcsi, én alapfokozaton szoktam tekerni, ez a leggyengébb szint. Az én gépemen az erősséget manuálisan lehet állítani, nincsenek benne programok. Edzettem már nehezebb fokozaton is, de azt figyeltem meg, hogy az inkább erősítésre jó, nem zsírégetésre. Így alacsony fokozaton, gyorsan tekerek és így ilyen sok a kcal szerintem... És így érzem azt, hogy igen, csináltam valamit..

Szabcsi, szerintem sem szabad mindent megvonni magadtól.. És ahogy Greenlime írja, tényleg Neked kell kísérletezgetni.. Én most kezdek eljutni arra a szintre, hogy a kajákkal már nincs olyan nagy gondom, eszek mindent, csak kis adagokat.. Viszont a nasi még nagy problémám.. Bár a héten, még azt is kibírtam, csak gyümit ettem helyette.. De nagy akarat kell hozzá az biztos!


Amúgy itt is nagyon péntek van már.. :DD Megértelek, Greenlime! De majdcsak vége lesz.. Kitartás!


Moncsi! Örülj a 4 órásnak is, és ha jól melózol, még az is lehet, hogy megtartanak.. HAJRÁ!


Na szép napot, írjatok!

2011. jan. 7. 09:56

Szerintem, azért égettsz el kevesebb kcal-t egy adott programmal, mint Boszimami, mert a nehézségi fok más szinten van Neked!


én most speciáli ezeket kóstolgatom a gépemen, hogy különböző programokat probálok ki, és hát nézem a kcal dolgozást! Elég megdöbbentő eredményeket tapasztalok, mert pl.:

Program: Idő: Kcal

Fat Burn 30 perc 278

Intervall 30 perc 270

Montana 30 perc 340


Szóval, ha már itt nézem a dolgot, akkor minden program más nehézségi szinten működik, ezért nem arányos a kcal égetés, se Neked, se nekem!

Nem könnyű programot kéne használnod, hanem fokozatosan nehezíteni!! akkor több kcal-t is égetsz el!


A fogyi lényege az, hogy nem brutálisan fogyni, hanem ésszel és realitással! Ha úgy fogyózol, hogy drasztikusan, és mindent megvonsz magadtól, akkor ha abbahagyod a fogyit bele fogsz esni a jojo effektusba!

A fogyi valójában egy másik életforma, ahol magadnak kell kitapasztalnod, hogy egyes ételekre-ételcsoportokra, hogy reagál a szervezeted! Ezt Neked kell bemérni, hogy pl. a fehér kenyértől 1 kg-ot hízol, ha egy héten át eszel, és ha mellette edzel, akkor csak 0,5 dkg marad rajtad a kenyértől...

DDDEEEE, ha barnakenyeret, vagy teljes kiőrlésűt eszel, annak a kcal-ja után egy hét után 0,5 dkg jön fel rád, de mivel edzel, ezért ezt kiütöd, és nem hízol tőle, sőt fogyásnak indul a szervezet, mert hát folyamatosan edzel.


Ezt így kell alapul venni Szabcsi!

2011. jan. 7. 08:55

Sziasztok!

Köszönöm a biztatást,és nem fogom feladni!

Moncsika,a neten beütöttem és azt írták senkinek nem használt,de az is lehet hogy csak ültek és várták a csodát.Mondjuk ezzel a sima fitness övvel is úgy izzadok,hogy nem tudom lehet e ennél jobban,mert érezhetően nagyon folyik rólam a víz.

Lányok!Miért van az,hogy más 40 perc trénerezéssel eléget 470 kcal-t én meg csak 276-ot?Pedig végig tuti nem könnyűn nyomom!Ha meg másik programot választok akkor még kevesebb.Most meg azon gondolkoztam (már nem először),hogy ha drasztikusan megvonok magamtól mindent,akkor nem lesz baj ha valami miatt abba kell hagynom?Mármint több kg jön vissza?

2011. jan. 7. 08:06

Sziasztok, szép napot!


Moncsika kitartás! Az a 4 órás meló is több mint a semmi, és hátha ott jobban fogsz hallani valami olyan munkahelyről, vagy pozícióról, ahol maradni tudsz hosszabb távon! :D Ne add fel, és szurkolok Neked! Hajrá! Mindig annak kell örülni, ami van mert az is több, mint a semmi!


Boszimami ügyes vagy nagyon !Hajrá, hajrá!


Nálam nagyon péntek van, már nagyon várom a nap végét, de hát még cirka 8 óra... :S de valahogy majd kibírom. Van meló is szóval akad mit csinálgatni... csak éppen a kedvem és az eszem máshol jár! :D

2011. jan. 6. 21:08

Yess, yess és yess! Ma minden összejött este, így már túl vagyok 40 perc tréneren (470 kcal) és 15 perc hasizmon!! És a diétám is nagyon jól alakult ma!

Ez igen! Így tovább!


Felétek mi a helyzet? Várom a jó híreket!


Addig is pussz mindenkinek!

2011. jan. 6. 19:42

Sziasztok!


Boszimami! Látom teis hasonlóan gondolkozol, most énis ezt játszom,hogy büszke vok arra, pl hogy nem nyúlok kenyérhez, vagyhogy délután narancsot eszem. De a mai napi étrendemre is nagyon büszke vok. Ha ezt tartom, lesz eredményem mégtöbb az tuti!

Munkáról annyit,hogy állítólag visszajön a régi kolléganő! A dolgozok se értetteék, a munkámba belekötni nem tudott, ugyhogy nem az én hibám volt mindenesetre elkeseredtem nagyon.

Viszont február 1.-től ha minden igaz heti 4órában adminisztrátor leszek a városüzemeltetésnél, igaz csak 3 hónapban,de bízm hátha akár támogatással másképp is ki tudnak kérni,vagy találok vmi mást. Mindnesetre ennek is nagyon nagyon örülök.

Szabcsi! Milyen rossz tapsztalatok vannak az övvelkapcsolatban? Én ruhán keresztül használom, így nemégeti meg a bőröm XD

2011. jan. 6. 15:40

Igazából már jól vagyok, a köhögést leszámítva.. Már tegnap is akartam tornázni, csak annyira későn aludt el lánykám, márt 9 óra is elmúlt jócskán, és akkor már nem kezdtem bele.. És igazából én akkor tudok csak edzeni.. Tudod, 3 éves, míg ébren van, igényli,meg én is hogy együtt legyünk, játszunk, beszélgessünk, stb.. Én is inkább vele töltöm azt a kis időt, alvásig..

Remélem ma már hamarabb elaslszik, mondjuk úgy 8 körül, ami amúgy a normális, szokásos időpont!

2011. jan. 6. 14:45

Szia Boszimami!


Most, hogy nézem a kcal-t a 30 perces edzéseknél, hát igen csak elkerekedik a szemem, milyen sok különbség van edzésprogram és edzésprogram között. Meg akarom találni az aranyközéputat, meg kitesztelni, hogy mennyi az a kcal, amit még le tudok dolgozni különösebb erőfeszités nélkül. Meglátom mennyi lesz az annyi. :S


Te, hogy érzed magad??? Ha úgy érzed, ma még hagyd ki az edzést!! Nekem lesz, úgy, hogy helyetted is nyomni fogom! :D

2011. jan. 6. 14:22

Hello Lányok!


Szabcsi! Ne légy türelmetlen, ne add fel ilyen könnyen.. Mindenkinek nehéz! Tegnap este korgó gyomorral feküdtem le, mert 5 körül ettem egy kis párolt zöldséget utoljára.. De kibírtam! És az ilyen kis örömök, eredmények másnap újra erőt adnak! Az előbb majd megvesztem egy kis nasiért, de megettem egy narancsot helyette. És ez egy újabb pici eredmény! Szóval én ilyen pici apróságokból próbálok erőt meríteni! Lehet hülyeség, de valamibe muszáj belekapaszkodnom.. Szóval ne csüggedj, én veled vagyok, szurkolok Neked! Meglátod eljön még a Te időd! És akkor mi fogunk irigykedni Rád!


Greenlime! Mire jutottál a tesztelgetéssel? Én tegnap se tudtam még tornázni..de ígérem ma már nem hagyom ki!!


További szép napot mindenkinek! Írjatok, fogjunk össze a kilók ellen, együtt sikerülni fog!

2011. jan. 6. 14:05

Én úgy voltam vele, hogy ennél rosszabb (mint amit akkor súlyban nyomtam) már nem lehet, és ha meg tudom állítani a hízást, vagy tartani azt a súlyt, hogy ne sülyedjek mélyebbre már megérte... nem szívesen vettem volna megint egy számmal nagyobb farmert. :S Úgy, hogy bennem ez volt a motíváció.

És persze közben megindult lefelé a cm-er. Aztán lassan, de biztosan a súlyom is alább-alább hagyatkozott. Én úgy voltam vele, hogy nem 1 hónap aladt szedtem fel magamra ezt a súlyt, tehát tisztában voltam vele, hogy nem is 1 hónapra lesz szükségem a leadásához. Ez egy türelem és egyben életmód játék, amit érdemes kivárni, mert a végén nyerésre állsz benne!

Úgy, hogy nem szabad feladni! Hajrá!

529. szabcsi22 (válaszként erre: 528. - 75596a56f2)
2011. jan. 6. 12:12
De olyan nehéz így,hogy nem látok semmi változást és már lassan 4 hete csinálom!Kellene valami gyorsító legalább az elején hogy legyen erőm csinálni,mert így mindig úgy elszomorodok ha nem látom a változást:-(se kg-ban se cm-ben.Neked fél év kellett hogy meginduljon?Az rengeteg idő!Bárcsak nekem is annyi kitartásom lenne mint neked!puszi
528. 75596a56f2 (válaszként erre: 527. - Szabcsi22)
2011. jan. 6. 10:18
DEhogy nem! Csak türelem és kitartás kell hozzá! :D Nekem fél év kellett mire elindult valami... addig csak cm-ben tudtam mérni hogy haladok valamerre!
2011. jan. 6. 09:47
ÁÁÁÁ,sose fogyok le:-(Nem megy nekem ez a diéta:-(
2011. jan. 6. 08:53

Mindenkinek szép napot!

Csak ügyesen, csak okosan, ki így, ki úgy, ki szaunaövvel! :D


Boszimami, csak nyugodtan pihenj, jobbulást Neked! Edzek én ma helyetted is ne aggódj!

Most éppen azt tesztelem, hogy a programokat, amiket eddig használtam, melyiknél hány kcal égetődik el 30 perc alatt! Legyen mááá egy kis összehasonlítási alapom! :D

2011. jan. 5. 12:25

Szép napot, Csajok!


Mindenkinek köszi a jókívánságokat, szerencsére már a nehezén túl vagyok, már "csak" nagyon köhögök, de ezt leszámítva jól érzem magam!!

Így ma már én is tornázok, már alig várom!


Moncsi! Sajnálom. Hogyhogy nem jött össze? Azért remélem nem keseredsz el nagyon.. Minden történik valamiért. Ez nem jött össze, mert egy sokkal jobb vár Rád! Kitartás! És a fogyiban is ügyes vagy, csak így tovább!


Mindenki másnak HAJRÁ! Csak KEMÉNYEN! És meséljetek, hogy kivel mi újság!


Pussz!

524. szabcsi22 (válaszként erre: 521. - Moncsika1985)
2011. jan. 5. 09:34
Nekem nem szauna övem van,csak egy sima fitness öv.Én is gondolkoztam a szauna övön,szerintem jó dolog,de olyan sok negatív vélemény volt róla,hogy mikor volt rá pénzem nem vettem meg,most meg már sokat költöttem minden másra.Nekem nem tekerős van,hanem teljesen digitális és nem tudom hogy tudnám könnyebre állítani,mert így végig elég nehéz,persze biztos a meleg is nehezíti a helyzetem mert este szerintem van majdnem 30 fok a szobámban,és csepeg rólam a víz.Gratulálok az 5 kg-hoz,nagyon ügyes vagy,bárcsak már én tartanék ott!puszi
2011. jan. 5. 08:37

Sziasztok!

A betegeknek jobbulást az edzőknek kitartást! :D

Engem is kerülget valami, de nem adom fel! :D Még, most nem!

2011. jan. 4. 20:45

Boszimami!


Jobbulást neked, és helyetted bevállalom a tornát, most hogy nincs munkám megint..... rohagyjon meg a szemét

2011. jan. 4. 20:44

Szabcsi!


Neked is sauna öved van? Mert az jó, az van rajtam ha tornázok, mert jobban izzadok,hisz melegít! Használd csak!!! Örülök,hogy nem én találtam ki egyedül,mert akk nem hülye 5let!

Teljesen ügyes vagy ennyi tornával is!Én azért bírok mais 50percet trainerezni, mert nekem oylan a fokozat állító,hogy tekerős. És én a legkisebben indulok, és a legnehezebben fejezem be. Pl a legnehezebben 5percet bírok csak, de a 3/4éig erősödön elel vok még, de a lényeg,hogy érdemes lenne neked is a legkisbben kezdeni,hogy minél továb bírd. Mert 30perc után indul meg a zsírégetés, 40percig mindenképp mozogj. Ha a stepperen töltöd el a másik felét, sztem az sem baj. :)

100felülés biztosan jó, de azért ajánlanám azt a fél órás programot amit én csinálok, mert az oldal izmot is mozgat, meg sokféle gykorlat van, ezáltal nem oyln unalmas, és többet lehet tornázni belőle!

Diéta nagyon fontos. Napi 1 óra elég, és diéta!!

Puszi és ügyes vagy és semmi sem kevés vmit érnie kell!!!ÉNis szarul diétázom de lemennt 3cm és 5kg. Most mégjobban ráállok a diétára az tuti!!!

2011. jan. 4. 16:23

Sziasztok!


3 napja beteg vagyok, eddig lázas voltam, most már lassan rendbe jövök, viszont iszonyatos náthás lettem... A közérzetem már jó, szerintetek merjek trénerezni?

2011. jan. 4. 11:20

Sziasztok!

Moncsika!Én 20 percet szoktam elliptikus trénerezni,30 percet sztepperezni és 100 felülést szoktam még csinálni.De nekem nagyon nehéz az elliptikus,az a 20 perc olyan mintha egy óráig csinálnám,pedig azért annyira nem vagyok gyenge.A szobában nagyon meleg van és még van egy olyan övem is amitől jobban izzadok.Akkor ez lehet kevés?

2011. jan. 3. 22:06

Hello Lányok!


Nem tűntem el, csak összecsaptak a hullámok a fejem felett.. Először is ágynak dőltem.. Vacakul vagyok, csúnyán köhögök és alig kapok levegőt.. Másodszor meló van ezerrel.. Mindig nehéz az évvégge és eleje.. Na de nem akarok ilyen negatív dolgokkal lehúzni senkit! Majdcsak lesz jobb is!

Remélem Ti jól vagytok! Tekerjetek helyettem is! Ha kicsit összeszedem magam, belehúzok én is! Ami vígasztal, a kilóim nem változtak se le, se fel.. :D

Na jó éjt mindenkinek!

2011. jan. 3. 20:45

Hát Szabcsi, én nemtom mennyit érdemes tornázni, de én ugy halottam,hogy 30perc után indul meg a zsírégetés. Ezért én 30percet minimum eliptikusozom, hogy utána talajtornát csinálok(ált.20perc comb,30p has) az biztosan hasson. Ha csak eliptikusozol, mint én a legelején, akkor 1 órát toltam le rajta.

Nah nézegettem a kaja rendelést, de egyenlőre maradok ennnél az énféle diétámnál. Igaz ma becsuszott a kenyér, de azt én elhagyom holnaptól. A baj a snack levessel van, mert az full tészta. De már nemtok kitalálni, mire hazaérek nincs ebéd amiből vigyek, ez a leves meg főtt étel, ha nem enném meg éhenhalnék, annyira leveses vok. De remélem emellett is fogyni fogok, bár tom h a tészta marha hízlaló.


MA megvacsiztam a vonaton a salim,így már 5re megvacizok. Lehet hülyének néztek, de igy 6:10re hazaérek, és azonnal álhatok neki tornázni.

Büszke vok magamra,hogy még bírom XD

516. szabcsi22 (válaszként erre: 515. - 75596a56f2)
2011. jan. 3. 14:01
Köszönöm:-)
2011. jan. 3. 13:50

Sziasztok! :D


Moncsinak tökéletesen igaza van! :) A szervezeted előbb izmot épít, azért vagy nehezebb, aztán kezd el fogyasztani magából, ha betartod a diétát.

Én Atkinsezem - ez az alap, de nem olyan szigorúan, hanem odafigyelve. Alapjában véve hús evő vagyok, tehát nekem a csak salátás diéták maga a pusztulás! :)

Viszont nagyon örülök, mert rám egy gramm sem jött fel az ünnepek alatt, pedig most kicsit én is elengedtem magam, annyi, hogy figyeltem, hogy továbbra sem egyek cukrot, és fehér kenyeret, meg fehér lisztes dolgokat! :D


Szóval, a január az arról fog nekem is szólni, hogy kicsit visszafogom magam. Ami viszont nagyon jó érzéssel tölt el, hogy az edzéseket be tudtam tartani! :D


Kivel mi újság?

514. szabcsi22 (válaszként erre: 511. - Moncsika1985)
2011. jan. 3. 08:57
Köszönöm a választ!Hát nem nagyon diétázok,csak este hat után nem eszek,de szerintem nem vészes amit napközben megeszek,igaz,hogy az édesség nem maradhat ki,de arról nem mondok le,sanyargatni nem akarom magam.Mindenesetre folytatom a tornát és a ételmennyiséget is a lehető legkevesebbre próbálom csökkenteni.Mennyi az az idő amit naponta tornával szükséges eltölteni?
2011. jan. 2. 20:16
jah és este még lenyomok egy szűztea kapszulát azt elfelejtettem odaírni ...mennyi kcal is ez 1300kcal ha jól számolom...nah hát ennyi
2011. jan. 2. 20:12

sziasztok!

Ezt találtam ki magamnak....Sztem ez elé jól hangzik, elvileg ezt tudom tartani is...Mit szóltok? :) De az ételrendelé is trrvebn van véve,mert nemtom mikor unnám ezt igy meg. Kéne vmi ebédre vmi rendes.

Adig ez van, sztetek jó?


Reggeli:

szűztea kapszula

1 kis tál müzlis tej 150kcal

multivitamin

Délelőtt vmit enni max 250kcal-ig.(mondjuk a vonaton egy kis szenya, az laktató

1 pohár bázis poros víz

Ebéd:+1 citrom,1 snack leveske 250kcal +vmi kéne mellé 250kcal ig(mégnemtom mit viszek holnap)

1 pohár bázis poros víz

Vmi gyümölcs mondjuk alma(az ált.-ban van is itthon) 70-100kcal

Vacsi:én gyártott új salim, ami elvileg sztem 300kcal

Este 1 pohár bázis poros víz

2011. jan. 2. 19:53

Szabcsi!


Nézs, énis így voltam. Sokáig nemhogy lemennt volna még jött. És még most is oylan a testem,hogy 5kg mennt csak le...de többnek látjáka fogyást az emberek. Sajnos a következő az oka,hogy az elején alig diétáztam, és előtte nem is edzettem, így a szervezet izmott kezd az elején építeni,hogy egyáltalán megszokja a tornát. Ez még nem is lenne baj. De egy idő után bekellene állítani magunkata diétára...ami nekem is nehezen megy. Ezért van az hogy kisebbülsz te, csak nem ugy látod.

Elvileg ha a párom jól mért le 3cm rel lettem kevesebb. 80kg ról 75gra menntem le. Mégis oylan ruhák jönnek fel rám régről, amit 70kg osan hordtam... Én spec megfogadtam,hogy nagyon erős diétába is kezdek,hogy méggyorsabban adja le.

Szval nemtudom most te mennyire diétázol, de nagyon ajánlom neked,ehogy ugyjárj mint én,hogy énis 3hónap alatt ennyit értem csak el. És elmenjen a kedved. :)

2011. jan. 2. 18:33

Sziasztok!

nem tudná megmondani nekem valaki,hogy miért van az hogy 2 hete tornázok és több vagyok 2kg-al mint mikor elkezdtem?Vagy az ünnepek hatása?Mert azért nem fogtam vissza magam,csak gondoltam,ha tornázok legalább nem hízok.Egyébként ki mennyit tornázik egy nap?

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook