Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tapasztalatok a ceglédi kórház szülészetéről? fórum

Tapasztalatok a ceglédi kórház szülészetéről? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
74. 525294bccc (válaszként erre: 73. - Rencsi!)
2013. okt. 22. 09:16
A babák kint lehetnek az anyukával,vagy csak 3 óránként viszik ki őket?
73. Rencsi! (válaszként erre: 72. - 525294bccc)
2013. okt. 21. 18:22
Ha nincs hely,csak akkor visznek át.
2013. okt. 21. 12:46
Szia! Én Kopár főorvosnál fogok szülni,azt viszont én sem tudom hogy van-e szülés felkészítő! A szülészetről annyit hallottam hogy zsúfoltság van,és még a terhespatológiára is visznek át frissen szült kismamákat.
71. Ffanny (válaszként erre: 70. - 525294bccc)
2013. okt. 20. 22:42
Sziasztok! En is februar vegefele fogok szulni cegleden ha minden jol megy a Bihal doktornonel en nagyon megvagyok vele elegedve.A korhaz nem tudom milyen, de utana kerdezek aztan leirom a hallottakat. Nekem az lenne a kerdesem,hogy cegleden van szules felkeszito tanfolyam? es kismama torna? koszi
2013. szept. 19. 11:22
Sziasztok!Én is Cegléden fogok szülni február végén.:)
69. Rencsi! (válaszként erre: 68. - Pimpi3)
2013. szept. 3. 13:46
Októberben a terhes patológia részen vagyunk,tehát akik még pocakosak azokkal vagyunk,úgyhogy a szülésre onnan mi már nem mehetünk le,csak az osztályon a 3-dikon lehetünk.
68. pimpi3 (válaszként erre: 67. - Rencsi!)
2013. szept. 2. 22:20

Tök jó fejek vagytok :) És te meddig vagy ott gyakorlaton? Én oktober végére vagyok kiírva!

Ma hívta a védőnőm a korházat nekem ultrahangra időpontért!Erre kiderült hogy már nem oda kell menni hanem az orvosi rendelőbe!Hát kicsit letörtem,de biztos megtalálom azt is!Még mindig nincss senki aki ott fog szülni?

2013. szept. 2. 14:05
Sziasztok.Jöhet mindenki szülni,mert most gyakorlaton én is ott leszek.Majd segítek vajúdni. :)
66. pimpi3 (válaszként erre: 65. - Rencsi!)
2013. aug. 31. 15:26

Jó hogy igy elöre gondolkozol :)

Viszont az elkeserít hogy itt senki nem jelentkezik!Senki nem szült cegléden mostanába? :(

2013. aug. 29. 11:32
Sziasztok.Én tanulóként vagyok a kórházban és én is olvasgatom azért a tapasztalatokat mert sok mindent láttam,meg hallottam,de azért jobb többet tudni. 2-3év múlva mi is szeretnénk babát a párommal és én már nagyon rá vagyok kattanva a baba témára. :)
64. pimpi3
2013. júl. 27. 14:23
Senki nincs mostanába aki cegléden szült vagy fog szülni? :(
63. pimpi3 (válaszként erre: 62. - Andika789)
2013. júl. 25. 19:55
Sziasztok!Én 25 hetes terhes vagyok,a harmadik babámat várom!Lányaim már nagyok 17-14 évesek :) Nagyon nehéz ez a terhességem :( Sok a komplikáció is!Cegléden fogok szülni,de az igazság az hogy kicsit tartok tölle!Monorra járok sima vizsgálatokra a Páci doktorhoz!ő egy tünemény és jó szakember!Viszont a multkor bevéreztem,rohantunk és csak az a Jakobovits Á. Rendelt!Meálapította hogy nagy folyásom van és vegyek canesten combit!Leküldött az urológiára!Na ott ugy megkínoztak :( Soha többet!Viszont kiderült semmi folyásom,és föleg fertözésem nincs!Ja és az urologus,a védőnö,a háziorvos is aztmondta nehogy használjam a canestent!Na azóta meg mindig kifogtam ezt a "szuper" dokit cegléden is,uh-on!Igy is elég sok a problémám,de ez az orvos kikészit engem!?n nagyon nem szeretném kifogni szülésnél:(!!! Még azt szeretném megkérdezni tölletek hogy cegléden hogy mennek a dolgok?Vinni kell a babának ruhát bentre,meg törcsit,pelenkát?
2013. júl. 5. 15:14

Sziasztok!

Második babámat várom az elsőt a II.-es számu klinikán,a mostanit Cegléden fogom szűlni én is.

6 hónapos terhes vagyok,havi kontrollra mentem a doktor úrhoz. Dr Jakobovits Ákoshoz nem hozzá járok csak most kivételesen mentem hozzá.

40 percet késett a rendelésről.......

Nem vizsgált meg nem csinált ultrahangot,csak megnyomkodta a hasam és ebből megállapította az alábbit:

Zárt méhszáj jó szívhang.

Ezenkívűl panaszom is volt hüvelygomba.

Megesem nézte hogy tényleg hüvelygombám van e, azt mondta vegyek canesten kombit.

Még egy ilyen bunkó orvossal nem találkotam.....

2013. febr. 22. 15:51

Sziasztok.

Én is szültem mindkét helyen.Az elsőt Kecskeméten a másodikat Cegléden. Mindkét szülésnél volt fogadott orvosom. Császáros voltam, tervezett mert az első farfekvéses volt. Nekem szakmailag inkább Kecskemét jött be így utólag.Cegléden sem volt gondom, de valahogy Kecskeméten szülés után többet foglalkoztak velem a gyerekágyas nővérek mint itt. A babákat mindkét helyen tökéletesen ellátták. A szülés (műtét) is rendben zajlott mindkét helyen.

2013. jan. 17. 17:03

Akkor gondolom ügyeletes orvosnál szülnél... Ahhoz kell egy kis szerencse is... Dr. Jakobovits Ákos Cegléden tényleg elég morcos, Dr. Habony Pál valamiért nem szívlelt nagyon, de nem szólt egy szót se, csak a testbeszédéből gondoltam... De mással sem volt közvetlenebb... Dr. Harmos Csaba elég hangulat ember, de ő sem rossz indulatú. A többiek kifejezetten kedvesek voltak velem. Amúgy Jakobovits volt az asszisztáló orvos mikor műtöttek, ki lehetett bírni, bár a kezemen "ült" végig... (támaszkodot... Nem is tudom...)


Szülésznővel szerintem mindtegyikkel találkoztam, mert minden reggel NST volt ugye. Mindegyik kedves volt, egy kivétellel. Janocsik Lívia volt a neve. A többiek mondhatni tündér besorolásban vannak nálam. (Azért mikor sok dolguk volt nem volt idejük bájologni, de amennyire a türelmükből telt, emberi hangon beszéltek mindenkivel, nem piszkálódtak direkt. Ezt csak azért írom, mert bár tündérnek érzem őket, emberek... )


Kecskeméten nagyon a lelkembe gázolt az egyik nővérke, mondván mit remegek császár után, ne hisztizzek... Máskor lehet eleresztettem volna a fülem mellett, de akkor ott csak rontott vele... Az orvosok között a fiatalabbak nagyon kedvesek, de az idősebbek közt is volt aki nyájas volt.


A két kórház közt a legnagyobb különbség, hogy Kecskeméten csak akkor császároznak, ha nagyon nagy baj van, ezért vajúdtam majdnem 2 napot. El aludtam a műtőasztalon... Brutális volt. Már nagyon necces volt, összeszaladt a vége, mert a baba szívhangja, és a hegvonalam is vacakolt... (Kecskeméten a 2., Cegléden a 3. gyermekem született) Pillanatok alatt a műtőben voltunk, nem lett semmi baj, de ez is csak Isten kegyelme. Nem sokon múlt.

Cegléden a baba érdekeit nézik. Ha gyűlnek a felhők inkább császár, mint egy beteg emberke. Ez nekem végtelenül szimpatikus...

59. mandala25 (válaszként erre: 58. - Lampakorte)
2013. jan. 17. 12:40
köszönöm szépen :) én kőrösi vagyok és most választható hogy hova szeretnék menni és nem tudok dönteni.eddig Ceglédhez tartoztunk július 1től Kecskeméthez.de lehet választani Ceglédet is.
2013. jan. 17. 12:29

Mind a két helynek meg volt a jó és a rossz részre is, de Cegléden jobb volt lelkileg, pedig akkor egy hónapig feküdtem bent fenyegető hegszétválás miatt.


Kecskeméten a szülésznő nagyon kedves volt velem, a nagytöbbség semilyen, és egy nővérke kifelyezetten csúnyán viselkedett.


Cegléden láttam, hogy van munkájuk bőven, és volt feszültség nem azt mondom, de senki nem volt velem rosszindulatú.


Épületben a Ceglédi sokkal jobb, és tisztább is. Nem tudom mikor adják át Kecskeméten az új szülészetet, de az Izsáki úti nincs már jó állapotban.


Orvosok tekintetében szerintem mindegyik jó, itt is ott is vannak szuper orvosok, és olyanok is, akik bár biztos jó szakamberek, de nem szivélyesek túlságosan...


Kecskemét sem rossz, de Cegléd (szerintem!!!) jobb.

57. mandala25 (válaszként erre: 56. - Lampakorte)
2013. jan. 17. 11:32
miért?
2013. jan. 17. 09:53
Szültem Kecskeméten és Cegléden is. Nem tervezünk több gyereket, de ha még egyszer kellene szülnöm, Ceglédet választanám.
55. mandala25 (válaszként erre: 54. - Lági80)
2013. jan. 17. 07:58
szia.én most nézelődök hogy kecskemét vagy cegléd legyen e.akkor inkább kecskemét?
2013. jan. 15. 09:30
Üdvözlet! Tavaly augusztusban szültem a Jakubovits doktorúrnál. Nem voltam fizetős beteg, és képes voltam hajnalban szülni, hááát lett is gond belőle. Fájdalomcsillapítót nem kaptam, igaz nem is kértem, és mielőtt azt mondaná valaki, hogy volt az infúzióban, azt sem kaptam. A babám viszonylag gyorsan meglett, viszont a varrat...... na igen az nem sikerült túl jól! Szóltam én hogy valami gond van vele, erre azt mondták, hogy szokott az fájni! A doktorúr nem is volt hajlandó befáradni kiszedni a varratomat hazainduláskor, de az ügyeletes megpróbálta. Sajnos viszont annyira bevizesedett (a doki szerint túl szorosra lett húzva), hogy nem lehetett kiszedni csak kicsit elvagdosták és Én szedegettem ki otthon magamnak. Hetekig nem tudtam leülni a két ökölnyi daganat miatt, és kisujnyi húsdarab lifeg a gáton azóta is. Valamint tény ha első babát váró kismama kér segítséget (a szobánkban előfordult ilyen) egyszerűen nem kap, persze biztosan függ ez attól éppen ki dolgozik aznap, hányan vannak, mennyire leterheltek stb.
53. Edinaroli (válaszként erre: 52. - 56e930fc2a)
2011. febr. 27. 20:05
Nyugi, van rutinja..nekünk 30%-ra mondta, és bejött! De erre semiképp ne alapozz. Egy ismerősömnek mind a 3 kötelező ultrahangon + 4D-sen is azt mondták (nem a Székely) hogy fiú és mégis kislány lett!
52. 56e930fc2a (válaszként erre: 51. - Edinaroli)
2011. febr. 25. 16:05

Köszönöm a tanácsot. Ma voltam nála uh-gon és tényleg nagyon kedves :)

Azt mondta 70% hogy fiúnk lesz. Tudom hogy nem ez a legfontosabb, de szted mennyire látja jól ezt a dolgot ? Azért a 70% nem olyan kevés, nem?

51. Edinaroli (válaszként erre: 50. - 56e930fc2a)
2011. febr. 25. 14:44

Székely dr úr egy nagyon kedves, aranyos orvos.

Nem nála szültem, de sokszor volt szerencsém hozzá. Közvetlen...és nem csak a fizetősekkel! :D

32 hetes ultrahangon őt fogtam ki, és részletesen megmutogatott mindent, sőt 2D-ről átmentünk 4D-be is egy kicsit, és 43D-s fotót adott. És általában mindenkivel ilyen kedves. Nyugodtan fordulj hozzá.

Szép napot!

2011. febr. 25. 13:41

Sziasztok.

Ismeri valaki a Székely dr urat?

Vélemények, tapasztalatok érdekelnek róla. Milyen uh-ban stb... Köszi.

49. Edinaroli (válaszként erre: 48. - Edinaroli)
2011. jan. 31. 21:02
Ja, és se a Kopár főorvos úr, se Évike nem mondott konkrét összeget. Amennyit gondoltunk. 40e és 20 e, ennyit gondoltunk mi a párommal.
2011. jan. 31. 20:59

Szép napot! Én is emelni szeretném a szülészet és pathológia fényét!

December 17.-én szültem meg a kisfiamat, de már 7.-én bekerültem magas vérnyomással. Szóval összesen 14 napot voltam bent, de én semmi rosszat nem tapasztaltam. A pathológián az ügyeletes nővérek (szülésznők) nagyon aranyosak voltak (főleg Kati néni, ÉVIKE!!!) Őket nagyon szerettem. A szülésem indított volt, mert késett 1 hetet a kisfiam, de szerencsére 6 óra hossza alatt lezajlott az egész. Kopár főorvos úr volt az orvosom, nagyon jó volt vele közreműködni, a kilenc hónap alatt. És Dömőkné Kálló Évike volt a szülésznőm, neki nagyon sok mindent köszönhetek, a pathológiás ápolásért, és azért mert szüléskor a legeslegelejétől fogva velem volt, támogatott mindenben, labdáztatott, tusoltatott, masszírozott, zenét tett be, és addig nem hagyott magamra, amíg föl nem vittek a harmadikra. Még oda is fölkísért, rendbetette a cuccaimat, megitatott, megetetett. Amíg bent voltunk, minden nap átjött minket megnézni, sőt a mai napig tarjuk a kapcsolatot, ha problémám van, tőle kérdezhetek!!! Őt minden leendő szülő nőnek ajánlom. Érdemes megfogadni. A csecsemőosztályon is minden rendben volt, a wc-tusoló tiszta volt mindig, a nővérek kedvesek, és még a szobatársak is szuperek voltak. A kaja tényleg nem a legjobb, de hát nem enni ment oda az ember.

HA LESZ NÉG BABAÁM, UGYANÍGY SZERETNÉM MEGSZÜLNI, kOPÁR DOKTORRAL ÉS ÉVIKÉVEL!

47. 75f7468ed2 (válaszként erre: 46. - Ancsyangel)
2010. okt. 30. 21:26

Persze, ez így van.

Én sosem voltam nála, mert mikor a rendelőbe mentem, és hallottam, hogy már csak ő rendel, erre sokan azt mondták, inkább haza mennek, én sem mertem hozzá bemenni.

46. ancsyangel (válaszként erre: 43. - 75f7468ed2)
2010. okt. 30. 20:42
Én amugy sokkal szivesebben mentem a Jakobivitshoz terhesgondozásra mint sok másikhoz! De kinek a pap kinek a papné :)
45. fanny30 (válaszként erre: 42. - Serinik)
2010. okt. 30. 20:40
Szia!Én lassan 3 éve szültem a kissebik lányom Nála nem volt fogadott orvosom.Az SZTK-ban a rendelésen mindig a Jakobovics doktor vizsgált.Császárral szültem és ő volt bent a műtéten is.A varrataimat is ő szedte ki.Úgyhogy végül is majdnem olyan volt mintha fogadott dokim lett volna:))Rosszat nem tudok Róla mondani,sőt szeret viccelődni is úgyhogy Nekem csak pozitív!:)
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook