Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tapasztalatok a ceglédi kórház szülészetéről? fórum

Tapasztalatok a ceglédi kórház szülészetéről? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2010. okt. 30. 20:34

Szia

én terhesgondozásra jártam hozzá.

a sogórnőjelöltem ott szülésznő

a kisfiamat ott szültem de nem voltam elégedett a korházzal.

2010. okt. 30. 20:34

Dr. Habonynál 2008-ban sima szülés 50.000Ft, császár 80.000 Ft.

Általában a magánrendelőben fizetett vizsgálati díj 10-szeresét kérik.

Az általad említett orvoshoz még vizsgálatra sem megy senki szívesen, csak ha nagyon-nagyon muszáj, mert mondjuk más nem rendel.

2010. okt. 30. 20:29
Tapasztalatokat várok és a hála-pénz-összegeket.Jakobovics dr-nál szült e valaki?
2010. márc. 7. 15:34

Szia Tari!


Köszönöm,hogy mindig megnyugtatsz bármi kérdésem van!

Aranyos vagy majd beszélek a védőnővel és remélem ezentúl is számíthatok a véleményedre,segítségedre!

Kata

40. tari (válaszként erre: 39. - Kata 1977)
2010. márc. 7. 14:04

Szia!


Szerintem teljesen normális, hogy ilyenre gondolsz Nekem is mindig ez ugrott be mikor nem éreztem mocorogni!

Én nem emlékszem mikor mozdult meg először, ha aggódsz szerintem akkor beszélj a védőnőddel erről Ő is elintézheti a soron kivüli vizsgálatot ha szükségesnek látjátok!

2010. márc. 7. 13:22

Sziasztok!

Szerintetek nem baj ,hogy már 19hetes múltam és még nem érzem a baba mozgását a másik hárommal olyan 18hetesen már éreztem?!

Ilyenkor mindig megijedek /tudom morbidul hangzik/ de hogy él e a baba?

Kata

38. Kata 1977 (válaszként erre: 37. - Tari)
2010. febr. 25. 21:58

Szia!

Annak én is örülök hogy nem hízom inkább fogyok főleg hogy nem vagyok egy 40kilós alkat,de azért megijesztett és aggaszt most is ez az állandó fogyás és a rosszul létek,és főleg az hogy itthon nincs uh gép:-),így nem tudom szemmel kísérni a csöppség fejlődését.Ezt a gravidát a védőnő ajánlotta mert állítólag ebben van egyedül jód ami nagyon fontos és nem mondta hogy bármit szedjek hozzá.A dedalont tudom,hogy lehet szedni de olyan rohadt drága:-(

37. tari (válaszként erre: 36. - Kata 1977)
2010. febr. 24. 12:08

Szia!

Én nem fogytam de nem is híztam majdnem 6hónapos időszakig, utána meg túl sokat szedtem magamra!

Lehet, hogy dumcsiznod kéne a nőgyógyászoddal is!

Én a Femibiont szedtem és attól nem volt különösen bajom,bár azt is csak az első trimeszterben,ha jól tudom ahhoz amit Te szedsz külön folsavat is kell venni!

Én is nagyon hányós voltam és a Dedalont szedhettem.

2010. febr. 23. 17:50

Sziasztok!

Most egy teljesen más témában szeretném a tanácsotokat vagy tapasztalatotokat kérni,nem a szülésről és a kórházról.Most 4 hónapos vagyok elég későn mentem dokihoz már 11hetes voltam,és az elmúlt 7 hétben 8 kilót fogytam.A gravida nevű vitamint szedtem de attól is hánytam,abba hagytam,de semmi főtt étel nem marad meg bennem,max egy szelet kenyér este amikor már ájuldozok olyan rosszul vagyok és a vérnyomásom 80/50 szokott lenni,az megmarad bennem.

Szerintetek attól,hogy én fogyok a baba tud rendesen nőni,fejlődni,még elég soká március 19-én kell menjek uh-ra.Volt már valaki köztetek hasonló helyzetben?Nem szeretnék egy óriás bébit de egy kis béka se lenne jó.A védőnő annyit mondott hogy vagy elmúlik vagy a végéig így marad és próbáljak meg többször keveset enni.

Köszi

35. tari (válaszként erre: 34. - Kata 1977)
2010. febr. 21. 20:22

Szia!


Van a rendelőben terhes torna is, bár Én nem jártam de azt mondják, hogy jó!Már csak azért is mert ott is vannak Cegléden szülni készülők és már akik szültek is itt!Szerintem velük is dumcsizhatsz egy kicsit!Ott biztos sok jó véleményt is fogsz hallani!

Véleményem szerint nem kéne már eleve rossz hozzá állással indulnod mert akkor csak a hibákat fogod keresni!Az meg Neked és a Babának sem jó!

34. Kata 1977 (válaszként erre: 33. - Tari)
2010. febr. 20. 11:02

Szia!

Köszi hogy megértesz.És tény,hogy mindenki a saját tapasztalatából tanul és csak azt tudja megosztani,csak tudod nekem nem túl szimpi ez a kórház de ez van.Mindenképp el fogok menni erre az előkészítőre hátha megváltoztatja a hozzá állásomat:-)

Nagyon szépen köszönöm,hogy sokan kívántok szép szülést,igaz még odébb van, 5 hó de gyorsan eljön és eléggé izgulok.

Kata

33. tari (válaszként erre: 32. - Kata 1977)
2010. febr. 18. 20:56

Sziasztok!


Szerintem teljesen normális, hogy félsz!

Én nem szándékozom senkivel vitatkozni riogatni meg végképp nem!Kérdeztek válaszoltam!

Dennyvel egyetértve szerintem is el kéne menned a csütörtöki felkészítőkre, sokat segít:)

Nekem is mondtak hideget meleget de a saját tapasztalat számít!Mindenki más és más, lehet hogy Neked semmi problémád nem lesz és tiszta szívemből kívánok Neked nagyon szép szülést!

2010. febr. 18. 11:55

Sziasztok!

Nagyon kedvesek és aranyosak vagytok és köszönöm a jó és rossz kritikákat hisz ahány szülés annyi tapasztalat.Csak nehogy miattam ti vesszetek össze,mert azt nem szeretném!!Tudom sokan úgy gondoljátok "mit parázok,hisz a negyedik gyerekemet várom"!De elhihetitek hogy hiába a4.ik akkor is félek főleg hogy az első 3-mat egy kórházba szültem ahol mindenkit a szülésznőket,orvosokat,csecsemősöket,szülő szobát mindent ismertem és most ezt a babát egy teljesen idegen helyen,orvosok stb..,között kell megszüljem!Szóval ugyanúgy félek mint aki az elsőt várja.De ezek után is köszönök minden jó és rossz véleményt,tapasztalatot!!

Kata

2010. febr. 18. 07:47

Sziasztok, nekem a véleményem, hogy rossz riogatni a másikat, hogy milyen szörnyű stb, persze vannak negatív tapasztalatok is, és csatlakozom az előttem szólóhoz, mely szerint akinek fogadott orvosa van, egy picit tisztességesebb ellátást kap - ez így van, de ez mindennel így van az életben, Magyarországon és máshol is!

Mindenkinek sok sikert és Kata 1977, ne félj, minden rendben lesz Veletek, ha a ceglédi kórházat választod :-)

Sziasztok

30. tari (válaszként erre: 28. - Kata 1977)
2010. febr. 17. 22:32

Szia!


Én is Cegléden szültem!

Az ellátás nem volt jó,mivel császáros voltam Én a szülőszobán maradtam de láttam a folyosón feküdni már megszült anyukát:(

Nekem sem adták ki a babát és nem is ajánlották fel:(, mivel első szülő voltam segíteniük kellett volna sok mindenben pl. első mellre tétel stb. de nem kaptam segítséget!

1-2csecsemős és 1szülésznőn kívül a többi kritikán aluli, a védőnővel együtt!

Én mindig azt mondom, hogy rossz helyen voltam rossz időben!:(( mert természetesen van olyan akinek jó és van olyan akinek rossz tapasztalatai vannak!

Én úgy vettem észre, hogy akinek fogadott orvosa van egy picit tisztességesebb ellátást kap!


A lényeg, hogy túl vagyunk rajta és a Manókám egészséges!


Neked meg nyugodalmas gyermek várást és szép szülést kívánok!

29. ee7835cc73 (válaszként erre: 28. - Kata 1977)
2010. febr. 17. 21:05

Nálam mindhárom szülésnél csak pár percig volt a baba.Amikor megszülettek akkor is odaadták,de csak 1-2 percre hogy meg ne fázzon,mert mindhárman télen születtek,fűtés meg alig van a szülőszobán és az ablakon csak úgy süvít a hideg befelé.Aztán amikor felöltöztették akkor is csak pár percre adták oda.Betakarhattak volna ha akarnak,de szerintem ez eszükbe sem jutott.

A babát tényleg kikérheted hogy veled lehessen,de csak a 2. nap és csak a 3. éjszakán maradhat kint veled.Nekem sem adták oda őket előbb,meg ott a kórteremben másnak sem.

28. Kata 1977 (válaszként erre: 27. - Ee7835cc73)
2010. febr. 17. 18:02

Szia!

Hát akkor nagyon gyors volt a szülésed nekem ilyen szerencsém nem lesz ha az előzőekre gondolok:-(

És hogy hogy csak olyan kevés időt lehetett veled a gyors szülés miatt vagy ez is ennek a kórháznak a "bája" hogy a baba nem lehet min. fél órát a mama mellén?

Azt megkérdezhetem ki volt a dokid?

27. ee7835cc73 (válaszként erre: 26. - Kata 1977)
2010. febr. 17. 17:51

szia!

Igen volt fogadott dokim az 1. és a 2. lányomnál is és az volt az érdekes hogy a szülés napján még voltam nála és este már csak annyit tudtunk beszélni telefonon,hogy 2 perces fájásaim vannak és hogy hívjuk a mentőt.Ő be sem jött már a kórházba akkor amikor bevitt minket a mentő a babával,de ebből nem is csináltam problémát hiszen szülést már nem kellett levezetnie,csak ami nagyon rosszul esett az az hogy másnap sem nézett rám pedig már évek óta hozzá jártam.Én szaladtam utána amikor már ment hazafelé.

Nem terveztem otthon szülést mert tartottam a komplikációtól ez csak úgy jött,25 perc alatt született meg a kislányom.

26. Kata 1977 (válaszként erre: 25. - Ee7835cc73)
2010. febr. 17. 17:28

Szia!

Hát nem valami biztató amiket írtál.Én most a negyedikkel vagyok 4hónapos és elég sok rossz tapasztalatot hallottam azért is kértem tanácsot.

Aki válaszolt hölgy ő pozitívumokat mondott és egy kicsit meg is vigasztalt,de most megint magam alatt vagyok:-)Bár tudom ahány szülés annyi féle ahogy az orvosok és a szülésznők is,de nagyon remélem nálam minden rendben lesz.

Neked volt fogadott orvosod,vagy direkt otthon szülésnek terveztétek?

Kata

2010. febr. 17. 17:03

Sziasztok!

Én a 2. lányomnál jártam úgy hogy rohamos szülésem volt és itthon született meg a baba mentős segítséggel és amit aztán a kórházban kaptam az ügyeletes dokitól meg a szülésznőtől azt nem részletezném.Nem elég hogy úgy bántak velem mint a kutyával,nagyon csúnyán varrtak össze és igen engem kitoltak a folyosóra pedig akkor senki más nem szült és rám sem néztek csak amikor szóltak a beteghordónak hogy jöhet értem.Annyi pozitívum volt csak a dologban,hogy varratszedésnél már kedves volt a doki és mondta hogy ritkán,de előfordul rohamos szülés és vigyázzak a 3. babánál nehogy megint bekövetkezzen.Szerencsére a 3-nál beértünk időben.Csak mire a szülésre került a sor nem volt senki a közelben.Úgy kellett kiabálnom hogy valaki jöjjön már,mert ugye akkor sem néztek rám.Persze orvos egy szál sem volt a közelben és csak akkor ért le amikor már a köldökzsinórt vágták el.Talán ha 2 percet lehetett velem a baba aztán vitték is fel.

2010. febr. 17. 13:59
Én is írtam neked:-)
23. de0d5355bb (válaszként erre: 22. - Kata 1977)
2010. febr. 17. 13:46
Írtam Neked privátot! Üdv.
22. Kata 1977 (válaszként erre: 21. - De0d5355bb)
2010. febr. 17. 12:55
Szia!Az tök jó hogy már a 18.ik héten megmutatta magát,kis édi:-)Nem szégyellős tipikus fiú:-)Ki lesz a dokid?Magán rendelésre jársz,vagy lesz aki lesz?Szülésznőt fogadtál?Mi lesz a neve,persze ha nem titok?Azt tudod,hogy sima szülésnél mennyi nap múlva engednek haza?Az jó ha ki lehet kérni a babákat és nem ők hozzák 3 óránként aztán lehet hogy épp aludna és mondjuk csak rá 1 órával később lenne éhes ha meg ott van veled akkor szopizik ha ő akar!
21. de0d5355bb (válaszként erre: 19. - Kata 1977)
2010. febr. 17. 12:04

Szia, nekem a legelején feküdt csak koponyavéggel,aztán haránt :-(, és a 24. hét óta faros, hát, mit tegyünk, így érzi jól magát. Nekünk az első babánk, de annyira jó dolog ez a terhesség, annyira várjuk már, de azért most a "finis" kicsit idegölő, megtornáztatja az idegeimet rendesen, izgalom, félelem, a várakozás, meg minden, de már csak pár nap :-) Kisfiunk lesz, már a 18 hetesen megmutatta magát:-)

A császárosokat még tovább megfigyelik a szülőszobán, és utána 12 órán át nem lehet felkelni sem. De reméljük Neked simán fog menni a szülés:-)

Gondolj bele, nekünk milyen rossz, hogy nem jöhet be a Férjem a szülésre (császár miatt), de utána legalább együtt lehetünk 20 percig:-)

Persze, ha nincs zár az influenza miatt, akkor mehet az apás szülés, sőt, mesélték a felkészítőn, hogy volt olyan apuka, aki nem tudta eldönteni, bent legyen v se, de a szülésznők meggyőzték, és utána nem győzött hálálkodni,h rábeszélték. Szerintem tök jó fejek:-)

Úgy tudom, teát v cukros vizet adnak a babának, de most már ki lehet kérni a babát napközben és éjszakára is magadhoz - mivel már működik ez a "roaming" rendszer, és akkor úgy szoptatsz, ahogy a baba szeretné és nincs szükség teára meg ilyen löttyökre, én nagyon szeretném ha velem lehetne kint és akkor szophatna, amikor csak szeretne. de erre majd ott is biztatni fognak.

20. Kata 1977 (válaszként erre: 18. - De0d5355bb)
2010. febr. 17. 09:45
Az előző levelet neked írtam,csak rosszra nyomtam!!!:-))
2010. febr. 17. 09:43

Szia!

Nagyon köszönöm,hogy válaszoltál.Én remélem nem leszek császáros de ki tudja a baba majd,hogy gondolja.Azt tudtam,hogy ha császároznak akkor adnak epidurális érzéstelenítőt,de én a 3 gyerkőcöt rendesen szültem és mégis lehetett kérni és csak a 3.nál kértem de ég és föld a különbség,főleg hogy én nagyon lassan és nehezen tágulok mind a 3 szülés több mint 20 órán át tartott.A hálóinget csak azért hoztam fel mert az ember jobban szeret a sajátjába lenni és a Pesti kórházba lehetett,de ez legyen a legnagyobb gondom.Annak örülök hogy írtad hogy nem tolnak ki a folyosóra hanem mint mindenhol kell még a szülőszobán vagy a 2 órás megfigyelés alatt.Ez elég baj hogy nem jöhet be még az apuka sem az osztályra és a babát csak üveg ajtón át lehet nézni de majd bele törődik:-)De ha épp nincs semmilyen influenza akkor az apás szülés működik,ugye???Van baba-mama szoba?Tényleg nem adnak a babának semmit csak vizet pohárból?

Mindenképp bemegyek majd ilyen szülés előkészítőre mert kíváncsi vagyok a szülő szobára meg hogy miket mondanak.

Egy kicsit megnyugtattál,ezt köszönöm még egyszer!

És nektek első baba?Mi lesz kislány,fiú?

Neked is nagyon sok sikert,kitartást és örömöt a kicsihez.

Kata

18. de0d5355bb (válaszként erre: 17. - Kata 1977)
2010. febr. 17. 08:46

Szia, én most fogok szülni, pár nap múlva kell befeküdnöm, de Tesóm már kétszer szült itt, és van érintettségem ezen a helyen.

Az epidurálisról nem tudok nyilatkozni, de 2 hét múlva többet tudok Neked írni, mivel én császáros leszek, mivel a kisbabácska üldögél:)

A szülőszobán tuti nem hálóingbne fekszel, de ez legyen bármilyen műtét is, azt hiszem zöld vagy fehér, elől nyithatós "ruhát adnak Rád, de ez szerintem normális. Nekem a terminus előtt egy héttel a császár,az esetleges kockázatok miatt. Biztos, hogy nem tolnak ki a folyosóra, ez hülyeség, feltolnak az osztályra, a néhány órás megfigyelés után. A császárosoknál nem lehet bent senki, amíg megszületik a baba, de utána kaptok 20 percet és akkor együtt lehettek a szülőszobán, az Apukával együtt, utána a babát is elviszik, hogy ne fázzon, és Neked pihenned kell, utána igaz, ha az osztályra, ahol fekszel nem mehet be senki, csak te mehetsz ki látogatóhoz, ill a babát sem viszik ki, hanem a csapóajtón mutatják meg a látogatóknak, minden nap 14.00-18.00 között, főleg, ha még az influenza új hulláma is ideér esetleg.

De javaslom, h menj el szülésfelkészítőre a kórházba (a regisztrációs pultnál tudod megkérdezni, épp hol tartják), minden hónap utolsó csütörtökén van, du 3 órakor. Ennek keretében pl végigvezetnek a szülőszobán is. Hasznos lehet, sok mindent elmondanak.

Én nyugodt szívvel ajánlom a ceglédi kórházat Neked!!!!!


Sok sikert!

2010. febr. 6. 12:18

Sziasztok!

Én a negyedik gyerkőcömet várom,3 és fél hónapos vagyok.Cegléden fogok szülni és szeretném a tanácsát kérni annak aki ott szült.A 3 gyereket Pesten szültem és ott a hallottak alapján nagyon más volt a helyzet.

Például:állítólag nem lehet kérni epidurális érzéstelenítést,5 nappal a kiírt időpont után már megindítják a szülést,nem lehetsz saját hálóingbe,a szülés után 2 órát nem a szülőszobán figyelnek meg hanem kitolnak a folyosóra egy szál semmibe letakarva egy lepedővel,az apukák csak üveg falon keresztül délután 2 órát láthatják a babát,stb...Ezek tényleg igazak??????

Köszönöm ha válaszoltok rá!

Kata

2009. aug. 2. 22:13

Sziasztok,én 2 éve szültem Cegléden,vagyis császáros voltam.Mi a dokimmal úgy beszéltük meg ,hogy ha megkezdődik a szülés akkor irány a kórház ,és majd a szülésznő értesíti őt,ha tényleg szükséges(ha tényleg szülünk)-vonatkozik ez az éjszakai riasztásra.Nekem szerencsém volt,mert pont ő volt az ügyeletes.

A szülésnő az egyik elég álmoska volt,nem igazán örült a hajnal 1 órai ébredésnek(?).A másik viszont toppon volt és maximálisan elégedett voltam vele.A csecsemősük is rendesek voltak,bár én nagyobb hangsúly fektetnék a szoptatás megtanítására első szülőknék.Másnap megkérdezték hogy akarom e magam mellett a babót nappal és éjjel-persze hogy akartam,otthon is el kell látnom.A zuhanyzó nagyon modern akart lenni,víztakarékos,csak így kicsit tényleg kényelmetlen a fürdés:-DD

5 nap ,az embernek sok mindent ki kell bírnia az életben.És ez egy csodálatos dolog,hogy anyákká válunk.Fogjuk fel az egészet jónak-örömnek.


Köszönök mindent a dolgozóknak és leendő anyukák ne féljetek semmitől,jó hely-nem luxus hotel-kórház.Bátran ajánlom!!

2009. aug. 2. 05:19
Jó olvasni jobb véleményeket is.Nekem 3 gyerköcöm van,mindegyik itt született.Sok mindent lehetne javitani jópár dolgon,de ez sok idöt és tőrelmet kiván mindenkitöl.Nekem sem volt fogadott dokim csak az elsönél, a többit szülésznönél szültem.ugyis velük van az ember a legtöbbet,mikor szül,a doki csak a finisre érekezik!!
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook